Lake Leschenaultia OWS
11 Nov 2018
Results
Details
 
Contact
3.2km Swim
1.6km Swim
800m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (156 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
Points
Pace
60
34
Tanya ANDREWS
Tanya ANDREWS #34
Female 35-39
00:31:15.8
00:31:15.8
3
(29)
35-39
3
00:08:27.5
35-44
6
Female
29
Cockburn Masters
1
00:32:35
Yes
0
19:32 min/km
124
35
Hilary ARBER
Hilary ARBER #35
Female 75-79
00:41:07.9
00:41:07.9
4
(72)
75-79
4
00:08:57.0
75+
4
Female
72
Belmont Masters
1
00:37:00
8
25:42 min/km
126
40
Jan BODDY
Jan BODDY #40
Female 65-69
00:41:17.8
00:41:17.8
7
(73)
65-69
7
00:08:40.3
65-74
8
Female
73
Mandurah Masters
9
00:40:05
2
25:48 min/km
25
41
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #41
Female 30-34
00:25:44.7
00:25:44.7
1
(10)
30-34
1
25-34
2
Female
10
Perth City Swim Club
4
00:28:00
12
16:05 min/km
121
42
Jennifer BOURNE
Jennifer BOURNE #42
Female 35-39
00:40:46.3
00:40:46.3
6
(69)
35-39
6
00:17:58.0
35-44
13
Female
69
Maida Vale Masters
9
00:39:25
1
25:28 min/km
43
Belinda BOYD
Belinda BOYD #43
Female 45-49
DNF
DNF
45-49
45-54
Female
Belmont Masters
00:35:35
0
53
45
Madison BRAY
Madison BRAY #45
Female 16-19
00:29:57.6
00:29:57.6
1
(23)
16-19
1
15-24
4
Female
23
00:28:00
8
18:43 min/km
118
49
Lara BROAD
Lara BROAD #49
Female 45-49
00:39:19.3
00:39:19.3
7
(66)
45-49
7
00:10:00.8
45-54
9
Female
66
00:40:00
1
24:34 min/km
96
50
Debbie BROWN
Debbie BROWN #50
Female 60-64
00:35:33.6
00:35:33.6
6
(51)
60-64
6
00:10:55.7
55-64
11
Female
51
Mandurah Masters
6
00:34:04
1
22:13 min/km
85
51
Julie BULL
Julie BULL #51
Female 45-49
00:34:14.7
00:34:14.7
4
(45)
45-49
4
00:04:56.2
45-54
6
Female
45
F4L Phoenix Triathlon Club
5
00:33:25
4
21:24 min/km
120
38
Lisa BISSELL
Lisa BISSELL #38
Female 55-59
00:39:35.6
00:39:35.6
7
(68)
55-59
7
00:13:51.9
55-64
14
Female
68
Whitfords Masters
1
00:40:40
1
24:44 min/km
53
Kirsten CADLE
Kirsten CADLE #53
Female 45-49
DNS
DNS
45-49
45-54
Female
Fremantle Masters
00:35:00
0
103
54
Helen CAHILL
Helen CAHILL #54
Female 45-49
00:36:37.6
00:36:37.6
5
(56)
45-49
5
00:07:19.1
45-54
7
Female
56
Mandurah Masters
8
00:36:23
3
22:53 min/km
43
56
Gillian CARUSO
Gillian CARUSO #56
Female 50-54
00:28:51.6
00:28:51.6
1
(17)
50-54
1
45-54
1
Female
17
Armadale Masters
1
00:29:30
14
18:02 min/km
80
57
Bronwen CHARLESSON
Bronwen CHARLESSON #57
Female 35-39
00:32:49.6
00:32:49.6
4
(43)
35-39
4
00:10:01.3
35-44
8
Female
43
00:25:00
2
20:31 min/km
14
58
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #58
Female 40-44
00:24:17.1
00:24:17.1
1
(6)
40-44
1
35-44
2
Female
6
Perth City Swim Club
3
00:23:29
12
