Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
90
88
1159
Justin GILBERT
Justin GILBERT #1159
Male 30-39
00:24:00.10
00:24:00.10
(00:23:29.65)
8
(57)
00:23:29.65
30-39
8
7
00:10:05.69
Male
57
55
5:52 min/km
93
96
1226
Kim MURPHY
Kim MURPHY #1226
Male 30-39
00:24:01.97
00:24:01.97
(00:23:41.43)
9
(59)
00:23:41.43
30-39
9
8
00:10:07.56
Male
59
60
Smales Jewellers Family & Friends
2
5:55 min/km
185
185
1008
Ellie PRICE
Ellie PRICE #1008
Female 16-19
00:33:06.67
00:33:06.67
(00:32:13.26)
3
(99)
00:32:13.26
16-19
3
3
00:10:16.88
Female
99
98
8:03 min/km
99
98
1116
Nathan TOWNSEND
Nathan TOWNSEND #1116
Male 30-39
00:24:22.69
00:24:22.69
(00:23:45.34)
10
(63)
00:23:45.34
30-39
10
9
00:10:28.27
Male
63
62
5:56 min/km
140
127
921
Lochie GILLAM
Lochie GILLAM #921
Male Under 16
00:27:19.71
00:27:19.71
(00:26:15.00)
37
(76)
00:26:15.00
Under 16
37
34
00:10:35.71
Male
76
71
Activ Lower South West Team
2
6:33 min/km
104
110
1077
Tim OMEARA
Tim OMEARA #1077
Male 30-39
00:24:34.59
00:24:34.59
(00:24:24.23)
11
(65)
00:24:24.23
30-39
11
11
00:10:40.17
Male
65
65
6:06 min/km
361
335
1288
Glenn BROWN
Glenn BROWN #1288
Male Wheelchair
00:56:20.45
00:56:20.45
(00:46:19.44)
3
(144)
00:46:19.44
Wheelchair
3
3
00:10:43.42
Male
144
136
11:34 min/km
141
145
1176
Tim DICKSON
Tim DICKSON #1176
Male Under 16
00:27:27.43
00:27:27.43
(00:27:05.62)
38
(77)
00:27:05.62
Under 16
38
39
00:10:43.43
Male
77
78
6:46 min/km
142
142
1294
Hudson WATKINS
Hudson WATKINS #1294
Male Under 16
00:27:36.92
00:27:36.92
(00:26:57.59)
39
(78)
00:26:57.59
Under 16
39
38
00:10:52.92
Male
78
77
Watkins family
2
6:44 min/km
130
131
1110
Stella BLACKFORD
Stella BLACKFORD #1110
Female Under 16
00:26:45.19
00:26:45.19
(00:26:24.65)
16
(57)
00:26:24.65
Under 16
16
16
00:11:00.18
Female
57
58
South West Fitness
2
6:36 min/km
135
137
1277
Clara HANDYSIDE
Clara HANDYSIDE #1277
Female Under 16
00:27:01.68
00:27:01.68
(00:26:45.53)
17
(61)
00:26:45.53
Under 16
17
17
00:11:16.67
Female
61
62
6:41 min/km
183
187
1230
Juanita MCDERMOTT
Juanita MCDERMOTT #1230
Female 40-49
00:32:53.02
00:32:53.02
(00:32:36.42)
31
(97)
00:32:36.42
40-49
31
31
00:11:17.89
Female
97
99
GEO FIT OUTDOOR
10
8:09 min/km
156
160
1062
Maddison PRINGLE
Maddison PRINGLE #1062
Female 20-29
00:29:18.17
00:29:18.17
(00:28:37.08)
5
(78)
00:28:37.08
20-29
5
5
00:11:25.00
Female
78
78
Smales+Jewellers
3
7:09 min/km
84
81
1050
Mathew RETZLAFF
Mathew RETZLAFF #1050
Male 16-19
00:23:44.01
00:23:44.01
(00:23:01.12)
6
(52)
00:23:01.12
16-19
6
6
00:11:29.26
Male
52
51
Slippery Snakes
1
5:45 min/km
81
80
1000
Matty CRAMER
Matty CRAMER #1000
Male 20-29
00:23:31.59
00:23:31.59
(00:22:58.49)
5
(51)
00:22:58.49
20-29
5
5
00:11:32.54
Male
51
50
The Movement
1
5:44 min/km
87
102
13
Raziel POLLARD
Raziel POLLARD #13
Male 16-19
00:23:57.94
00:23:57.94
(00:23:55.10)
7
(54)
00:23:55.10
16-19
7
7
00:11:43.19
Male
54
64
Activ All Stars
2
5:58 min/km
181
181
901
Donna THOMAS
Donna THOMAS #901
Female 30-39
00:32:26.91
00:32:26.91
(00:31:57.46)
