Euroz North Cottesloe Cold Water Classic
20 Oct 2018
Results
Details
 
Contact
Euroz Cold Water Classic Swim
Euroz 1.6km Swim Assisted
400m Nippers
Ocean Merchants 2.2km SUP Challenge
North Cott 2km Beach Run
SLS 2.2km Malibu Board
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
LegendIron
Pace
6
24
Jaime BOWLER
Jaime BOWLER #24
Female Open
00:24:37.4
00:24:37.4
1
(1)
Open
1
Female
1
15:23 min/km
1
152
Adam SUDLOW
Adam SUDLOW #152
Male Cadet
00:23:06.9
00:23:06.9
1
(1)
Cadet
1
Male
1
14:26 min/km
7
165
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #165
Female Open
00:24:39.8
00:24:39.8
2
(2)
Open
2
00:00:02.4
Female
2
15:24 min/km
2
76
Charlie HEWITT
Charlie HEWITT #76
Male Cadet
00:23:08.2
00:23:08.2
2
(2)
Cadet
2
00:00:01.3
Male
2
14:27 min/km
3
86
Justin KALUGIN
Justin KALUGIN #86
Male Cadet
00:23:12.4
00:23:12.4
3
(3)
Cadet
3
00:00:05.5
Male
3
14:30 min/km
10
121
Joie PAGE
Joie PAGE #121
Female Open
00:25:06.4
00:25:06.4
3
(3)
Open
3
00:00:29.0
Female
3
15:41 min/km
13
114
Jacqui MORGAN
Jacqui MORGAN #114
Female Open
00:26:08.7
00:26:08.7
4
(4)
Open
4
00:01:31.3
Female
4
16:20 min/km
4
59
Nicola FRASCHINI
Nicola FRASCHINI #59
Male Open
00:23:15.4
00:23:15.4
1
(4)
Open
1
Male
4
14:32 min/km
5
75
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #75
Male Open
00:24:26.4
00:24:26.4
2
(5)
Open
2
00:01:11.0
Male
5
15:16 min/km
17
118
Mayuri NADARAJAH
Mayuri NADARAJAH #118
Female Nipper
00:26:49.1
00:26:49.1
1
(5)
Nipper
1
Female
5
16:45 min/km
27
84
Sally JOHNSTON
Sally JOHNSTON #84
Female Open
00:29:32.4
00:29:32.4
5
(6)
Open
5
00:04:55.0
Female
6
18:27 min/km
8
103
Flynn MASON
Flynn MASON #103
Male Cadet
00:24:48.6
00:24:48.6
4
(6)
Cadet
4
00:01:41.7
Male
6
15:30 min/km
29
77
Daisy HEWITT
Daisy HEWITT #77
Female Cadet
00:29:49.0
00:29:49.0
1
(7)
Cadet
1
Female
7
18:38 min/km
9
70
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #70
Male Cadet
00:25:01.2
00:25:01.2
5
(7)
Cadet
5
00:01:54.3
Male
7
15:38 min/km
11
154
Bob TARR
Bob TARR #154
Male Open
00:25:36.7
00:25:36.7
3
(8)
Open
3
00:02:21.3
Male
8
16:00 min/km
34
204
Tracey SHAW
Tracey SHAW #204
Female Open
00:30:35.0
00:30:35.0
6
(8)
Open
6
00:05:57.6
Female
8
19:06 min/km
35
32
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #32
Female Open
00:30:39.2
00:30:39.2
7
(9)
Open
7
00:06:01.8
Female
9
19:09 min/km
12
37
Max COTEN
Max COTEN #37
Male Cadet
00:25:45.4
00:25:45.4
6
(9)
Cadet
6
00:02:38.5
Male
9
16:05 min/km
14
60
Alexander FREEMAN
Alexander FREEMAN #60
Male Open
00:26:34.0
00:26:34.0
4
(10)
Open
4
00:03:18.6
Male
10
16:36 min/km
41
126
Bella POLL
Bella POLL #126
Female Cadet
00:31:52.9
00:31:52.9
2
(10)
Cadet
2
00:02:03.9
Female
10
Ironman
19:55 min/km
45
117
Ashvinie NADARAJAH
Ashvinie NADARAJAH #117
Female Cadet
00:32:13.6
00:32:13.6
3
(11)
Cadet
3
00:02:24.6
Female
11
20:08 min/km
15
79
Patrick HOEY
Patrick HOEY #79
Male Open
00:26:47.6
00:26:47.6
5
(11)
Open
5
00:03:32.2
Male
11
16:44 min/km
49
44
Alice DORMER
Alice DORMER #44
Female Open
00:32:21.7
00:32:21.7
8
(12)
Open
8
00:07:44.3
Female
12
20:13 min/km
16
164
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #164
Male Open
00:26:48.7
00:26:48.7
6
(12)
Open
6
00:03:33.3
Male
12
16:45 min/km
50
179
Katharine WRIGHT
Katharine WRIGHT #179
Female Open
00:32:51.5
00:32:51.5
9
(13)
Open
9
00:08:14.1
Female
13
20:32 min/km
