Euroz North Cottesloe Cold Water Classic
20 Oct 2018
Results
Details
 
Contact
Euroz Cold Water Classic Swim
Euroz 1.6km Swim Assisted
400m Nippers
Ocean Merchants 2.2km SUP Challenge
North Cott 2km Beach Run
SLS 2.2km Malibu Board
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
LegendIron
Pace
9
70
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #70
Male Cadet
00:25:01.2
00:25:01.2
5
(7)
Cadet
5
00:01:54.3
Male
7
15:38 min/km
111
71
Ian HASLEBY
Ian HASLEBY #71
Male Open
00:44:28.1
00:44:28.1
56
(65)
Open
56
00:21:12.7
Male
65
27:47 min/km
127
97
Gavin LESLIE
Gavin LESLIE #97
Male Open
01:04:48.1
01:04:48.1
64
(74)
Open
64
00:41:32.7
Male
74
40:30 min/km
100
Rhys MAINSTONE
Rhys MAINSTONE #100
Male Open
DSQ
DSQ
Open
Male
8
103
Flynn MASON
Flynn MASON #103
Male Cadet
00:24:48.6
00:24:48.6
4
(6)
Cadet
4
00:01:41.7
Male
6
15:30 min/km
53
104
Aine MCCARTHY
Aine MCCARTHY #104
Female Open
00:33:39.6
00:33:39.6
12
(16)
Open
12
00:09:02.2
Female
16
21:02 min/km
101
106
Andrew MCCORMACK
Andrew MCCORMACK #106
Male Open
00:40:31.2
00:40:31.2
50
(59)
Open
50
00:17:15.8
Male
59
25:19 min/km
40
109
Shane MCGURK
Shane MCGURK #109
Male Open
00:31:50.3
00:31:50.3
23
(31)
Open
23
00:08:34.9
Male
31
19:53 min/km
72
110
Kate MCINERNEY
Kate MCINERNEY #110
Female Open
00:37:17.2
00:37:17.2
19
(25)
Open
19
00:12:39.8
Female
25
23:18 min/km
108
112
Ella MCNEILL
Ella MCNEILL #112
Female Open
00:43:30.6
00:43:30.6
37
(46)
Open
37
00:18:53.2
Female
46
27:11 min/km
86
113
Natalie MEWS
Natalie MEWS #113
Female Open
00:38:19.3
00:38:19.3
26
(33)
Open
26
00:13:41.9
Female
33
23:57 min/km
13
114
Jacqui MORGAN
Jacqui MORGAN #114
Female Open
00:26:08.7
00:26:08.7
4
(4)
Open
4
00:01:31.3
Female
4
16:20 min/km
45
117
Ashvinie NADARAJAH
Ashvinie NADARAJAH #117
Female Cadet
00:32:13.6
00:32:13.6
3
(11)
Cadet
3
00:02:24.6
Female
11
20:08 min/km
17
118
Mayuri NADARAJAH
Mayuri NADARAJAH #118
Female Nipper
00:26:49.1
00:26:49.1
1
(5)
Nipper
1
Female
5
16:45 min/km
36
119
Adam OBYRNE
Adam OBYRNE #119
Male Open
00:30:42.3
00:30:42.3
19
(27)
Open
19
00:07:26.9
Male
27
19:11 min/km
10
121
Joie PAGE
Joie PAGE #121
Female Open
00:25:06.4
00:25:06.4
3
(3)
Open
3
00:00:29.0
Female
3
15:41 min/km
126
122
John PEARCE
John PEARCE #122
Male Open
01:01:23.6
01:01:23.6
63
(73)
Open
63
00:38:08.2
Male
73
38:22 min/km
95
123
Astrid PEIRCE
Astrid PEIRCE #123
Female Open
00:39:46.6
00:39:46.6
32
(40)
Open
32
00:15:09.2
Female
40
24:51 min/km
121
125
Mike PLUMBLY
Mike PLUMBLY #125
Male Open
00:55:27.5
00:55:27.5
61
(70)
Open
61
00:32:12.1
Male
70
34:39 min/km
41
126
Bella POLL
Bella POLL #126
Female Cadet
00:31:52.9
00:31:52.9
2
(10)
Cadet
2
00:02:03.9
Female
10
Ironman
19:55 min/km
90
148
Erin SLEIGHT
Erin SLEIGHT #148
Female Open
00:39:07.9
00:39:07.9
28
(36)
Open
28
00:14:30.5
Female
36
24:27 min/km
68
149
Mark SLEIGHT
Mark SLEIGHT #149
Male Open
00:36:31.0
00:36:31.0
37
(45)
Open
37
00:13:15.6
Male
45
22:49 min/km
32
151
Ryan STANFORD
Ryan STANFORD #151
Male Open
00:30:15.0
00:30:15.0
17
(25)
Open
17
00:06:59.6
Male
25
18:54 min/km
1
152
Adam SUDLOW
Adam SUDLOW #152
Male Cadet
00:23:06.9
00:23:06.9
1
(1)
Cadet
1
Male
1
14:26 min/km
75
153
Stephanie SUMICH
Stephanie SUMICH #153
Female Open
00:37:32.6