22
(96)
00:31:57.46
30-39
22
23
00:12:00.19
Female
96
96
Team GMAS
13
7:59 min/km
165
163
999
Cherie BOGNAR
Cherie BOGNAR #999
Female 20-29
00:29:54.03
00:29:54.03
(00:29:08.44)
6
(82)
00:29:08.44
20-29
6
6
00:12:00.86
Female
82
81
7:17 min/km
197
195
1238
John BEVAN
John BEVAN #1238
Male 50-59
00:35:08.34
00:35:08.34
(00:34:18.08)
5
(90)
00:34:18.08
50-59
5
5
00:12:19.37
Male
90
92
8:34 min/km
173
173
930
Ella CRIDDLE
Ella CRIDDLE #930
Female 20-29
00:30:16.44
00:30:16.44
(00:30:00.70)
7
(89)
00:30:00.70
20-29
7
7
00:12:23.27
Female
89
89
GEO FIT OUTDOOR
8
7:30 min/km
157
156
1216
Jesse TYNDALL
Jesse TYNDALL #1216
Male Under 16
00:29:19.40
00:29:19.40
(00:28:25.21)
40
(79)
00:28:25.21
Under 16
40
42
00:12:35.40
Male
79
82
7:06 min/km
160
151
1043
Jack FAIIRWEATHER
Jack FAIIRWEATHER #1043
Male Under 16
00:29:25.70
00:29:25.70
(00:28:14.00)
41
(81)
00:28:14.00
Under 16
41
40
00:12:41.70
Male
81
79
Three Little Pigs
2
7:03 min/km
201
196
1274
Kayla SIMMS
Kayla SIMMS #1274
Female 16-19
00:35:31.89
00:35:31.89
(00:34:22.43)
4
(109)
00:34:22.43
16-19
4
4
00:12:42.09
Female
109
104
Slippery Snakes
2
8:35 min/km
202
202
1051
Kellie RETZLAFF
Kellie RETZLAFF #1051
Female 16-19
00:35:32.00
00:35:32.00
(00:34:45.24)
5
(110)
00:34:45.24
16-19
5
5
00:12:42.20
Female
110
110
Slippery Snakes
3
8:41 min/km
161
154
1120
Hamish HILYARD
Hamish HILYARD #1120
Male Under 16
00:29:35.88
00:29:35.88
(00:28:23.79)
42
(82)
00:28:23.79
Under 16
42
41
00:12:51.88
Male
82
80
7:05 min/km
132
133
1107
Paul BLACKFORD
Paul BLACKFORD #1107
Male 30-39
00:26:47.45
00:26:47.45
(00:26:29.36)
12
(74)
00:26:29.36
30-39
12
12
00:12:53.04
Male
74
74
South West Fitness
4
6:37 min/km
150
153
960
Olivia MCKENZIE
Olivia MCKENZIE #960
Female Under 16
00:28:40.16
00:28:40.16
(00:28:21.06)
18
(72)
00:28:21.06
Under 16
18
18
00:12:55.15
Female
72
74
Maccaz
2
7:05 min/km
162
165
1253
Flynn DENNIS
Flynn DENNIS #1253
Male Under 16
00:29:43.63
00:29:43.63
(00:29:27.53)
43
(83)
00:29:27.53
Under 16
43
43
00:12:59.63
Male
83
83
7:21 min/km
158
155
1214
Sean TYNDALL
Sean TYNDALL #1214
Male 40-49
00:29:20.21
00:29:20.21
(00:28:25.20)
11
(80)
00:28:25.20
40-49
11
11
00:13:13.48
Male
80
81
7:06 min/km
191
194
959
Deb MCKENZIE
Deb MCKENZIE #959
Female 40-49
00:34:50.60
00:34:50.60
(00:34:16.76)
32
(102)
00:34:16.76
40-49
32
32
00:13:15.47
Female
102
103
Maccaz
3
8:34 min/km
192
199
933
Sally MOULE
Sally MOULE #933
Female 40-49
00:34:50.80
00:34:50.80
(00:34:39.39)
33
(103)
00:34:39.39
40-49
33
34
00:13:15.67
Female
103
107
8:39 min/km
193
200
1168
Michelle BUTLER
Michelle BUTLER #1168
Female 40-49
00:34:50.80
00:34:50.80
(00:34:40.20)
34
(104)
00:34:40.20
40-49
34
35
00:13:15.67
Female
104
108
Busselton Senior High School
3
8:40 min/km
166
167
1095
Orlando GIANONCELLI
Orlando GIANONCELLI #1095
Male Under 16
00:30:01.76
00:30:01.76
(00:29:30.56)
44
(84)
00:29:30.56
Under 16
44
44
00:13:17.76
Male
84
84
7:22 min/km
195
198
1269
Jane COOK
Jane COOK #1269
Female 40-49
00:35:04.05
