Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
Page 3 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
117
115
1098
Tanya SIMPSON
Tanya SIMPSON #1098
Female 40-49
00:24:52.72
00:24:52.72
(00:24:26.13)
15
(50)
00:24:26.13
40-49
15
15
00:03:17.59
Female
50
48
6:06 min/km
124
124
936
Marlene THOMPSON
Marlene THOMPSON #936
Female 60-69
00:26:08.95
00:26:08.95
(00:25:12.49)
2
(54)
00:25:12.49
60-69
2
2
00:03:24.06
Female
54
54
6:18 min/km
30
31
938
Jakeb DAWSON
Jakeb DAWSON #938
Male Under 16
00:20:08.09
00:20:08.09
(00:19:55.64)
12
(23)
00:19:55.64
Under 16
12
12
00:03:24.09
Male
23
24
Team GMAS
3
4:58 min/km
121
121
1192
Donna KREPP
Donna KREPP #1192
Female 40-49
00:25:08.02
00:25:08.02
(00:24:33.93)
16
(52)
00:24:33.93
40-49
16
16
00:03:32.89
Female
52
52
6:08 min/km
94
86
1298
Kobie RUMBOLD
Kobie RUMBOLD #1298
Female 30-39
00:24:05.63
00:24:05.63
(00:23:28.29)
6
(35)
00:23:28.29
30-39
6
6
00:03:38.90
Female
35
33
5:52 min/km
35
37
929
Cooper BIDESI
Cooper BIDESI #929
Male Under 16
00:20:35.60
00:20:35.60
(00:20:27.10)
13
(26)
00:20:27.10
Under 16
13
13
00:03:51.60
Male
26
27
5:06 min/km
29
29
1009
Daniel LESEBERG
Daniel LESEBERG #1009
Male 40-49
00:20:04.72
00:20:04.72
(00:19:52.68)
4
(22)
00:19:52.68
40-49
4
4
00:03:58.00
Male
22
22
The slashers
3
4:58 min/km
101
104
1082
Bree SHINE
Bree SHINE #1082
Female 30-39
00:24:25.19
00:24:25.19
(00:24:11.34)
7
(38)
00:24:11.34
30-39
7
7
00:03:58.47
Female
38
40
GEO FIT OUTDOOR
3
6:02 min/km
125
125
1040
Jane KING
Jane KING #1040
Female 50-59
00:26:13.19
00:26:13.19
(00:25:25.21)
3
(55)
00:25:25.21
50-59
3
3
00:04:05.73
Female
55
55
6:21 min/km
134
135
1228
Barbara RUDKIN
Barbara RUDKIN #1228
Female 60-69
00:27:00.90
00:27:00.90
(00:26:39.56)
3
(60)
00:26:39.56
60-69
3
3
00:04:16.00
Female
60
60
Smales Jewellers Family & Friends
3
6:39 min/km
108
107
1049
Naomi READ
Naomi READ #1049
Female 30-39
00:24:44.70
00:24:44.70
(00:24:20.36)
8
(41)
00:24:20.36
30-39
8
8
00:04:17.97
Female
41
43
6:05 min/km
138
139
1048
Dan OLEARY
Dan OLEARY #1048
Male 50-59
00:27:08.87
00:27:08.87
(00:26:50.60)
4
(75)
00:26:50.60
50-59
4
4
00:04:19.89
Male
75
76
6:42 min/km
111
108
1149
Cara SHEPPARD
Cara SHEPPARD #1149
Female 30-39
00:24:49.06
00:24:49.06
(00:24:23.20)
9
(44)
00:24:23.20
30-39
9
9
00:04:22.34
Female
44
44
Team Chevron
2
6:05 min/km
112
117
1054
Fleur CHAPMAN
Fleur CHAPMAN #1054
Female 30-39
00:24:49.19
00:24:49.19
(00:24:26.76)
10
(45)
00:24:26.76
30-39
10
12
00:04:22.46
Female
45
50
6:06 min/km
113
116
1106
Oyukha JOHNSON
Oyukha JOHNSON #1106
Female 30-39
00:24:49.26
00:24:49.26
(00:24:26.22)
11
(46)
00:24:26.22
30-39
11
11
00:04:22.54
Female
46
49
6:06 min/km
116
112
1002
Danielle DORNAN
Danielle DORNAN #1002
Female 30-39
00:24:51.93
00:24:51.93
(00:24:25.00)
12
(49)
00:24:25.00
30-39
12
10
00:04:25.21
Female
49
46
6:06 min/km
118
118
1038
Kylie KEANE
Kylie KEANE #1038
Female 30-39
00:24:53.18
00:24:53.18
(00:24:30.14)
13
(51)
00:24:30.14
30-39
13
