Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
164
164
1218
Kylie SMITH
Kylie SMITH #1218
Female 40-49
00:29:45.25
00:29:45.25
(00:29:12.16)
26
(81)
00:29:12.16
40-49
26
25
00:08:10.12
Female
81
82
7:18 min/km
270
292
1219
Judy WILLIS
Judy WILLIS #1219
Female 60-69
00:42:43.52
00:42:43.52
(00:42:37.07)
8
(154)
00:42:37.07
60-69
8
9
00:19:58.63
Female
154
168
10:39 min/km
243
238
1220
Susannah BROTHERTON
Susannah BROTHERTON #1220
Female 50-59
00:40:50.07
00:40:50.07
(00:40:02.30)
13
(135)
00:40:02.30
50-59
13
11
00:18:42.61
Female
135
133
Geographe Ed Support
2
10:00 min/km
242
239
1221
Paula FELS
Paula FELS #1221
Female 40-49
00:40:49.82
00:40:49.82
(00:40:02.46)
39
(134)
00:40:02.46
40-49
39
37
00:19:14.69
Female
134
134
Geographe Ed Support
1
10:00 min/km
331
337
1222
Alana LAW
Alana LAW #1222
Female 30-39
00:48:46.74
00:48:46.74
(00:46:51.02)
33
(197)
00:46:51.02
30-39
33
34
00:28:20.02
Female
197
201
Team Chevron
7
11:42 min/km
333
339
1224
Mackenzie LAW
Mackenzie LAW #1224
Female Under 16
00:48:47.35
00:48:47.35
(00:46:52.46)
42
(198)
00:46:52.46
Under 16
42
43
00:33:02.34
Female
198
202
Team Chevron
9
11:43 min/km
281
290
1225
Stephanie NAVARRO
Stephanie NAVARRO #1225
Female 20-29
00:43:07.03
00:43:07.03
(00:42:24.68)
16
(162)
00:42:24.68
20-29
16
17
00:25:13.86
Female
162
166
10:36 min/km
183
187
1230
Juanita MCDERMOTT
Juanita MCDERMOTT #1230
Female 40-49
00:32:53.02
00:32:53.02
(00:32:36.42)
31
(97)
00:32:36.42
40-49
31
31
00:11:17.89
Female
97
99
GEO FIT OUTDOOR
10
8:09 min/km
184
188
1231
Audrey MCDERMOTR
Audrey MCDERMOTR #1231
Female Under 16
00:32:53.21
00:32:53.21
(00:32:37.04)
24
(98)
00:32:37.04
Under 16
24
24
00:17:08.20
Female
98
100
GEO FIT OUTDOOR
11
8:09 min/km
134
135
1228
Barbara RUDKIN
Barbara RUDKIN #1228
Female 60-69
00:27:00.90
00:27:00.90
(00:26:39.56)
3
(60)
00:26:39.56
60-69
3
3
00:04:16.00
Female
60
60
Smales Jewellers Family & Friends
3
6:39 min/km
62
62
1236
Christine CATTAN
Christine CATTAN #1236
Female 60-69
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.12)
1
(22)
00:21:57.12
60-69
1
1
Female
22
22
5:29 min/km
55
59
1237
Anita LINDEMANN
Anita LINDEMANN #1237
Female 50-59
00:22:07.46
00:22:07.46
(00:21:49.42)
1
(19)
00:21:49.42
50-59
1
1
Female
19
20
5:27 min/km
74
77
1239
Chelsea ROURKE
Chelsea ROURKE #1239
Female Under 16
00:23:03.25
00:23:03.25
(00:22:51.21)
10
(28)
00:22:51.21
Under 16
10
9
00:07:18.24
Female
28
29
5:42 min/km
378
378
1241
Astrid DENICKER
Astrid DENICKER #1241
Female 16-19
01:02:24.90
01:02:24.90
(01:00:38.41)
16
(227)
01:00:38.41
16-19
16
16
00:39:35.11
Female
227
226
South West ACTIVators
9
15:09 min/km
266
274
1242
Lisa EVANS
Lisa EVANS #1242
Female 30-39
00:42:33.55
00:42:33.55
(00:41:52.59)
27
(151)
00:41:52.59
30-39
27
28
00:22:06.83
Female
151
155
10:28 min/km
234
242
1244
Rachel WHITE
Rachel WHITE #1244
Female 40-49
00:40:36.32
00:40:36.32
(00:40:08.09)
36
(128)
00:40:08.09
40-49
36
39
00:19:01.19
