Lake Leschenaultia OWS
11 Nov 2018
Results
Details
 
Contact
3.2km Swim
1.6km Swim
800m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (156 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
Points
Pace
2
37
Sean BECK
Sean BECK #37
Male 11-15
00:20:07.7
00:20:07.7
1
(2)
11-15
1
15-24
2
Male
2
South Shore Swimming Club
1
00:20:20
12
12:34 min/km
25
41
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #41
Female 30-34
00:25:44.7
00:25:44.7
1
(10)
30-34
1
25-34
2
Female
10
Perth City Swim Club
4
00:28:00
12
16:05 min/km
43
Belinda BOYD
Belinda BOYD #43
Female 45-49
DNF
DNF
45-49
45-54
Female
Belmont Masters
00:35:35
0
53
45
Madison BRAY
Madison BRAY #45
Female 16-19
00:29:57.6
00:29:57.6
1
(23)
16-19
1
15-24
4
Female
23
00:28:00
8
18:43 min/km
46
Cliff BRENNAN
Cliff BRENNAN #46
Male 35-39
DNS
DNS
35-39
35-44
Male
Cockburn Masters
00:45:10
0
48
John BRIGHTON
John BRIGHTON #48
Male 70-74
DNS
DNS
70-74
65-74
Male
00:35:00
0
53
Kirsten CADLE
Kirsten CADLE #53
Female 45-49
DNS
DNS
45-49
45-54
Female
Fremantle Masters
00:35:00
0
43
56
Gillian CARUSO
Gillian CARUSO #56
Female 50-54
00:28:51.6
00:28:51.6
1
(17)
50-54
1
45-54
1
Female
17
Armadale Masters
1
00:29:30
14
18:02 min/km
14
58
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #58
Female 40-44
00:24:17.1
00:24:17.1
1
(6)
40-44
1
35-44
2
Female
6
Perth City Swim Club
3
00:23:29
12
15:10 min/km
61
Debbie COOPER
Debbie COOPER #61
Female 55-59
DNS
DNS
55-59
55-64
Female
Swan Hills Masters
00:39:20
0
76
63
Jennifer CRAKE
Jennifer CRAKE #63
Female 65-69
00:32:37.5
00:32:37.5
1
(41)
65-69
1
65-74
1
Female
41
Mandurah Masters
4
00:32:22
14
20:23 min/km
3
69
Sacha DOWNING
Sacha DOWNING #69
Female 20-24
00:20:09.1
00:20:09.1
1
(1)
20-24
1
15-24
1
Female
1
Perth City Swim Club
1
00:20:30
14
12:35 min/km
123
82
Pauline GEORGE
Pauline GEORGE #82
Female 70-74
00:40:55.8
00:40:55.8
1
(71)
70-74
1
65-74
7
Female
71
Cockburn Masters
2
00:55:10
3
25:34 min/km
93
88
Stuart GRAY
Stuart GRAY #88
Male 75-79
00:35:06.6
00:35:06.6
1
(44)
75-79
1
75+
1
Male
44
Stadium Masters
4
00:34:00
14
21:56 min/km
89
Jackie HAGAN
Jackie HAGAN #89
Female 50-54
DNS
DNS
50-54
45-54
Female
Rockingham Masters
00:40:00
0
95
Claire HAWKINS
Claire HAWKINS #95
Female 40-44
DNS
DNS
40-44
35-44
Female
00:26:23
0
96
Tracy HEAPERMAN
Tracy HEAPERMAN #96
Female 35-39
DNS
DNS
35-39
35-44
Female
Claremont Masters
00:45:00
0
4
97
Ben HEWITT
Ben HEWITT #97
Male 45-49
00:20:16.9
00:20:16.9
1
(3)
45-49
1
45-54
1
Male
3
00:19:30
14
12:40 min/km
13
99
Daisy HEWITT
Daisy HEWITT #99
Female 11-15
00:24:15.2
00:24:15.2
1
(5)
11-15
1
Under 15
1
Female
5
St Hildas
1
00:21:20
14
15:09 min/km
1
100
Harry HEWITT
Harry HEWITT #100
Male 16-19
00:19:41.6
00:19:41.6
1
(1)
16-19
1
15-24
1
Male
1
West Side Christchurch
1
00:19:00
14
12:18 min/km
107
Lynette HUNTER
Lynette HUNTER #107
Female 65-69
DNS
DNS
65-69
65-74
Female
Belmont Masters
00:48:25
0
15
112
Paul JONES
Paul JONES #112
Male 40-44
00:24:32.8
00:24:32.8
1
(9)
40-44
1
35-44
3
Male
9
F4L Phoenix Triathlon Club
1
00:22:24
10
15:20 min/km
22
115
Michael KERMAN
Michael KERMAN #115
Male 60-64
00:25:09.1
00:25:09.1
1
(14)
60-64
1
55-64
2
Male
14
West Coast Masters
5
00:25:22
12
15:43 min/km
24
122
Rhonda MALONEY
Rhonda MALONEY #122
Female 55-59
00:25:43.7
00:25:43.7
1
(9)
55-59
1
55-64
2
Female
9
Melville Masters
2
00:27:40
12
16:04 min/km
129
Shane MCREDMOND
Shane MCREDMOND #129
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
