Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
7
7
17
Paul MITCHELL
Paul MITCHELL #17
Male 40-49
00:16:06.72
00:16:06.72
(00:16:05.18)
1
(6)
00:16:05.18
40-49
1
1
Male
6
6
Activ All Stars
1
4:01 min/km
67
66
911
Darcy HOGAN
Darcy HOGAN #911
Female 16-19
00:22:49.79
00:22:49.79
(00:22:20.95)
1
(25)
00:22:20.95
16-19
1
1
Female
25
24
GEO FIT OUTDOOR
2
5:35 min/km
190
191
913
Ian WATSON
Ian WATSON #913
Male 70+
00:34:38.11
00:34:38.11
(00:33:51.37)
1
(89)
00:33:51.37
70+
1
1
Male
89
89
8:27 min/km
1
1
946
Alain DUTTON
Alain DUTTON #946
Male 20-29
00:11:59.04
00:11:59.04
(00:11:57.95)
1
(1)
00:11:57.95
20-29
1
1
Male
1
1
2:59 min/km
46
39
986
Tamara PALME
Tamara PALME #986
Female 40-49
00:21:36.75
00:21:36.75
(00:20:43.41)
2
(15)
00:20:43.41
40-49
2
1
00:00:01.62
Female
15
12
Team Donuts
1
5:10 min/km
66
65
1113
John MCGINNIS
John MCGINNIS #1113
Male 50-59
00:22:48.97
00:22:48.97
(00:22:20.76)
1
(42)
00:22:20.76
50-59
1
1
Male
42
42
5:35 min/km
10
10
1156
Ben VALLVE
Ben VALLVE #1156
Male Under 16
00:16:44.00
00:16:44.00
(00:16:26.99)
1
(8)
00:16:26.99
Under 16
1
1
Male
8
8
Team GMAS
1
4:06 min/km
32
33
1165
Kathy LEACH
Kathy LEACH #1165
Female 30-39
00:20:26.72
00:20:26.72
(00:20:08.90)
1
(8)
00:20:08.90
30-39
1
1
Female
8
8
Cape Naturaliste College
1
5:02 min/km
6
6
1171
Hana YUSOFF
Hana YUSOFF #1171
Female Under 16
00:15:45.01
00:15:45.01
(00:15:42.46)
1
(1)
00:15:42.46
Under 16
1
1
Female
1
1
3:55 min/km
2
2
1172
Luke BURROWS
Luke BURROWS #1172
Male 16-19
00:12:14.75
00:12:14.75
(00:12:14.11)
1
(2)
00:12:14.11
16-19
1
1
Male
2
2
3:03 min/km
98
94
1195
Fred FLANAGAN
Fred FLANAGAN #1195
Male 60-69
00:24:16.62
00:24:16.62
(00:23:38.12)
1
(62)
00:23:38.12
60-69
1
1
Male
62
58
5:54 min/km
4
4
1235
Balinga PASCO
Balinga PASCO #1235
Male 30-39
00:13:54.41
00:13:54.41
(00:13:52.88)
1
(4)
00:13:52.88
30-39
1
1
Male
4
4
3:28 min/km
62
62
1236
Christine CATTAN
Christine CATTAN #1236
Female 60-69
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.12)
1
(22)
00:21:57.12
60-69
1
1
Female
22
22
5:29 min/km
55
59
1237
Anita LINDEMANN
Anita LINDEMANN #1237
Female 50-59
00:22:07.46
00:22:07.46
(00:21:49.42)
1
(19)
00:21:49.42
50-59
1
1
Female
19
20
5:27 min/km
18
19
1262
Janne LIEBMANN
Janne LIEBMANN #1262
Female 20-29
00:17:53.17
00:17:53.17
(00:17:49.82)
1
(3)
00:17:49.82
20-29
1
1
Female
3
3
4:27 min/km
229
227
1286
Blanche FARIES
Blanche FARIES #1286
Female 70+
00:40:17.42
00:40:17.42
(00:39:18.68)
1
(124)
00:39:18.68
70+
1
1
Female
124
123
9:49 min/km
350
288
1287
Elvis TAYLOR
Elvis TAYLOR #1287
Male Wheelchair
00:52:11.22
00:52:11.22
(00:42:21.08)
2
(139)
00:42:21.08
Wheelchair
2
1
00:06:34.18
Male
139
124
10:35 min/km
144
147
1275
Shae CARTLEDGE-GIOVINAZZO
Shae CARTLEDGE-GIOVINAZZO #1275
Female 16-19
00:27:45.17
00:27:45.17
