John Septimus Roe Secondary Cross Country
3 Apr 2019
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 3 of 20 (965 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
101
809
Tylor MCINTOSH
Tylor MCINTOSH #809
Female Y12
00:18:06.66
00:18:06.66
2
(16)
Y12
2
00:02:46.44
Female
16
ROEB
18
3.5
5:10 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
102
203
Amy KELLY
Amy KELLY #203
Female Y08
00:18:10.99
00:18:10.99
4
(17)
Y08
4
00:02:29.28
Female
17
KELM
23
3.5
5:11 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
103
858
Lauren BROWN
Lauren BROWN #858
Female Y08
00:18:11.00
00:18:11.00
5
(18)
Y08
5
00:02:29.29
Female
18
SAND
18
3.5
5:11 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
104
951
Blake GODDARD
Blake GODDARD #951
Male Y11
00:18:12.09
00:18:12.09
17
(86)
Y11
17
00:06:02.76
Male
86
SAND
19
3.5
5:12 min/km
Wave 6 Yr11
105
143
Tyler CONDIT
Tyler CONDIT #143
Male Y12
00:18:12.71
00:18:12.71
10
(87)
Y12
10
00:05:54.00
Male
87
DURH
19
3.5
5:12 min/km
Wave 7 Yr12
106
986
Mark MLADENOVICH
Mark MLADENOVICH #986
Male Y12
00:18:12.82
00:18:12.82
11
(88)
Y12
11
00:05:54.11
Male
88
SAND
20
3.5
5:12 min/km
Wave 7 Yr12
107
192
Nathaniel SHEPPARD
Nathaniel SHEPPARD #192
Male Y07
00:18:14.19
00:18:14.19
14
(89)
Y07
14
00:04:34.80
Male
89
KELM
24
3.5
5:12 min/km
Wave 2 Yr07
108
788
Blake ROSSITER
Blake ROSSITER #788
Male Y11
00:18:16.25
00:18:16.25
18
(90)
Y11
18
00:06:06.91
Male
90
ROEB
19
3.5
5:13 min/km
Wave 6 Yr11
109
563
Matisse MORTIMER
Matisse MORTIMER #563
Female Y09
00:18:19.00
00:18:19.00
3
(19)
Y09
3
00:03:29.13
Female
19
PARM
11
3.5
5:14 min/km
Wave 4 Yr09
110
2
Milla BARRETT
Milla BARRETT #2
Female Y07
00:18:19.16
00:18:19.16
3
(20)
Y07
3
00:03:19.54
Female
20
DURH
20
3.5
5:14 min/km
Wave 2 Yr07
111
395
Jessica HAWKINS
Jessica HAWKINS #395
Female Y09
00:18:27.89
00:18:27.89
4
(21)
Y09
4
00:03:38.02
Female
21
NEWB
17
3.5
5:16 min/km
Wave 4 Yr09
112
536
Alexandra HELE
Alexandra HELE #536
Female Y08
00:18:27.97
00:18:27.97
6
(22)
Y08
6
00:02:46.26
Female
22
PARM
12
3.5
5:16 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
113
896
Alec MCDONALD
Alec MCDONALD #896
Male Y09
00:18:28.91
00:18:28.91
19
(91)
Y09
19
00:04:59.70
Male
91
SAND
21
3.5
5:16 min/km
Wave 4 Yr09
114
505
Grace CUSWORTH
Grace CUSWORTH #505
Female Y07
00:18:34.39
00:18:34.39
4
(23)
Y07
4
00:03:34.78
Female
23
PARM
13
3.5
5:18 min/km
Wave 2 Yr07
115
377
Ana SEKULOVSKI
Ana SEKULOVSKI #377
Female Y08
00:18:34.57
00:18:34.57
7
(24)
Y08
7
00:02:52.86
Female
24
NEWB
18
3.5
5:18 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
116
836
Leighton GERICH
Leighton GERICH #836
Male Y07
00:18:40.97
00:18:40.97
15
(92)
Y07
15
00:05:01.57
Male
92
SAND
22
3.5
