John Septimus Roe Secondary Cross Country
3 Apr 2019
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
13
14
15
16
17
18
[19]
20
Page 19 of 20 (965 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
65
291
Dan NGO
Dan NGO #291
Male Y11
00:16:26.02
00:16:26.02
11
(60)
Y11
11
00:04:16.69
Male
60
KELM
13
3.5
4:41 min/km
Wave 6 Yr11
64
911
Ash CHAPMAN
Ash CHAPMAN #911
Male Y10
00:16:21.50
00:16:21.50
14
(59)
Y10
14
00:03:37.96
Male
59
SAND
13
3.5
4:40 min/km
Wave 5 Yr10
63
193
Christopher SUMMERS
Christopher SUMMERS #193
Male Y07
00:16:20.36
00:16:20.36
10
(58)
Y07
10
00:02:40.97
Male
58
KELM
12
3.5
4:40 min/km
Wave 2 Yr07
62
846
Maksim SCEKIC
Maksim SCEKIC #846
Male Y07
00:16:19.97
00:16:19.97
9
(57)
Y07
9
00:02:40.57
Male
57
SAND
12
3.5
4:39 min/km
Wave 2 Yr07
61
298
Alberto TREVISANATO
Alberto TREVISANATO #298
Male Y11
00:16:19.28
00:16:19.28
10
(56)
Y11
10
00:04:09.95
Male
56
KELM
11
3.5
4:39 min/km
Wave 6 Yr11
60
907
Nicholas VENETIS
Nicholas VENETIS #907
Male Y09
00:16:16.07
00:16:16.07
10
(55)
Y09
10
00:02:46.86
Male
55
SAND
11
3.5
4:38 min/km
Wave 4 Yr09
59
804
Joshua GOSDEN
Joshua GOSDEN #804
Male Y12
00:16:13.21
00:16:13.21
7
(54)
Y12
7
00:03:54.51
Male
54
ROEB
11
3.5
4:38 min/km
Wave 7 Yr12
58
533
Brendan DU
Brendan DU #533
Male Y08
00:16:11.93
00:16:11.93
8
(53)
Y08
8
00:02:52.39
Male
53
PARM
7
3.5
4:37 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
57
969
Ellis WITTS
Ellis WITTS #969
Male Y11
00:16:10.75
00:16:10.75
9
(52)
Y11
9
00:04:01.41
Male
52
SAND
10
3.5
4:37 min/km
Wave 6 Yr11
56
144
Roman COOMBLAS
Roman COOMBLAS #144
Male Y12
00:16:08.71
00:16:08.71
6
(51)
Y12
6
00:03:50.00
Male
51
DURH
10
3.5
4:36 min/km
Wave 7 Yr12
55
247
Jake VILARDI
Jake VILARDI #247
Male Y09
00:16:04.95
00:16:04.95
9
(50)
Y09
9
00:02:35.74
Male
50
KELM
10
3.5
4:35 min/km
Wave 4 Yr09
54
856
Declan ZAMMIT
Declan ZAMMIT #856
Male Y07
00:16:03.89
00:16:03.89
8
(49)
Y07
8
00:02:24.50
Male
49
SAND
9
3.5
4:35 min/km
Wave 2 Yr07
53
578
Jacy BROWN
Jacy BROWN #578
Male Y10
00:15:58.18
00:15:58.18
13
(48)
Y10
13
00:03:14.65
Male
48
PARM
6
3.5
4:33 min/km
Wave 5 Yr10
52
358
Tyler CALVERT
Tyler CALVERT #358
Male Y08
00:15:56.23
00:15:56.23
7
(47)
Y08
7
00:02:36.69
Male
47
NEWB
11
3.5
4:33 min/km
Wave 3 Yr08
51
726
Harry MICALLEF
Harry MICALLEF #726
Male Y09
00:15:55.88
00:15:55.88
8
(46)
Y09
8
00:02:26.67
Male
46
ROEB
10
3.5
4:33 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
50
439
Arran CASS
Arran CASS #439
Male Y11
00:15:55.21
00:15:55.21
8
(45)
Y11
8
00:03:45.88
Male
45
NEWB
10
3.5
4:32 min/km
Wave 6 Yr11
49
201
Jeremy HAMMOND
Jeremy HAMMOND #201
Male Y08
00:15:47.98
00:15:47.98
6
(44)
Y08
6
00:02:28.44
Male
44
KELM
9
3.5
