Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
973
Helen BROWN
Helen BROWN #973
Female Wheelchair
Started
Started
(Started)
Started
Wheelchair
Female
Activ Lower South West Team
min/km
997
Shelley LEECH
Shelley LEECH #997
Female Wheelchair
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Wheelchair
Female
South West ACTIVators
min/km
306
312
974
Michael HUMMEL
Michael HUMMEL #974
Male Wheelchair
00:45:37.03
00:45:37.03
(00:44:15.05)
1
(124)
00:44:15.05
Wheelchair
1
2
Male
124
127
Activ Lower South West Team
10
11:03 min/km
350
288
1287
Elvis TAYLOR
Elvis TAYLOR #1287
Male Wheelchair
00:52:11.22
00:52:11.22
(00:42:21.08)
2
(139)
00:42:21.08
Wheelchair
2
1
00:06:34.18
Male
139
124
10:35 min/km
361
335
1288
Glenn BROWN
Glenn BROWN #1288
Male Wheelchair
00:56:20.45
00:56:20.45
(00:46:19.44)
3
(144)
00:46:19.44
Wheelchair
3
3
00:10:43.42
Male
144
136
11:34 min/km
6
6
1171
Hana YUSOFF
Hana YUSOFF #1171
Female Under 16
00:15:45.01
00:15:45.01
(00:15:42.46)
1
(1)
00:15:42.46
Under 16
1
1
Female
1
1
3:55 min/km
9
9
928
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #928
Female Under 16
00:16:29.53
00:16:29.53
(00:16:26.44)
2
(2)
00:16:26.44
Under 16
2
2
00:00:44.52
Female
2
2
4:06 min/km
19
20
1134
Eliza FULLER
Eliza FULLER #1134
Female Under 16
00:17:53.98
00:17:53.98
(00:17:51.22)
3
(4)
00:17:51.22
Under 16
3
3
00:02:08.97
Female
4
4
St Mary MacKillop
1
4:27 min/km
22
22
1011
Erin LESEBERG
Erin LESEBERG #1011
Female Under 16
00:18:08.99
00:18:08.99
(00:17:56.64)
4
(5)
00:17:56.64
Under 16
4
4
00:02:23.98
Female
5
5
The slashers
2
4:29 min/km
34
35
935
Sharn MOULE
Sharn MOULE #935
Female Under 16
00:20:30.91
00:20:30.91
(00:20:22.05)
5
(9)
00:20:22.05
Under 16
5
5
00:04:45.90
Female
9
9
5:05 min/km
36
36
1129
Felicity FLEMING
Felicity FLEMING #1129
Female Under 16
00:20:35.72
00:20:35.72
(00:20:26.38)
6
(10)
00:20:26.38
Under 16
6
6
00:04:50.71
Female
10
10
Team GMAS
4
5:06 min/km
40
41
1260
Hayley HARPER
Hayley HARPER #1260
Female Under 16
00:21:10.66
00:21:10.66
(00:20:49.26)
7
(12)
00:20:49.26
Under 16
7
7
00:05:25.65
Female
12
13
Team GMAS
5
5:12 min/km
42
45
992
Sienna TRAINER
Sienna TRAINER #992
Female Under 16
00:21:18.39
00:21:18.39
(00:21:04.09)
8
(13)
00:21:04.09
Under 16
8
8
00:05:33.38
Female
13
15
5:16 min/km
71
79
961
Tayla MCKENZIE
Tayla MCKENZIE #961
Female Under 16
00:23:02.67
00:23:02.67
(00:22:53.32)
9
(27)
00:22:53.32
Under 16
9
10
00:07:17.66
Female
27
30
Maccaz
1
5:43 min/km
74
77
1239
Chelsea ROURKE
Chelsea ROURKE #1239
Female Under 16
00:23:03.25
00:23:03.25
(00:22:51.21)
10
(28)
00:22:51.21
Under 16
10
9
00:07:18.24
Female
28
29
5:42 min/km
83
89
1169
Caitlyn BUTLER
Caitlyn BUTLER #1169
Female Under 16
00:23:39.94
00:23:39.94
(00:23:30.19)
11
(32)
00:23:30.19
Under 16
11
12
00:07:54.93
Female
32
34
Busselton Senior High School
1
5:52 min/km
85
90
1053
Ashleigh WEBSTER
Ashleigh WEBSTER #1053
Female Under 16
00:23:44.69
00:23:44.69
(00:23:33.70)
12
(33)
00:23:33.70
Under 16
12
13
00:07:59.68
Female
33
35
5:53 min/km
91
84
1299
June BAKER
June BAKER #1299
Female Under 16