18
1
Max ACKERMANN
Max ACKERMANN #1
Male Open
00:27:17.5
00:27:17.5
7
(13)
Open
7
00:04:02.1
Male
13
17:03 min/km
51
34
Rebecca CLARKSON
Rebecca CLARKSON #34
Female Open
00:32:52.9
00:32:52.9
10
(14)
Open
10
00:08:15.5
Female
14
Sim Squad
20:33 min/km
19
50
Aaron ELLIS-KERR
Aaron ELLIS-KERR #50
Male Open
00:28:02.0
00:28:02.0
8
(14)
Open
8
00:04:46.6
Male
14
17:31 min/km
20
68
Clinton GREENER
Clinton GREENER #68
Male Open
00:28:05.1
00:28:05.1
9
(15)
Open
9
00:04:49.7
Male
15
17:33 min/km
52
85
Helen JONES
Helen JONES #85
Female Open
00:32:53.0
00:32:53.0
11
(15)
Open
11
00:08:15.6
Female
15
20:33 min/km
53
104
Aine MCCARTHY
Aine MCCARTHY #104
Female Open
00:33:39.6
00:33:39.6
12
(16)
Open
12
00:09:02.2
Female
16
21:02 min/km
21
399
Peter THOMPSON
Peter THOMPSON #399
Male Open
00:28:05.6
00:28:05.6
10
(16)
Open
10
00:04:50.2
Male
16
17:33 min/km
22
221
Daniel BEALES
Daniel BEALES #221
Male Nipper
00:28:09.7
00:28:09.7
1
(17)
Nipper
1
Male
17
17:36 min/km
54
205
Lynette HEWITT
Lynette HEWITT #205
Female Open
00:34:00.4
00:34:00.4
13
(17)
Open
13
00:09:23.0
Female
17
21:15 min/km
55
38
Katherine CREEPER
Katherine CREEPER #38
Female Open
00:35:24.9
00:35:24.9
14
(18)
Open
14
00:10:47.5
Female
18
22:08 min/km
23
25
Rhys BRADLEY
Rhys BRADLEY #25
Male Open
00:28:32.8
00:28:32.8
11
(18)
Open
11
00:05:17.4
Male
18
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
17:50 min/km
24
91
Dean KERNS
Dean KERNS #91
Male Open
00:28:45.5
00:28:45.5
12
(19)
Open
12
00:05:30.1
Male
19
17:58 min/km
57
127
Katrina PORTER
Katrina PORTER #127
Female Open
00:35:27.3
00:35:27.3
15
(19)
Open
15
00:10:49.9
Female
19
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:09 min/km
25
69
Elliot GRIERSON
Elliot GRIERSON #69
Male Open
00:28:56.2
00:28:56.2
13
(20)
Open
13
00:05:40.8
Male
20
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
18:05 min/km
58
58
Tiana FORRESTAL
Tiana FORRESTAL #58
Female Cadet
00:35:30.3
00:35:30.3
4
(20)
Cadet
4
00:05:41.3
Female
20
22:11 min/km
26
94
Michael KINGSBURY
Michael KINGSBURY #94
Male Open
00:29:22.2
00:29:22.2
14
(21)
Open
14
00:06:06.8
Male
21
18:21 min/km
59
207
Joanna BEARE
Joanna BEARE #207
Female Open
00:35:30.7
00:35:30.7
16
(21)
Open
16
00:10:53.3
Female
21
22:11 min/km
62
225
Alexandra PRESTON
Alexandra PRESTON #225
Female Open
00:35:50.7
00:35:50.7
17
(22)
Open
17
00:11:13.3
Female
22
22:24 min/km
28
233
Luka KALUGIN
Luka KALUGIN #233
Male Cadet
00:29:34.8
00:29:34.8
7
(22)
Cadet
7
00:06:27.9
Male
22
18:29 min/km
63
162
Jessica VAN HEERDEN
Jessica VAN HEERDEN #162
Female Cadet
00:35:53.6
00:35:53.6
5
(23)
Cadet
5
00:06:04.6
Female
23
22:25 min/km
30
39
Anthony CRIBB
Anthony CRIBB #39
Male Open
00:29:52.7
00:29:52.7
15
(23)
Open
15
00:06:37.3
Male
23
18:40 min/km
69
54
Jemma FORD
Jemma FORD #54
Female Open
00:36:42.3
00:36:42.3
18
(24)
Open
18
00:12:04.9
Female
24
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:56 min/km
31
226
David PANTON
David PANTON #226
Male Open
00:30:12.3
00:30:12.3
16
(24)
Open
16
00:06:56.9
Male
24
18:52 min/km
32
151
Ryan STANFORD
Ryan STANFORD #151
Male Open
00:30:15.0
00:30:15.0
17
(25)
Open
17
00:06:59.6
Male
25
18:54 min/km
72
110
Kate MCINERNEY
Kate MCINERNEY #110
Female Open
00:37:17.2
00:37:17.2
19
(25)
Open
19
00:12:39.8
Female
25
23:18 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)