Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
236
252
1090
Deb MCDONNA
Deb MCDONNA #1090
Female 50-59
00:40:39.85
00:40:39.85
(00:40:32.00)
11
(130)
00:40:32.00
50-59
11
13
00:18:32.39
Female
130
142
Activ Lower South West Team
8
10:08 min/km
340
350
1091
Connie FLIETHER
Connie FLIETHER #1091
Female 40-49
00:50:18.73
00:50:18.73
(00:48:35.54)
57
(205)
00:48:35.54
40-49
57
60
00:28:43.60
Female
205
209
Activ Lower South West Team
17
12:08 min/km
1092
Alex TARVES
Alex TARVES #1092
Female 20-29
DNS
DNS
(DNS)
DNS
20-29
Female
min/km
336
352
1093
Maree MYERS
Maree MYERS #1093
Female 60-69
00:50:14.99
00:50:14.99
(00:48:38.18)
16
(201)
00:48:38.18
60-69
16
16
00:27:30.10
Female
201
211
Activ Lower South West Team
15
12:09 min/km
27
27
1094
Tristan CORFIELD
Tristan CORFIELD #1094
Male 20-29
00:19:11.21
00:19:11.21
(00:18:52.77)
2
(20)
00:18:52.77
20-29
2
2
00:07:12.17
Male
20
20
4:43 min/km
166
167
1095
Orlando GIANONCELLI
Orlando GIANONCELLI #1095
Male Under 16
00:30:01.76
00:30:01.76
(00:29:30.56)
44
(84)
00:29:30.56
Under 16
44
44
00:13:17.76
Male
84
84
7:22 min/km
167
168
1096
Dana GIANONCELLI
Dana GIANONCELLI #1096
Female 40-49
00:30:02.15
00:30:02.15
(00:29:30.86)
27
(83)
00:29:30.86
40-49
27
26
00:08:27.02
Female
83
84
7:22 min/km
272
275
1097
Lyn CLUNE
Lyn CLUNE #1097
Female 50-59
00:42:44.79
00:42:44.79
(00:41:53.07)
16
(156)
00:41:53.07
50-59
16
15
00:20:37.33
Female
156
156
ANZ - Busselton
2
10:28 min/km
117
115
1098
Tanya SIMPSON
Tanya SIMPSON #1098
Female 40-49
00:24:52.72
00:24:52.72
(00:24:26.13)
15
(50)
00:24:26.13
40-49
15
15
00:03:17.59
Female
50
48
6:06 min/km
280
289
1099
Rehanna ARTHUR
Rehanna ARTHUR #1099
Female 20-29
00:43:07.03
00:43:07.03
(00:42:23.54)
15
(161)
00:42:23.54
20-29
15
16
00:25:13.86
Female
161
165
10:35 min/km
282
291
1100
Kate WILLOTT
Kate WILLOTT #1100
Female 30-39
00:43:09.05
00:43:09.05
(00:42:26.46)
29
(163)
00:42:26.46
30-39
29
30
00:22:42.33
Female
163
167
10:36 min/km
1101
Andre FOURIE
Andre FOURIE #1101
Male 60-69
DNS
DNS
(DNS)
DNS
60-69
Male
min/km
122
122
1102
Chelsea MCENCROE
Chelsea MCENCROE #1102
Female 30-39
00:25:13.11
00:25:13.11
(00:24:51.51)
14
(53)
00:24:51.51
30-39
14
14
00:04:46.39
Female
53
53
6:12 min/km
58
64
1103
John JONES
John JONES #1103
Male 40-49
00:22:23.07
00:22:23.07
(00:22:20.32)
6
(38)
00:22:20.32
40-49
6
6
00:06:16.34
Male
38
41
5:35 min/km
315
323
1104
Bridget MCKAY
Bridget MCKAY #1104
Female 40-49
00:46:37.55
00:46:37.55
(00:45:42.53)
54
(186)
00:45:42.53
40-49
54
55
00:25:02.42
Female
186
189
Naths+Jets
3
11:25 min/km
60
69
1105
Chayn REYNOLDS
Chayn REYNOLDS #1105
Male Under 16
00:22:42.06
00:22:42.06
(00:22:30.43)
20
(40)
00:22:30.43
Under 16
20
23
00:05:58.06
Male
40
45
5:37 min/km
113
116
1106
Oyukha JOHNSON
Oyukha JOHNSON #1106
Female 30-39
00:24:49.26
00:24:49.26
(00:24:26.22)
11
(46)
00:24:26.22
30-39
11
11
00:04:22.54
Female
46
49
6:06 min/km
132
133
1107
Paul BLACKFORD
Paul BLACKFORD #1107