4:30 min/km
Wave 3 Yr08
48
529
Charlotte COOPER
Charlotte COOPER #529
Female Y08
00:15:45.39
00:15:45.39
2
(5)
Y08
2
00:00:03.68
Female
5
PARM
5
3.5
4:30 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
47
933
Liam SMITH
Liam SMITH #933
Male Y10
00:15:41.72
00:15:41.72
12
(43)
Y10
12
00:02:58.18
Male
43
SAND
8
3.5
4:29 min/km
Wave 5 Yr10
46
216
Amy TUCKER
Amy TUCKER #216
Female Y08
00:15:41.71
00:15:41.71
1
(4)
Y08
1
Female
4
KELM
8
3.5
4:29 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
45
688
Oliver COCKROFT
Oliver COCKROFT #688
Male Y08
00:15:41.21
00:15:41.21
5
(42)
Y08
5
00:02:21.67
Male
42
ROEB
9
3.5
4:28 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
44
919
Scott HOLLINS
Scott HOLLINS #919
Male Y10
00:15:28.16
00:15:28.16
11
(41)
Y10
11
00:02:44.63
Male
41
SAND
7
3.5
4:25 min/km
Wave 5 Yr10
43
120
Logan LUCK
Logan LUCK #120
Male Y11
00:15:22.55
00:15:22.55
7
(40)
Y11
7
00:03:13.22
Male
40
DURH
9
3.5
4:23 min/km
Wave 6 Yr11
42
39
Tomas GIANOLI
Tomas GIANOLI #39
Male Y08
00:15:21.21
00:15:21.21
4
(39)
Y08
4
00:02:01.67
Male
39
DURH
8
3.5
4:23 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
41
632
Violet BARTELL
Violet BARTELL #632
Female Y12
00:15:20.22
00:15:20.22
1
(3)
Y12
1
Female
3
PARM
4
3.5
4:22 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
40
772
Corey GOSDEN
Corey GOSDEN #772
Male Y11
00:15:13.21
00:15:13.21
6
(38)
Y11
6
00:03:03.88
Male
38
ROEB
8
3.5
4:20 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
39
995
Zach TAYLOR
Zach TAYLOR #995
Male Y12
00:15:11.95
00:15:11.95
5
(37)
Y12
5
00:02:53.24
Male
37
SAND
6
3.5
4:20 min/km
Wave 7 Yr12
38
841
Ross KNIGHT
Ross KNIGHT #841
Male Y07
00:15:08.69
00:15:08.69
7
(36)
Y07
7
00:01:29.30
Male
36
SAND
5
3.5
4:19 min/km
Wave 2 Yr07
37
676
Austen MOFFAT
Austen MOFFAT #676
Male Y07
00:15:02.29
00:15:02.29
6
(35)
Y07
6
00:01:22.89
Male
35
ROEB
7
3.5
4:17 min/km
Wave 2 Yr07
36
363
Toby GATENBY
Toby GATENBY #363
Male Y08
00:15:01.35
00:15:01.35
3
(34)
Y08
3
00:01:41.81
Male
34
NEWB
9
3.5
4:17 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
35
514
Riley OLIPHANT
Riley OLIPHANT #514
Male Y07
00:14:59.72
00:14:59.72
5
(33)
Y07
5
00:01:20.32
Male
33
PARM
3
3.5
4:17 min/km
Wave 2 Yr07
34
349
Lily MASSON
Lily MASSON #349
Female Y07
00:14:59.61
00:14:59.61
1
(2)
Y07
1
Female
2
NEWB
8
3.5
4:17 min/km
Wave 2 Yr07
33
5
Jett BISHOP
Jett BISHOP #5
Male Y07
00:14:58.19
00:14:58.19
4
(32)
Y07
4
00:01:18.79
Male
32
DURH
7
3.5
4:16 min/km
Wave 2 Yr07
32
261
Cameron LANDY
Cameron LANDY #261
Male Y10
00:14:51.46
00:14:51.46
10
(31)
Y10
10
00:02:07.92
Male
31
KELM
7
3.5
4:14 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
31
64
Amber DAVIES
Amber DAVIES #64
