Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
157
156
1216
Jesse TYNDALL
Jesse TYNDALL #1216
Male Under 16
00:29:19.40
00:29:19.40
(00:28:25.21)
40
(79)
00:28:25.21
Under 16
40
42
00:12:35.40
Male
79
82
7:06 min/km
347
241
1208
Luke DHARMAPALA
Luke DHARMAPALA #1208
Male Under 16
00:51:07.24
00:51:07.24
(00:40:05.25)
57
(138)
00:40:05.25
Under 16
57
52
00:34:23.24
Male
138
106
10:01 min/km
158
155
1214
Sean TYNDALL
Sean TYNDALL #1214
Male 40-49
00:29:20.21
00:29:20.21
(00:28:25.20)
11
(80)
00:28:25.20
40-49
11
11
00:13:13.48
Male
80
81
7:06 min/km
356
345
1206
Riley GROSSE
Riley GROSSE #1206
Male 16-19
00:54:27.28
00:54:27.28
(00:47:55.92)
11
(143)
00:47:55.92
16-19
11
11
00:42:12.53
Male
143
140
11:58 min/km
12
12
1199
Marshall GROSSE
Marshall GROSSE #1199
Male Under 16
00:16:59.72
00:16:59.72
(00:16:57.61)
3
(10)
00:16:57.61
Under 16
3
3
00:00:15.72
Male
10
10
Team GMAS
2
4:14 min/km
355
296
1204
Stuart MCNAMARA
Stuart MCNAMARA #1204
Male 40-49
00:54:26.87
00:54:26.87
(00:43:23.06)
20
(142)
00:43:23.06
40-49
20
19
00:38:20.14
Male
142
126
10:50 min/km
44
47
1197
Sinan KERIMOFSKI
Sinan KERIMOFSKI #1197
Male 40-49
00:21:35.13
00:21:35.13
(00:21:06.91)
5
(31)
00:21:06.91
40-49
5
5
00:05:28.40
Male
31
31
5:16 min/km
43
49
1190
Tamsin COUTTS
Tamsin COUTTS #1190
Male Under 16
00:21:22.69
00:21:22.69
(00:21:11.91)
15
(30)
00:21:11.91
Under 16
15
16
00:04:38.69
Male
30
32
5:17 min/km
98
94
1195
Fred FLANAGAN
Fred FLANAGAN #1195
Male 60-69
00:24:16.62
00:24:16.62
(00:23:38.12)
1
(62)
00:23:38.12
60-69
1
1
Male
62
58
5:54 min/km
174
176
1187
Tobin MACGREGOR
Tobin MACGREGOR #1187
Male Under 16
00:30:45.39
00:30:45.39
(00:30:34.81)
45
(85)
00:30:34.81
Under 16
45
45
00:14:01.39
Male
85
85
7:38 min/km
312
319
1188
Fletcher MACGREGOR
Fletcher MACGREGOR #1188
Male Under 16
00:46:15.50
00:46:15.50
(00:45:39.22)
54
(127)
00:45:39.22
Under 16
54
55
00:29:31.50
Male
127
131
11:24 min/km
326
340
1184
Euan PETERS
Euan PETERS #1184
Male 16-19
00:47:53.52
00:47:53.52
(00:47:09.23)
10
(132)
00:47:09.23
16-19
10
10
00:35:38.77
Male
132
138
Geographe Ed Support
4
11:47 min/km
329
341
1185
Lindsay PETERS
Lindsay PETERS #1185
Male 50-59
00:47:57.55
00:47:57.55
(00:47:09.99)
12
(133)
00:47:09.99
50-59
12
13
00:25:08.58
Male
133
139
Geographe Ed Support
6
11:47 min/km
1181
Ken ALLAN
Ken ALLAN #1181
Male 50-59
DNS
DNS
(DNS)
DNS
50-59
Male
Geographe Ed Support
min/km
219
220
1182
Lachlan WEST
Lachlan WEST #1182
Male Under 16
00:37:49.34
00:37:49.34
(00:37:27.95)
49
(100)
00:37:27.95
Under 16
49
49
00:21:05.34
Male
100
100
9:21 min/km
341
359
1178
Aiden ROBERTSON
Aiden ROBERTSON #1178
Male Under 16
00:50:50.54
00:50:50.54
(00:50:01.73)
56
(136)
00:50:01.73
Under 16
56
57
00:34:06.54
Male
136
143
Synergy
1
12:30 min/km
289
285
1179
Chris HOLMES
Chris HOLMES #1179
Male 60-69
00:43:48.29
00:43:48.29
(00:42:18.46)
6
(122)
00:42:18.46
60-69
6
6
00:19:31.67
Male
