Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
Page 8 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
58
64
1103
John JONES
John JONES #1103
Male 40-49
00:22:23.07
00:22:23.07
(00:22:20.32)
6
(38)
00:22:20.32
40-49
6
6
00:06:16.34
Male
38
41
5:35 min/km
3
3
1087
Asad YUSOFF
Asad YUSOFF #1087
Male 16-19
00:12:41.68
00:12:41.68
(00:12:40.76)
2
(3)
00:12:40.76
16-19
2
2
00:00:26.93
Male
3
3
3:10 min/km
368
368
1088
Mark ADAMS
Mark ADAMS #1088
Male 50-59
00:57:40.19
00:57:40.19
(00:56:08.91)
18
(148)
00:56:08.91
50-59
18
18
00:34:51.22
Male
148
147
Activ Lower South West Team
23
14:02 min/km
1101
Andre FOURIE
Andre FOURIE #1101
Male 60-69
DNS
DNS
(DNS)
DNS
60-69
Male
min/km
27
27
1094
Tristan CORFIELD
Tristan CORFIELD #1094
Male 20-29
00:19:11.21
00:19:11.21
(00:18:52.77)
2
(20)
00:18:52.77
20-29
2
2
00:07:12.17
Male
20
20
4:43 min/km
166
167
1095
Orlando GIANONCELLI
Orlando GIANONCELLI #1095
Male Under 16
00:30:01.76
00:30:01.76
(00:29:30.56)
44
(84)
00:29:30.56
Under 16
44
44
00:13:17.76
Male
84
84
7:22 min/km
106
111
1083
Jason LEAHY
Jason LEAHY #1083
Male 40-49
00:24:35.19
00:24:35.19
(00:24:24.59)
9
(67)
00:24:24.59
40-49
9
9
00:08:28.47
Male
67
66
6:06 min/km
1084
Paul PLOWMAN
Paul PLOWMAN #1084
Male 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Male
Activ Lower South West Team
min/km
362
362
1085
Paul PLOWMAN
Paul PLOWMAN #1085
Male 50-59
00:56:31.45
00:56:31.45
(00:55:26.61)
16
(145)
00:55:26.61
50-59
16
16
00:33:42.47
Male
145
145
Activ Lower South West Team
20
13:51 min/km
237
251
1080
Geoff KEMP
Geoff KEMP #1080
Male 60-69
00:40:41.07
00:40:41.07
(00:40:31.32)
4
(107)
00:40:31.32
60-69
4
4
00:16:24.45
Male
107
110
Activ Lower South West Team
9
10:07 min/km
384
384
1072
Julien MORT
Julien MORT #1072
Male 50-59
01:08:21.11
01:08:21.11
(01:08:14.52)
20
(155)
01:08:14.52
50-59
20
20
00:45:32.14
Male
155
155
Activ Lower South West Team
30
17:03 min/km
345
354
1073
Brent PANIZZA
Brent PANIZZA #1073
Male 50-59
00:50:58.49
00:50:58.49
(00:49:40.90)
14
(137)
00:49:40.90
50-59
14
15
00:28:09.52
Male
137
142
Activ Lower South West Team
18
12:25 min/km
105
114
1076
Andrew OMEARA
Andrew OMEARA #1076
Male Under 16
00:24:34.69
00:24:34.69
(00:24:25.59)
32
(66)
00:24:25.59
Under 16
32
32
00:07:50.69
Male
66
67
6:06 min/km
104
110
1077
Tim OMEARA
Tim OMEARA #1077
Male 30-39
00:24:34.59
00:24:34.59
(00:24:24.23)
11
(65)
00:24:24.23
30-39
11
11
00:10:40.17
Male
65
65
6:06 min/km
28
28
1058
Riley BERNHARDT
Riley BERNHARDT #1058
Male Under 16
00:19:45.86
00:19:45.86
(00:19:43.75)
11
(21)
00:19:43.75
Under 16
11
11
00:03:01.86
Male
21
21
4:55 min/km
1070
Max COYNE
Max COYNE #1070
Male 16-19
DNS
DNS
(DNS)
DNS
16-19
Male
Activ Lower South West Team
min/km
86
93
1052
Michael BRENNAN
Michael BRENNAN #1052
Male 40-49
00:23:50.54
00:23:50.54
(00:23:38.10)
7
(53)
00:23:38.10
40-49
7
8
00:07:43.82
Male
53
57
5:54 min/km
