Swim Thru Perth
20 Jan 2019
Results
Teams
Details
Links
Race Series
 
Contact
Satterley 3.5km Challenge
1.6km Classic
Carbon Group 800m Splash
250m Try-It Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (83 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
MSWA Categ
MSWA CatPos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
Wave
36
424
Matthew STACEY
Matthew STACEY #424
Male 18-24
00:33:35.3
00:33:35.3
2
(22)
18-24
2
00:00:18.2
15-24
4
Male
22
20:59 min/km
Wave 5
66
423
Sam SKINNER
Sam SKINNER #423
Male 18-24
00:43:07.3
00:43:07.3
3
(32)
18-24
3
00:09:50.2
15-24
5
Male
32
26:57 min/km
Wave 5
71
409
Alexandra TURNER
Alexandra TURNER #409
Female 45-54
00:46:46.6
00:46:46.6
12
(37)
45-54
12
00:17:04.2
45-54
12
Female
37
29:14 min/km
Wave 5
68
408
Peter BURTON
Peter BURTON #408
Male 55-64
00:43:49.9
00:43:49.9
8
(33)
55-64
8
00:15:45.5
55-64
8
Male
33
27:23 min/km
Wave 5
73
405
Susan RASMUSSEN
Susan RASMUSSEN #405
Female 65-74
00:48:58.4
00:48:58.4
4
(39)
65-74
4
00:08:21.4
65-74
4
Female
39
30:36 min/km
Wave 5
31
398
Daniel HEARY
Daniel HEARY #398
Male 35-44
00:33:01.4
00:33:01.4
4
(18)
35-44
4
00:08:19.3
35-44
4
Male
18
20:38 min/km
Wave 5
54
334
Luci WRIGHT
Luci WRIGHT #334
Female 55-64
00:39:37.3
00:39:37.3
6
(25)
55-64
6
00:15:00.9
55-64
6
Female
25
24:45 min/km
Wave 5
48
333
Anthony WILSON
Anthony WILSON #333
Male 45-54
00:36:48.8
00:36:48.8
6
(28)
45-54
6
00:05:01.2
45-54
6
Male
28
23:00 min/km
Wave 5
53
332
Victoria WILKINSON
Victoria WILKINSON #332
Female 25-34
00:39:32.7
00:39:32.7
4
(24)
25-34
4
00:09:00.6
25-34
4
Female
24
24:42 min/km
Wave 5
16
331
Adam WHITEHOUSE
Adam WHITEHOUSE #331
Male 25-34
00:30:31.7
00:30:31.7
3
(10)
25-34
3
00:03:11.4
25-34
3
Male
10
19:04 min/km
Wave 5
70
330
Brigid WARD
Brigid WARD #330
Female 25-34
00:45:30.1
00:45:30.1
6
(36)
25-34
6
00:14:58.0
25-34
6
Female
36
28:26 min/km
Wave 5
22
328
Gil WAINWRIGHT
Gil WAINWRIGHT #328
Male 55-64
00:31:36.0
00:31:36.0
3
(11)
55-64
3
00:03:31.6
55-64
3
Male
11
Leisurepark Masters
1
19:44 min/km
Wave 5
75
327
Scott VINER
Scott VINER #327
Male 35-44
00:54:08.9
00:54:08.9
7
(35)
35-44
7
00:29:26.8
35-44
7
Male
35
33:50 min/km
Wave 5
60
326
Carol ULLRICH
Carol ULLRICH #326
Female 45-54
00:40:43.8
00:40:43.8
9
(30)
45-54
9
00:11:01.4
45-54
9
Female
30
25:27 min/km
Wave 5
324
Jeanette TIBBITS
Jeanette TIBBITS #324
Female 55-64
DNS
DNS
55-64
55-64
Female
Busselton Masters
Wave 5
14
323
Ann-Kathrin STRACKE
