Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
Page 3 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
86
93
1052
Michael BRENNAN
Michael BRENNAN #1052
Male 40-49
00:23:50.54
00:23:50.54
(00:23:38.10)
7
(53)
00:23:38.10
40-49
7
8
00:07:43.82
Male
53
57
5:54 min/km
247
260
1061
Sandy BERNHARDT
Sandy BERNHARDT #1061
Female 60-69
00:41:16.37
00:41:16.37
(00:41:08.27)
7
(138)
00:41:08.27
60-69
7
7
00:18:31.47
Female
138
147
10:17 min/km
40
41
1260
Hayley HARPER
Hayley HARPER #1260
Female Under 16
00:21:10.66
00:21:10.66
(00:20:49.26)
7
(12)
00:20:49.26
Under 16
7
7
00:05:25.65
Female
12
13
Team GMAS
5
5:12 min/km
17
17
1233
Darragh BASS
Darragh BASS #1233
Male Under 16
00:17:47.49
00:17:47.49
(00:17:28.90)
7
(15)
00:17:28.90
Under 16
7
7
00:01:03.49
Male
15
15
4:22 min/km
262
265
1200
Madison LOVELOCK
Madison LOVELOCK #1200
Female 16-19
00:42:08.04
00:42:08.04
(00:41:24.94)
7
(148)
00:41:24.94
16-19
7
7
00:19:18.24
Female
148
150
10:21 min/km
270
292
1219
Judy WILLIS
Judy WILLIS #1219
Female 60-69
00:42:43.52
00:42:43.52
(00:42:37.07)
8
(154)
00:42:37.07
60-69
8
9
00:19:58.63
Female
154
168
10:39 min/km
20
18
1251
Clancy DENNIS
Clancy DENNIS #1251
Male Under 16
00:18:00.10
00:18:00.10
(00:17:41.75)
8
(16)
00:17:41.75
Under 16
8
8
00:01:16.10
Male
16
16
4:25 min/km
203
206
1318
James MADGE
James MADGE #1318
Male 16-19
00:35:40.11
00:35:40.11
(00:35:16.03)
8
(93)
00:35:16.03
16-19
8
8
00:23:25.36
Male
93
93
8:49 min/km
108
107
1049
Naomi READ
Naomi READ #1049
Female 30-39
00:24:44.70
00:24:44.70
(00:24:20.36)
8
(41)
00:24:20.36
30-39
8
8
00:04:17.97
Female
41
43
6:05 min/km
258
259
1166
Michael RICHARDS
Michael RICHARDS #1166
Male 20-29
00:42:02.55
00:42:02.55
(00:40:55.21)
8
(113)
00:40:55.21
20-29
8
8
00:30:03.50
Male
113
113
10:13 min/km
90
88
1159
Justin GILBERT
Justin GILBERT #1159
Male 30-39
00:24:00.10
00:24:00.10
(00:23:29.65)
8
(57)
00:23:29.65
30-39
8
7
00:10:05.69
Male
57
55
5:52 min/km
103
85
1122
Mathew HILYARD
Mathew HILYARD #1122
Male 40-49
00:24:33.58
00:24:33.58
(00:23:24.75)
8
(64)
00:23:24.75
40-49
8
7
00:08:26.86
Male
64
53
5:51 min/km
205
204
1135
Dayle RILEY
Dayle RILEY #1135
Female 50-59
00:35:47.85
00:35:47.85
(00:35:10.37)
8
(112)
00:35:10.37
50-59
8
8
00:13:40.39
Female
112
112
8:47 min/km
179
180
996
Sally-Anne BELL
Sally-Anne BELL #996
Female 20-29
00:32:05.09
00:32:05.09
(00:31:41.43)
8
(94)
00:31:41.43
20-29
8
8
00:14:11.92
Female
94
95
7:55 min/km
42
45
992
Sienna TRAINER
Sienna TRAINER #992
Female Under 16
00:21:18.39
00:21:18.39
(00:21:04.09)
8
(13)
00:21:04.09
Under 16
8
8
00:05:33.38
Female
13
15
5:16 min/km
78
75
993
Lee-Anne TRAINER
Lee-Anne TRAINER #993
Female 40-49
00:23:13.25
00:23:13.25
(00:22:49.39)
8
(29)
00:22:49.39
40-49
8
8
00:01:38.12
Female
29
27
5:42 min/km
290
300
962
Angela DEWSON
Angela DEWSON #962
Female 16-19
00:44:01.29
00:44:01.29
(00:43:35.70)
8
(168)
00:43:35.70
16-19
8
9
00:21:11.49
Female
168
174
Busselton Senior High School
4
10:53 min/km
