Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
180
183
1112
Sally KETTLE
Sally KETTLE #1112
Female Under 16
00:32:13.65
00:32:13.65
(00:32:04.10)
23
(95)
00:32:04.10
Under 16
23
23
00:16:28.64
Female
95
97
8:01 min/km
226
232
975
Keith FRENCH
Keith FRENCH #975
Male 50-59
00:39:46.57
00:39:46.57
(00:39:45.08)
7
(105)
00:39:45.08
50-59
7
7
00:16:57.60
Male
105
105
Activ Lower South West Team
6
9:56 min/km
184
188
1231
Audrey MCDERMOTR
Audrey MCDERMOTR #1231
Female Under 16
00:32:53.21
00:32:53.21
(00:32:37.04)
24
(98)
00:32:37.04
Under 16
24
24
00:17:08.20
Female
98
100
GEO FIT OUTDOOR
11
8:09 min/km
227
236
1210
Elizabeth HALLADIN
Elizabeth HALLADIN #1210
Female 60-69
00:40:07.82
00:40:07.82
(00:40:01.75)
6
(122)
00:40:01.75
60-69
6
6
00:17:22.92
Female
122
131
10:00 min/km
200
201
1256
Clarissa FOURIE
Clarissa FOURIE #1256
Female 20-29
00:35:19.34
00:35:19.34
(00:34:43.30)
9
(108)
00:34:43.30
20-29
9
9
00:17:26.17
Female
108
109
8:40 min/km
187
186
920
Shayne GILLAM
Shayne GILLAM #920
Male 40-49
00:33:34.12
00:33:34.12
(00:32:29.61)
12
(88)
00:32:29.61
40-49
12
12
00:17:27.40
Male
88
88
Activ Lower South West Team
4
8:07 min/km
231
248
979
Sean HUNTER
Sean HUNTER #979
Male 50-59
00:40:22.30
00:40:22.30
(00:40:17.27)
8
(106)
00:40:17.27
50-59
8
9
00:17:33.33
Male
106
108
Activ Lower South West Team
7
10:04 min/km
232
237
1196
Sophee KERIMOFSKI
Sophee KERIMOFSKI #1196
Female 16-19
00:40:26.82
00:40:26.82
(00:40:02.14)
6
(126)
00:40:02.14
16-19
6
6
00:17:37.02
Female
126
132
10:00 min/km
238
246
1305
Peter FLEMING
Peter FLEMING #1305
Male 50-59
00:40:41.46
00:40:41.46
(00:40:14.73)
9
(108)
00:40:14.73
50-59
9
8
00:17:52.48
Male
108
107
10:03 min/km
204
205
954
Emily RILEY
Emily RILEY #954
Female 20-29
00:35:47.28
00:35:47.28
(00:35:10.62)
10
(111)
00:35:10.62
20-29
10
10
00:17:54.11
Female
111
113
8:47 min/km
235
243
1304
Chris FLEMING
Chris FLEMING #1304
Female 50-59
00:40:37.60
00:40:37.60
(00:40:11.29)
10
(129)
00:40:11.29
50-59
10
12
00:18:30.14
Female
129
137
10:02 min/km
198
193
1028
Taj AINSWORTH
Taj AINSWORTH #1028
Male Under 16
00:35:15.11
00:35:15.11
(00:34:16.15)
46
(91)
00:34:16.15
Under 16
46
46
00:18:31.11
Male
91
91
Team Ainsworth
2
8:34 min/km
247
260
1061
Sandy BERNHARDT
Sandy BERNHARDT #1061
Female 60-69
00:41:16.37
00:41:16.37
(00:41:08.27)
7
(138)
00:41:08.27
60-69
7
7
00:18:31.47
Female
138
147
10:17 min/km
236
252
1090
Deb MCDONNA
Deb MCDONNA #1090
Female 50-59
00:40:39.85
00:40:39.85
(00:40:32.00)
11
(130)
00:40:32.00
50-59
11
13
00:18:32.39
Female
130
142
Activ Lower South West Team
8
10:08 min/km
274
279
1154
Colin MUTTON
Colin MUTTON #1154
Male 60-69
00:42:50.05
00:42:50.05
(00:41:57.50)
5
(118)
00:41:57.50
60-69
5
5
00:18:33.43
Male
118
120
South West ACTIVators
2
10:29 min/km
241
231
1268
Robyn BADGER
Robyn BADGER #1268
Female 50-59
00:40:48.04
00:40:48.04
(00:39:43.97)
12
(133)
00:39:43.97
50-59
12
10
00:18:40.58
Female
133
127
GEO FIT OUTDOOR
14
9:55 min/km
243
238
1220
Susannah BROTHERTON
Susannah BROTHERTON #1220
Female 50-59
00:40:50.07
00:40:50.07
