Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
1 May 2019
Results
Details
 
Contact
Junior 3.6km Run
Senior 3.6km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 2 of 10 (484 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
125
51
Ella FROST
Ella FROST #51
Female Y08
00:18:06.14
00:18:06.14
6
(29)
Y08
6
00:02:27.33
Female
29
GOLD
31
5:01 min/km
128
78
Joel GILFUIS
Joel GILFUIS #78
Male Y09
00:18:07.66
00:18:07.66
19
(98)
Y09
19
00:04:57.08
Male
98
GOLD
32
5:02 min/km
130
91
Sari WOOTTON
Sari WOOTTON #91
Female Y10
00:18:11.74
00:18:11.74
8
(32)
Y10
8
00:02:49.72
Female
32
GOLD
33
5:03 min/km
132
45
Luke PARTRIDGE
Luke PARTRIDGE #45
Male Y07
00:18:14.03
00:18:14.03
13
(100)
Y07
13
00:03:32.15
Male
100
GOLD
34
5:03 min/km
133
99
Cameron MARSH
Cameron MARSH #99
Male Y10
00:18:14.72
00:18:14.72
19
(101)
Y10
19
00:03:55.75
Male
101
GOLD
35
5:04 min/km
138
103
Bradley SANDER
Bradley SANDER #103
Male Y10
00:18:26.48
00:18:26.48
22
(104)
Y10
22
00:04:07.51
Male
104
GOLD
36
5:07 min/km
144
72
Maisy ROSE
Maisy ROSE #72
Female Y09
00:18:45.06
00:18:45.06
5
(38)
Y09
5
00:01:41.95
Female
38
GOLD
37
5:12 min/km
161
55
Joshua BEATON
Joshua BEATON #55
Male Y08
00:19:14.29
00:19:14.29
16
(114)
Y08
16
00:06:26.81
Male
114
GOLD
38
5:20 min/km
168
104
Cameron SWART
Cameron SWART #104
Male Y10
00:19:19.58
00:19:19.58
26
(119)
Y10
26
00:05:00.61
Male
119
GOLD
39
5:22 min/km
171
30
Cheyenne HALLETT
Cheyenne HALLETT #30
Female Y07
00:19:22.60
00:19:22.60
10
(51)
Y07
10
00:04:00.32
Female
51
GOLD
40
5:22 min/km
177
123
Bailey HOOKHAM
Bailey HOOKHAM #123
Male Y11
00:19:29.98
00:19:29.98
16
(124)
Y11
16
00:04:50.06
Male
124
GOLD
41
5:24 min/km
184
95
Mitchell FROST
Mitchell FROST #95
Male Y10
00:19:40.89
00:19:40.89
29
(128)
Y10
29
00:05:21.92
Male
128
GOLD
42
5:28 min/km
194
77
Samuel FERRARI
Samuel FERRARI #77
Male Y09
00:20:06.12
00:20:06.12
23
(133)
Y09
23
00:06:55.54
Male
133
GOLD
43
5:35 min/km
197
32
Neve HATHWAY
Neve HATHWAY #32
Female Y07
00:20:09.21
00:20:09.21
13
(63)
Y07
13
00:04:46.93
Female
63
GOLD
44
5:35 min/km
202
83
Maia ANDERSON
Maia ANDERSON #83
Female Y10
00:20:24.22
00:20:24.22
15
(67)
Y10
15
00:05:02.20
Female
67
GOLD
45
5:40 min/km
204
49
Matilda COULSON
Matilda COULSON #49
Female Y08
00:20:29.51
00:20:29.51
15
(68)
Y08
15
00:04:50.70
Female
68
GOLD
46
5:41 min/km
210
31
Ashley HAMMOND
Ashley HAMMOND #31
Female Y07
00:20:43.20
00:20:43.20
14
(70)
Y07
14
00:05:20.93
Female
70
GOLD
47
5:45 min/km
215
138
Rynhardt DOHSE
Rynhardt DOHSE #138
Male Y12
00:20:48.89
00:20:48.89
26
(143)
Y12
26
00:07:38.31
Male
143
GOLD
48
5:46 min/km
216
57
Ben HALLETT
Ben HALLETT #57
Male Y08
00:20:50.49
00:20:50.49
22
(144)
Y08
22
00:08:03.00
Male
144
GOLD
49
5:47 min/km
229
39
Liam GILFUIS
Liam GILFUIS #39
Male Y07
00:21:03.74
00:21:03.74
26
(152)
Y07
26
00:06:21.86
Male
152
GOLD
50
5:51 min/km
232
122
Ethan GILFUIS
Ethan GILFUIS #122
Male Y11
00:21:16.16
00:21:16.16
19
(154)
Y11
19
00:06:36.24
Male
154
GOLD
51
5:54 min/km
236
111
Emy JONES
Emy JONES #111
Female Y11
00:21:31.39
00:21:31.39
15
(81)
Y11
15
00:06:49.08
Female
81
GOLD
52
5:58 min/km
239
105
Callum WATTS
Callum WATTS #105
Male Y10
00:21:33.40
00:21:33.40
32
(158)
Y10
32
00:07:14.43
Male
158
GOLD
53
5:59 min/km
253
65
Jorja GUBBINS
Jorja GUBBINS #65
Female Y09
00:21:54.98
00:21:54.98
19
(92)
Y09
19
00:04:51.87
Female
92
GOLD
54
6:05 min/km
254
67
Neve HAWKINS
Neve HAWKINS #67
Female Y09
00:21:57.64
00:21:57.64
20
(93)
Y09
20
00:04:54.53
Female