15:10 min/km
74
60
Sheena CLARK
Sheena CLARK #60
Female 30-34
00:32:26.4
00:32:26.4
5
(39)
30-34
5
00:06:41.7
25-34
9
Female
39
Melville Masters
6
00:29:02
1
20:16 min/km
61
Debbie COOPER
Debbie COOPER #61
Female 55-59
DNS
DNS
55-59
55-64
Female
Swan Hills Masters
00:39:20
0
76
63
Jennifer CRAKE
Jennifer CRAKE #63
Female 65-69
00:32:37.5
00:32:37.5
1
(41)
65-69
1
65-74
1
Female
41
Mandurah Masters
4
00:32:22
14
20:23 min/km
94
66
Heather CROFT
Heather CROFT #66
Female 65-69
00:35:08.8
00:35:08.8
3
(50)
65-69
3
00:02:31.3
65-74
3
Female
50
Armadale Masters
6
00:37:31
10
21:58 min/km
138
67
Marta DANIEL
Marta DANIEL #67
Female 60-64
00:51:49.4
00:51:49.4
10
(79)
60-64
10
00:27:11.5
55-64
17
Female
79
Marta Daniel
1
00:55:00
1
32:23 min/km
73
68
Aithne DELL
Aithne DELL #68
Female 25-29
00:32:25.3
00:32:25.3
4
(38)
25-29
4
00:08:41.8
25-34
8
Female
38
Melville Masters
5
00:35:00
2
20:15 min/km
3
69
Sacha DOWNING
Sacha DOWNING #69
Female 20-24
00:20:09.1
00:20:09.1
1
(1)
20-24
1
15-24
1
Female
1
Perth City Swim Club
1
00:20:30
14
12:35 min/km
44
71
Jackie EGAN
Jackie EGAN #71
Female 50-54
00:29:03.3
00:29:03.3
2
(18)
50-54
2
00:00:11.7
45-54
2
Female
18
Stadium Masters
2
00:28:27
12
18:09 min/km
111
72
Georgina EGERTON-WARBURTON
Georgina EGERTON-WARBURTON #72
Female 40-44
00:37:44.0
00:37:44.0
6
(62)
40-44
6
00:13:26.9
35-44
11
Female
62
00:45:00
1
23:34 min/km
86
74
Julie-Anne ELKINS
Julie-Anne ELKINS #74
Female 30-34
00:34:18.8
00:34:18.8
7
(46)
30-34
7
00:08:34.1
25-34
11
Female
46
00:39:27
1
21:26 min/km
106
75
Kate ELLIOTT
Kate ELLIOTT #75
Female 65-69
00:36:49.9
00:36:49.9
4
(59)
65-69
4
00:04:12.4
65-74
4
Female
59
Maida Vale Masters
7
00:35:35
8
23:01 min/km
34
77
Renee ELLIOTT
Renee ELLIOTT #77
Female 11-15
00:27:28.7
00:27:28.7
5
(13)
11-15
5
00:03:13.5
Under 15
5
Female
13
Guildford-Kalamunda Districts Swim Club
2
00:36:00
6
17:10 min/km
58
78
Svetlana ELLIOTT
Svetlana ELLIOTT #78
Female 40-44
00:31:10.0
00:31:10.0
3
(27)
40-44
3
00:06:52.9
35-44
5
Female
27
F4L Phoenix Triathlon Club
3
00:36:00
6
19:28 min/km
114
79
Theresa ELLIOTT
Theresa ELLIOTT #79
Female 75-79
00:38:32.9
00:38:32.9
2
(64)
75-79
2
00:06:22.0
75+
2
Female
64
Claremont Masters
4
00:39:00
12
24:05 min/km
129
80
Ann FERGUSON
Ann FERGUSON #80
Female 60-64
00:41:30.5
00:41:30.5
8
(75)
60-64
8
00:16:52.6
55-64
15
Female
75
Mandurah Masters
10
00:40:24
1
25:56 min/km
91
84
Sue GILES
Sue GILES #84
Female 55-59
00:34:53.5
00:34:53.5
5
(49)
55-59
5
00:09:09.8
55-64
10
Female
49
Mandurah Masters
5
00:37:20
1
21:48 min/km
64
85
Narelle GILLMORE
Narelle GILLMORE #85
Female 55-59
00:31:59.9
00:31:59.9
4
(32)