00:37:32.6
21
(27)
Open
21
00:12:55.2
Female
27
23:27 min/km
11
154
Bob TARR
Bob TARR #154
Male Open
00:25:36.7
00:25:36.7
3
(8)
Open
3
00:02:21.3
Male
8
16:00 min/km
38
156
Gabriel TEBAR
Gabriel TEBAR #156
Male Open
00:31:44.7
00:31:44.7
21
(29)
Open
21
00:08:29.3
Male
29
Legend
19:50 min/km
21
399
Peter THOMPSON
Peter THOMPSON #399
Male Open
00:28:05.6
00:28:05.6
10
(16)
Open
10
00:04:50.2
Male
16
17:33 min/km
78
158
Sam THOMSON
Sam THOMSON #158
Male Open
00:37:45.9
00:37:45.9
42
(51)
Open
42
00:14:30.5
Male
51
23:36 min/km
109
159
Arifin TJAHJANA
Arifin TJAHJANA #159
Male Open
00:43:37.4
00:43:37.4
54
(63)
Open
54
00:20:22.0
Male
63
27:15 min/km
113
161
Jillian UNSWORTH
Jillian UNSWORTH #161
Female Open
00:44:44.0
00:44:44.0
38
(47)
Open
38
00:20:06.6
Female
47
27:57 min/km
63
162
Jessica VAN HEERDEN
Jessica VAN HEERDEN #162
Female Cadet
00:35:53.6
00:35:53.6
5
(23)
Cadet
5
00:06:04.6
Female
23
22:25 min/km
93
163
Vicky VAN HEERDEN
Vicky VAN HEERDEN #163
Female Open
00:39:40.3
00:39:40.3
30
(38)
Open
30
00:15:02.9
Female
38
24:47 min/km
16
164
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #164
Male Open
00:26:48.7
00:26:48.7
6
(12)
Open
6
00:03:33.3
Male
12
16:45 min/km
7
165
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #165
Female Open
00:24:39.8
00:24:39.8
2
(2)
Open
2
00:00:02.4
Female
2
15:24 min/km
81
397
Paul WALLWORK
Paul WALLWORK #397
Male Open
00:37:52.0
00:37:52.0
44
(53)
Open
44
00:14:36.6
Male
53
23:40 min/km
80
168
Rob WALLWORK
Rob WALLWORK #168
Male Open
00:37:48.6
00:37:48.6
43
(52)
Open
43
00:14:33.2
Male
52
23:37 min/km
46
174
Glenn WILLIAMS
Glenn WILLIAMS #174
Male Open
00:32:16.0
00:32:16.0
27
(35)
Open
27
00:09:00.6
Male
35
20:10 min/km
91
176
Helen WILSON
Helen WILSON #176
Female Open
00:39:27.2
00:39:27.2
29
(37)
Open
29
00:14:49.8
Female
37
24:39 min/km
50
179
Katharine WRIGHT
Katharine WRIGHT #179
Female Open
00:32:51.5
00:32:51.5
9
(13)
Open
9
00:08:14.1
Female
13
20:32 min/km
34
204
Tracey SHAW
Tracey SHAW #204
Female Open
00:30:35.0
00:30:35.0
6
(8)
Open
6
00:05:57.6
Female
8
19:06 min/km
31
226
David PANTON
David PANTON #226
Male Open
00:30:12.3
00:30:12.3
16
(24)
Open
16
00:06:56.9
Male
24
18:52 min/km
59
207
Joanna BEARE
Joanna BEARE #207
Female Open
00:35:30.7
00:35:30.7
16
(21)
Open
16
00:10:53.3
Female
21
22:11 min/km
64
206
Kingsley BROWN
Kingsley BROWN #206
Male Open
00:36:01.8
00:36:01.8
33
(41)
Open
33
00:12:46.4
Male
41
22:31 min/km
54
205
Lynette HEWITT
Lynette HEWITT #205
Female Open
00:34:00.4
00:34:00.4
13
(17)
Open
13
00:09:23.0
Female
17
21:15 min/km
107
208
Joanne LEWIS
Joanne LEWIS #208
Female Open
00:43:26.1
00:43:26.1
36
(45)
Open
36
00:18:48.7
Female
45
27:08 min/km
62
225
Alexandra PRESTON
Alexandra PRESTON #225
Female Open
00:35:50.7
00:35:50.7
17
(22)
Open
17
00:11:13.3
Female
22
22:24 min/km
28
233
Luka KALUGIN
Luka KALUGIN #233
Male Cadet
00:29:34.8
00:29:34.8
7
(22)
Cadet
7
00:06:27.9
Male
22
18:29 min/km
87
228
Phoebe ASHWORTH
Phoebe ASHWORTH #228
Female Cadet
00:38:23.2
00:38:23.2
7
(34)
Cadet
7
00:08:34.2
Female
34
23:59 min/km
114
231
Prue STANOLEN
Prue STANOLEN #231
Female Open
00:46:03.6
00:46:03.6
39
(48)
Open
39
00:21:26.2
Female
48
28:47 min/km
1
[2]
3
Page 2 of 3 (133 items)