Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
14
14
1249
Boaz CUDMORE
Boaz CUDMORE #1249
Male Under 16
00:17:20.69
00:17:20.69
(00:17:07.22)
4
(12)
00:17:07.22
Under 16
4
5
00:00:36.69
Male
12
12
4:16 min/km
201
196
1274
Kayla SIMMS
Kayla SIMMS #1274
Female 16-19
00:35:31.89
00:35:31.89
(00:34:22.43)
4
(109)
00:34:22.43
16-19
4
4
00:12:42.09
Female
109
104
Slippery Snakes
2
8:35 min/km
37
34
1148
Paul STEEL
Paul STEEL #1148
Male 20-29
00:20:39.70
00:20:39.70
(00:20:14.62)
4
(27)
00:20:14.62
20-29
4
4
00:08:40.66
Male
27
26
Team Chevron
1
5:03 min/km
138
139
1048
Dan OLEARY
Dan OLEARY #1048
Male 50-59
00:27:08.87
00:27:08.87
(00:26:50.60)
4
(75)
00:26:50.60
50-59
4
4
00:04:19.89
Male
75
76
6:42 min/km
61
61
1055
Chris THOMPSON
Chris THOMPSON #1055
Female 40-49
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.04)
4
(21)
00:21:57.04
40-49
4
4
00:01:09.76
Female
21
21
5:29 min/km
237
251
1080
Geoff KEMP
Geoff KEMP #1080
Male 60-69
00:40:41.07
00:40:41.07
(00:40:31.32)
4
(107)
00:40:31.32
60-69
4
4
00:16:24.45
Male
107
110
Activ Lower South West Team
9
10:07 min/km
29
29
1009
Daniel LESEBERG
Daniel LESEBERG #1009
Male 40-49
00:20:04.72
00:20:04.72
(00:19:52.68)
4
(22)
00:19:52.68
40-49
4
4
00:03:58.00
Male
22
22
The slashers
3
4:58 min/km
22
22
1011
Erin LESEBERG
Erin LESEBERG #1011
Female Under 16
00:18:08.99
00:18:08.99
(00:17:56.64)
4
(5)
00:17:56.64
Under 16
4
4
00:02:23.98
Female
5
5
The slashers
2
4:29 min/km
50
43
1016
Richard CROSBIE
Richard CROSBIE #1016
Female 30-39
00:21:58.16
00:21:58.16
(00:20:58.39)
4
(18)
00:20:58.39
30-39
4
3
00:01:31.44
Female
18
14
Dixie's walkers
2
5:14 min/km
39
40
983
David BARNES
David BARNES #983
Male 30-39
00:21:04.22
00:21:04.22
(00:20:47.22)
4
(28)
00:20:47.22
30-39
4
4
00:07:09.80
Male
28
28
5:11 min/km
146
143
937
Laurea FIMISTER
Laurea FIMISTER #937
Female 60-69
00:27:58.19
00:27:58.19
(00:27:00.70)
4
(68)
00:27:00.70
60-69
4
4
00:05:13.30
Female
68
66
6:45 min/km
136
138
944
Vivienne BARTON
Vivienne BARTON #944
Female 50-59
00:27:07.42
00:27:07.42
(00:26:46.57)
4
(62)
00:26:46.57
50-59
4
4
00:04:59.96
Female
62
63
Busselton Senior High School
2
6:41 min/km
54
51
912
Luke HARNEY
Luke HARNEY #912
Male 16-19
00:22:04.70
00:22:04.70
(00:21:34.66)
4
(36)
00:21:34.66
16-19
4
4
00:09:49.95
Male
36
34
GEO FIT OUTDOOR
1
5:23 min/km
214
215
948
Catherine BROADBENT
Catherine BROADBENT #948
Female 60-69
00:37:13.10
00:37:13.10
(00:37:06.25)
5
(118)
00:37:06.25
60-69
5
5
00:14:28.20
Female
118
119
9:16 min/km
34
35
935
Sharn MOULE
Sharn MOULE #935
Female Under 16
00:20:30.91
00:20:30.91
(00:20:22.05)
5
(9)
00:20:22.05
Under 16
5
5
00:04:45.90
Female
9
9
5:05 min/km
57
60
978
Carson GARDNER
Carson GARDNER #978
Male 16-19
00:22:12.87
00:22:12.87
(00:21:55.26)
5
(37)
00:21:55.26
16-19
5
5
00:09:58.12
Male
37
40
5:28 min/km
15
15
1010
Thomas LESEBERG
Thomas LESEBERG #1010
Male Under 16
00:17:20.69
00:17:20.69
(00:17:09.29)
5
(13)
00:17:09.29
Under 16
