Hit Southwest Surf to Surf Bunbury Fun Run
14 Oct 2018
Results
Details
 
Contact
Half Marathon
10km Run
5km Run
5km Walk
2km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (218 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
2.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
5km
Pace
O/Pos
C/Pos
1
1
291
Noah MCANENY
Noah MCANENY #291
Male Under 16
00:17:30.82
00:17:30.82
(00:17:29.15)
1
(1)
00:17:29.15
Under 16
1
1
Male
1
1
3:29 min/km
00:08:31.18
3:24 min/km
1
1
00:08:57.97
3:35 min/km
4
1
2
2
336
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #336
Male Open
00:18:21.07
00:18:21.07
(00:18:18.75)
1
(2)
00:18:18.75
Open
1
1
Male
2
2
3:39 min/km
00:08:48.22
3:31 min/km
2
1
00:09:30.53
3:48 min/km
5
2
3
3
395
Jacob VAN NOORT
Jacob VAN NOORT #395
Male Under 16
00:19:03.01
00:19:03.01
(00:19:00.27)
2
(3)
00:19:00.27
Under 16
2
2
00:01:32.18
Male
3
3
3:48 min/km
00:09:20.80
3:44 min/km
3
2
00:09:39.46
3:51 min/km
6
2
4
4
223
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #223
Male Under 16
00:19:52.12
00:19:52.12
(00:19:50.44)
3
(4)
00:19:50.44
Under 16
3
3
00:02:21.30
Male
4
4
3:58 min/km
00:09:22.71
3:45 min/km
4
3
00:10:27.73
4:11 min/km
12
4
5
5
150
Chris BILLINGHURST
Chris BILLINGHURST #150
Male Open
00:19:57.81
00:19:57.81
(00:19:53.41)
2
(5)
00:19:53.41
Open
2
2
00:01:36.73
Male
5
5
3:58 min/km
00:09:56.59
3:58 min/km
5
2
00:09:56.81
3:58 min/km
8
4
6
6
198
Jordan CUXSON
Jordan CUXSON #198
Male Open
00:20:11.99
00:20:11.99
(00:20:04.16)
3
(6)
00:20:04.16
Open
3
3
00:01:50.92
Male
6
6
4:00 min/km
00:10:07.97
4:03 min/km
6
3
00:09:56.18
3:58 min/km
7
3
7
7
290
Garry MCANENY
Garry MCANENY #290
Male Open
00:20:31.50
00:20:31.50
(00:20:29.13)
4
(7)
00:20:29.13
Open
4
4
00:02:10.43
Male
7
7
4:05 min/km
00:10:14.92
4:05 min/km
7
4
00:10:14.21
4:05 min/km
9
5
8
8
328
Greg NOTT
Greg NOTT #328
Male Open
00:20:39.82
00:20:39.82
(00:20:36.20)
5
(8)
00:20:36.20
Open
5
5
00:02:18.75
Male
8
8
4:07 min/km
00:10:17.41
4:06 min/km
8
5
00:10:18.78
4:07 min/km
10
6
13
13
442
Johann SCHOLTZ
Johann SCHOLTZ #442
Male Under 16
00:21:51.47
00:21:51.47
(00:21:48.74)
6
(11)
00:21:48.74
Under 16
6
6
00:04:20.65
Male
11
11
4:21 min/km
00:10:19.16
4:07 min/km
9
4
00:11:29.58
4:35 min/km
27
6
9
9
390
Jake TOWNSENDHYDE
Jake TOWNSENDHYDE #390
Male Under 16
00:20:45.30
00:20:45.30
(00:20:42.93)
4
(9)
00:20:42.93
Under 16
4
4
00:03:14.48
Male
9
9
4:08 min/km
00:10:21.83
4:08 min/km
10
5
00:10:21.09
4:08 min/km
11
3
10
10
128
Lucas ANDREWS
Lucas ANDREWS #128
Male Under 16
00:21:11.50
00:21:11.50
(00:21:09.63)
5
(10)
00:21:09.63
Under 16
5
5
00:03:40.67
Male
10
10
South Bunbury Primary School
00:22:33.04
1
1
4:13 min/km
00:10:27.13
4:10 min/km
11
6
00:10:42.50
4:17 min/km
14
5
12
12
391
Maddie TOWNSENDHYDE
Maddie TOWNSENDHYDE #391
Female Under 16
00:21:38.87
00:21:38.87
(00:21:35.57)
1
(2)
00:21:35.57
Under 16
1
1
Female
2
2
4:19 min/km
00:10:34.55
4:13 min/km
12
1
00:11:01.02
4:24 min/km
17
2
11
11
288