Male 30-39
00:26:47.45
00:26:47.45
(00:26:29.36)
12
(74)
00:26:29.36
30-39
12
12
00:12:53.04
Male
74
74
South West Fitness
4
6:37 min/km
131
132
1108
Donnetta BLACKFORD
Donnetta BLACKFORD #1108
Female 30-39
00:26:46.42
00:26:46.42
(00:26:26.50)
16
(58)
00:26:26.50
30-39
16
17
00:06:19.70
Female
58
59
South West Fitness
3
6:36 min/km
75
73
1109
Noah BLACKFORD
Noah BLACKFORD #1109
Male Under 16
00:23:05.69
00:23:05.69
(00:22:46.34)
26
(47)
00:22:46.34
Under 16
26
25
00:06:21.69
Male
47
47
South West Fitness
1
5:41 min/km
130
131
1110
Stella BLACKFORD
Stella BLACKFORD #1110
Female Under 16
00:26:45.19
00:26:45.19
(00:26:24.65)
16
(57)
00:26:24.65
Under 16
16
16
00:11:00.18
Female
57
58
South West Fitness
2
6:36 min/km
151
157
1111
Dianne GREGSON
Dianne GREGSON #1111
Female 40-49
00:28:40.85
00:28:40.85
(00:28:31.10)
21
(73)
00:28:31.10
40-49
21
22
00:07:05.72
Female
73
75
7:07 min/km
180
183
1112
Sally KETTLE
Sally KETTLE #1112
Female Under 16
00:32:13.65
00:32:13.65
(00:32:04.10)
23
(95)
00:32:04.10
Under 16
23
23
00:16:28.64
Female
95
97
8:01 min/km
66
65
1113
John MCGINNIS
John MCGINNIS #1113
Male 50-59
00:22:48.97
00:22:48.97
(00:22:20.76)
1
(42)
00:22:20.76
50-59
1
1
Male
42
42
5:35 min/km
268
272
1114
Jodie MCGINNIS
Jodie MCGINNIS #1114
Female 50-59
00:42:35.30
00:42:35.30
(00:41:50.61)
14
(153)
00:41:50.61
50-59
14
14
00:20:27.84
Female
153
154
10:27 min/km
147
148
1115
Jenny VAN HEES
Jenny VAN HEES #1115
Female 40-49
00:28:11.41
00:28:11.41
(00:27:45.32)
20
(69)
00:27:45.32
40-49
20
20
00:06:36.28
Female
69
70
GEO FIT OUTDOOR
5
6:56 min/km
99
98
1116
Nathan TOWNSEND
Nathan TOWNSEND #1116
Male 30-39
00:24:22.69
00:24:22.69
(00:23:45.34)
10
(63)
00:23:45.34
30-39
10
9
00:10:28.27
Male
63
62
5:56 min/km
96
92
1117
Noah TOWNSEND
Noah TOWNSEND #1117
Male Under 16
00:24:14.80
00:24:14.80
(00:23:37.21)
30
(60)
00:23:37.21
Under 16
30
29
00:07:30.80
Male
60
56
5:54 min/km
310
330
1118
Maree KERR
Maree KERR #1118
Female 40-49
00:46:07.69
00:46:07.69
(00:45:53.10)
53
(184)
00:45:53.10
40-49
53
57
00:24:32.56
Female
184
195
11:28 min/km
252
253
1119
Nicola HILYARD
Nicola HILYARD #1119
Female 40-49
00:41:51.81
00:41:51.81
(00:40:38.47)
42
(142)
00:40:38.47
40-49
42
43
00:20:16.68
Female
142
143
10:09 min/km
161
154
1120
Hamish HILYARD
Hamish HILYARD #1120
Male Under 16
00:29:35.88
00:29:35.88
(00:28:23.79)
42
(82)
00:28:23.79
Under 16
42
41
00:12:51.88
Male
82
80
7:05 min/km
70
58
1121
Angus HILYARD
Angus HILYARD #1121
Male Under 16
00:23:00.39
00:23:00.39
(00:21:49.07)
23
(44)
00:21:49.07
Under 16
23
21
00:06:16.39
Male
44
39
5:27 min/km
103
85
1122
Mathew HILYARD
Mathew HILYARD #1122
Male 40-49
00:24:33.58
00:24:33.58
(00:23:24.75)
8
(64)
00:23:24.75
40-49
8
7
00:08:26.86
Male
64
53
5:51 min/km
366
370
1123
Chris NORMAN
Chris NORMAN #1123
Male 40-49
00:57:36.28
00:57:36.28
(00:56:11.41)
21
(147)
00:56:11.41
40-49
21
21
00:41:29.56
Male
147
149
14:02 min/km
298
304
1124
Rebecca EDWARDS