5:20 min/km
Wave 2 Yr07
117
780
Tahlee MCVEE
Tahlee MCVEE #780
Female Y11
00:18:41.36
00:18:41.36
3
(25)
Y11
3
00:01:53.15
Female
25
ROEB
20
3.5
5:20 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
118
106
Harrison ABRAHAMS
Harrison ABRAHAMS #106
Male Y11
00:18:41.93
00:18:41.93
19
(93)
Y11
19
00:06:32.60
Male
93
DURH
21
3.5
5:20 min/km
Wave 6 Yr11
119
138
Taj BISHOP
Taj BISHOP #138
Male Y12
00:18:42.58
00:18:42.58
12
(94)
Y12
12
00:06:23.87
Male
94
DURH
22
3.5
5:20 min/km
Wave 7 Yr12
120
70
Amara LAKER
Amara LAKER #70
Female Y09
00:18:44.72
00:18:44.72
5
(26)
Y09
5
00:03:54.85
Female
26
DURH
23
3.5
5:21 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
121
123
Panagiotis NESTORIADIS
Panagiotis NESTORIADIS #123
Male Y11
00:18:45.52
00:18:45.52
20
(95)
Y11
20
00:06:36.19
Male
95
DURH
24
3.5
5:21 min/km
Wave 6 Yr11
122
532
Audric DEQUITO
Audric DEQUITO #532
Male Y08
00:18:46.16
00:18:46.16
10
(96)
Y08
10
00:05:26.63
Male
96
PARM
14
3.5
5:21 min/km
Wave 3 Yr08
123
99
Nicholas PAGONIS
Nicholas PAGONIS #99
Male Y10
00:18:49.23
00:18:49.23
21
(97)
Y10
21
00:06:05.69
Male
97
DURH
25
3.5
5:22 min/km
Wave 5 Yr10
124
73
Devon LIPMAN
Devon LIPMAN #73
Male Y09
00:18:52.64
00:18:52.64
20
(98)
Y09
20
00:05:23.43
Male
98
DURH
26
3.5
5:23 min/km
Wave 4 Yr09
125
551
Gryffyn ARGENT
Gryffyn ARGENT #551
Male Y09
00:18:53.44
00:18:53.44
21
(99)
Y09
21
00:05:24.23
Male
99
PARM
15
3.5
5:23 min/km
Wave 4 Yr09
126
253
Liam BRYNJULFSEN
Liam BRYNJULFSEN #253
Male Y10
00:18:59.44
00:18:59.44
22
(100)
Y10
22
00:06:15.90
Male
100
KELM
25
3.5
5:25 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
127
748
Jett KORUNOVSKI
Jett KORUNOVSKI #748
Male Y10
00:19:00.14
00:19:00.14
23
(101)
Y10
23
00:06:16.60
Male
101
ROEB
21
3.5
5:25 min/km
Wave 5 Yr10
128
598
Kevin TRAN
Kevin TRAN #598
Male Y10
00:19:01.50
00:19:01.50
24
(102)
Y10
24
00:06:17.97
Male
102
PARM
16
3.5
5:26 min/km
Wave 5 Yr10
129
36
Alex EGAN
Alex EGAN #36
Male Y08
00:19:01.57
00:19:01.57
11
(103)
Y08
11
00:05:42.03
Male
103
DURH
27
3.5
5:26 min/km
Wave 3 Yr08
130
874
Jayde SMITH
Jayde SMITH #874
Female Y08
00:19:04.40
00:19:04.40
8
(27)
Y08
8
00:03:22.69
Female
27
SAND
23
3.5
5:26 min/km
Wave 3 Yr08
131
859
Ridge CHAPMAN
Ridge CHAPMAN #859
Male Y08
00:19:13.68
00:19:13.68
12
(104)
Y08
12
00:05:54.15
Male
104
SAND
24
3.5
5:29 min/km
Wave 3 Yr08
132
891
Aluth JOHN
Aluth JOHN #891
Male Y09
00:19:15.12
00:19:15.12
22
(105)
Y09
22
00:05:45.91
Male
105
SAND
25
3.5
5:30 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
133
902
Luke RADIS
Luke RADIS #902
Male Y09
00:19:15.92
00:19:15.92
23
(106)
Y09
23
00:05:46.71
Male
106
SAND
26
3.5
5:30 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
134
60