25-34
Male
Mandurah Masters
00:29:00
0
31
136
Victor PAUL
Victor PAUL #136
Male 70-74
00:27:06.5
00:27:06.5
1
(19)
70-74
1
65-74
2
Male
19
Claremont Masters
1
00:26:26
12
16:56 min/km
138
Thomas PICTON-WARLOW
Thomas PICTON-WARLOW #138
Male 50-54
DNS
DNS
50-54
45-54
Male
00:30:00
0
21
139
Colin PLANT
Colin PLANT #139
Male 55-59
00:24:50.4
00:24:50.4
1
(13)
55-59
1
55-64
1
Male
13
Bold Park Masters
1
00:26:22
14
15:31 min/km
141
Geoff POTTS
Geoff POTTS #141
Male 60-64
DNF
DNF
60-64
55-64
Male
West Coast Masters
00:30:30
0
143
Timothy QUINLIVAN
Timothy QUINLIVAN #143
Male 60-64
DNS
DNS
60-64
55-64
Male
00:48:00
0
9
149
Troy SANTEN
Troy SANTEN #149
Male 35-39
00:23:41.6
00:23:41.6
1
(6)
35-39
1
35-44
1
Male
6
00:23:31
14
14:48 min/km
16
150
Viki SHELVER
Viki SHELVER #150
Female 60-64
00:24:37.9
00:24:37.9
1
(7)
60-64
1
55-64
1
Female
7
West Coast Masters
2
00:25:10
14
15:23 min/km
151
Mike SLEE
Mike SLEE #151
Male 50-54
DNS
DNS
50-54
45-54
Male
00:29:01
0
154
Louise SMITH
Louise SMITH #154
Female 40-44
DNS
DNS
40-44
35-44
Female
00:25:00
0
110
155
Russell SMITH
Russell SMITH #155
Male 25-29
00:37:07.1
00:37:07.1
1
(49)
25-29
1
25-34
4
Male
49
00:39:15
8
23:11 min/km
47
157
Kate SORENSEN
Kate SORENSEN #157
Female 45-49
00:29:18.5
00:29:18.5
1
(21)
45-49
1
45-54
3
Female
21
Melville Masters
3
00:29:00
10
18:19 min/km
158
Gareth SPENCER
Gareth SPENCER #158
Male 45-49
DNS
DNS
45-49
45-54
Male
00:42:00
0
10
159
Anthea STACEY
Anthea STACEY #159
Female 25-29
00:23:43.5
00:23:43.5
1
(4)
25-29
1
25-34
1
Female
4
00:23:30
14
14:49 min/km
19
161
Bob TEMBY
Bob TEMBY #161
Male 65-69
00:24:45.3
00:24:45.3
1
(11)
65-69
1
65-74
1
Male
11
West Coast Masters
3
00:25:10
14
15:28 min/km
164
Susanne UNDERWOOD
Susanne UNDERWOOD #164
Female 60-64
DNS
DNS
60-64
55-64
Female
01:00:00
0
5
168
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #168
Male 50-54
00:21:41.4
00:21:41.4
1
(4)
50-54
1
45-54
2
Male
4
West Coast Masters
1
00:22:05
12
13:33 min/km
71
172
Carrol WANNELL
Carrol WANNELL #172
Female 75-79
00:32:10.9
00:32:10.9
1
(37)
75-79
1
75+
1
Female
37
West Coast Masters
8
00:30:30
14
20:06 min/km
179
Scott YAXLEY
Scott YAXLEY #179
Male 50-54
DNS
DNS
50-54
45-54
Male
Maida Vale Masters
00:24:30
0
7
232
Ceinwen ROBERTS
Ceinwen ROBERTS #232
Female 35-39
00:22:48.3
00:22:48.3
1
(3)
35-39
1
35-44
1
Female
3
Maida Vale Masters
1
00:23:35
14
14:15 min/km
35
239
Richie CHIPMAN
Richie CHIPMAN #239
Male 30-34
00:27:30.4
00:27:30.4
1
(22)
30-34
1
25-34
1
Male
22
Beatty Park Masters
1
00:40:00
14
17:11 min/km
44
71
Jackie EGAN
Jackie EGAN #71
Female 50-54
00:29:03.3
00:29:03.3
2
(18)
50-54
2
00:00:11.7
45-54
2
Female
18
Stadium Masters
2
00:28:27
12
18:09 min/km
12
130
Ryan MEAD
Ryan MEAD #130
Male 35-39
00:23:55.8
00:23:55.8
2
(8)
35-39
2
00:00:14.2
35-44
2
Male
8
Swan Hills Masters
1
00:23:09
12
14:57 min/km
20
142
Jay PRCHAL
Jay PRCHAL #142
Male 40-44
00:24:47.3
00:24:47.3
2
(12)
40-44
2
00:00:14.5
35-44
4
Male
12
West Coast Masters
4
00:24:00
8
15:29 min/km
81
174
Andrea WILLIAMS
Andrea WILLIAMS #174
Female 65-69
00:33:00.2
00:33:00.2
2
(44)
65-69
2
00:00:22.7
65-74
2
Female
44
Maida Vale Masters
3
00:31:25
12
20:37 min/km
17
104
Meg HOPKINS
Meg HOPKINS #104
Female 11-15
00:24:42.0
00:24:42.0
2
(8)
11-15
2
00:00:26.8
Under 15
2
Female
8
Central Aquatic Swimming & SLS Club
1
00:24:00
12
15:26 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (156 items)