Ann-Kathrin STRACKE #323
Female 35-44
00:30:04.5
00:30:04.5
1
(5)
35-44
1
35-44
1
Female
5
18:47 min/km
Wave 5
74
322
Joanna STODDART
Joanna STODDART #322
Female 45-54
00:53:09.3
00:53:09.3
13
(40)
45-54
13
00:23:26.9
45-54
13
Female
40
Inglewood Masters
1
33:13 min/km
Wave 5
67
321
Susie SINGH
Susie SINGH #321
Female 55-64
00:43:16.4
00:43:16.4
7
(35)
55-64
7
00:18:40.0
55-64
7
Female
35
27:02 min/km
Wave 5
69
320
Neil SIFORD
Neil SIFORD #320
Male 45-54
00:44:22.6
00:44:22.6
8
(34)
45-54
8
00:12:35.0
45-54
8
Male
34
27:44 min/km
Wave 5
13
319
Joel SANGSTER
Joel SANGSTER #319
Male 55-64
00:29:53.9
00:29:53.9
2
(9)
55-64
2
00:01:49.5
55-64
2
Male
9
18:41 min/km
Wave 5
32
318
Gordon ROYLE
Gordon ROYLE #318
Male 55-64
00:33:07.2
00:33:07.2
5
(19)
55-64
5
00:05:02.8
55-64
5
Male
19
20:42 min/km
Wave 5
51
317
Alison ROCKETT
Alison ROCKETT #317
Female 55-64
00:38:45.8
00:38:45.8
4
(22)
55-64
4
00:14:09.4
55-64
4
Female
22
24:13 min/km
Wave 5
44
316
Maggie READ
Maggie READ #316
Female 55-64
00:35:44.1
00:35:44.1
3
(18)
55-64
3
00:11:07.7
55-64
3
Female
18
Maida Vale Masters
1
22:20 min/km
Wave 5
3
315
Jay PRCHAL
Jay PRCHAL #315
Male 35-44
00:24:42.1
00:24:42.1
1
(2)
35-44
1
35-44
1
Male
2
Westcoast Masters
1
15:26 min/km
Wave 5
61
314
Michelle POTTER
Michelle POTTER #314
Female 45-54
00:41:05.1
00:41:05.1
10
(31)
45-54
10
00:11:22.7
45-54
10
Female
31
25:40 min/km
Wave 5
10
313
Victor PAUL
Victor PAUL #313
Male 65-74
00:28:33.1
00:28:33.1
1
(7)
65-74
1
65-74
1
Male
7
Claremont Masters
2
17:50 min/km
Wave 5
47
312
Corleen OOSTHUIZEN
Corleen OOSTHUIZEN #312
Female 45-54
00:36:43.8
00:36:43.8
7
(20)
45-54
7
00:07:01.4
45-54
7
Female
20
22:57 min/km
Wave 5
42
311
Michelle O?BRIEN
Michelle O?BRIEN #311
Female 55-64
00:35:28.1
00:35:28.1
2
(16)
55-64
2
00:10:51.7
55-64
2
Female
16
22:10 min/km
Wave 5
45
310
Danielle NORDECK
Danielle NORDECK #310
Female 45-54
00:35:53.0
00:35:53.0
6
(19)
45-54
6
00:06:10.6
45-54
6
Female
19
22:25 min/km
Wave 5
57
309
Robyn NINYETTE
Robyn NINYETTE #309
Female 45-54
00:40:07.8
00:40:07.8
8
(27)
45-54
8
00:10:25.4
45-54
8
Female
27
Fremantle Masters
1
25:04 min/km
Wave 5
64
308
Michael NGUYEN
Michael NGUYEN #308
Male 25-34
00:41:54.7
00:41:54.7
5
(31)
25-34
5
00:14:34.4
25-34
5
Male
31
Superfins Masters
4
26:11 min/km
Wave 5
20
307
Nina MUSK
Nina MUSK #307
Female Under 18
00:30:55.7
00:30:55.7
3
(10)
Under 18
3
00:03:27.4
Under 15
2
Female
10
19:19 min/km
Wave 5
21
306
Anne MUSK