Callum BULL
Callum BULL #60
Male Y09
00:19:18.49
00:19:18.49
24
(107)
Y09
24
00:05:49.28
Male
107
DURH
28
3.5
5:30 min/km
Wave 4 Yr09
135
332
Ruby ANGELL
Ruby ANGELL #332
Female Y07
00:19:18.73
00:19:18.73
5
(28)
Y07
5
00:04:19.11
Female
28
NEWB
19
3.5
5:31 min/km
Wave 2 Yr07
136
774
Emmi JOHNSON
Emmi JOHNSON #774
Female Y11
00:19:19.63
00:19:19.63
4
(29)
Y11
4
00:02:31.41
Female
29
ROEB
22
3.5
5:31 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
137
354
Wesley ROWE
Wesley ROWE #354
Male Y07
00:19:19.97
00:19:19.97
16
(108)
Y07
16
00:05:40.58
Male
108
NEWB
20
3.5
5:31 min/km
Wave 2 Yr07
138
440
Michael DAMCESKI
Michael DAMCESKI #440
Male Y11
00:19:20.60
00:19:20.60
21
(109)
Y11
21
00:07:11.27
Male
109
NEWB
21
3.5
5:31 min/km
Wave 6 Yr11
139
434
Erica TRUONG
Erica TRUONG #434
Female Y10
00:19:24.75
00:19:24.75
6
(30)
Y10
6
00:02:56.29
Female
30
NEWB
22
3.5
5:32 min/km
Wave 5 Yr10
140
960
Ashton LORENCS
Ashton LORENCS #960
Male Y11
00:19:34.86
00:19:34.86
22
(110)
Y11
22
00:07:25.52
Male
110
SAND
27
3.5
5:35 min/km
Wave 6 Yr11
141
275
Prasanna ASOKAN
Prasanna ASOKAN #275
Male Y11
00:19:35.48
00:19:35.48
23
(111)
Y11
23
00:07:26.15
Male
111
KELM
26
3.5
5:35 min/km
Wave 6 Yr11
142
714
Kevin DOWNHAM
Kevin DOWNHAM #714
Male Y09
00:19:35.99
00:19:35.99
25
(112)
Y09
25
00:06:06.78
Male
112
ROEB
23
3.5
5:35 min/km
Wave 4 Yr09
143
31
Kobe BULL
Kobe BULL #31
Male Y08
00:19:46.03
00:19:46.03
13
(113)
Y08
13
00:06:26.50
Male
113
DURH
29
3.5
5:38 min/km
Wave 3 Yr08
144
554
Aden BROWNE
Aden BROWNE #554
Male Y09
00:19:47.28
00:19:47.28
26
(114)
Y09
26
00:06:18.07
Male
114
PARM
17
3.5
5:39 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
145
422
Jayden MANEA
Jayden MANEA #422
Male Y10
00:19:49.09
00:19:49.09
25
(115)
Y10
25
00:07:05.55
Male
115
NEWB
23
3.5
5:39 min/km
Wave 5 Yr10
146
549
Angelina VO
Angelina VO #549
Female Y08
00:19:50.17
00:19:50.17
9
(31)
Y08
9
00:04:08.46
Female
31
PARM
18
3.5
5:40 min/km
Wave 3 Yr08
147
734
Erin TAYLOR
Erin TAYLOR #734
Female Y09
00:19:50.24
00:19:50.24
6
(32)
Y09
6
00:05:00.37
Female
32
ROEB
24
3.5
5:40 min/km
Wave 4 Yr09
148
544
Jocelyn MORTIMER
Jocelyn MORTIMER #544
Female Y08
00:19:50.99
00:19:50.99
10
(33)
Y08
10
00:04:09.28
Female
33
PARM
19
3.5
5:40 min/km
Wave 3 Yr08
149
328
Joshua ZEPEDA
Joshua ZEPEDA #328
Male Y12
00:19:52.68
00:19:52.68
13
(116)
Y12
13
00:07:33.98
Male
116
KELM
27
3.5
5:40 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
150
585
Tully GRAIMES-HARRISON
Tully GRAIMES-HARRISON #585
Female Y10
00:19:56.18
00:19:56.18
7
(34)
Y10
7
00:03:27.72
Female
34
PARM
20
3.5
5:41 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
1
2
[3]
4
5
6
7
...
17
18
19
20
Page 3 of 20 (965 items)