(00:40:02.30)
13
(135)
00:40:02.30
50-59
13
11
00:18:42.61
Female
135
133
Geographe Ed Support
2
10:00 min/km
189
190
981
Madison IERINO
Madison IERINO #981
Female Under 16
00:34:28.19
00:34:28.19
(00:33:34.82)
25
(101)
00:33:34.82
Under 16
25
25
00:18:43.18
Female
101
102
8:23 min/km
234
242
1244
Rachel WHITE
Rachel WHITE #1244
Female 40-49
00:40:36.32
00:40:36.32
(00:40:08.09)
36
(128)
00:40:08.09
40-49
36
39
00:19:01.19
Female
128
136
10:02 min/km
239
230
907
Jody WITCOMBE
Jody WITCOMBE #907
Female 40-49
00:40:47.02
00:40:47.02
(00:39:35.72)
37
(131)
00:39:35.72
40-49
37
36
00:19:11.89
Female
131
126
9:53 min/km
240
245
910
Lillian HOGAN
Lillian HOGAN #910
Female 40-49
00:40:47.32
00:40:47.32
(00:40:12.98)
38
(132)
00:40:12.98
40-49
38
40
00:19:12.19
Female
132
139
GEO FIT OUTDOOR
13
10:03 min/km
242
239
1221
Paula FELS
Paula FELS #1221
Female 40-49
00:40:49.82
00:40:49.82
(00:40:02.46)
39
(134)
00:40:02.46
40-49
39
37
00:19:14.69
Female
134
134
Geographe Ed Support
1
10:00 min/km
194
203
1212
Jordan MAUGHAN
Jordan MAUGHAN #1212
Female Under 16
00:35:00.78
00:35:00.78
(00:34:55.75)
26
(105)
00:34:55.75
Under 16
26
26
00:19:15.77
Female
105
111
WesTrac CAT
1
8:43 min/km
262
265
1200
Madison LOVELOCK
Madison LOVELOCK #1200
Female 16-19
00:42:08.04
00:42:08.04
(00:41:24.94)
7
(148)
00:41:24.94
16-19
7
7
00:19:18.24
Female
148
150
10:21 min/km
264
262
1006
Paul ATWOOD
Paul ATWOOD #1006
Male 50-59
00:42:11.30
00:42:11.30
(00:41:21.04)
10
(115)
00:41:21.04
50-59
10
10
00:19:22.33
Male
115
115
10:20 min/km
289
285
1179
Chris HOLMES
Chris HOLMES #1179
Male 60-69
00:43:48.29
00:43:48.29
(00:42:18.46)
6
(122)
00:42:18.46
60-69
6
6
00:19:31.67
Male
122
122
10:34 min/km
250
249
1015
Rebecca CROSBIE
Rebecca CROSBIE #1015
Female 40-49
00:41:26.56
00:41:26.56
(00:40:18.77)
41
(141)
00:40:18.77
40-49
41
42
00:19:51.43
Female
141
141
Dixie's walkers
7
10:04 min/km
249
247
1013
Julie SCOBIE
Julie SCOBIE #1013
Female 40-49
00:41:26.56
00:41:26.56
(00:40:16.91)
40
(140)
00:40:16.91
40-49
40
41
00:19:51.43
Female
140
140
Dixie's walkers
6
10:04 min/km
270
292
1219
Judy WILLIS
Judy WILLIS #1219
Female 60-69
00:42:43.52
00:42:43.52
(00:42:37.07)
8
(154)
00:42:37.07
60-69
8
9
00:19:58.63
Female
154
168
10:39 min/km
252
253
1119
Nicola HILYARD
Nicola HILYARD #1119
Female 40-49
00:41:51.81
00:41:51.81
(00:40:38.47)
42
(142)
00:40:38.47
40-49
42
43
00:20:16.68
Female
142
143
10:09 min/km
253
254
1041
Toni FAIRWEATHER
Toni FAIRWEATHER #1041
Female 40-49
00:41:52.06
00:41:52.06
(00:40:38.49)
43
(143)
00:40:38.49
40-49
43
44
00:20:16.93
Female
143
144
Three Little Pigs
3
10:09 min/km
255
255
1151
Trina O'BRIEN
Trina O'BRIEN #1151
Female 40-49
00:41:56.80
00:41:56.80
(00:40:51.28)
44
(144)
00:40:51.28
40-49
44
45
00:20:21.67
Female
144
145
Team Chevron
5
10:12 min/km
268
272
1114
Jodie MCGINNIS
Jodie MCGINNIS #1114
Female 50-59
00:42:35.30
00:42:35.30
(00:41:50.61)
14
(153)
00:41:50.61
50-59
14
14
00:20:27.84
Female
153
154
10:27 min/km
263
266
1020
Amanda LOVELOCK
Amanda LOVELOCK #1020
Female 40-49
00:42:08.23