(00:27:32.32)
2
(66)
00:27:32.32
16-19
2
2
00:04:55.37
Female
66
69
Team GMAS
12
6:53 min/km
5
5
1300
Michael OBORNE
Michael OBORNE #1300
Male 30-39
00:14:30.72
00:14:30.72
(00:14:22.42)
2
(5)
00:14:22.42
30-39
2
2
00:00:36.30
Male
5
5
3:35 min/km
80
83
1306
Roger REYES
Roger REYES #1306
Male 50-59
00:23:25.45
00:23:25.45
(00:23:22.60)
2
(50)
00:23:22.60
50-59
2
2
00:00:36.47
Male
50
52
5:50 min/km
13
16
1311
Mark SMITH
Mark SMITH #1311
Male 40-49
00:17:19.68
00:17:19.68
(00:17:16.58)
2
(11)
00:17:16.58
40-49
2
2
00:01:12.96
Male
11
14
4:19 min/km
45
46
1198
Alison KERIMOFSKI
Alison KERIMOFSKI #1198
Female 40-49
00:21:35.13
00:21:35.13
(00:21:06.77)
1
(14)
00:21:06.77
40-49
1
2
Female
14
16
5:16 min/km
38
38
1036
Michelle REDMAN
Michelle REDMAN #1036
Female 30-39
00:20:51.92
00:20:51.92
(00:20:38.57)
2
(11)
00:20:38.57
30-39
2
2
00:00:25.19
Female
11
11
5:09 min/km
3
3
1087
Asad YUSOFF
Asad YUSOFF #1087
Male 16-19
00:12:41.68
00:12:41.68
(00:12:40.76)
2
(3)
00:12:40.76
16-19
2
2
00:00:26.93
Male
3
3
3:10 min/km
27
27
1094
Tristan CORFIELD
Tristan CORFIELD #1094
Male 20-29
00:19:11.21
00:19:11.21
(00:18:52.77)
2
(20)
00:18:52.77
20-29
2
2
00:07:12.17
Male
20
20
4:43 min/km
11
11
991
Izaac TRAINER
Izaac TRAINER #991
Male Under 16
00:16:46.67
00:16:46.67
(00:16:35.67)
2
(9)
00:16:35.67
Under 16
2
2
00:00:02.67
Male
9
9
4:08 min/km
23
23
964
Jacinta TAP
Jacinta TAP #964
Female 20-29
00:18:33.48
00:18:33.48
(00:18:28.88)
2
(6)
00:18:28.88
20-29
2
2
00:00:40.31
Female
6
6
4:37 min/km
306
312
974
Michael HUMMEL
Michael HUMMEL #974
Male Wheelchair
00:45:37.03
00:45:37.03
(00:44:15.05)
1
(124)
00:44:15.05
Wheelchair
1
2
Male
124
127
Activ Lower South West Team
10
11:03 min/km
182
182
1025
Keith WINCH
Keith WINCH #1025
Male 60-69
00:32:28.34
00:32:28.34
(00:31:58.09)
2
(86)
00:31:58.09
60-69
2
2
00:08:11.72
Male
86
86
South West ACTIVators
1
7:59 min/km
107
103
1026
Kerrie BREDE
Kerrie BREDE #1026
Female 50-59
00:24:44.56
00:24:44.56
(00:23:55.54)
2
(40)
00:23:55.54
50-59
2
2
00:02:37.10
Female
40
39
5:58 min/km
9
9
928
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #928
Female Under 16
00:16:29.53
00:16:29.53
(00:16:26.44)
2
(2)
00:16:26.44
Under 16
2
2
00:00:44.52
Female
2
2
4:06 min/km
124
124
936
Marlene THOMPSON
Marlene THOMPSON #936
Female 60-69
00:26:08.95
00:26:08.95
(00:25:12.49)
2
(54)
00:25:12.49
60-69
2
2
00:03:24.06
Female
54
54
6:18 min/km
225
221
18
Roderick MITCHELL
Roderick MITCHELL #18
Male 70+
00:39:37.63
00:39:37.63
(00:38:10.69)
2
(104)
00:38:10.69
70+
2
2
00:04:59.51
Male
104
101
Activ All Stars
3
9:32 min/km
48
53
914
Sally BAXTER
Sally BAXTER #914
Female 40-49
00:21:53.47
00:21:53.47
(00:21:39.16)
3
(17)
00:21:39.16
40-49
3
3
00:00:18.34
Female
17
18
5:24 min/km
223
225
939
Ross CLARK
Ross CLARK #939
