42nd Swim Thru Rottnest
1 Dec 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
1600m Swim
500m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (637 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Nation
Estimated Time
Pace
Wave
326
540
Susan SWIRE-THOMPSON
Susan SWIRE-THOMPSON #540
Female 60-64
00:30:07.1
00:30:07.1
5
(125)
60-64
5
00:07:12.2
Female
125
Claremont Masters
10
00:28:30
18:49 min/km
Wave 2 : Green
158
305
Steve JOHNSTON
Steve JOHNSTON #305
Male 55-59
00:25:55.5
00:25:55.5
10
(96)
55-59
10
00:04:33.1
Male
96
00:28:30
16:12 min/km
Wave 2 : Green
148
339
Les LINDSAY
Les LINDSAY #339
Male 65-69
00:25:30.8
00:25:30.8
2
(93)
65-69
2
00:00:24.5
Male
93
00:28:30
15:56 min/km
Wave 2 : Green
258
428
Mark PANIZZA
Mark PANIZZA #428
Male 55-59
00:28:17.6
00:28:17.6
30
(158)
55-59
30
00:06:55.2
Male
158
Bunbury Masters
1
00:28:32
17:40 min/km
Wave 2 : Green
222
315
Amy KERMAN
Amy KERMAN #315
Female 25-29
00:27:27.2
00:27:27.2
8
(87)
25-29
8
00:05:30.9
Female
87
Westcoast Masters
12
00:28:38
17:09 min/km
Wave 2 : Green
204
316
Chris KERMAN
Chris KERMAN #316
Male 55-59
00:27:08.6
00:27:08.6
16
(124)
55-59
16
00:05:46.2
Male
124
Westcoast Masters
9
00:29:00
16:57 min/km
Wave 2 : Green
46
500
Nancy SHAW
Nancy SHAW #500
Female 35-39
00:22:39.7
00:22:39.7
5
(16)
35-39
5
00:03:34.0
Female
16
City of Perth SLSC
1
00:29:00
14:09 min/km
Wave 5 : Blue
186
467
Grace ROCAVERT
Grace ROCAVERT #467
Female Under 15
00:26:28.0
00:26:28.0
11
(73)
Under 15
11
00:04:21.3
Female
73
Westside Christ Church Aquatic
16
00:29:00
16:32 min/km
Wave 2 : Green
321
468
Troy ROCAVERT
Troy ROCAVERT #468
Male 35-39
00:30:02.4
00:30:02.4
13
(198)
35-39
13
00:08:24.3
Male
198
Westside Christ Church Aquatic
18
00:29:00
18:46 min/km
Wave 2 : Green
279
250
Jane HEAVEN
Jane HEAVEN #250
Female 40-44
00:28:58.6
00:28:58.6
17
(109)
40-44
17
00:06:46.0
Female
109
Yallingup Swim Squad
9
00:29:00
18:06 min/km
Wave 2 : Green
266
41
Steve BAYNTUN
Steve BAYNTUN #41
Male 45-49
00:28:29.2
00:28:29.2
19
(162)
45-49
19
00:08:19.3
Male
162
00:29:00
17:48 min/km
Wave 3 : Yellow
304
3
Louise AINSWORTH
Louise AINSWORTH #3
Female 55-59
00:29:45.0
00:29:45.0
7
(118)
55-59
7
00:05:26.5
Female
118
Fremantle Masters
5
00:29:00
18:35 min/km
Wave 2 : Green
193
134
Charlie CZAPLINSKA
Charlie CZAPLINSKA #134
Female Under 15
00:26:41.4
00:26:41.4
12
(75)
Under 15
12
00:04:34.7
Female
75
Perth City Swim Club
12
00:29:00
16:40 min/km
Wave 2 : Green
139
Pete DAGNIA
Pete DAGNIA #139
Male 50-54
DNS
DNS
50-54
Male
00:29:00
Wave 2 : Green
113
Timothy COOPER
Timothy COOPER #113
Male 60-64
DNS
DNS
60-64
Male
North Cottesloe SLSC
00:29:00
Wave 2 : Green
223
88
Chris BURNS