55-59
4
00:06:16.2
55-64
5
Female
32
Mandurah Masters
2
00:30:10
6
19:59 min/km
57
86
Sarah GRAIN
Sarah GRAIN #86
Female 30-34
00:30:38.3
00:30:38.3
3
(26)
30-34
3
00:04:53.6
25-34
6
Female
26
Beatty Park Masters
2
00:26:00
4
19:08 min/km
89
Jackie HAGAN
Jackie HAGAN #89
Female 50-54
DNS
DNS
50-54
45-54
Female
Rockingham Masters
00:40:00
0
128
90
Debbie HALL
Debbie HALL #90
Female 45-49
00:41:28.0
00:41:28.0
8
(74)
45-49
8
00:12:09.5
45-54
10
Female
74
Perth Triathlon Club
1
00:55:00
1
25:54 min/km
26
91
Jordaan HANSON
Jordaan HANSON #91
Female 11-15
00:25:58.6
00:25:58.6
3
(11)
11-15
3
00:01:43.4
Under 15
3
Female
11
Arena Swim Club
1
00:30:00
10
16:14 min/km
27
92
Dana HARRISON
Dana HARRISON #92
Female 11-15
00:26:06.0
00:26:06.0
4
(12)
11-15
4
00:01:50.8
Under 15
4
Female
12
Arena Swim Club
2
00:28:10
8
16:18 min/km
38
94
Lesley HART
Lesley HART #94
Female 55-59
00:28:32.2
00:28:32.2
2
(15)
55-59
2
00:02:48.5
55-64
3
Female
15
Maida Vale Masters
2
00:28:59
10
17:50 min/km
95
Claire HAWKINS
Claire HAWKINS #95
Female 40-44
DNS
DNS
40-44
35-44
Female
00:26:23
0
96
Tracy HEAPERMAN
Tracy HEAPERMAN #96
Female 35-39
DNS
DNS
35-39
35-44
Female
Claremont Masters
00:45:00
0
123
82
Pauline GEORGE
Pauline GEORGE #82
Female 70-74
00:40:55.8
00:40:55.8
1
(71)
70-74
1
65-74
7
Female
71
Cockburn Masters
2
00:55:10
3
25:34 min/km
13
99
Daisy HEWITT
Daisy HEWITT #99
Female 11-15
00:24:15.2
00:24:15.2
1
(5)
11-15
1
Under 15
1
Female
5
St Hildas
1
00:21:20
14
15:09 min/km
107
102
Nicola HILL
Nicola HILL #102
Female 65-69
00:36:55.2
00:36:55.2
5
(60)
65-69
5
00:04:17.7
65-74
5
Female
60
00:45:00
6
23:04 min/km
17
104
Meg HOPKINS
Meg HOPKINS #104
Female 11-15
00:24:42.0
00:24:42.0
2
(8)
11-15
2
00:00:26.8
Under 15
2
Female
8
Central Aquatic Swimming & SLS Club
1
00:24:00
12
15:26 min/km
88
105
Jan HOWIE
Jan HOWIE #105
Female 60-64
00:34:36.9
00:34:36.9
4
(47)
60-64
4
00:09:59.0
55-64
8
Female
47
Melville Masters
7
00:37:01
2
21:38 min/km
107
Lynette HUNTER
Lynette HUNTER #107
Female 65-69
DNS
DNS
65-69
65-74
Female
Belmont Masters
00:48:25
0
102
108
Cathy ISBISTER
Cathy ISBISTER #108
Female 55-59
00:36:19.1
00:36:19.1
6
(55)
55-59
6
00:10:35.4
55-64
12
Female
55
Mandurah Masters
7
00:35:00
1
22:41 min/km
40
109
Sarah JEMERSON
Sarah JEMERSON #109
Female 40-44
00:28:34.6
00:28:34.6
2
(16)
40-44
2
00:04:17.5
35-44
3
Female
16
Swan Hills Masters
2
00:29:28
10
17:51 min/km
66
110
Cindy JESSOP
Cindy JESSOP #110
Female 45-49
00:32:02.4
00:32:02.4
2
(34)
45-49
2
00:02:43.9
45-54
4
Female
34
Perth City Swim Club
6
00:38:25
8
20:01 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (156 items)