122
122
10:34 min/km
285
293
1175
Ethan MCMILLEN
Ethan MCMILLEN #1175
Male Under 16
00:43:38.46
00:43:38.46
(00:42:55.42)
53
(121)
00:42:55.42
Under 16
53
54
00:26:54.46
Male
121
125
Team GMAS
15
10:43 min/km
141
145
1176
Tim DICKSON
Tim DICKSON #1176
Male Under 16
00:27:27.43
00:27:27.43
(00:27:05.62)
38
(77)
00:27:05.62
Under 16
38
39
00:10:43.43
Male
77
78
6:46 min/km
2
2
1172
Luke BURROWS
Luke BURROWS #1172
Male 16-19
00:12:14.75
00:12:14.75
(00:12:14.11)
1
(2)
00:12:14.11
16-19
1
1
Male
2
2
3:03 min/km
258
259
1166
Michael RICHARDS
Michael RICHARDS #1166
Male 20-29
00:42:02.55
00:42:02.55
(00:40:55.21)
8
(113)
00:40:55.21
20-29
8
8
00:30:03.50
Male
113
113
10:13 min/km
24
24
1170
Ian YUSOFF
Ian YUSOFF #1170
Male 40-49
00:18:39.42
00:18:39.42
(00:18:35.65)
3
(18)
00:18:35.65
40-49
3
3
00:02:32.69
Male
18
18
4:38 min/km
215
216
1164
Steven RICE
Steven RICE #1164
Male 50-59
00:37:19.61
00:37:19.61
(00:37:15.83)
6
(97)
00:37:15.83
50-59
6
6
00:14:30.64
Male
97
97
9:18 min/km
254
257
1150
Kerry O'BRIEN
Kerry O'BRIEN #1150
Male 40-49
00:41:56.57
00:41:56.57
(00:40:52.48)
15
(111)
00:40:52.48
40-49
15
14
00:25:49.84
Male
111
111
Team Chevron
4
10:13 min/km
274
279
1154
Colin MUTTON
Colin MUTTON #1154
Male 60-69
00:42:50.05
00:42:50.05
(00:41:57.50)
5
(118)
00:41:57.50
60-69
5
5
00:18:33.43
Male
118
120
South West ACTIVators
2
10:29 min/km
10
10
1156
Ben VALLVE
Ben VALLVE #1156
Male Under 16
00:16:44.00
00:16:44.00
(00:16:26.99)
1
(8)
00:16:26.99
Under 16
1
1
Male
8
8
Team GMAS
1
4:06 min/km
380
377
1157
Max LABRIOLA
Max LABRIOLA #1157
Male 20-29
01:02:26.88
01:02:26.88
(01:00:36.10)
12
(153)
01:00:36.10
20-29
12
12
00:50:27.83
Male
153
152
South West ACTIVators
11
15:09 min/km
379
379
1158
Jarrad KENNETT
Jarrad KENNETT #1158
Male 30-39
01:02:25.40
01:02:25.40
(01:00:39.73)
18
(152)
01:00:39.73
30-39
18
18
00:48:30.99
Male
152
153
South West ACTIVators
10
15:09 min/km
90
88
1159
Justin GILBERT
Justin GILBERT #1159
Male 30-39
00:24:00.10
00:24:00.10
(00:23:29.65)
8
(57)
00:23:29.65
30-39
8
7
00:10:05.69
Male
57
55
5:52 min/km
76
72
1160
Lochlan GILBERT
Lochlan GILBERT #1160
Male Under 16
00:23:11.62
00:23:11.62
(00:22:41.28)
27
(48)
00:22:41.28
Under 16
27
24
00:06:27.62
Male
48
46
5:40 min/km
89
87
1161
Chase GILBERT
Chase GILBERT #1161
Male Under 16
00:23:59.49
00:23:59.49
(00:23:29.15)
28
(56)
00:23:29.15
Under 16
28
28
00:07:15.49
Male
56
54
5:52 min/km
216
218
1162
Jayden LAWSON
Jayden LAWSON #1162
Male Under 16
00:37:22.46
00:37:22.46
(00:37:17.87)
47
(98)
00:37:17.87
Under 16
47
47
00:20:38.46
Male
98
98
9:19 min/km
37
34
1148
Paul STEEL
Paul STEEL #1148
Male 20-29
00:20:39.70
00:20:39.70
(00:20:14.62)
4
(27)
00:20:14.62
20-29
4
4
00:08:40.66
Male
27
26
Team Chevron
1
5:03 min/km
123
123
1140
Matthew YOUNG
Matthew YOUNG #1140
Male 50-59
00:25:38.59
00:25:38.59
(00:25:02.14)
3
(70)
00:25:02.14
50-59
3
3
00:02:49.62
Male
70
70