Rebecca EDWARDS #1124
Female 40-49
00:44:30.58
00:44:30.58
(00:43:58.48)
51
(176)
00:43:58.48
40-49
51
52
00:22:55.45
Female
176
178
Busselton Senior High School
10
10:59 min/km
305
316
1125
Natascha GACIA
Natascha GACIA #1125
Female 40-49
00:45:32.99
00:45:32.99
(00:44:30.52)
52
(182)
00:44:30.52
40-49
52
54
00:23:57.86
Female
182
187
Geographe Ed Support
3
11:07 min/km
52
56
1126
Kai HOLMAN
Kai HOLMAN #1126
Male Under 16
00:21:58.58
00:21:58.58
(00:21:46.23)
18
(34)
00:21:46.23
Under 16
18
19
00:05:14.58
Male
34
37
5:26 min/km
63
70
1127
Brooke HOLMAN
Brooke HOLMAN #1127
Female 40-49
00:22:46.31
00:22:46.31
(00:22:33.44)
5
(23)
00:22:33.44
40-49
5
6
00:01:11.18
Female
23
25
5:38 min/km
64
71
1128
Anna FLEMING
Anna FLEMING #1128
Female 40-49
00:22:46.51
00:22:46.51
(00:22:37.16)
6
(24)
00:22:37.16
40-49
6
7
00:01:11.38
Female
24
26
Team GMAS
8
5:39 min/km
36
36
1129
Felicity FLEMING
Felicity FLEMING #1129
Female Under 16
00:20:35.72
00:20:35.72
(00:20:26.38)
6
(10)
00:20:26.38
Under 16
6
6
00:04:50.71
Female
10
10
Team GMAS
4
5:06 min/km
178
179
1130
Azaria HESLEWOOD
Azaria HESLEWOOD #1130
Female Under 16
00:31:15.78
00:31:15.78
(00:31:04.69)
22
(93)
00:31:04.69
Under 16
22
22
00:15:30.77
Female
93
94
7:46 min/km
177
178
1131
Summer BURNER
Summer BURNER #1131
Female Under 16
00:31:08.85
00:31:08.85
(00:30:58.07)
21
(92)
00:30:58.07
Under 16
21
21
00:15:23.84
Female
92
93
7:44 min/km
311
328
1132
Belinda GRANT
Belinda GRANT #1132
Female 60-69
00:46:07.88
00:46:07.88
(00:45:52.34)
12
(185)
00:45:52.34
60-69
12
14
00:23:22.99
Female
185
194
11:28 min/km
26
26
1133
Chloe SINGLETON
Chloe SINGLETON #1133
Female 20-29
00:19:10.41
00:19:10.41
(00:18:52.16)
3
(7)
00:18:52.16
20-29
3
3
00:01:17.24
Female
7
7
4:43 min/km
19
20
1134
Eliza FULLER
Eliza FULLER #1134
Female Under 16
00:17:53.98
00:17:53.98
(00:17:51.22)
3
(4)
00:17:51.22
Under 16
3
3
00:02:08.97
Female
4
4
St Mary MacKillop
1
4:27 min/km
205
204
1135
Dayle RILEY
Dayle RILEY #1135
Female 50-59
00:35:47.85
00:35:47.85
(00:35:10.37)
8
(112)
00:35:10.37
50-59
8
8
00:13:40.39
Female
112
112
8:47 min/km
363
363
1136
Trevor BYLES
Trevor BYLES #1136
Male 50-59
00:56:44.87
00:56:44.87
(00:55:43.28)
17
(146)
00:55:43.28
50-59
17
17
00:33:55.90
Male
146
146
Activ Lower South West Team
21
13:55 min/km
375
374
1137
Alejandro RODRIGUEZ
Alejandro RODRIGUEZ #1137
Male 40-49
01:01:22.91
01:01:22.91
(00:59:23.50)
22
(150)
00:59:23.50
40-49
22
22
00:45:16.19
Male
150
150
MiaÆs pink army
6
14:50 min/km
320
322
1138
Michael RODRIGUEZ
Michael RODRIGUEZ #1138
Male 16-19
00:47:33.86
00:47:33.86
(00:45:41.28)
9
(131)
00:45:41.28
16-19
9
9
00:35:19.11
Male
131
134
MiaÆs pink army
1
11:25 min/km
321
318
1139
Leah RODRIGUEZ
Leah RODRIGUEZ #1139
Female Under 16
00:47:35.70
00:47:35.70
(00:45:37.71)
41
(190)
00:45:37.71
Under 16
41
42
00:31:50.69
Female
190
188
MiaÆs pink army
2
11:24 min/km
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (427 items)
© 2023