5
6
00:00:36.69
Male
13
13
The slashers
1
4:17 min/km
81
80
1000
Matty CRAMER
Matty CRAMER #1000
Male 20-29
00:23:31.59
00:23:31.59
(00:22:58.49)
5
(51)
00:22:58.49
20-29
5
5
00:11:32.54
Male
51
50
The Movement
1
5:44 min/km
156
160
1062
Maddison PRINGLE
Maddison PRINGLE #1062
Female 20-29
00:29:18.17
00:29:18.17
(00:28:37.08)
5
(78)
00:28:37.08
20-29
5
5
00:11:25.00
Female
78
78
Smales+Jewellers
3
7:09 min/km
56
55
1035
Rebecca MACPHERSON
Rebecca MACPHERSON #1035
Female 30-39
00:22:12.66
00:22:12.66
(00:21:43.82)
5
(20)
00:21:43.82
30-39
5
5
00:01:45.94
Female
20
19
Team GMAS
7
5:25 min/km
202
202
1051
Kellie RETZLAFF
Kellie RETZLAFF #1051
Female 16-19
00:35:32.00
00:35:32.00
(00:34:45.24)
5
(110)
00:34:45.24
16-19
5
5
00:12:42.20
Female
110
110
Slippery Snakes
3
8:41 min/km
137
141
1045
Pat O'LEARY
Pat O'LEARY #1045
Female 50-59
00:27:08.86
00:27:08.86
(00:26:54.72)
5
(63)
00:26:54.72
50-59
5
5
00:05:01.40
Female
63
65
Allied Health Bunbury Hospital
1
6:43 min/km
274
279
1154
Colin MUTTON
Colin MUTTON #1154
Male 60-69
00:42:50.05
00:42:50.05
(00:41:57.50)
5
(118)
00:41:57.50
60-69
5
5
00:18:33.43
Male
118
120
South West ACTIVators
2
10:29 min/km
63
70
1127
Brooke HOLMAN
Brooke HOLMAN #1127
Female 40-49
00:22:46.31
00:22:46.31
(00:22:33.44)
5
(23)
00:22:33.44
40-49
5
6
00:01:11.18
Female
23
25
5:38 min/km
59
52
1291
Brayden WATKINS
Brayden WATKINS #1291
Male 30-39
00:22:34.90
00:22:34.90
(00:21:38.57)
5
(39)
00:21:38.57
30-39
5
5
00:08:40.49
Male
39
35
Watkins family
1
5:24 min/km
197
195
1238
John BEVAN
John BEVAN #1238
Male 50-59
00:35:08.34
00:35:08.34
(00:34:18.08)
5
(90)
00:34:18.08
50-59
5
5
00:12:19.37
Male
90
92
8:34 min/km
44
47
1197
Sinan KERIMOFSKI
Sinan KERIMOFSKI #1197
Male 40-49
00:21:35.13
00:21:35.13
(00:21:06.91)
5
(31)
00:21:06.91
40-49
5
5
00:05:28.40
Male
31
31
5:16 min/km
227
236
1210
Elizabeth HALLADIN
Elizabeth HALLADIN #1210
Female 60-69
00:40:07.82
00:40:07.82
(00:40:01.75)
6
(122)
00:40:01.75
60-69
6
6
00:17:22.92
Female
122
131
10:00 min/km
232
237
1196
Sophee KERIMOFSKI
Sophee KERIMOFSKI #1196
Female 16-19
00:40:26.82
00:40:26.82
(00:40:02.14)
6
(126)
00:40:02.14
16-19
6
6
00:17:37.02
Female
126
132
10:00 min/km
16
13
1243
Nash WHITE
Nash WHITE #1243
Male Under 16
00:17:24.17
00:17:24.17
(00:17:04.69)
6
(14)
00:17:04.69
Under 16
6
4
00:00:40.17
Male
14
11
4:16 min/km
94
86
1298
Kobie RUMBOLD
Kobie RUMBOLD #1298
Female 30-39
00:24:05.63
00:24:05.63
(00:23:28.29)
6
(35)
00:23:28.29
30-39
6
6
00:03:38.90
Female
35
33
5:52 min/km
77
67
1309
Allan JENNINGS
Allan JENNINGS #1309
Male 30-39
00:23:12.63
00:23:12.63
(00:22:23.60)
6
(49)
00:22:23.60
30-39
6
6
00:09:18.22
Male
49
43
Lulu says no
1
5:35 min/km
143
144
1278
Bev PROUDFOOT
Bev PROUDFOOT #1278
Female 50-59
00:27:39.89
00:27:39.89
(00:27:02.81)
6
(65)
00:27:02.81
50-59
6
6
00:05:32.43
Female
65
67
6:45 min/km
64
71
1128
Anna FLEMING
Anna FLEMING #1128
Female 40-49
00:22:46.51
00:22:46.51
(00:22:37.16)