Male 60-69
00:39:00.58
00:39:00.58
(00:38:58.24)
3
(103)
00:38:58.24
60-69
3
3
00:14:43.96
Male
103
104
Activ Lower South West Team
5
9:44 min/km
33
30
1019
Davide SALA
Davide SALA #1019
Male 20-29
00:20:29.06
00:20:29.06
(00:19:53.22)
3
(25)
00:19:53.22
20-29
3
3
00:08:30.02
Male
25
23
4:58 min/km
185
185
1008
Ellie PRICE
Ellie PRICE #1008
Female 16-19
00:33:06.67
00:33:06.67
(00:32:13.26)
3
(99)
00:32:13.26
16-19
3
3
00:10:16.88
Female
99
98
8:03 min/km
50
43
1016
Richard CROSBIE
Richard CROSBIE #1016
Female 30-39
00:21:58.16
00:21:58.16
(00:20:58.39)
4
(18)
00:20:58.39
30-39
4
3
00:01:31.44
Female
18
14
Dixie's walkers
2
5:14 min/km
257
258
1039
John MALE
John MALE #1039
Male 70+
00:42:02.54
00:42:02.54
(00:40:53.95)
3
(112)
00:40:53.95
70+
3
3
00:07:24.43
Male
112
112
10:13 min/km
125
125
1040
Jane KING
Jane KING #1040
Female 50-59
00:26:13.19
00:26:13.19
(00:25:25.21)
3
(55)
00:25:25.21
50-59
3
3
00:04:05.73
Female
55
55
6:21 min/km
8
8
1044
Anthony SCASSERRA
Anthony SCASSERRA #1044
Male 30-39
00:16:29.14
00:16:29.14
(00:16:23.30)
3
(7)
00:16:23.30
30-39
3
3
00:02:34.72
Male
7
7
4:05 min/km
24
24
1170
Ian YUSOFF
Ian YUSOFF #1170
Male 40-49
00:18:39.42
00:18:39.42
(00:18:35.65)
3
(18)
00:18:35.65
40-49
3
3
00:02:32.69
Male
18
18
4:38 min/km
123
123
1140
Matthew YOUNG
Matthew YOUNG #1140
Male 50-59
00:25:38.59
00:25:38.59
(00:25:02.14)
3
(70)
00:25:02.14
50-59
3
3
00:02:49.62
Male
70
70
Team GMAS
11
6:15 min/km
26
26
1133
Chloe SINGLETON
Chloe SINGLETON #1133
Female 20-29
00:19:10.41
00:19:10.41
(00:18:52.16)
3
(7)
00:18:52.16
20-29
3
3
00:01:17.24
Female
7
7
4:43 min/km
19
20
1134
Eliza FULLER
Eliza FULLER #1134
Female Under 16
00:17:53.98
00:17:53.98
(00:17:51.22)
3
(4)
00:17:51.22
Under 16
3
3
00:02:08.97
Female
4
4
St Mary MacKillop
1
4:27 min/km
12
12
1199
Marshall GROSSE
Marshall GROSSE #1199
Male Under 16
00:16:59.72
00:16:59.72
(00:16:57.61)
3
(10)
00:16:57.61
Under 16
3
3
00:00:15.72
Male
10
10
Team GMAS
2
4:14 min/km
134
135
1228
Barbara RUDKIN
Barbara RUDKIN #1228
Female 60-69
00:27:00.90
00:27:00.90
(00:26:39.56)
3
(60)
00:26:39.56
60-69
3
3
00:04:16.00
Female
60
60
Smales Jewellers Family & Friends
3
6:39 min/km
361
335
1288
Glenn BROWN
Glenn BROWN #1288
Male Wheelchair
00:56:20.45
00:56:20.45
(00:46:19.44)
3
(144)
00:46:19.44
Wheelchair
3
3
00:10:43.42
Male
144
136
11:34 min/km
31
32
1273
Jayden BRAAM
Jayden BRAAM #1273
Male 16-19
00:20:11.35
00:20:11.35
(00:19:57.47)
3
(24)
00:19:57.47
16-19
3
3
00:07:56.60
Male
24
25
Hungry Jacks WA Busselton
1
4:59 min/km
201
196
1274
Kayla SIMMS
Kayla SIMMS #1274
Female 16-19
00:35:31.89
00:35:31.89
(00:34:22.43)
4
(109)
00:34:22.43
16-19
4
4
00:12:42.09
Female
109
104
Slippery Snakes
2
8:35 min/km
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (427 items)
© 2023