13
00:04:26.46
Female
51
51
6:07 min/km
41
44
1234
Ruairi BASS
Ruairi BASS #1234
Male Under 16
00:21:17.96
00:21:17.96
(00:21:03.62)
14
(29)
00:21:03.62
Under 16
14
15
00:04:33.96
Male
29
30
5:15 min/km
43
49
1190
Tamsin COUTTS
Tamsin COUTTS #1190
Male Under 16
00:21:22.69
00:21:22.69
(00:21:11.91)
15
(30)
00:21:11.91
Under 16
15
16
00:04:38.69
Male
30
32
5:17 min/km
34
35
935
Sharn MOULE
Sharn MOULE #935
Female Under 16
00:20:30.91
00:20:30.91
(00:20:22.05)
5
(9)
00:20:22.05
Under 16
5
5
00:04:45.90
Female
9
9
5:05 min/km
122
122
1102
Chelsea MCENCROE
Chelsea MCENCROE #1102
Female 30-39
00:25:13.11
00:25:13.11
(00:24:51.51)
14
(53)
00:24:51.51
30-39
14
14
00:04:46.39
Female
53
53
6:12 min/km
36
36
1129
Felicity FLEMING
Felicity FLEMING #1129
Female Under 16
00:20:35.72
00:20:35.72
(00:20:26.38)
6
(10)
00:20:26.38
Under 16
6
6
00:04:50.71
Female
10
10
Team GMAS
4
5:06 min/km
144
147
1275
Shae CARTLEDGE-GIOVINAZZO
Shae CARTLEDGE-GIOVINAZZO #1275
Female 16-19
00:27:45.17
00:27:45.17
(00:27:32.32)
2
(66)
00:27:32.32
16-19
2
2
00:04:55.37
Female
66
69
Team GMAS
12
6:53 min/km
225
221
18
Roderick MITCHELL
Roderick MITCHELL #18
Male 70+
00:39:37.63
00:39:37.63
(00:38:10.69)
2
(104)
00:38:10.69
70+
2
2
00:04:59.51
Male
104
101
Activ All Stars
3
9:32 min/km
136
138
944
Vivienne BARTON
Vivienne BARTON #944
Female 50-59
00:27:07.42
00:27:07.42
(00:26:46.57)
4
(62)
00:26:46.57
50-59
4
4
00:04:59.96
Female
62
63
Busselton Senior High School
2
6:41 min/km
137
141
1045
Pat O'LEARY
Pat O'LEARY #1045
Female 50-59
00:27:08.86
00:27:08.86
(00:26:54.72)
5
(63)
00:26:54.72
50-59
5
5
00:05:01.40
Female
63
65
Allied Health Bunbury Hospital
1
6:43 min/km
146
143
937
Laurea FIMISTER
Laurea FIMISTER #937
Female 60-69
00:27:58.19
00:27:58.19
(00:27:00.70)
4
(68)
00:27:00.70
60-69
4
4
00:05:13.30
Female
68
66
6:45 min/km
49
42
1018
Matthew CROSBIE
Matthew CROSBIE #1018
Male Under 16
00:21:57.96
00:21:57.96
(00:20:57.37)
16
(32)
00:20:57.37
Under 16
16
14
00:05:13.96
Male
32
29
Dixie's walkers
1
5:14 min/km
51
50
1032
Blake MACPHERSON
Blake MACPHERSON #1032
Male Under 16
00:21:58.17
00:21:58.17
(00:21:29.33)
17
(33)
00:21:29.33
Under 16
17
17
00:05:14.17
Male
33
33
Team GMAS
6
5:22 min/km
52
56
1126
Kai HOLMAN
Kai HOLMAN #1126
Male Under 16
00:21:58.58
00:21:58.58
(00:21:46.23)
18
(34)
00:21:46.23
Under 16
18
19
00:05:14.58
Male
34
37
5:26 min/km
53
54
985
Rowan BARNES
Rowan BARNES #985
Male Under 16
00:22:01.65
00:22:01.65
(00:21:42.59)
19
(35)
00:21:42.59
Under 16
19
18
00:05:17.65
Male
35
36
5:25 min/km
133
136
982
Sharon ALLEN
Sharon ALLEN #982
Female 40-49
00:26:59.88
00:26:59.88
(00:26:43.29)
17
(59)
00:26:43.29
40-49
17
17
00:05:24.75
Female
59
61
6:40 min/km
40
41
1260
Hayley HARPER
Hayley HARPER #1260
Female Under 16
00:21:10.66
00:21:10.66
(00:20:49.26)
7
(12)
00:20:49.26
Under 16
7
7
00:05:25.65
Female
12
13
Team GMAS
5
5:12 min/km
44
47
1197
Sinan KERIMOFSKI
Sinan KERIMOFSKI #1197
Male 40-49
00:21:35.13