Team GMAS
11
6:15 min/km
314
320
1144
Nath REIBEL
Nath REIBEL #1144
Male 20-29
00:46:36.27
00:46:36.27
(00:45:39.60)
10
(129)
00:45:39.60
20-29
10
10
00:34:37.23
Male
129
132
Naths+Jets
2
11:24 min/km
313
321
1145
Hudson KERRY
Hudson KERRY #1145
Male Under 16
00:46:16.02
00:46:16.02
(00:45:39.98)
55
(128)
00:45:39.98
Under 16
55
56
00:29:32.02
Male
128
133
Naths+Jets
1
11:24 min/km
363
363
1136
Trevor BYLES
Trevor BYLES #1136
Male 50-59
00:56:44.87
00:56:44.87
(00:55:43.28)
17
(146)
00:55:43.28
50-59
17
17
00:33:55.90
Male
146
146
Activ Lower South West Team
21
13:55 min/km
375
374
1137
Alejandro RODRIGUEZ
Alejandro RODRIGUEZ #1137
Male 40-49
01:01:22.91
01:01:22.91
(00:59:23.50)
22
(150)
00:59:23.50
40-49
22
22
00:45:16.19
Male
150
150
MiaÆs pink army
6
14:50 min/km
320
322
1138
Michael RODRIGUEZ
Michael RODRIGUEZ #1138
Male 16-19
00:47:33.86
00:47:33.86
(00:45:41.28)
9
(131)
00:45:41.28
16-19
9
9
00:35:19.11
Male
131
134
MiaÆs pink army
1
11:25 min/km
52
56
1126
Kai HOLMAN
Kai HOLMAN #1126
Male Under 16
00:21:58.58
00:21:58.58
(00:21:46.23)
18
(34)
00:21:46.23
Under 16
18
19
00:05:14.58
Male
34
37
5:26 min/km
75
73
1109
Noah BLACKFORD
Noah BLACKFORD #1109
Male Under 16
00:23:05.69
00:23:05.69
(00:22:46.34)
26
(47)
00:22:46.34
Under 16
26
25
00:06:21.69
Male
47
47
South West Fitness
1
5:41 min/km
161
154
1120
Hamish HILYARD
Hamish HILYARD #1120
Male Under 16
00:29:35.88
00:29:35.88
(00:28:23.79)
42
(82)
00:28:23.79
Under 16
42
41
00:12:51.88
Male
82
80
7:05 min/km
70
58
1121
Angus HILYARD
Angus HILYARD #1121
Male Under 16
00:23:00.39
00:23:00.39
(00:21:49.07)
23
(44)
00:21:49.07
Under 16
23
21
00:06:16.39
Male
44
39
5:27 min/km
103
85
1122
Mathew HILYARD
Mathew HILYARD #1122
Male 40-49
00:24:33.58
00:24:33.58
(00:23:24.75)
8
(64)
00:23:24.75
40-49
8
7
00:08:26.86
Male
64
53
5:51 min/km
366
370
1123
Chris NORMAN
Chris NORMAN #1123
Male 40-49
00:57:36.28
00:57:36.28
(00:56:11.41)
21
(147)
00:56:11.41
40-49
21
21
00:41:29.56
Male
147
149
14:02 min/km
99
98
1116
Nathan TOWNSEND
Nathan TOWNSEND #1116
Male 30-39
00:24:22.69
00:24:22.69
(00:23:45.34)
10
(63)
00:23:45.34
30-39
10
9
00:10:28.27
Male
63
62
5:56 min/km
96
92
1117
Noah TOWNSEND
Noah TOWNSEND #1117
Male Under 16
00:24:14.80
00:24:14.80
(00:23:37.21)
30
(60)
00:23:37.21
Under 16
30
29
00:07:30.80
Male
60
56
5:54 min/km
66
65
1113
John MCGINNIS
John MCGINNIS #1113
Male 50-59
00:22:48.97
00:22:48.97
(00:22:20.76)
1
(42)
00:22:20.76
50-59
1
1
Male
42
42
5:35 min/km
132
133
1107
Paul BLACKFORD
Paul BLACKFORD #1107
Male 30-39
00:26:47.45
00:26:47.45
(00:26:29.36)
12
(74)
00:26:29.36
30-39
12
12
00:12:53.04
Male
74
74
South West Fitness
4
6:37 min/km
60
69
1105
Chayn REYNOLDS
Chayn REYNOLDS #1105
Male Under 16
00:22:42.06
00:22:42.06
(00:22:30.43)
20
(40)
00:22:30.43
Under 16
20
23
00:05:58.06
Male
40
45
5:37 min/km
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (427 items)
© 2023