231
248
979
Sean HUNTER
Sean HUNTER #979
Male 50-59
00:40:22.30
00:40:22.30
(00:40:17.27)
8
(106)
00:40:17.27
50-59
8
9
00:17:33.33
Male
106
108
Activ Lower South West Team
7
10:04 min/km
319
329
953
Brian GANNAWAY
Brian GANNAWAY #953
Male 60-69
00:47:00.63
00:47:00.63
(00:45:52.93)
8
(130)
00:45:52.93
60-69
8
8
00:22:44.01
Male
130
135
11:28 min/km
292
299
945
Tiarna BROVADAN
Tiarna BROVADAN #945
Female 16-19
00:44:02.04
00:44:02.04
(00:43:34.45)
9
(170)
00:43:34.45
16-19
9
8
00:21:12.24
Female
170
173
Busselton Senior High School
5
10:53 min/km
71
79
961
Tayla MCKENZIE
Tayla MCKENZIE #961
Female Under 16
00:23:02.67
00:23:02.67
(00:22:53.32)
9
(27)
00:22:53.32
Under 16
9
10
00:07:17.66
Female
27
30
Maccaz
1
5:43 min/km
288
284
990
Lynn HOLMES
Lynn HOLMES #990
Female 60-69
00:43:44.29
00:43:44.29
(00:42:15.68)
9
(167)
00:42:15.68
60-69
9
8
00:20:59.40
Female
167
163
10:33 min/km
320
322
1138
Michael RODRIGUEZ
Michael RODRIGUEZ #1138
Male 16-19
00:47:33.86
00:47:33.86
(00:45:41.28)
9
(131)
00:45:41.28
16-19
9
9
00:35:19.11
Male
131
134
MiaÆs pink army
1
11:25 min/km
111
108
1149
Cara SHEPPARD
Cara SHEPPARD #1149
Female 30-39
00:24:49.06
00:24:49.06
(00:24:23.20)
9
(44)
00:24:23.20
30-39
9
9
00:04:22.34
Female
44
44
Team Chevron
2
6:05 min/km
79
76
1056
Liza DAWSON
Liza DAWSON #1056
Female 40-49
00:23:13.45
00:23:13.45
(00:22:50.00)
9
(30)
00:22:50.00
40-49
9
9
00:01:38.32
Female
30
28
5:42 min/km
106
111
1083
Jason LEAHY
Jason LEAHY #1083
Male 40-49
00:24:35.19
00:24:35.19
(00:24:24.59)
9
(67)
00:24:24.59
40-49
9
9
00:08:28.47
Male
67
66
6:06 min/km
238
246
1305
Peter FLEMING
Peter FLEMING #1305
Male 50-59
00:40:41.46
00:40:41.46
(00:40:14.73)
9
(108)
00:40:14.73
50-59
9
8
00:17:52.48
Male
108
107
10:03 min/km
200
201
1256
Clarissa FOURIE
Clarissa FOURIE #1256
Female 20-29
00:35:19.34
00:35:19.34
(00:34:43.30)
9
(108)
00:34:43.30
20-29
9
9
00:17:26.17
Female
108
109
8:40 min/km
275
271
1264
Ephraim MILLS
Ephraim MILLS #1264
Male 20-29
00:42:50.29
00:42:50.29
(00:41:47.95)
9
(119)
00:41:47.95
20-29
9
9
00:30:51.25
Male
119
118
10:26 min/km
21
21
1229
Jack LANGRIDGE
Jack LANGRIDGE #1229
Male Under 16
00:18:04.77
00:18:04.77
(00:17:52.75)
9
(17)
00:17:52.75
Under 16
9
9
00:01:20.77
Male
17
17
Mens Health
1
4:28 min/km
93
96
1226
Kim MURPHY
Kim MURPHY #1226
Male 30-39
00:24:01.97
00:24:01.97
(00:23:41.43)
9
(59)
00:23:41.43
30-39
9
8
00:10:07.56
Male
59
60
Smales Jewellers Family & Friends
2
5:55 min/km
220
222
1191
Sonya MARTIN
Sonya MARTIN #1191
Female 50-59
00:38:33.42
00:38:33.42
(00:38:21.39)
9
(120)
00:38:21.39
50-59
9
9
00:16:25.96
Female
120
121
GEO FIT OUTDOOR
12
9:35 min/km
326
340
1184
Euan PETERS
Euan PETERS #1184
Male 16-19
00:47:53.52
00:47:53.52
(00:47:09.23)
10
(132)
00:47:09.23
16-19
10
10
00:35:38.77
Male
132
138
Geographe Ed Support
4
11:47 min/km
25
25
1252
Elijah DENNIS
Elijah DENNIS #1252
Male Under 16
00:18:55.94
00:18:55.94
(00:18:42.10)
10
(19)
00:18:42.10
Under 16
10
10
00:02:11.94
Male