Chris BURNS #88
Male 55-59
00:27:28.1
00:27:28.1
22
(136)
55-59
22
00:06:05.7
Male
136
00:29:00
17:10 min/km
Wave 2 : Green
184
444
Geoff POTTS
Geoff POTTS #444
Male 60-64
00:26:27.3
00:26:27.3
7
(112)
60-64
7
00:07:20.6
Male
112
Westcoast Masters
8
00:29:10
16:32 min/km
Wave 2 : Green
538
Markus STUMMER
Markus STUMMER #538
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
Mullaloo SLSC
00:29:21
Wave 2 : Green
284
464
Ermie ROBINSON
Ermie ROBINSON #464
Female 65-69
00:29:08.1
00:29:08.1
2
(112)
65-69
2
00:00:02.9
Female
112
00:29:28
18:12 min/km
Wave 2 : Green
231
240
Josie HARDWICK
Josie HARDWICK #240
Female 30-34
00:27:40.2
00:27:40.2
6
(90)
30-34
6
00:07:03.6
Female
90
00:29:30
17:17 min/km
Wave 2 : Green
345
289
Nick IELLAMO
Nick IELLAMO #289
Male 55-59
00:30:18.9
00:30:18.9
37
(212)
55-59
37
00:08:56.5
Male
212
Mullaloo SLSC
4
00:29:42
18:56 min/km
Wave 2 : Green
298
47
Paul BENNETT
Paul BENNETT #47
Male 60-64
00:29:38.9
00:29:38.9
11
(182)
60-64
11
00:10:32.2
Male
182
Mullaloo SLSC
3
00:29:45
18:31 min/km
Wave 2 : Green
161
277
Sally HOLLIS
Sally HOLLIS #277
Female 45-49
00:25:57.2
00:25:57.2
9
(64)
45-49
9
00:02:23.2
Female
64
00:29:54
16:13 min/km
Wave 2 : Green
313
520
Christopher SOULOS
Christopher SOULOS #520
Male 55-59
00:29:56.2
00:29:56.2
36
(192)
55-59
36
00:08:33.8
Male
192
00:29:59
18:42 min/km
Wave 2 : Green
194
525
Michael STANTON
Michael STANTON #525
Male 65-69
00:26:44.1
00:26:44.1
4
(119)
65-69
4
00:01:37.8
Male
119
00:30:00
16:42 min/km
Wave 3 : Yellow
333
571
Charles WARREN
Charles WARREN #571
Male 50-54
00:30:10.9
00:30:10.9
26
(205)
50-54
26
00:09:10.9
Male
205
00:30:00
18:51 min/km
Wave 3 : Yellow
277
567
Paul WALLWORK
Paul WALLWORK #567
Male 55-59
00:28:55.4
00:28:55.4
31
(169)
55-59
31
00:07:33.0
Male
169
00:30:00
18:04 min/km
Wave 3 : Yellow
235
568
Rob WALLWORK
Rob WALLWORK #568
Male 55-59
00:27:46.6
00:27:46.6
24
(144)
55-59
24
00:06:24.2
Male
144
00:30:00
17:21 min/km
Wave 3 : Yellow
255
585
Bruce WILLIS
Bruce WILLIS #585
Male 55-59
00:28:12.5
00:28:12.5
29
(156)
55-59
29
00:06:50.1
Male
156
00:30:00
17:37 min/km
Wave 3 : Yellow
574
Steven WELLARD
Steven WELLARD #574
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
Male
00:30:00
Wave 3 : Yellow
466
Perry ROBSON
Perry ROBSON #466
Male 55-59
DNS
DNS
55-59
Male
00:30:00
Wave 3 : Yellow
225
470
Elliot ROCKETT
Elliot ROCKETT #470
Male 15-19
00:27:33.3
00:27:33.3
12
(138)
15-19
12
00:10:15.0
Male
138
North Cottesloe SLSC
1
00:30:00
17:13 min/km
Wave 3 : Yellow
236
445
Rae POWYS
Rae POWYS #445
Female 40-44
00:27:47.0
00:27:47.0
10
(92)
40-44
10
00:05:34.4
Female
92
00:30:00
17:21 min/km
Wave 3 : Yellow
308
459
Mark RICHARDS