Anne MUSK #306
Female 35-44
00:31:29.2
00:31:29.2
2
(11)
35-44
2
00:01:24.7
35-44
2
Female
11
19:40 min/km
Wave 5
9
305
Susie MUIR
Susie MUIR #305
Female Under 18
00:28:24.1
00:28:24.1
2
(3)
Under 18
2
00:00:55.8
Under 15
1
Female
3
17:45 min/km
Wave 5
6
304
Bridget MUIR
Bridget MUIR #304
Female Under 18
00:27:28.3
00:27:28.3
1
(2)
Under 18
1
15-24
1
Female
2
17:10 min/km
Wave 5
62
303
Mary MCHENRY
Mary MCHENRY #303
Female 65-74
00:41:10.8
00:41:10.8
2
(32)
65-74
2
00:00:33.8
65-74
2
Female
32
Claremont Masters
11
25:44 min/km
Wave 5
28
302
Andrew MCCORMACK
Andrew MCCORMACK #302
Male 45-54
00:32:27.8
00:32:27.8
3
(16)
45-54
3
00:00:40.2
45-54
3
Male
16
Claremont Masters
5
20:17 min/km
Wave 5
301
Helen MARTINDALE
Helen MARTINDALE #301
Female 45-54
DNS
DNS
45-54
45-54
Female
Cockburn Masters
Wave 5
52
300
Debra MARR
Debra MARR #300
Female 55-64
00:38:58.8
00:38:58.8
5
(23)
55-64
5
00:14:22.4
55-64
5
Female
23
Cockburn Masters
1
24:21 min/km
Wave 5
7
299
Simon LYONS
Simon LYONS #299
Male 55-64
00:28:04.4
00:28:04.4
1
(5)
55-64
1
55-64
1
Male
5
17:32 min/km
Wave 5
18
298
Natalie LYNN
Natalie LYNN #298
Female 45-54
00:30:44.3
00:30:44.3
3
(8)
45-54
3
00:01:01.9
45-54
3
Female
8
19:12 min/km
Wave 5
38
296
Marcus LEMIN
Marcus LEMIN #296
Male 35-44
00:34:00.0
00:34:00.0
6
(24)
35-44
6
00:09:17.9
35-44
6
Male
24
21:15 min/km
Wave 5
295
Amber JOHNSTON-BILLINGS
Amber JOHNSTON-BILLINGS #295
Female 25-34
DNS
DNS
25-34
25-34
Female
Wave 5
56
294
Dani JEYES
Dani JEYES #294
Female 25-34
00:40:06.1
00:40:06.1
5
(26)
25-34
5
00:09:34.0
25-34
5
Female
26
25:03 min/km
Wave 5
293
Nisha JEYASEELAN
Nisha JEYASEELAN #293
Female 35-44
DNS
DNS
35-44
35-44
Female
Albany Masters
Wave 5
1
292
Rahul JEGATHEVA
Rahul JEGATHEVA #292
Male Under 18
00:21:23.6
00:21:23.6
1
(1)
Under 18
1
15-24
1
Male
1
13:22 min/km
Wave 5
39
291
Catherine IRVIN
Catherine IRVIN #291
Female 45-54
00:35:13.3
00:35:13.3
5
(15)
45-54
5
00:05:30.9
45-54
5
Female
15
22:00 min/km
Wave 5
33
290
Michelle HOGUE
Michelle HOGUE #290
Female 45-54
00:33:09.5
00:33:09.5
4
(14)
45-54
4
00:03:27.1
45-54
4
Female
14
Claremont Masters
7
20:43 min/km
Wave 5
23
289
Benedict HODSDON
Benedict HODSDON #289
Male 55-64
00:31:41.0
00:31:41.0
4
(12)
55-64
4
00:03:36.6
55-64
4
Male
12
19:48 min/km
Wave 5
40
288
Graham HICKS
Graham HICKS #288
Male 65-74
00:35:18.2
00:35:18.2
2
(25)
65-74
2
00:06:45.1
65-74
2
Male
25
Armadale Masters
3
22:03 min/km
Wave 5
[1]
2
Page 1 of 2 (83 items)