00:35:04.05
(00:34:24.73)
35
(106)
00:34:24.73
40-49
35
33
00:13:28.92
Female
106
106
8:36 min/km
188
189
1213
Sarah KUBICKI
Sarah KUBICKI #1213
Female 30-39
00:33:57.81
00:33:57.81
(00:33:24.96)
23
(100)
00:33:24.96
30-39
23
24
00:13:31.09
Female
100
101
8:21 min/km
159
162
1065
Reece INGRAM
Reece INGRAM #1065
Female Under 16
00:29:22.40
00:29:22.40
(00:29:03.12)
19
(79)
00:29:03.12
Under 16
19
19
00:13:37.39
Female
79
80
7:15 min/km
205
204
1135
Dayle RILEY
Dayle RILEY #1135
Female 50-59
00:35:47.85
00:35:47.85
(00:35:10.37)
8
(112)
00:35:10.37
50-59
8
8
00:13:40.39
Female
112
112
8:47 min/km
174
176
1187
Tobin MACGREGOR
Tobin MACGREGOR #1187
Male Under 16
00:30:45.39
00:30:45.39
(00:30:34.81)
45
(85)
00:30:34.81
Under 16
45
45
00:14:01.39
Male
85
85
7:38 min/km
179
180
996
Sally-Anne BELL
Sally-Anne BELL #996
Female 20-29
00:32:05.09
00:32:05.09
(00:31:41.43)
8
(94)
00:31:41.43
20-29
8
8
00:14:11.92
Female
94
95
7:55 min/km
214
215
948
Catherine BROADBENT
Catherine BROADBENT #948
Female 60-69
00:37:13.10
00:37:13.10
(00:37:06.25)
5
(118)
00:37:06.25
60-69
5
5
00:14:28.20
Female
118
119
9:16 min/km
169
170
1293
Scarlett WATKINS
Scarlett WATKINS #1293
Female Under 16
00:30:13.64
00:30:13.64
(00:29:35.06)
20
(85)
00:29:35.06
Under 16
20
20
00:14:28.63
Female
85
86
Watkins family
3
7:23 min/km
215
216
1164
Steven RICE
Steven RICE #1164
Male 50-59
00:37:19.61
00:37:19.61
(00:37:15.83)
6
(97)
00:37:15.83
50-59
6
6
00:14:30.64
Male
97
97
9:18 min/km
196
197
1272
Nicole WARD
Nicole WARD #1272
Female 30-39
00:35:04.86
00:35:04.86
(00:34:24.30)
24
(107)
00:34:24.30
30-39
24
25
00:14:38.13
Female
107
105
8:36 min/km
223
225
939
Ross CLARK
Ross CLARK #939
Male 60-69
00:39:00.58
00:39:00.58
(00:38:58.24)
3
(103)
00:38:58.24
60-69
3
3
00:14:43.96
Male
103
104
Activ Lower South West Team
5
9:44 min/km
177
178
1131
Summer BURNER
Summer BURNER #1131
Female Under 16
00:31:08.85
00:31:08.85
(00:30:58.07)
21
(92)
00:30:58.07
Under 16
21
21
00:15:23.84
Female
92
93
7:44 min/km
178
179
1130
Azaria HESLEWOOD
Azaria HESLEWOOD #1130
Female Under 16
00:31:15.78
00:31:15.78
(00:31:04.69)
22
(93)
00:31:04.69
Under 16
22
22
00:15:30.77
Female
93
94
7:46 min/km
206
207
951
Penny TERPSTRA
Penny TERPSTRA #951
Female 30-39
00:36:05.02
00:36:05.02
(00:35:21.54)
25
(113)
00:35:21.54
30-39
25
26
00:15:38.30
Female
113
114
Slippery Snakes
4
8:50 min/km
209
213
1057
Jess BERNHARDT
Jess BERNHARDT #1057
Female 30-39
00:36:28.09
00:36:28.09
(00:36:19.78)
26
(116)
00:36:19.78
30-39
26
27
00:16:01.36
Female
116
117
9:04 min/km
237
251
1080
Geoff KEMP
Geoff KEMP #1080
Male 60-69
00:40:41.07
00:40:41.07
(00:40:31.32)
4
(107)
00:40:31.32
60-69
4
4
00:16:24.45
Male
107
110
Activ Lower South West Team
9
10:07 min/km
220
222
1191
Sonya MARTIN
Sonya MARTIN #1191
Female 50-59
00:38:33.42
00:38:33.42
(00:38:21.39)
9
(120)
00:38:21.39
50-59
9
9
00:16:25.96
Female
120
121
GEO FIT OUTDOOR
12
9:35 min/km
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (427 items)
© 2023