6
(24)
00:22:37.16
40-49
6
7
00:01:11.38
Female
24
26
Team GMAS
8
5:39 min/km
36
36
1129
Felicity FLEMING
Felicity FLEMING #1129
Female Under 16
00:20:35.72
00:20:35.72
(00:20:26.38)
6
(10)
00:20:26.38
Under 16
6
6
00:04:50.71
Female
10
10
Team GMAS
4
5:06 min/km
289
285
1179
Chris HOLMES
Chris HOLMES #1179
Male 60-69
00:43:48.29
00:43:48.29
(00:42:18.46)
6
(122)
00:42:18.46
60-69
6
6
00:19:31.67
Male
122
122
10:34 min/km
215
216
1164
Steven RICE
Steven RICE #1164
Male 50-59
00:37:19.61
00:37:19.61
(00:37:15.83)
6
(97)
00:37:15.83
50-59
6
6
00:14:30.64
Male
97
97
9:18 min/km
84
81
1050
Mathew RETZLAFF
Mathew RETZLAFF #1050
Male 16-19
00:23:44.01
00:23:44.01
(00:23:01.12)
6
(52)
00:23:01.12
16-19
6
6
00:11:29.26
Male
52
51
Slippery Snakes
1
5:45 min/km
58
64
1103
John JONES
John JONES #1103
Male 40-49
00:22:23.07
00:22:23.07
(00:22:20.32)
6
(38)
00:22:20.32
40-49
6
6
00:06:16.34
Male
38
41
5:35 min/km
165
163
999
Cherie BOGNAR
Cherie BOGNAR #999
Female 20-29
00:29:54.03
00:29:54.03
(00:29:08.44)
6
(82)
00:29:08.44
20-29
6
6
00:12:00.86
Female
82
81
7:17 min/km
186
184
923
Jacob BEAMISH
Jacob BEAMISH #923
Male 20-29
00:33:16.12
00:33:16.12
(00:32:11.04)
6
(87)
00:32:11.04
20-29
6
6
00:21:17.08
Male
87
87
Activ Lower South West Team
3
8:02 min/km
168
166
916
Christine HOFMANN
Christine HOFMANN #916
Female 50-59
00:30:04.40
00:30:04.40
(00:29:28.95)
7
(84)
00:29:28.95
50-59
7
7
00:07:56.94
Female
84
83
7:22 min/km
87
102
13
Raziel POLLARD
Raziel POLLARD #13
Male 16-19
00:23:57.94
00:23:57.94
(00:23:55.10)
7
(54)
00:23:55.10
16-19
7
7
00:11:43.19
Male
54
64
Activ All Stars
2
5:58 min/km
173
173
930
Ella CRIDDLE
Ella CRIDDLE #930
Female 20-29
00:30:16.44
00:30:16.44
(00:30:00.70)
7
(89)
00:30:00.70
20-29
7
7
00:12:23.27
Female
89
89
GEO FIT OUTDOOR
8
7:30 min/km
68
63
1027
Debbie HORNER
Debbie HORNER #1027
Female 40-49
00:22:52.64
00:22:52.64
(00:22:03.62)
7
(26)
00:22:03.62
40-49
7
5
00:01:17.51
Female
26
23
5:30 min/km
211
208
1024
Isaac PALME
Isaac PALME #1024
Male 20-29
00:36:37.85
00:36:37.85
(00:35:44.76)
7
(94)
00:35:44.76
20-29
7
7
00:24:38.80
Male
94
94
Team Donuts
2
8:56 min/km
226
232
975
Keith FRENCH
Keith FRENCH #975
Male 50-59
00:39:46.57
00:39:46.57
(00:39:45.08)
7
(105)
00:39:45.08
50-59
7
7
00:16:57.60
Male
105
105
Activ Lower South West Team
6
9:56 min/km
88
101
965
Anthony BAMFORD
Anthony BAMFORD #965
Male 30-39
00:23:58.28
00:23:58.28
(00:23:54.10)
7
(55)
00:23:54.10
30-39
7
10
00:10:03.86
Male
55
63
Activ Lower South West Team
1
5:58 min/km
307
314
995
Dave SKINNER
Dave SKINNER #995
Male 60-69
00:45:37.70
00:45:37.70
(00:44:18.87)
7
(125)
00:44:18.87
60-69
7
7
00:21:21.08
Male
125
128
Activ Lower South West Team
11
11:04 min/km
101
104
1082
Bree SHINE
Bree SHINE #1082
Female 30-39
00:24:25.19
00:24:25.19
(00:24:11.34)
7
(38)
00:24:11.34
30-39
7
7
00:03:58.47
Female
38
40
GEO FIT OUTDOOR
3
6:02 min/km
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (427 items)
© 2023