Female
128
136
10:02 min/km
265
268
1245
Leanne CHROMOW
Leanne CHROMOW #1245
Female 40-49
00:42:13.33
00:42:13.33
(00:41:28.23)
46
(150)
00:41:28.23
40-49
46
47
00:20:38.20
Female
150
152
10:22 min/km
259
263
1246
Alyssa CHROMOW
Alyssa CHROMOW #1246
Female Under 16
00:42:03.16
00:42:03.16
(00:41:22.38)
38
(146)
00:41:22.38
Under 16
38
38
00:26:18.15
Female
146
148
10:20 min/km
163
169
1250
Belinda DENNIS
Belinda DENNIS #1250
Female 40-49
00:29:44.64
00:29:44.64
(00:29:31.10)
25
(80)
00:29:31.10
40-49
25
27
00:08:09.51
Female
80
85
7:22 min/km
200
201
1256
Clarissa FOURIE
Clarissa FOURIE #1256
Female 20-29
00:35:19.34
00:35:19.34
(00:34:43.30)
9
(108)
00:34:43.30
20-29
9
9
00:17:26.17
Female
108
109
8:40 min/km
40
41
1260
Hayley HARPER
Hayley HARPER #1260
Female Under 16
00:21:10.66
00:21:10.66
(00:20:49.26)
7
(12)
00:20:49.26
Under 16
7
7
00:05:25.65
Female
12
13
Team GMAS
5
5:12 min/km
18
19
1262
Janne LIEBMANN
Janne LIEBMANN #1262
Female 20-29
00:17:53.17
00:17:53.17
(00:17:49.82)
1
(3)
00:17:49.82
20-29
1
1
Female
3
3
4:27 min/km
373
375
1263
Janine STREAT
Janine STREAT #1263
Female 40-49
01:01:19.05
01:01:19.05
(00:59:23.55)
66
(224)
00:59:23.55
40-49
66
66
00:39:43.92
Female
224
225
14:50 min/km
267
278
1248
Andrea JOHNSTONE
Andrea JOHNSTONE #1248
Female 40-49
00:42:34.30
00:42:34.30
(00:41:55.91)
47
(152)
00:41:55.91
40-49
47
48
00:20:59.17
Female
152
159
10:28 min/km
1265
Kiralee Rose CHIDLOW
Kiralee Rose CHIDLOW #1265
Female 16-19
DNS
DNS
(DNS)
DNS
16-19
Female
Activ All Stars
min/km
1266
Julie SHARMAN-CHIDLOW
Julie SHARMAN-CHIDLOW #1266
Female 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Female
Activ All Stars
min/km
241
231
1268
Robyn BADGER
Robyn BADGER #1268
Female 50-59
00:40:48.04
00:40:48.04
(00:39:43.97)
12
(133)
00:39:43.97
50-59
12
10
00:18:40.58
Female
133
127
GEO FIT OUTDOOR
14
9:55 min/km
195
198
1269
Jane COOK
Jane COOK #1269
Female 40-49
00:35:04.05
00:35:04.05
(00:34:24.73)
35
(106)
00:34:24.73
40-49
35
33
00:13:28.92
Female
106
106
8:36 min/km
224
226
1270
Erin COOK
Erin COOK #1270
Female Under 16
00:39:20.52
00:39:20.52
(00:38:58.71)
31
(121)
00:38:58.71
Under 16
31
31
00:23:35.51
Female
121
122
9:44 min/km
201
196
1274
Kayla SIMMS
Kayla SIMMS #1274
Female 16-19
00:35:31.89
00:35:31.89
(00:34:22.43)
4
(109)
00:34:22.43
16-19
4
4
00:12:42.09
Female
109
104
Slippery Snakes
2
8:35 min/km
144
147
1275
Shae CARTLEDGE-GIOVINAZZO
Shae CARTLEDGE-GIOVINAZZO #1275
Female 16-19
00:27:45.17
00:27:45.17
(00:27:32.32)
2
(66)
00:27:32.32
16-19
2
2
00:04:55.37
Female
66
69
Team GMAS
12
6:53 min/km
139
140
1276
Kris HANDYSIDE
Kris HANDYSIDE #1276
Female 40-49
00:27:10.30
00:27:10.30
(00:26:52.04)
18
(64)
00:26:52.04
40-49
18
18
00:05:35.17
Female
64
64
6:43 min/km
135
137
1277
Clara HANDYSIDE
Clara HANDYSIDE #1277
Female Under 16
00:27:01.68
00:27:01.68
(00:26:45.53)
17
(61)
00:26:45.53
Under 16
17
17
00:11:16.67
Female
61
62
6:41 min/km
143
144