Mark RICHARDS #459
Male 50-54
00:29:52.4
00:29:52.4
23
(189)
50-54
23
00:08:52.4
Male
189
Westcoast Masters
16
00:30:00
18:40 min/km
Wave 3 : Yellow
498
Brendan SHALDERS
Brendan SHALDERS #498
Male 35-39
DNS
DNS
35-39
Male
00:30:00
Wave 3 : Yellow
159
499
Liam SHALDERS
Liam SHALDERS #499
Male 35-39
00:25:55.5
00:25:55.5
10
(97)
35-39
10
00:04:17.4
Male
97
00:30:00
16:12 min/km
Wave 3 : Yellow
272
484
Maddie SANDL
Maddie SANDL #484
Female 20-24
00:28:45.2
00:28:45.2
8
(108)
20-24
8
00:09:58.2
Female
108
00:30:00
17:58 min/km
Wave 3 : Yellow
212
486
Nathan SANDL
Nathan SANDL #486
Male 20-24
00:27:13.1
00:27:13.1
7
(130)
20-24
7
00:04:19.5
Male
130
00:30:00
17:00 min/km
Wave 3 : Yellow
13
505
Joshua SHIPTON
Joshua SHIPTON #505
Male 15-19
00:20:19.5
00:20:19.5
5
(10)
15-19
5
00:03:01.2
Male
10
Westside Christ Church Aquatic
4
00:30:00
12:42 min/km
Wave 1 : White
82
508
Perry SHORT
Perry SHORT #508
Male 25-29
00:23:46.8
00:23:46.8
6
(53)
25-29
6
00:06:34.0
Male
53
00:30:00
14:51 min/km
Wave 1 : White
382
300
Peter JEFFREY
Peter JEFFREY #300
Male 65-69
00:31:28.2
00:31:28.2
12
(234)
65-69
12
00:06:21.9
Male
234
00:30:00
19:40 min/km
Wave 3 : Yellow
241
295
Jo JACKSON
Jo JACKSON #295
Female 45-49
00:27:49.0
00:27:49.0
12
(94)
45-49
12
00:04:15.0
Female
94
Yallingup Swim Squad
6
00:30:00
17:23 min/km
Wave 3 : Yellow
278
340
Michael LINDSAY
Michael LINDSAY #340
Male 70-74
00:28:56.0
00:28:56.0
3
(170)
70-74
3
00:04:46.5
Male
170
00:30:00
18:05 min/km
Wave 3 : Yellow
199
331
Marco KULUKE
Marco KULUKE #331
Male 25-29
00:26:56.2
00:26:56.2
12
(121)
25-29
12
00:09:43.4
Male
121
00:30:00
16:50 min/km
Wave 3 : Yellow
229
425
Daniel O'SULLIVAN
Daniel O'SULLIVAN #425
Male 30-34
00:27:39.4
00:27:39.4
6
(140)
30-34
6
00:09:49.7
Male
140
00:30:00
17:17 min/km
Wave 3 : Yellow
257
427
Eloise PALMER
Eloise PALMER #427
Female Under 15
00:28:13.8
00:28:13.8
14
(100)
Under 15
14
00:06:07.1
Female
100
00:30:00
17:38 min/km
Wave 3 : Yellow
239
441
Jessica PLEYDELL-BOUVERIE
Jessica PLEYDELL-BOUVERIE #441
Female 20-24
00:27:48.0
00:27:48.0
7
(93)
20-24
7
00:09:01.0
Female
93
00:30:00
17:22 min/km
Wave 3 : Yellow
202
420
Brendan O'LEARY
Brendan O'LEARY #420
Male 55-59
00:27:00.3
00:27:00.3
15
(123)
55-59
15
00:05:37.9
Male
123
Scarboro SLSC
1
00:30:00
16:52 min/km
Wave 3 : Yellow
293
394
Scott MOORE
Scott MOORE #394
Male 25-29
00:29:32.9
00:29:32.9
15
(178)
25-29
15
00:12:20.1
Male
178
00:30:00
18:28 min/km
Wave 3 : Yellow
375
405
Takashi NAKAMURA
Takashi NAKAMURA #405
Male 30-34
00:31:08.3
00:31:08.3
9
(229)
30-34
9
00:13:18.6
Male
229
00:30:00
19:27 min/km
Wave 3 : Yellow
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (637 items)