00:21:35.13
(00:21:06.91)
5
(31)
00:21:06.91
40-49
5
5
00:05:28.40
Male
31
31
5:16 min/km
143
144
1278
Bev PROUDFOOT
Bev PROUDFOOT #1278
Female 50-59
00:27:39.89
00:27:39.89
(00:27:02.81)
6
(65)
00:27:02.81
50-59
6
6
00:05:32.43
Female
65
67
6:45 min/km
42
45
992
Sienna TRAINER
Sienna TRAINER #992
Female Under 16
00:21:18.39
00:21:18.39
(00:21:04.09)
8
(13)
00:21:04.09
Under 16
8
8
00:05:33.38
Female
13
15
5:16 min/km
139
140
1276
Kris HANDYSIDE
Kris HANDYSIDE #1276
Female 40-49
00:27:10.30
00:27:10.30
(00:26:52.04)
18
(64)
00:26:52.04
40-49
18
18
00:05:35.17
Female
64
64
6:43 min/km
60
69
1105
Chayn REYNOLDS
Chayn REYNOLDS #1105
Male Under 16
00:22:42.06
00:22:42.06
(00:22:30.43)
20
(40)
00:22:30.43
Under 16
20
23
00:05:58.06
Male
40
45
5:37 min/km
65
68
1232
Tiernan BASS
Tiernan BASS #1232
Male Under 16
00:22:47.96
00:22:47.96
(00:22:29.93)
21
(41)
00:22:29.93
Under 16
21
22
00:06:03.96
Male
41
44
5:37 min/km
127
128
1001
Annika RALSTON
Annika RALSTON #1001
Female 30-39
00:26:33.80
00:26:33.80
(00:26:17.84)
15
(56)
00:26:17.84
30-39
15
16
00:06:07.07
Female
56
57
6:34 min/km
69
57
1042
Lewis FAIRWEATHER
Lewis FAIRWEATHER #1042
Male Under 16
00:22:57.46
00:22:57.46
(00:21:47.62)
22
(43)
00:21:47.62
Under 16
22
20
00:06:13.46
Male
43
38
Three Little Pigs
1
5:26 min/km
95
91
1193
Kate DUDLEY
Kate DUDLEY #1193
Female 20-29
00:24:07.46
00:24:07.46
(00:23:36.62)
4
(36)
00:23:36.62
20-29
4
4
00:06:14.29
Female
36
36
5:54 min/km
58
64
1103
John JONES
John JONES #1103
Male 40-49
00:22:23.07
00:22:23.07
(00:22:20.32)
6
(38)
00:22:20.32
40-49
6
6
00:06:16.34
Male
38
41
5:35 min/km
70
58
1121
Angus HILYARD
Angus HILYARD #1121
Male Under 16
00:23:00.39
00:23:00.39
(00:21:49.07)
23
(44)
00:21:49.07
Under 16
23
21
00:06:16.39
Male
44
39
5:27 min/km
145
146
1078
Veronica MADGE
Veronica MADGE #1078
Female 40-49
00:27:52.66
00:27:52.66
(00:27:28.07)
19
(67)
00:27:28.07
40-49
19
19
00:06:17.53
Female
67
68
6:52 min/km
72
74
977
Harry HARDING
Harry HARDING #977
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:47.51)
24
(45)
00:22:47.51
Under 16
24
26
00:06:19.05
Male
45
48
St Mary MacKillop
2
5:41 min/km
73
78
1240
Lincoln ROURKE
Lincoln ROURKE #1240
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:51.70)
25
(46)
00:22:51.70
Under 16
25
27
00:06:19.05
Male
46
49
5:42 min/km
131
132
1108
Donnetta BLACKFORD
Donnetta BLACKFORD #1108
Female 30-39
00:26:46.42
00:26:46.42
(00:26:26.50)
16
(58)
00:26:26.50
30-39
16
17
00:06:19.70
Female
58
59
South West Fitness
3
6:36 min/km
75
73
1109
Noah BLACKFORD
Noah BLACKFORD #1109
Male Under 16
00:23:05.69
00:23:05.69
(00:22:46.34)
26
(47)
00:22:46.34
Under 16
26
25
00:06:21.69
Male
47
47
South West Fitness
1
5:41 min/km
76
72
1160
Lochlan GILBERT
Lochlan GILBERT #1160
Male Under 16
00:23:11.62
00:23:11.62
(00:22:41.28)
27
(48)
00:22:41.28
Under 16
27
24
00:06:27.62
Male
48
46
5:40 min/km
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
Page 3 of 9 (427 items)
© 2023