Carolyn MADER
Carolyn MADER #288
Female Open
00:21:17.99
00:21:17.99
(00:21:13.67)
1
(1)
00:21:13.67
Open
1
1
Female
1
1
4:14 min/km
00:10:35.78
4:14 min/km
13
1
00:10:37.89
4:15 min/km
13
2
14
14
162
Carrie CAFFREY
Carrie CAFFREY #162
Female Under 16
00:21:53.49
00:21:53.49
(00:21:50.96)
2
(3)
00:21:50.96
Under 16
2
2
00:00:14.61
Female
3
3
4:22 min/km
00:10:52.16
4:20 min/km
14
2
00:10:58.79
4:23 min/km
16
1
18
18
283
Laura LOMBARDO
Laura LOMBARDO #283
Female Open
00:22:21.85
00:22:21.85
(00:22:18.23)
2
(4)
00:22:18.23
Open
2
2
00:01:03.85
Female
4
4
4:27 min/km
00:10:57.93
4:23 min/km
17
2
00:11:20.29
4:32 min/km
24
3
24
24
155
Henry BRIGINSHHAW
Henry BRIGINSHHAW #155
Male Under 16
00:22:45.27
00:22:45.27
(00:22:43.53)
8
(19)
00:22:43.53
Under 16
8
8
00:05:14.45
Male
19
19
4:32 min/km
00:10:59.30
4:23 min/km
15
7
00:11:44.23
4:41 min/km
34
9
21
22
205
Joel DODDY
Joel DODDY #205
Male Under 16
00:22:33.33
00:22:33.33
(00:22:33.25)
7
(17)
00:22:33.25
Under 16
7
7
00:05:02.50
Male
17
17
South Bunbury Primary School
00:22:33.04
1
4
4:30 min/km
00:11:01.38
4:24 min/km
16
8
00:11:31.86
4:36 min/km
28
7
15
15
374
Chester SMITH
Chester SMITH #374
Male Open
00:22:14.07
00:22:14.07
(00:22:09.35)
6
(12)
00:22:09.35
Open
6
6
00:03:53.00
Male
12
12
LGM Industries
00:24:27.81
1
1
4:25 min/km
00:11:01.45
4:24 min/km
19
6
00:11:07.89
4:27 min/km
20
9
25
26
263
Kyle HUSSEY
Kyle HUSSEY #263
Male Under 16
00:23:05.33
00:23:05.33
(00:23:02.80)
9
(20)
00:23:02.80
Under 16
9
9
00:05:34.50
Male
20
21
4:36 min/km
00:11:02.76
4:25 min/km
18
9
00:12:00.04
4:48 min/km
44
11
23
21
340
Maryanne PEMBERTON
Maryanne PEMBERTON #340
Female Open
00:22:36.93
00:22:36.93
(00:22:30.75)
3
(5)
00:22:30.75
Open
3
3
00:01:18.94
Female
5
5
Pemberteam
00:24:08.47
1
2
4:30 min/km
00:11:06.12
4:26 min/km
20
3
00:11:24.63
4:33 min/km
26
4
19
19
437
Owen GRIFFIN
Owen GRIFFIN #437
Male Open
00:22:27.20
00:22:27.20
(00:22:19.57)
8
(15)
00:22:19.57
Open
8
8
00:04:06.13
Male
15
15
4:27 min/km
00:11:09.42
4:27 min/km
23
8
00:11:10.14
4:28 min/km
22
10
17
16
320
Greg NEILL
Greg NEILL #320
Male Open
00:22:16.43
00:22:16.43
(00:22:13.20)
7
(14)
00:22:13.20
Open
7
7
00:03:55.35
Male
14
13
South Bunbury Primary School
00:22:33.04
1
3
4:26 min/km
00:11:10.80
4:28 min/km
21
7
00:11:02.39
4:24 min/km
19
8
16
17
321
Lochlan NEILL
Lochlan NEILL #321
Male Under 12
00:22:16.22
00:22:16.22
(00:22:13.86)
1
(13)
00:22:13.86
Under 12
1
1
Male
13
14
South Bunbury Primary School
00:22:33.04
1
2
4:26 min/km
00:11:12.82
4:29 min/km
22
1
00:11:01.04
4:24 min/km
18
1
34
31
236
Allanah GRIFFIN
Allanah GRIFFIN #236
Female Under 16
00:23:37.85
00:23:37.85
(00:23:30.22)
3
(6)
00:23:30.22
Under 16
3
3
00:01:58.97
Female
6
6
4:42 min/km
00:11:24.60
4:33 min/km
25
3
00:12:05.62
4:50 min/km
46
4
22
23
338
Archie PEMBERTON
Archie PEMBERTON #338
Male Under 12
00:22:36.72
00:22:36.72
(00:22:34.84)
2
(18)
00:22:34.84
Under 12
2
2
00:00:20.49
Male
18
18
Pemberteam
00:24:08.47
1
1
4:30 min/km