84
81
1050
Mathew RETZLAFF
Mathew RETZLAFF #1050
Male 16-19
00:23:44.01
00:23:44.01
(00:23:01.12)
6
(52)
00:23:01.12
16-19
6
6
00:11:29.26
Male
52
51
Slippery Snakes
1
5:45 min/km
138
139
1048
Dan OLEARY
Dan OLEARY #1048
Male 50-59
00:27:08.87
00:27:08.87
(00:26:50.60)
4
(75)
00:26:50.60
50-59
4
4
00:04:19.89
Male
75
76
6:42 min/km
1046
Phillip ROSSITER
Phillip ROSSITER #1046
Male 60-69
DNS
DNS
(DNS)
DNS
60-69
Male
min/km
69
57
1042
Lewis FAIRWEATHER
Lewis FAIRWEATHER #1042
Male Under 16
00:22:57.46
00:22:57.46
(00:21:47.62)
22
(43)
00:21:47.62
Under 16
22
20
00:06:13.46
Male
43
38
Three Little Pigs
1
5:26 min/km
160
151
1043
Jack FAIIRWEATHER
Jack FAIIRWEATHER #1043
Male Under 16
00:29:25.70
00:29:25.70
(00:28:14.00)
41
(81)
00:28:14.00
Under 16
41
40
00:12:41.70
Male
81
79
Three Little Pigs
2
7:03 min/km
8
8
1044
Anthony SCASSERRA
Anthony SCASSERRA #1044
Male 30-39
00:16:29.14
00:16:29.14
(00:16:23.30)
3
(7)
00:16:23.30
30-39
3
3
00:02:34.72
Male
7
7
4:05 min/km
257
258
1039
John MALE
John MALE #1039
Male 70+
00:42:02.54
00:42:02.54
(00:40:53.95)
3
(112)
00:40:53.95
70+
3
3
00:07:24.43
Male
112
112
10:13 min/km
199
192
1031
Matt AINSWORTH
Matt AINSWORTH #1031
Male 30-39
00:35:17.61
00:35:17.61
(00:34:15.75)
13
(92)
00:34:15.75
30-39
13
13
00:21:23.19
Male
92
90
Team Ainsworth
3
8:33 min/km
51
50
1032
Blake MACPHERSON
Blake MACPHERSON #1032
Male Under 16
00:21:58.17
00:21:58.17
(00:21:29.33)
17
(33)
00:21:29.33
Under 16
17
17
00:05:14.17
Male
33
33
Team GMAS
6
5:22 min/km
119
120
1033
Kaleb MACPHERSON
Kaleb MACPHERSON #1033
Male Under 16
00:25:00.08
00:25:00.08
(00:24:30.84)
33
(68)
00:24:30.84
Under 16
33
33
00:08:16.08
Male
68
69
Team GMAS
9
6:07 min/km
120
119
1034
John MACPHERSON
John MACPHERSON #1034
Male 40-49
00:25:00.68
00:25:00.68
(00:24:30.43)
10
(69)
00:24:30.43
40-49
10
10
00:08:53.96
Male
69
68
Team GMAS
10
6:07 min/km
198
193
1028
Taj AINSWORTH
Taj AINSWORTH #1028
Male Under 16
00:35:15.11
00:35:15.11
(00:34:16.15)
46
(91)
00:34:16.15
Under 16
46
46
00:18:31.11
Male
91
91
Team Ainsworth
2
8:34 min/km
261
267
1021
Neil LOVELOCK
Neil LOVELOCK #1021
Male 40-49
00:42:07.62
00:42:07.62
(00:41:28.05)
16
(114)
00:41:28.05
40-49
16
16
00:26:00.90
Male
114
116
10:22 min/km
212
209
1023
Ryan OCKENDEN
Ryan OCKENDEN #1023
Male 30-39
00:36:38.24
00:36:38.24
(00:35:46.11)
14
(95)
00:35:46.11
30-39
14
14
00:22:43.83
Male
95
95
Team Donuts
3
8:56 min/km
211
208
1024
Isaac PALME
Isaac PALME #1024
Male 20-29
00:36:37.85
00:36:37.85
(00:35:44.76)
7
(94)
00:35:44.76
20-29
7
7
00:24:38.80
Male
94
94
Team Donuts
2
8:56 min/km
182
182
1025
Keith WINCH
Keith WINCH #1025
Male 60-69
00:32:28.34
00:32:28.34
(00:31:58.09)
2
(86)
00:31:58.09
60-69
2
2
00:08:11.72
Male
86
86
South West ACTIVators
1
7:59 min/km
29
29
1009
Daniel LESEBERG
Daniel LESEBERG #1009
Male 40-49
00:20:04.72
00:20:04.72
(00:19:52.68)
4
(22)
00:19:52.68
40-49
4
