Chevron City to Surf for Activ 2018 - Perth
26 Aug 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Marathon
Half Marathon
12km
4km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
131
132
133
134
Page 1 of 134 (6700 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
17
18
30008
Ellie GLANDS
Ellie GLANDS #30008
Female Under 16
00:14:28.67
00:14:28.67
(00:14:27.61)
1
(4)
00:14:27.61
Under 16
1
1
13-15
1
Female
4
4
Front Runner
3
3:36 min/km
1
1
30014
Luke GRAVES
Luke GRAVES #30014
Male Open
00:11:07.08
00:11:07.08
(00:11:06.06)
1
(1)
00:11:06.06
Open
1
1
16-19
1
Male
1
1
2:46 min/km
12
12
30017
Louie OAKES
Louie OAKES #30017
Male Under 16
00:13:25.91
00:13:25.91
(00:13:24.95)
1
(11)
00:13:24.95
Under 16
1
1
13-15
1
Male
11
11
3:21 min/km
9
9
30021
Melany SMART
Melany SMART #30021
Female Open
00:12:49.35
00:12:49.35
(00:12:48.20)
1
(1)
00:12:48.20
Open
1
1
16-19
1
Female
1
1
3:12 min/km
1828
2427
49003
Joel HERBERT
Joel HERBERT #49003
Male Wheelchair Open
00:35:31.70
00:35:31.70
(00:37:32.86)
1
(891)
00:37:32.86
Wheelchair Open
1
1
20-24
52
Male
891
1153
9:23 min/km
747
1314
49004
Thomas ROGERS
Thomas ROGERS #49004
Male Wheelchair U16
00:25:57.94
00:25:57.94
(00:27:44.13)
1
(427)
00:27:44.13
Wheelchair U16
1
1
U13
112
Male
427
690
6:56 min/km
1927
2508
49104
Sherralea MCMAHON
Sherralea MCMAHON #49104
Female Wheelchair Open
00:36:38.64
00:36:38.64
(00:38:15.98)
1
(995)
00:38:15.98
Wheelchair Open
1
1
30-34
53
Female
995
1322
Foxglove Champions
2
9:33 min/km
1926
2513
49105
Lindsay STUBBS
Lindsay STUBBS #49105
Male Wheelchair Open
00:36:37.83
00:36:37.83
(00:38:18.55)
2
(932)
00:38:18.55
Wheelchair Open
2
2
00:01:06.13
60-64
5
Male
932
1189
Foxglove Champions
1
9:34 min/km
2065
2700
49111
Bec DYBALL
Bec DYBALL #49111
Female Wheelchair Open
00:38:12.31
00:38:12.31
(00:40:02.69)
2
(1081)
00:40:02.69
Wheelchair Open
2
3
00:01:33.67
30-34
60
Female
1081
1435
Team Beccy
1
10:00 min/km
13
13
30011
Matthew WESLEY
Matthew WESLEY #30011
Male Under 16
00:14:11.66
00:14:11.66
(00:14:09.95)
2
(12)
00:14:09.95
Under 16
2
2
00:00:45.75
13-15
2
Male
12
12
Team Wesley
1
3:32 min/km
14
14
30013
Cassia BOGLIO
Cassia BOGLIO #30013
Female Open
00:14:20.63
00:14:20.63
(00:14:19.37)
2
(2)
00:14:19.37
Open
2
2
00:01:31.28
16-19
2
Female
2
2
3:34 min/km
2
2
30841
Michael LORI
Michael LORI #30841
Male Open
00:11:13.41
00:11:13.41
(00:11:12.07)
2
(2)
00:11:12.07
Open
2
2
00:00:06.32
25-29
1
Male
2
2
2:48 min/km
39
42
31299
Noelle CHITTY
Noelle CHITTY #31299
Female Under 16
00:16:00.42
00:16:00.42
(00:15:57.97)
2
(8)
00:15:57.97
Under 16
2
2
00:01:31.75
13-15
2
Female
8
8
3:59 min/km
16
17
30928
Sarah HYNES
Sarah HYNES #30928
Female Open
00:14:27.41
00:14:27.41
(00:14:27.07)
3
(3)
00:14:27.07
Open
3
3
00:01:38.06
16-19
3
Female
3
3
3:36 min/km
42
44
30561
Nyah GRAY
Nyah GRAY #30561
Female Under 16
00:16:11.17
00:16:11.17
(00:16:08.78)
3
(9)
00:16:08.78
Under 16
3
3
00:01:42.50
13-15
3
Female
9
9
Front Runner
5
4:02 min/km
15
16
30019
Lachlan TAYLOR-GREAVES
Lachlan TAYLOR-GREAVES #30019
Male Under 16
00:14:27.12
00:14:27.12
(00:14:25.45)
3
(13)
00:14:25.45
Under 16
3
3
00:01:01.20
13-15
3
Male
13
14
3:36 min/km
3
3
30020
Liam MCCOACH
Liam MCCOACH #30020