00:42:08.23
(00:41:27.07)
45
(149)
00:41:27.07
40-49
45
46
00:20:33.10
Female
149
151
10:21 min/km
271
277
1005
Anne SIMPSON
Anne SIMPSON #1005
Female 50-59
00:42:44.34
00:42:44.34
(00:41:53.67)
15
(155)
00:41:53.67
50-59
15
16
00:20:36.88
Female
155
158
ANZ - Busselton
1
10:28 min/km
272
275
1097
Lyn CLUNE
Lyn CLUNE #1097
Female 50-59
00:42:44.79
00:42:44.79
(00:41:53.07)
16
(156)
00:41:53.07
50-59
16
15
00:20:37.33
Female
156
156
ANZ - Busselton
2
10:28 min/km
265
268
1245
Leanne CHROMOW
Leanne CHROMOW #1245
Female 40-49
00:42:13.33
00:42:13.33
(00:41:28.23)
46
(150)
00:41:28.23
40-49
46
47
00:20:38.20
Female
150
152
10:22 min/km
216
218
1162
Jayden LAWSON
Jayden LAWSON #1162
Male Under 16
00:37:22.46
00:37:22.46
(00:37:17.87)
47
(98)
00:37:17.87
Under 16
47
47
00:20:38.46
Male
98
98
9:19 min/km
213
211
950
Jonathon RETZLAFF
Jonathon RETZLAFF #950
Male 40-49
00:36:45.78
00:36:45.78
(00:36:00.89)
13
(96)
00:36:00.89
40-49
13
13
00:20:39.06
Male
96
96
Slippery Snakes
5
9:00 min/km
207
212
1059
Layla BERNHARDT
Layla BERNHARDT #1059
Female Under 16
00:36:27.04
00:36:27.04
(00:36:19.15)
27
(114)
00:36:19.15
Under 16
27
28
00:20:42.03
Female
114
116
9:04 min/km
208
214
1060
Abbey BERNHARDT
Abbey BERNHARDT #1060
Female Under 16
00:36:27.85
00:36:27.85
(00:36:20.74)
28
(115)
00:36:20.74
Under 16
28
29
00:20:42.84
Female
115
118
9:05 min/km
210
210
987
Charlize OCKENDEN
Charlize OCKENDEN #987
Female Under 16
00:36:37.85
00:36:37.85
(00:35:46.13)
29
(117)
00:35:46.13
Under 16
29
27
00:20:52.84
Female
117
115
8:56 min/km
267
278
1248
Andrea JOHNSTONE
Andrea JOHNSTONE #1248
Female 40-49
00:42:34.30
00:42:34.30
(00:41:55.91)
47
(152)
00:41:55.91
40-49
47
48
00:20:59.17
Female
152
159
10:28 min/km
288
284
990
Lynn HOLMES
Lynn HOLMES #990
Female 60-69
00:43:44.29
00:43:44.29
(00:42:15.68)
9
(167)
00:42:15.68
60-69
9
8
00:20:59.40
Female
167
163
10:33 min/km
218
219
1258
Nick FLEMING
Nick FLEMING #1258
Male Under 16
00:37:48.54
00:37:48.54
(00:37:26.94)
48
(99)
00:37:26.94
Under 16
48
48
00:21:04.54
Male
99
99
9:21 min/km
219
220
1182
Lachlan WEST
Lachlan WEST #1182
Male Under 16
00:37:49.34
00:37:49.34
(00:37:27.95)
49
(100)
00:37:27.95
Under 16
49
49
00:21:05.34
Male
100
100
9:21 min/km
290
300
962
Angela DEWSON
Angela DEWSON #962
Female 16-19
00:44:01.29
00:44:01.29
(00:43:35.70)
8
(168)
00:43:35.70
16-19
8
9
00:21:11.49
Female
168
174
Busselton Senior High School
4
10:53 min/km
292
299
945
Tiarna BROVADAN
Tiarna BROVADAN #945
Female 16-19
00:44:02.04
00:44:02.04
(00:43:34.45)
9
(170)
00:43:34.45
16-19
9
8
00:21:12.24
Female
170
173
Busselton Senior High School
5
10:53 min/km
291
298
1081
Jenny HOOTON
Jenny HOOTON #1081
Female 60-69
00:44:01.77
00:44:01.77
(00:43:25.32)
10
(169)
00:43:25.32
60-69
10
10
00:21:16.88
Female
169
172
10:51 min/km
186
184
923
Jacob BEAMISH
Jacob BEAMISH #923
Male 20-29
00:33:16.12
00:33:16.12
(00:32:11.04)
6
(87)
00:32:11.04
20-29
6
6
00:21:17.08
Male
87
87
Activ Lower South West Team
3
8:02 min/km
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (427 items)
© 2023