00:24:00.93
00:24:00.93
(00:23:22.64)
13
(34)
00:23:22.64
Under 16
13
11
00:08:15.92
Female
34
32
5:50 min/km
100
100
1215
Lyla TYNDALL
Lyla TYNDALL #1215
Female Under 16
00:24:23.78
00:24:23.78
(00:23:51.46)
14
(37)
00:23:51.46
Under 16
14
15
00:08:38.77
Female
37
38
5:57 min/km
114
99
1029
Claire AINSWORTH
Claire AINSWORTH #1029
Female Under 16
00:24:49.67
00:24:49.67
(00:23:50.10)
15
(47)
00:23:50.10
Under 16
15
14
00:09:04.66
Female
47
37
Team Ainsworth
1
5:57 min/km
130
131
1110
Stella BLACKFORD
Stella BLACKFORD #1110
Female Under 16
00:26:45.19
00:26:45.19
(00:26:24.65)
16
(57)
00:26:24.65
Under 16
16
16
00:11:00.18
Female
57
58
South West Fitness
2
6:36 min/km
135
137
1277
Clara HANDYSIDE
Clara HANDYSIDE #1277
Female Under 16
00:27:01.68
00:27:01.68
(00:26:45.53)
17
(61)
00:26:45.53
Under 16
17
17
00:11:16.67
Female
61
62
6:41 min/km
150
153
960
Olivia MCKENZIE
Olivia MCKENZIE #960
Female Under 16
00:28:40.16
00:28:40.16
(00:28:21.06)
18
(72)
00:28:21.06
Under 16
18
18
00:12:55.15
Female
72
74
Maccaz
2
7:05 min/km
159
162
1065
Reece INGRAM
Reece INGRAM #1065
Female Under 16
00:29:22.40
00:29:22.40
(00:29:03.12)
19
(79)
00:29:03.12
Under 16
19
19
00:13:37.39
Female
79
80
7:15 min/km
169
170
1293
Scarlett WATKINS
Scarlett WATKINS #1293
Female Under 16
00:30:13.64
00:30:13.64
(00:29:35.06)
20
(85)
00:29:35.06
Under 16
20
20
00:14:28.63
Female
85
86
Watkins family
3
7:23 min/km
177
178
1131
Summer BURNER
Summer BURNER #1131
Female Under 16
00:31:08.85
00:31:08.85
(00:30:58.07)
21
(92)
00:30:58.07
Under 16
21
21
00:15:23.84
Female
92
93
7:44 min/km
178
179
1130
Azaria HESLEWOOD
Azaria HESLEWOOD #1130
Female Under 16
00:31:15.78
00:31:15.78
(00:31:04.69)
22
(93)
00:31:04.69
Under 16
22
22
00:15:30.77
Female
93
94
7:46 min/km
180
183
1112
Sally KETTLE
Sally KETTLE #1112
Female Under 16
00:32:13.65
00:32:13.65
(00:32:04.10)
23
(95)
00:32:04.10
Under 16
23
23
00:16:28.64
Female
95
97
8:01 min/km
184
188
1231
Audrey MCDERMOTR
Audrey MCDERMOTR #1231
Female Under 16
00:32:53.21
00:32:53.21
(00:32:37.04)
24
(98)
00:32:37.04
Under 16
24
24
00:17:08.20
Female
98
100
GEO FIT OUTDOOR
11
8:09 min/km
189
190
981
Madison IERINO
Madison IERINO #981
Female Under 16
00:34:28.19
00:34:28.19
(00:33:34.82)
25
(101)
00:33:34.82
Under 16
25
25
00:18:43.18
Female
101
102
8:23 min/km
194
203
1212
Jordan MAUGHAN
Jordan MAUGHAN #1212
Female Under 16
00:35:00.78
00:35:00.78
(00:34:55.75)
26
(105)
00:34:55.75
Under 16
26
26
00:19:15.77
Female
105
111
WesTrac CAT
1
8:43 min/km
207
212
1059
Layla BERNHARDT
Layla BERNHARDT #1059
Female Under 16
00:36:27.04
00:36:27.04
(00:36:19.15)
27
(114)
00:36:19.15
Under 16
27
28
00:20:42.03
Female
114
116
9:04 min/km
208
214
1060
Abbey BERNHARDT
Abbey BERNHARDT #1060
Female Under 16
00:36:27.85
00:36:27.85
(00:36:20.74)
28
(115)
00:36:20.74
Under 16
28
29
00:20:42.84
Female
115
118
9:05 min/km
210
210
987
Charlize OCKENDEN
Charlize OCKENDEN #987
Female Under 16
00:36:37.85
00:36:37.85
(00:35:46.13)
29
(117)
00:35:46.13
Under 16
29
27
00:20:52.84
Female
117
115
8:56 min/km
217
217
1163
Mya LAWSON