Male Open
00:11:16.21
00:11:16.21
(00:11:14.88)
3
(3)
00:11:14.88
Open
3
3
00:00:09.13
20-24
1
Male
3
3
2:48 min/km
2066
2689
49112
Jen DYBALL
Jen DYBALL #49112
Female Wheelchair Open
00:38:12.31
00:38:12.31
(00:39:58.82)
3
(1082)
00:39:58.82
Wheelchair Open
3
2
00:01:33.67
55-59
18
Female
1082
1429
Team Beccy
2
9:59 min/km
2069
2695
49110
Ray COLEMAN
Ray COLEMAN #49110
Male Wheelchair Open
00:38:12.73
00:38:12.73
(00:40:01.69)
3
(986)
00:40:01.69
Wheelchair Open
3
3
00:02:41.02
55-59
27
Male
986
1263
Team Beccy
3
10:00 min/km
3076
3142
49001
Owen ANDREWS
Owen ANDREWS #49001
Male Wheelchair Open
00:49:06.23
00:49:06.23
(00:43:17.03)
4
(1396)
00:43:17.03
Wheelchair Open
4
4
00:13:34.52
50-54
66
Male
1396
1423
Mileto
3
10:49 min/km
2389
3181
49114
Karen SMITH
Karen SMITH #49114
Female Wheelchair Open
00:41:40.72
00:41:40.72
(00:43:28.29)
4
(1263)
00:43:28.29
Wheelchair Open
4
8
00:05:02.08
40-44
142
Female
1263
1742
10:52 min/km
21
21
30015
Jasmine GREAVES
Jasmine GREAVES #30015
Female Open
00:14:40.89
00:14:40.89
(00:14:39.57)
4
(5)
00:14:39.57
Open
4
4
00:01:51.54
16-19
4
Female
5
5
3:39 min/km
4
4
30557
Alain DUTTON
Alain DUTTON #30557
Male Open
00:11:19.49
00:11:19.49
(00:11:18.61)
4
(4)
00:11:18.61
Open
4
4
00:00:12.41
20-24
2
Male
4
4
Front Runner
1
2:49 min/km
19
19
30980
Reece MARGACH
Reece MARGACH #30980
Male Under 16
00:14:32.58
00:14:32.58
(00:14:30.44)
4
(15)
00:14:30.44
Under 16
4
4
00:01:06.67
13-15
4
Male
15
15
3:37 min/km
43
45
31302
Isabella MACGREGOR
Isabella MACGREGOR #31302
Female Under 16
00:16:19.35
00:16:19.35
(00:16:17.34)
4
(10)
00:16:17.34
Under 16
4
4
00:01:50.68
13-15
4
Female
10
10
4:04 min/km
54
60
31235
Emily BAILEY
Emily BAILEY #31235
Female Under 16
00:16:54.64
00:16:54.64
(00:16:53.64)
5
(14)
00:16:53.64
Under 16
5
6
00:02:25.97
U13
1
Female
14
15
4:13 min/km
22
22
31376
George STEWART
George STEWART #31376
Male Under 16
00:14:47.39
00:14:47.39
(00:14:44.01)
5
(17)
00:14:44.01
Under 16
5
5
00:01:21.48
13-15
5
Male
17
17
3:41 min/km
24
24
30946
Taylor KROYER
Taylor KROYER #30946
Female Open
00:14:50.66
00:14:50.66
(00:14:49.71)
5
(6)
00:14:49.71
Open
5
5
00:02:01.31
16-19
5
Female
6
6
3:42 min/km
5
5
30564
George PETERS
George PETERS #30564
Male Open
00:12:08.56
00:12:08.56
(00:12:07.74)
5
(5)
00:12:07.74
Open
5
5
00:01:01.47
16-19
2
Male
5
5
Front Runner
2
3:01 min/km
3648
4762
49118
Shane MILLARD
Shane MILLARD #49118
Male Wheelchair Open
00:53:44.94
00:53:44.94
(00:53:44.94)
5
(1619)
00:53:44.94
Wheelchair Open
5
5
00:18:13.24
45-49
171
Male
1619
2037
Lowanna Legends
3
13:26 min/km
3074
3147
49107
Nadine ANDREWS
Nadine ANDREWS #49107
Female Wheelchair Open
00:49:05.61
00:49:05.61
(00:43:17.58)
5
(1679)
00:43:17.58
Wheelchair Open
5
6
00:12:26.96
55-59
44
Female
1679
1722
Mileto
1
10:49 min/km
5317
5535
49113
Richard MCILLWAINE
Richard MCILLWAINE #49113
Male Wheelchair Open
01:14:35.88
01:14:35.88
(01:14:35.88)
6
(2280)
01:14:35.88
Wheelchair Open
6
6
00:39:04.18
50-54
117
Male
2280
2367
18:38 min/km
3075
3126
49002
Thea WEST
Thea WEST #49002
Female Wheelchair Open
00:49:06.00
00:49:06.00
(00:43:12.27)
6
(1680)
00:43:12.27
Wheelchair Open
6
4
00:12:27.36
30-34
109
Female
1680
1710
Mileto
2
10:48 min/km