4
00:03:58.00
Male
22
22
The slashers
3
4:58 min/km
15
15
1010
Thomas LESEBERG
Thomas LESEBERG #1010
Male Under 16
00:17:20.69
00:17:20.69
(00:17:09.29)
5
(13)
00:17:09.29
Under 16
5
6
00:00:36.69
Male
13
13
The slashers
1
4:17 min/km
49
42
1018
Matthew CROSBIE
Matthew CROSBIE #1018
Male Under 16
00:21:57.96
00:21:57.96
(00:20:57.37)
16
(32)
00:20:57.37
Under 16
16
14
00:05:13.96
Male
32
29
Dixie's walkers
1
5:14 min/km
33
30
1019
Davide SALA
Davide SALA #1019
Male 20-29
00:20:29.06
00:20:29.06
(00:19:53.22)
3
(25)
00:19:53.22
20-29
3
3
00:08:30.02
Male
25
23
4:58 min/km
264
262
1006
Paul ATWOOD
Paul ATWOOD #1006
Male 50-59
00:42:11.30
00:42:11.30
(00:41:21.04)
10
(115)
00:41:21.04
50-59
10
10
00:19:22.33
Male
115
115
10:20 min/km
369
369
1003
Lelsie SLAYFORD
Lelsie SLAYFORD #1003
Male 50-59
00:57:40.79
00:57:40.79
(00:56:09.72)
19
(149)
00:56:09.72
50-59
19
19
00:34:51.82
Male
149
148
Activ Lower South West Team
24
14:02 min/km
81
80
1000
Matty CRAMER
Matty CRAMER #1000
Male 20-29
00:23:31.59
00:23:31.59
(00:22:58.49)
5
(51)
00:22:58.49
20-29
5
5
00:11:32.54
Male
51
50
The Movement
1
5:44 min/km
307
314
995
Dave SKINNER
Dave SKINNER #995
Male 60-69
00:45:37.70
00:45:37.70
(00:44:18.87)
7
(125)
00:44:18.87
60-69
7
7
00:21:21.08
Male
125
128
Activ Lower South West Team
11
11:04 min/km
11
11
991
Izaac TRAINER
Izaac TRAINER #991
Male Under 16
00:16:46.67
00:16:46.67
(00:16:35.67)
2
(9)
00:16:35.67
Under 16
2
2
00:00:02.67
Male
9
9
4:08 min/km
39
40
983
David BARNES
David BARNES #983
Male 30-39
00:21:04.22
00:21:04.22
(00:20:47.22)
4
(28)
00:20:47.22
30-39
4
4
00:07:09.80
Male
28
28
5:11 min/km
984
Jack BARNES
Jack BARNES #984
Male Under 16
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Under 16
Male
min/km
53
54
985
Rowan BARNES
Rowan BARNES #985
Male Under 16
00:22:01.65
00:22:01.65
(00:21:42.59)
19
(35)
00:21:42.59
Under 16
19
18
00:05:17.65
Male
35
36
5:25 min/km
309
317
970
Mark BERNARDI
Mark BERNARDI #970
Male 30-39
00:46:04.78
00:46:04.78
(00:44:53.69)
16
(126)
00:44:53.69
30-39
16
16
00:32:10.36
Male
126
130
11:13 min/km
306
312
974
Michael HUMMEL
Michael HUMMEL #974
Male Wheelchair
00:45:37.03
00:45:37.03
(00:44:15.05)
1
(124)
00:44:15.05
Wheelchair
1
2
Male
124
127
Activ Lower South West Team
10
11:03 min/km
226
232
975
Keith FRENCH
Keith FRENCH #975
Male 50-59
00:39:46.57
00:39:46.57
(00:39:45.08)
7
(105)
00:39:45.08
50-59
7
7
00:16:57.60
Male
105
105
Activ Lower South West Team
6
9:56 min/km
976
Kelly HARDING
Kelly HARDING #976
Male Under 16
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Under 16
Male
St Mary MacKillop
min/km
72
74
977
Harry HARDING
Harry HARDING #977
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:47.51)
24
(45)
00:22:47.51
Under 16
24
26
00:06:19.05
Male
45
48
St Mary MacKillop
2
5:41 min/km
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
Page 8 of 9 (427 items)
© 2023