00:11:25.94
4:34 min/km
24
2
00:11:08.90
4:27 min/km
21
2
26
25
158
Lachlan BROWN
Lachlan BROWN #158
Male Open
00:23:08.59
00:23:08.59
(00:22:43.73)
10
(21)
00:22:43.73
Open
10
10
00:04:47.52
Male
21
20
4:32 min/km
00:11:29.17
4:35 min/km
38
12
00:11:14.56
4:29 min/km
23
11
29
30
406
Tom WARD
Tom WARD #406
Male Under 12
00:23:31.83
00:23:31.83
(00:23:29.77)
3
(24)
00:23:29.77
Under 12
3
3
00:01:15.60
Male
24
25
4:41 min/km
00:11:30.17
4:36 min/km
26
3
00:11:59.60
4:47 min/km
43
8
27
27
337
Adam PEMBERTON
Adam PEMBERTON #337
Male Open
00:23:14.47
00:23:14.47
(00:23:07.66)
11
(22)
00:23:07.66
Open
11
11
00:04:53.40
Male
22
22
Pemberteam
00:24:08.47
1
3
4:37 min/km
00:11:31.47
4:36 min/km
29
9
00:11:36.19
4:38 min/km
31
13
30
32
318
Sebastian MURRAY
Sebastian MURRAY #318
Male Under 12
00:23:32.08
00:23:32.08
(00:23:30.40)
4
(25)
00:23:30.40
Under 12
4
4
00:01:15.86
Male
25
26
4:42 min/km
00:11:31.84
4:36 min/km
27
4
00:11:58.55
4:47 min/km
40
5
31
33
334
Thomas OLIVER
Thomas OLIVER #334
Male Under 12
00:23:34.97
00:23:34.97
(00:23:32.04)
5
(26)
00:23:32.04
Under 12
5
5
00:01:18.75
Male
26
27
St Joseph's Primary School
00:26:46.25
2
1
4:42 min/km
00:11:32.55
4:37 min/km
28
5
00:11:59.49
4:47 min/km
41
6
20
20
161
Noah BUFTON
Noah BUFTON #161
Male Open
00:22:31.58
00:22:31.58
(00:22:24.99)
9
(16)
00:22:24.99
Open
9
9
00:04:10.50
Male
16
16
4:28 min/km
00:11:34.87
4:37 min/km
32
10
00:10:50.12
4:20 min/km
15
7
40
40
232
Elle GILCHRIST
Elle GILCHRIST #232
Female Under 16
00:24:13.08
00:24:13.08
(00:24:11.64)
4
(8)
00:24:11.64
Under 16
4
4
00:02:34.20
Female
8
8
4:50 min/km
00:11:37.84
4:39 min/km
30
4
00:12:33.79
5:01 min/km
57
5
66
67
307
Bryce MITCHELL
Bryce MITCHELL #307
Male Under 16
00:26:08.34
00:26:08.34
(00:26:05.98)
13
(49)
00:26:05.98
Under 16
13
13
00:08:37.52
Male
49
49
South Bunbury Primary School
00:22:33.04
1
7
5:13 min/km
00:11:38.07
4:39 min/km
31
10
00:14:27.91
5:47 min/km
95
17
36
36
166
Nayte CHARLES
Nayte CHARLES #166
Male Under 12
00:23:43.09
00:23:43.09
(00:23:39.98)
8
(30)
00:23:39.98
Under 12
8
8
00:01:26.87
Male
30
30
St Joseph's Primary School
00:26:46.25
2
2
4:43 min/km
00:11:40.38
4:40 min/km
33
6
00:11:59.59
4:47 min/km
42
7
35
35
329
Jim NOTT
Jim NOTT #329
Male Under 12
00:23:41.08
00:23:41.08
(00:23:37.96)
7
(29)
00:23:37.96
Under 12
7
7
00:01:24.85
Male
29
29
4:43 min/km
00:11:40.39
4:40 min/km
34
7
00:11:57.57
4:47 min/km
38
4
45
46
350
Felix RANSOME MARIN
Felix RANSOME MARIN #350
Male Under 12
00:24:32.01
00:24:32.01
(00:24:28.77)
10
(35)
00:24:28.77
Under 12
10
10
00:02:15.78
Male
35
35
Bunbury Primary School
00:27:34.15
4
2
4:53 min/km
00:11:42.05
4:40 min/km
35
8
00:12:46.72
5:06 min/km
61
12
53
54
124
Brad ANDREWS
Brad ANDREWS #124
Male Open
00:24:51.30
00:24:51.30
(00:24:46.90)
17
(42)
00:24:46.90
Open
17
18
00:06:30.23
Male
42
43
4:57 min/km
00:11:47.09
4:42 min/km
36
11
00:12:59.81
5:11 min/km
64
19
38
37
344
Seth PRATT
Seth PRATT #344
Male Under 16
00:23:56.70