Female Y09
00:14:49.86
00:14:49.86
1
(1)
Y09
1
Female
1
DURH
6
3.5
4:14 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
30
322
Thomas NUTT
Thomas NUTT #322
Male Y12
00:14:35.20
00:14:35.20
4
(30)
Y12
4
00:02:16.49
Male
30
KELM
6
3.5
4:10 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
29
270
Pandellis TOUFEXIS
Pandellis TOUFEXIS #270
Male Y10
00:14:35.06
00:14:35.06
9
(29)
Y10
9
00:01:51.52
Male
29
KELM
5
3.5
4:10 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
28
732
Mark REYNOLDS
Mark REYNOLDS #732
Male Y09
00:14:32.73
00:14:32.73
7
(28)
Y09
7
00:01:03.52
Male
28
ROEB
6
3.5
4:09 min/km
Wave 4 Yr09
27
939
Coby ZINCKE
Coby ZINCKE #939
Male Y10
00:14:30.72
00:14:30.72
8
(27)
Y10
8
00:01:47.18
Male
27
SAND
4
3.5
4:08 min/km
Wave 5 Yr10
26
722
Floyd MAIN
Floyd MAIN #722
Male Y09
00:14:24.46
00:14:24.46
6
(26)
Y09
6
00:00:55.25
Male
26
ROEB
5
3.5
4:06 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
25
16
Nicholas HART
Nicholas HART #16
Male Y07
00:14:22.75
00:14:22.75
3
(25)
Y07
3
00:00:43.36
Male
25
DURH
5
3.5
4:06 min/km
Wave 2 Yr07
24
781
Jack MICALLEF
Jack MICALLEF #781
Male Y11
00:14:22.54
00:14:22.54
5
(24)
Y11
5
00:02:13.21
Male
24
ROEB
4
3.5
4:06 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
23
553
Geordi BROWN
Geordi BROWN #553
Male Y09
00:14:17.36
00:14:17.36
5
(23)
Y09
5
00:00:48.15
Male
23
PARM
2
3.5
4:04 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
22
926
Brock MCLENNAN
Brock MCLENNAN #926
Male Y10
00:14:08.10
00:14:08.10
7
(22)
Y10
7
00:01:24.56
Male
22
SAND
3
3.5
4:02 min/km
Wave 5 Yr10
21
925
Donovan MARTIN
Donovan MARTIN #925
Male Y10
00:14:02.71
00:14:02.71
6
(21)
Y10
6
00:01:19.17
Male
21
SAND
2
3.5
4:00 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
20
419
Emmanuel JAWO
Emmanuel JAWO #419
Male Y10
00:13:56.28
00:13:56.28
5
(20)
Y10
5
00:01:12.75
Male
20
NEWB
7
3.5
3:58 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
19
415
Samual HORTON
Samual HORTON #415
Male Y10
00:13:56.19
00:13:56.19
4
(19)
Y10
4
00:01:12.65
Male
19
NEWB
6
3.5
3:58 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
18
476
Thomas HORTON
Thomas HORTON #476
Male Y12
00:13:52.90
00:13:52.90
3
(18)
Y12
3
00:01:34.20
Male
18
NEWB
5
3.5
3:57 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
17
943
Tyler DE LACY
Tyler DE LACY #943
Male Y11
00:13:51.46
00:13:51.46
4
(17)
Y11
4
00:01:42.13
Male
17
SAND
1
3.5
3:57 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
16
406
Mitchell WILLIAMS
Mitchell WILLIAMS #406
Male Y09
00:13:50.65
00:13:50.65
4
(16)
Y09
4
00:00:21.44
Male
16
NEWB
4
3.5
3:57 min/km
Wave 1 (Blue Ribbon)
1
2
3
...
13
14
15
16
17
18
[19]
20
Page 19 of 20 (965 items)