93
GOLD
55
6:06 min/km
259
63
Lily ADAMS
Lily ADAMS #63
Female Y09
00:22:10.19
00:22:10.19
22
(96)
Y09
22
00:05:07.07
Female
96
GOLD
56
6:09 min/km
261
71
Lauren PARTRIDGE
Lauren PARTRIDGE #71
Female Y09
00:22:12.35
00:22:12.35
23
(98)
Y09
23
00:05:09.24
Female
98
GOLD
57
6:10 min/km
262
70
Bianca MCCONVILLE
Bianca MCCONVILLE #70
Female Y09
00:22:12.83
00:22:12.83
24
(99)
Y09
24
00:05:09.71
Female
99
GOLD
58
6:10 min/km
266
106
Aditi ARUN
Aditi ARUN #106
Female Y11
00:22:20.11
00:22:20.11
19
(101)
Y11
19
00:07:37.80
Female
101
GOLD
59
6:12 min/km
267
47
Marnie CARTER
Marnie CARTER #47
Female Y08
00:22:23.49
00:22:23.49
18
(102)
Y08
18
00:06:44.68
Female
102
GOLD
60
6:13 min/km
270
68
Isabel HAWKINS
Isabel HAWKINS #68
Female Y09
00:22:26.82
00:22:26.82
25
(105)
Y09
25
00:05:23.71
Female
105
GOLD
61
6:14 min/km
271
107
Rita DORKHOM
Rita DORKHOM #107
Female Y11
00:22:26.92
00:22:26.92
21
(106)
Y11
21
00:07:44.61
Female
106
GOLD
62
6:14 min/km
274
133
Jessica O'FLAHERTY
Jessica O'FLAHERTY #133
Female Y12
00:22:43.85
00:22:43.85
6
(107)
Y12
6
00:06:07.65
Female
107
GOLD
63
6:18 min/km
277
60
Jack MASON
Jack MASON #60
Male Y08
00:22:47.46
00:22:47.46
29
(170)
Y08
29
00:09:59.97
Male
170
GOLD
64
6:19 min/km
295
28
Danielle BRUMMELMAN
Danielle BRUMMELMAN #28
Female Y07
00:23:28.69
00:23:28.69
21
(116)
Y07
21
00:08:06.41
Female
116
GOLD
65
6:31 min/km
299
37
Quinn FLYNN
Quinn FLYNN #37
Male Y07
00:23:36.44
00:23:36.44
30
(182)
Y07
30
00:08:54.55
Male
182
GOLD
66
6:33 min/km
302
53
Eva MAAG
Eva MAAG #53
Female Y08
00:23:39.98
00:23:39.98
23
(120)
Y08
23
00:08:01.17
Female
120
GOLD
67
6:34 min/km
303
100
Clancy NORRISH
Clancy NORRISH #100
Male Y10
00:23:45.38
00:23:45.38
40
(183)
Y10
40
00:09:26.41
Male
183
GOLD
68
6:35 min/km
309
115
Roshni RAMESH
Roshni RAMESH #115
Female Y11
00:23:55.85
00:23:55.85
22
(125)
Y11
22
00:09:13.54
Female
125
GOLD
69
6:38 min/km
313
36
Janessa SCAGLIONE
Janessa SCAGLIONE #36
Female Y07
00:24:11.26
00:24:11.26
24
(128)
Y07
24
00:08:48.98
Female
128
GOLD
70
6:43 min/km
314
125
Strauss JANSE VAN RENSBURG
Strauss JANSE VAN RENSBURG #125
Male Y11
00:24:13.18
00:24:13.18
22
(186)
Y11
22
00:09:33.26
Male
186
GOLD
71
6:43 min/km
316
46
Cooper REYNOLDS
Cooper REYNOLDS #46
Male Y07
00:24:17.55
00:24:17.55
31
(188)
Y07
31
00:09:35.66
Male
188
GOLD
72
6:44 min/km
326
94
Heinrich DOHSE
Heinrich DOHSE #94
Male Y10
00:24:32.80
00:24:32.80
42
(196)
Y10
42
00:10:13.83
Male
196
GOLD
73
6:49 min/km
331
124
Mathew JAMES
Mathew JAMES #124
Male Y11
00:24:53.32
00:24:53.32
26
(200)
Y11
26
00:10:13.40
Male
200
GOLD
74
6:54 min/km
342
121
Anton CUNNINGHAM
Anton CUNNINGHAM #121
Male Y11
00:25:12.36
00:25:12.36
29
(205)
Y11
29
00:10:32.44
Male
205
GOLD
75
7:00 min/km
352
69
Charlee HOOKHAM
Charlee HOOKHAM #69
Female Y09
00:26:00.56
00:26:00.56
32
(143)
Y09
32
00:08:57.45
Female
143
GOLD
76
7:13 min/km
355
128
Amber ANDREWS
Amber ANDREWS #128
Female Y12
00:26:08.77
00:26:08.77
12
(146)
Y12
12
00:09:32.57
Female
146
GOLD
77
7:15 min/km
356
129
Shruthi ARUNKUMAR
Shruthi ARUNKUMAR #129
Female Y12
00:26:08.77
00:26:08.77
13
(147)
Y12
13
00:09:32.57
Female
147
GOLD
78
7:15 min/km
359
61
Soham SAINI
Soham SAINI #61
Male Y08
00:26:34.22
00:26:34.22
33
(210)
Y08
33
00:13:46.74
Male
210
GOLD
79
7:22 min/km
365
120
Angus CHRISTENSEN
Angus CHRISTENSEN #120
Male Y11
00:27:10.39
00:27:10.39
31
(216)
Y11
31
00:12:30.47
Male
216
GOLD
80
7:32 min/km
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 2 of 10 (484 items)