6
6
31006
Thomas MOORCROFT
Thomas MOORCROFT #31006
Male Open
00:12:16.46
00:12:16.46
(00:12:15.25)
6
(6)
00:12:15.25
Open
6
6
00:01:09.38
16-19
3
Male
6
6
3:03 min/km
23
23
31402
Nicholas TRANTER
Nicholas TRANTER #31402
Male Under 16
00:14:49.17
00:14:49.17
(00:14:46.41)
6
(18)
00:14:46.41
Under 16
6
6
00:01:23.25
13-15
6
Male
18
18
3:41 min/km
35
36
31411
Cathy CLARKE
Cathy CLARKE #31411
Female Open
00:15:31.61
00:15:31.61
(00:15:26.90)
6
(7)
00:15:26.90
Open
6
6
00:02:42.26
25-29
1
Female
7
7
Team UWA
1
3:51 min/km
55
59
31236
Holly FRASER
Holly FRASER #31236
Female Under 16
00:16:55.24
00:16:55.24
(00:16:52.98)
6
(15)
00:16:52.98
Under 16
6
5
00:02:26.57
13-15
5
Female
15
14
Floreat Park Primary School 2
2
4:13 min/km
56
61
31349
Annabelle JONES
Annabelle JONES #31349
Female Under 16
00:16:58.30
00:16:58.30
(00:16:55.76)
7
(16)
00:16:55.76
Under 16
7
7
00:02:29.63
13-15
6
Female
16
16
4:13 min/km
46
48
30563
Jessica HAIG
Jessica HAIG #30563
Female Open
00:16:26.17
00:16:26.17
(00:16:23.32)
7
(11)
00:16:23.32
Open
7
7
00:03:36.82
20-24
1
Female
11
11
Front Runner
6
4:05 min/km
25
25
30010
Declan SOMERS
Declan SOMERS #30010
Male Under 16
00:14:54.42
00:14:54.42
(00:14:52.71)
7
(19)
00:14:52.71
Under 16
7
7
00:01:28.51
U13
1
Male
19
19
Team Somergue
1
3:43 min/km
7
7
2779
Jason RAMSDEN
Jason RAMSDEN #2779
Male Open
00:12:23.66
00:12:23.66
(00:12:22.57)
7
(7)
00:12:22.57
Open
7
7
00:01:16.58
16-19
4
Male
7
7
Team Chevron
1
3:05 min/km
3078
3130
49108
Narelle MARTIN
Narelle MARTIN #49108
Female Wheelchair Open
00:49:06.43
00:49:06.43
(00:43:13.59)
7
(1681)
00:43:13.59
Wheelchair Open
7
5
00:12:27.79
45-49
196
Female
1681
1713
Mileto
4
10:48 min/km
3082
3153
49106
Fiona ANDREWS
Fiona ANDREWS #49106
Female Wheelchair Open
00:49:06.99
00:49:06.99
(00:43:18.45)
8
(1684)
00:43:18.45
Wheelchair Open
8
7
00:12:28.35
50-54
74
Female
1684
1727
Mileto
5
10:49 min/km
48
52
30022
Charlotte LE PAGE
Charlotte LE PAGE #30022
Female Open
00:16:37.40
00:16:37.40
(00:16:35.99)
8
(12)
00:16:35.99
Open
8
8
00:03:48.05
16-19
6
Female
12
12
4:08 min/km
8
8
9159
Mark LEE
Mark LEE #9159
Male Open
00:12:36.35
00:12:36.35
(00:12:34.67)
8
(8)
00:12:34.67
Open
8
8
00:01:29.27
35-39
1
Male
8
8
Team Lords
1
3:08 min/km
28
28
30832
Daniel COOKE
Daniel COOKE #30832
Male Under 16
00:15:08.41
00:15:08.41
(00:15:06.51)
8
(22)
00:15:06.51
Under 16
8
8
00:01:42.50
13-15
7
Male
22
22
3:46 min/km
64
69
30755
Erin LESEBERG
Erin LESEBERG #30755
Female Under 16
00:17:12.01
00:17:12.01
(00:17:04.81)
8
(18)
00:17:04.81
Under 16
8
9
00:02:43.34
U13
2
Female
18
20
The slashers
2
4:16 min/km
36
38
30756
Thomas LESEBERG
Thomas LESEBERG #30756
Male Under 16
00:15:53.11
00:15:53.11
(00:15:46.44)
9
(29)
00:15:46.44
Under 16
9
11
00:02:27.20
13-15
8
Male
29
31
The slashers
1
3:56 min/km
53
57
31024
Alison OTOOLE
Alison OTOOLE #31024
Female Open
00:16:54.39
00:16:54.39
(00:16:47.60)
9
(13)
00:16:47.60
Open
9
9
00:04:05.04
40-44
1
Female
13
13
4:11 min/km
10
10
30936
Nathan KERMAN
Nathan KERMAN #30936
Male Open
00:13:15.51
00:13:15.51
(00:13:14.05)
9
(9)
00:13:14.05
Open
9
9
00:02:08.43
16-19
5
Male
9
9
3:18 min/km
[1]
2
3
4
5
6
7
...
131
132
133
134
Page 1 of 134 (6700 items)
© 2023