19
19
4:40 min/km
74
77
1239
Chelsea ROURKE
Chelsea ROURKE #1239
Female Under 16
00:23:03.25
00:23:03.25
(00:22:51.21)
10
(28)
00:22:51.21
Under 16
10
9
00:07:18.24
Female
28
29
5:42 min/km
235
243
1304
Chris FLEMING
Chris FLEMING #1304
Female 50-59
00:40:37.60
00:40:37.60
(00:40:11.29)
10
(129)
00:40:11.29
50-59
10
12
00:18:30.14
Female
129
137
10:02 min/km
291
298
1081
Jenny HOOTON
Jenny HOOTON #1081
Female 60-69
00:44:01.77
00:44:01.77
(00:43:25.32)
10
(169)
00:43:25.32
60-69
10
10
00:21:16.88
Female
169
172
10:51 min/km
82
82
1047
Jenni HARDING
Jenni HARDING #1047
Female 40-49
00:23:31.70
00:23:31.70
(00:23:17.39)
10
(31)
00:23:17.39
40-49
10
10
00:01:56.57
Female
31
31
St Mary MacKillop
3
5:49 min/km
112
117
1054
Fleur CHAPMAN
Fleur CHAPMAN #1054
Female 30-39
00:24:49.19
00:24:49.19
(00:24:26.76)
10
(45)
00:24:26.76
30-39
10
12
00:04:22.46
Female
45
50
6:06 min/km
314
320
1144
Nath REIBEL
Nath REIBEL #1144
Male 20-29
00:46:36.27
00:46:36.27
(00:45:39.60)
10
(129)
00:45:39.60
20-29
10
10
00:34:37.23
Male
129
132
Naths+Jets
2
11:24 min/km
99
98
1116
Nathan TOWNSEND
Nathan TOWNSEND #1116
Male 30-39
00:24:22.69
00:24:22.69
(00:23:45.34)
10
(63)
00:23:45.34
30-39
10
9
00:10:28.27
Male
63
62
5:56 min/km
120
119
1034
John MACPHERSON
John MACPHERSON #1034
Male 40-49
00:25:00.68
00:25:00.68
(00:24:30.43)
10
(69)
00:24:30.43
40-49
10
10
00:08:53.96
Male
69
68
Team GMAS
10
6:07 min/km
264
262
1006
Paul ATWOOD
Paul ATWOOD #1006
Male 50-59
00:42:11.30
00:42:11.30
(00:41:21.04)
10
(115)
00:41:21.04
50-59
10
10
00:19:22.33
Male
115
115
10:20 min/km
204
205
954
Emily RILEY
Emily RILEY #954
Female 20-29
00:35:47.28
00:35:47.28
(00:35:10.62)
10
(111)
00:35:10.62
20-29
10
10
00:17:54.11
Female
111
113
8:47 min/km
293
301
943
Baylea HODGES
Baylea HODGES #943
Female 16-19
00:44:07.04
00:44:07.04
(00:43:39.69)
10
(171)
00:43:39.69
16-19
10
10
00:21:17.24
Female
171
175
Busselton Senior High School
6
10:54 min/km
102
105
940
Rebecca HIGHAM
Rebecca HIGHAM #940
Female 40-49
00:24:29.69
00:24:29.69
(00:24:14.60)
11
(39)
00:24:14.60
40-49
11
11
00:02:54.56
Female
39
41
GEO FIT OUTDOOR
4
6:03 min/km
297
306
927
Angela BELL
Angela BELL #927
Female 16-19
00:44:30.54
00:44:30.54
(00:44:00.29)
11
(175)
00:44:00.29
16-19
11
12
00:21:40.75
Female
175
180
Busselton Senior High School
9
11:00 min/km
83
89
1169
Caitlyn BUTLER
Caitlyn BUTLER #1169
Female Under 16
00:23:39.94
00:23:39.94
(00:23:30.19)
11
(32)
00:23:30.19
Under 16
11
12
00:07:54.93
Female
32
34
Busselton Senior High School
1
5:52 min/km
28
28
1058
Riley BERNHARDT
Riley BERNHARDT #1058
Male Under 16
00:19:45.86
00:19:45.86
(00:19:43.75)
11
(21)
00:19:43.75
Under 16
11
11
00:03:01.86
Male
21
21
4:55 min/km
304
310
1075
Jane AINSWORTH
Jane AINSWORTH #1075
Female 60-69
00:45:10.33
00:45:10.33
(00:44:07.05)
11
(181)
00:44:07.05
60-69
11
11
00:22:25.43
Female
181
184
Team Ainsworth
5
11:01 min/km
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
Page 3 of 9 (427 items)
© 2023