1278
Bev PROUDFOOT
Bev PROUDFOOT #1278
Female 50-59
00:27:39.89
00:27:39.89
(00:27:02.81)
6
(65)
00:27:02.81
50-59
6
6
00:05:32.43
Female
65
67
6:45 min/km
196
197
1272
Nicole WARD
Nicole WARD #1272
Female 30-39
00:35:04.86
00:35:04.86
(00:34:24.30)
24
(107)
00:34:24.30
30-39
24
25
00:14:38.13
Female
107
105
8:36 min/km
1280
Natalie MEARNS
Natalie MEARNS #1280
Female 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Female
win tv
min/km
359
336
1282
Melissa PALLETT
Melissa PALLETT #1282
Female 40-49
00:56:17.95
00:56:17.95
(00:46:25.79)
63
(216)
00:46:25.79
40-49
63
59
00:34:42.82
Female
216
200
South West ACTIVators
7
11:36 min/km
1283
Rachel ADAMS
Rachel ADAMS #1283
Female 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Female
win tv
min/km
351
287
1284
Rebecca BIRCH
Rebecca BIRCH #1284
Female 40-49
00:52:11.59
00:52:11.59
(00:42:19.38)
62
(212)
00:42:19.38
40-49
62
49
00:30:36.46
Female
212
164
South West ACTIVators
6
10:34 min/km
1285
Lakela ADAMS
Lakela ADAMS #1285
Female Under 16
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Under 16
Female
win tv
min/km
229
227
1286
Blanche FARIES
Blanche FARIES #1286
Female 70+
00:40:17.42
00:40:17.42
(00:39:18.68)
1
(124)
00:39:18.68
70+
1
1
Female
124
123
9:49 min/km
170
171
1292
Ashleigh WATKINS
Ashleigh WATKINS #1292
Female 30-39
00:30:14.80
00:30:14.80
(00:29:35.89)
20
(86)
00:29:35.89
30-39
20
21
00:09:48.08
Female
86
87
Watkins family
4
7:23 min/km
169
170
1293
Scarlett WATKINS
Scarlett WATKINS #1293
Female Under 16
00:30:13.64
00:30:13.64
(00:29:35.06)
20
(85)
00:29:35.06
Under 16
20
20
00:14:28.63
Female
85
86
Watkins family
3
7:23 min/km
360
334
1290
Helen GOEDHART
Helen GOEDHART #1290
Female 50-59
00:56:19.42
00:56:19.42
(00:46:17.15)
21
(217)
00:46:17.15
50-59
21
18
00:34:11.96
Female
217
199
11:34 min/km
94
86
1298
Kobie RUMBOLD
Kobie RUMBOLD #1298
Female 30-39
00:24:05.63
00:24:05.63
(00:23:28.29)
6
(35)
00:23:28.29
30-39
6
6
00:03:38.90
Female
35
33
5:52 min/km
91
84
1299
June BAKER
June BAKER #1299
Female Under 16
00:24:00.93
00:24:00.93
(00:23:22.64)
13
(34)
00:23:22.64
Under 16
13
11
00:08:15.92
Female
34
32
5:50 min/km
228
228
1301
Daniel GRAZIER
Daniel GRAZIER #1301
Female 20-29
00:40:17.01
00:40:17.01
(00:39:21.35)
11
(123)
00:39:21.35
20-29
11
11
00:22:23.84
Female
123
124
9:50 min/km
277
282
1302
Amber DAWSON
Amber DAWSON #1302
Female 20-29
00:43:03.30
00:43:03.30
(00:42:03.73)
13
(158)
00:42:03.73
20-29
13
15
00:25:10.13
Female
158
161
ANZ - Busselton
3
10:30 min/km
278
283
1303
Amanda HASTIE
Amanda HASTIE #1303
Female 30-39
00:43:03.74
00:43:03.74
(00:42:04.99)
28
(159)
00:42:04.99
30-39
28
29
00:22:37.01
Female
159
162
ANZ - Busselton
4
10:31 min/km
235
243
1304
Chris FLEMING
Chris FLEMING #1304
Female 50-59
00:40:37.60
00:40:37.60
(00:40:11.29)
10
(129)
00:40:11.29
50-59
10
12
00:18:30.14
Female
129
137
10:02 min/km
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (427 items)
© 2023