Mya LAWSON #1163
Female Under 16
00:37:22.87
00:37:22.87
(00:37:17.84)
30
(119)
00:37:17.84
Under 16
30
30
00:21:37.86
Female
119
120
9:19 min/km
224
226
1270
Erin COOK
Erin COOK #1270
Female Under 16
00:39:20.52
00:39:20.52
(00:38:58.71)
31
(121)
00:38:58.71
Under 16
31
31
00:23:35.51
Female
121
122
9:44 min/km
230
233
1141
Emma YOUNG
Emma YOUNG #1141
Female Under 16
00:40:18.05
00:40:18.05
(00:39:54.96)
32
(125)
00:39:54.96
Under 16
32
33
00:24:33.04
Female
125
128
Team GMAS
14
9:58 min/km
233
229
1153
Sarah O'BRIEN
Sarah O'BRIEN #1153
Female Under 16
00:40:33.32
00:40:33.32
(00:39:29.22)
33
(127)
00:39:29.22
Under 16
33
32
00:24:48.31
Female
127
125
Team Chevron
3
9:52 min/km
245
234
1014
Jorja BLACKLEDGE
Jorja BLACKLEDGE #1014
Female Under 16
00:41:09.81
00:41:09.81
(00:39:58.51)
34
(136)
00:39:58.51
Under 16
34
34
00:25:24.80
Female
136
129
Dixie's walkers
3
9:59 min/km
246
235
1017
Stephanie CROSBIE
Stephanie CROSBIE #1017
Female Under 16
00:41:10.47
00:41:10.47
(00:40:01.02)
35
(137)
00:40:01.02
Under 16
35
35
00:25:25.46
Female
137
130
Dixie's walkers
4
10:00 min/km
248
244
1012
Cherry BLACKLEDGE
Cherry BLACKLEDGE #1012
Female Under 16
00:41:20.87
00:41:20.87
(00:40:11.41)
36
(139)
00:40:11.41
Under 16
36
36
00:25:35.86
Female
139
138
Dixie's walkers
5
10:02 min/km
256
256
1152
Tylah O'BRIEN
Tylah O'BRIEN #1152
Female Under 16
00:41:57.22
00:41:57.22
(00:40:51.70)
37
(145)
00:40:51.70
Under 16
37
37
00:26:12.21
Female
145
146
Team Chevron
6
10:12 min/km
259
263
1246
Alyssa CHROMOW
Alyssa CHROMOW #1246
Female Under 16
00:42:03.16
00:42:03.16
(00:41:22.38)
38
(146)
00:41:22.38
Under 16
38
38
00:26:18.15
Female
146
148
10:20 min/km
260
264
1022
Jessica LOVELOCK
Jessica LOVELOCK #1022
Female Under 16
00:42:05.80
00:42:05.80
(00:41:24.22)
39
(147)
00:41:24.22
Under 16
39
39
00:26:20.79
Female
147
149
10:21 min/km
286
294
1174
Ailie MCMILLEN
Ailie MCMILLEN #1174
Female Under 16
00:43:39.54
00:43:39.54
(00:42:56.29)
40
(165)
00:42:56.29
Under 16
40
40
00:27:54.53
Female
165
169
Team GMAS
16
10:44 min/km
321
318
1139
Leah RODRIGUEZ
Leah RODRIGUEZ #1139
Female Under 16
00:47:35.70
00:47:35.70
(00:45:37.71)
41
(190)
00:45:37.71
Under 16
41
42
00:31:50.69
Female
190
188
MiaÆs pink army
2
11:24 min/km
333
339
1224
Mackenzie LAW
Mackenzie LAW #1224
Female Under 16
00:48:47.35
00:48:47.35
(00:46:52.46)
42
(198)
00:46:52.46
Under 16
42
43
00:33:02.34
Female
198
202
Team Chevron
9
11:43 min/km
354
297
1209
Emma DHARMAPALA
Emma DHARMAPALA #1209
Female Under 16
00:54:25.21
00:54:25.21
(00:43:24.46)
43
(213)
00:43:24.46
Under 16
43
41
00:38:40.20
Female
213
171
10:51 min/km
357
344
1207
Chloe MCNAMARA
Chloe MCNAMARA #1207
Female Under 16
00:54:29.92
00:54:29.92
(00:47:54.48)
44
(214)
00:47:54.48
Under 16
44
44
00:38:44.91
Female
214
205
11:58 min/km
374
373
11
Mia RODRIGUEZ
Mia RODRIGUEZ #11
Female Under 16
01:01:21.90
01:01:21.90
(00:59:22.32)
45
(225)
00:59:22.32
Under 16
45
45
00:45:36.89
Female
225
224
Activ All Stars
11
14:50 min/km
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (427 items)
© 2023