00:23:56.70
(00:23:46.98)
11
(31)
00:23:46.98
Under 16
11
11
00:06:25.87
Male
31
31
Slow Motion Ninjas
1
4:45 min/km
00:11:51.00
4:44 min/km
42
12
00:11:55.98
4:46 min/km
37
10
28
29
402
Fraser WARD
Fraser WARD #402
Male Under 16
00:23:26.47
00:23:26.47
(00:23:23.70)
10
(23)
00:23:23.70
Under 16
10
10
00:05:55.64
Male
23
24
4:40 min/km
00:11:51.19
4:44 min/km
37
11
00:11:32.51
4:37 min/km
29
8
33
34
141
Angus BANKS
Angus BANKS #141
Male Under 12
00:23:37.41
00:23:37.41
(00:23:35.96)
6
(28)
00:23:35.96
Under 12
6
6
00:01:21.18
Male
28
28
4:43 min/km
00:11:53.11
4:45 min/km
39
9
00:11:42.85
4:41 min/km
33
3
39
38
373
Sylvain SMIT
Sylvain SMIT #373
Male 50+
00:23:57.30
00:23:57.30
(00:23:52.15)
1
(32)
00:23:52.15
50+
1
1
Male
32
32
4:46 min/km
00:11:54.32
4:45 min/km
40
1
00:11:57.82
4:47 min/km
39
1
32
28
335
Gerald O'SULLIVAN
Gerald O'SULLIVAN #335
Male Open
00:23:36.19
00:23:36.19
(00:23:18.26)
12
(27)
00:23:18.26
Open
12
12
00:05:15.12
Male
27
23
4:39 min/km
00:11:57.09
4:46 min/km
46
13
00:11:21.16
4:32 min/km
25
12
37
39
358
Tanika SCHOEMAN
Tanika SCHOEMAN #358
Female Under 12
00:23:55.29
00:23:55.29
(00:23:52.66)
1
(7)
00:23:52.66
Under 12
1
1
Female
7
7
4:46 min/km
00:11:57.46
4:46 min/km
41
1
00:11:55.20
4:46 min/km
36
1
41
43
159
Mex BROWN
Mex BROWN #159
Male Under 12
00:24:16.58
00:24:16.58
(00:24:14.19)
9
(33)
00:24:14.19
Under 12
9
9
00:02:00.35
Male
33
34
Bunbury Primary School
00:27:34.15
4
1
4:50 min/km
00:12:01.81
4:48 min/km
43
10
00:12:12.38
4:52 min/km
47
9
46
47
129
Stephen ANDREWS
Stephen ANDREWS #129
Male 50+
00:24:36.27
00:24:36.27
(00:24:31.50)
2
(36)
00:24:31.50
50+
2
2
00:00:38.96
Male
36
36
4:54 min/km
00:12:11.51
4:52 min/km
49
2
00:12:19.99
4:55 min/km
54
2
76
76
201
Shvetanshu DAVE
Shvetanshu DAVE #201
Male Under 16
00:26:39.08
00:26:39.08
(00:26:36.13)
15
(54)
00:26:36.13
Under 16
15
15
00:09:08.26
Male
54
54
5:19 min/km
00:12:11.92
4:52 min/km
45
13
00:14:24.21
5:45 min/km
93
16
71
71
137
Megan BAIN
Megan BAIN #137
Female Under 16
00:26:23.67
00:26:23.67
(00:26:20.06)
8
(19)
00:26:20.06
Under 16
8
8
00:04:44.80
Female
19
19
5:16 min/km
00:12:12.09
4:52 min/km
48
6
00:14:07.97
5:39 min/km
88
8
44
45
206
Olivia DODDY
Olivia DODDY #206
Female Under 12
00:24:27.74
00:24:27.74
(00:24:26.08)
2
(10)
00:24:26.08
Under 12
2
2
00:00:32.45
Female
10
11
South Bunbury Primary School
00:22:33.04
1
5
4:53 min/km
00:12:12.60
4:53 min/km
44
2
00:12:13.48
4:53 min/km
48
2
42
44
143
Shenae BEARMAN
Shenae BEARMAN #143
Female Open
00:24:23.48
00:24:23.48
(00:24:17.10)
4
(9)
00:24:17.10
Open
4
4
00:03:05.49
Female
9
10
Koombana Physiotherapy
1
4:51 min/km
00:12:12.90
4:53 min/km
50
4
00:12:04.20
4:49 min/km
45
6
56
60
142
Rosie BANKS
Rosie BANKS #142
Female Under 16
00:25:22.32
00:25:22.32
(00:25:20.26)
6
(13)
00:25:20.26
Under 16
6
6
00:03:43.45
Female
13
15
5:04 min/km
00:12:13.23
4:53 min/km
47
5
00:13:07.02
5:14 min/km
65
7
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (218 items)