Mandurah Masters Australia Day Swim
26 Jan 2019
Results
Details
 
Contact
2km Swim
4km Swim
1km Swim
Alcoa 250m Try It Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (19 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Nation
Estimated Time
Wetsuit
Pace
Wave
1
1
Sean ALCORN
Sean ALCORN #1
Male Under 18
00:15:38.4
00:15:38.4
1
(1)
Under 18
1
Under 15
1
Male
1
AUS
00:15:00
15:38 min/km
Wave 4
3
32
Todd KLUCZNIAK
Todd KLUCZNIAK #32
Male 50-54
00:16:15.5
00:16:15.5
1
(2)
50-54
1
45-54
1
Male
2
AUS
00:15:00
16:15 min/km
Wave 4
4
20
Lachy GODFREY
Lachy GODFREY #20
Male Under 18
00:17:09.3
00:17:09.3
2
(3)
Under 18
2
00:01:30.9
Under 15
2
Male
3
AUS
00:19:53
17:09 min/km
Wave 4
7
37
Adam PASSMORE
Adam PASSMORE #37
Male 40-44
00:18:28.0
00:18:28.0
1
(4)
40-44
1
35-44
1
Male
4
AUS
00:20:00
18:28 min/km
Wave 4
8
19
Harry GODFREY
Harry GODFREY #19
Male Under 18
00:18:31.9
00:18:31.9
3
(5)
Under 18
3
00:02:53.5
Under 15
3
Male
5
AUS
00:19:27
18:31 min/km
Wave 4
12
300
Brooke KEMPTON
Brooke KEMPTON #300
Male 60-64
00:19:21.2
00:19:21.2
1
(6)
60-64
1
55-64
1
Male
6
00:20:00
19:21 min/km
Wave 4
13
31
Antonie KLUCZNIAK
Antonie KLUCZNIAK #31
Male Under 18
00:19:40.6
00:19:40.6
4
(7)
Under 18
4
00:04:02.2
Under 15
4
Male
7
AUS
00:22:00
19:40 min/km
Wave 4
18
26
Daniel HEARY
Daniel HEARY #26
Male 35-39
00:20:10.2
00:20:10.2
1
(8)
35-39
1
35-44
2
Male
8
AUS
00:20:00
20:10 min/km
Wave 4
19
27
Ben HOFFMAN
Ben HOFFMAN #27
Male 30-34
00:20:18.0
00:20:18.0
1
(9)
30-34
1
25-34
1
Male
9
AUS
00:40:00
20:18 min/km
Wave 4
21
30
William ISBISTER
William ISBISTER #30
Male 60-64
00:20:47.0
00:20:47.0
2
(10)
60-64
2
00:01:25.8
55-64
2
Male
10
Mandurah Masters
1
AUS
00:19:10
20:47 min/km
Wave 4
22
304
Alan TONG
Alan TONG #304
Male 55-59
00:20:49.3
00:20:49.3
1
(11)
55-59
1
55-64
3
Male
11
00:25:00
20:49 min/km
Wave 4
25
33
Mark LEHMANN
Mark LEHMANN #33
Male 60-64
00:22:00.6
00:22:00.6
3
(12)
60-64
3
00:02:39.4
55-64
4
Male
12
AUS
00:23:00
22:00 min/km
Wave 4
27
14
Thomas CAHILL
Thomas CAHILL #14
Male 18-24
00:22:27.9
00:22:27.9
1
(13)
18-24
1
15-24
1
Male
13
AUS
00:23:23
22:27 min/km
Wave 4
31
11
John BOWER
John BOWER #11
Male 65-69
00:23:51.5
00:23:51.5
1
(14)
65-69
1
65-74
1
Male
14
Busselton Masters
1
AUS
00:20:10
23:51 min/km
Wave 4
33
45
Eric TAYLOR
Eric TAYLOR #45
Male 75-79
00:23:58.5
00:23:58.5
1
(15)
75-79
1
75+
1
Male
15
Riverton Masters
1
AUS
00:22:00
23:58 min/km
Wave 4
38
34
David MASTERS
David MASTERS #34
Male 65-69
00:25:10.9
00:25:10.9
2
(16)
65-69
2
00:01:19.4
65-74
2
Male
16
Maida Vale Masters
2
AUS
00:30:00
25:10 min/km
Wave 4
40
305
David LARMJUR
David LARMJUR #305
Male 45-49
00:25:26.9
00:25:26.9
1
(17)
45-49
1
45-54
2
Male
17
01:00:00
25:26 min/km
Wave 4
42
41
Robert RANKINE
Robert RANKINE #41
Male 75-79
00:26:32.4
00:26:32.4
2
(18)
75-79
2
00:02:33.9
75+
2
Male
18
Mandurah Masters
3
AUS
01:10:20
26:32 min/km
Wave 4
35
Brendan MILLAR
Brendan MILLAR #35
Male 35-39
DNS
DNS
35-39
35-44
Male
SNG
00:22:00
Wave 4
Page 1 of 1 (19 items)