Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
1280
Natalie MEARNS
Natalie MEARNS #1280
Female 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Female
win tv
min/km
1281
Wayne ADAMS
Wayne ADAMS #1281
Male 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Male
win tv
min/km
1283
Rachel ADAMS
Rachel ADAMS #1283
Female 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Female
win tv
min/km
1285
Lakela ADAMS
Lakela ADAMS #1285
Female Under 16
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Under 16
Female
win tv
min/km
229
227
1286
Blanche FARIES
Blanche FARIES #1286
Female 70+
00:40:17.42
00:40:17.42
(00:39:18.68)
1
(124)
00:39:18.68
70+
1
1
Female
124
123
9:49 min/km
1307
Tammy RICHARDS
Tammy RICHARDS #1307
Female 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Female
min/km
1312
Kerrilee ARGENT
Kerrilee ARGENT #1312
Female 50-59
DNS
DNS
(DNS)
DNS
50-59
Female
min/km
1313
Irene MORT
Irene MORT #1313
Female 50-59
DNS
DNS
(DNS)
DNS
50-59
Female
min/km
1314
Glenn MITCHELL
Glenn MITCHELL #1314
Male 60-69
DNS
DNS
(DNS)
DNS
60-69
Male
min/km
1317
Lezia SANDON
Lezia SANDON #1317
Female 20-29
DNS
DNS
(DNS)
DNS
20-29
Female
min/km
46
39
986
Tamara PALME
Tamara PALME #986
Female 40-49
00:21:36.75
00:21:36.75
(00:20:43.41)
2
(15)
00:20:43.41
40-49
2
1
00:00:01.62
Female
15
12
Team Donuts
1
5:10 min/km
11
11
991
Izaac TRAINER
Izaac TRAINER #991
Male Under 16
00:16:46.67
00:16:46.67
(00:16:35.67)
2
(9)
00:16:35.67
Under 16
2
2
00:00:02.67
Male
9
9
4:08 min/km
12
12
1199
Marshall GROSSE
Marshall GROSSE #1199
Male Under 16
00:16:59.72
00:16:59.72
(00:16:57.61)
3
(10)
00:16:57.61
Under 16
3
3
00:00:15.72
Male
10
10
Team GMAS
2
4:14 min/km
48
53
914
Sally BAXTER
Sally BAXTER #914
Female 40-49
00:21:53.47
00:21:53.47
(00:21:39.16)
3
(17)
00:21:39.16
40-49
3
3
00:00:18.34
Female
17
18
5:24 min/km
38
38
1036
Michelle REDMAN
Michelle REDMAN #1036
Female 30-39
00:20:51.92
00:20:51.92
(00:20:38.57)
2
(11)
00:20:38.57
30-39
2
2
00:00:25.19
Female
11
11
5:09 min/km
3
3
1087
Asad YUSOFF
Asad YUSOFF #1087
Male 16-19
00:12:41.68
00:12:41.68
(00:12:40.76)
2
(3)
00:12:40.76
16-19
2
2
00:00:26.93
Male
3
3
3:10 min/km
5
5
1300
Michael OBORNE
Michael OBORNE #1300
Male 30-39
00:14:30.72
00:14:30.72
(00:14:22.42)
2
(5)
00:14:22.42
30-39
2
2
00:00:36.30
Male
5
5
3:35 min/km
80
83
1306
Roger REYES
Roger REYES #1306
Male 50-59
00:23:25.45
00:23:25.45
(00:23:22.60)
2
(50)
00:23:22.60
50-59
2
2
00:00:36.47
Male
50
52
5:50 min/km
14
14
1249
Boaz CUDMORE
Boaz CUDMORE #1249
Male Under 16
00:17:20.69
00:17:20.69
(00:17:07.22)
4
(12)
00:17:07.22
Under 16
4
5
00:00:36.69
Male
12
12
4:16 min/km
15
15
1010
Thomas LESEBERG
Thomas LESEBERG #1010
Male Under 16
00:17:20.69
00:17:20.69
(00:17:09.29)
5
(13)
00:17:09.29
Under 16
5
6
00:00:36.69
Male
13
13
The slashers
1
4:17 min/km
16
13
1243
Nash WHITE
Nash WHITE #1243
Male Under 16
00:17:24.17
00:17:24.17
(00:17:04.69)
6
(14)
00:17:04.69
Under 16
6
4
00:00:40.17
Male
14
11
4:16 min/km
23
23
964
Jacinta TAP
Jacinta TAP #964
Female 20-29
00:18:33.48
00:18:33.48
(00:18:28.88)
2
(6)
00:18:28.88
20-29
2
2
00:00:40.31
Female
6
6
4:37 min/km
9
9
928
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #928
Female Under 16
00:16:29.53
00:16:29.53
(00:16:26.44)
2
(2)
00:16:26.44
Under 16
2
2
00:00:44.52
Female
2
2
4:06 min/km
17
17
1233
Darragh BASS
Darragh BASS #1233
Male Under 16
00:17:47.49
00:17:47.49
(00:17:28.90)
7
(15)
00:17:28.90
Under 16
7
7
00:01:03.49
Male
15
15
4:22 min/km
61
61
1055
Chris THOMPSON
Chris THOMPSON #1055
Female 40-49
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.04)
4
(21)
00:21:57.04
40-49
4
4
00:01:09.76
Female
21
21
5:29 min/km
63
70
1127
Brooke HOLMAN
Brooke HOLMAN #1127
Female 40-49
00:22:46.31
00:22:46.31
(00:22:33.44)
5
(23)
00:22:33.44
40-49
5
6
00:01:11.18
Female
23
25
5:38 min/km
64
71
1128
Anna FLEMING
Anna FLEMING #1128
Female 40-49
00:22:46.51
00:22:46.51
(00:22:37.16)
6
(24)
00:22:37.16
40-49
6
7
00:01:11.38
Female
24
26
Team GMAS
8
5:39 min/km
13
16
1311
Mark SMITH
Mark SMITH #1311
Male 40-49
00:17:19.68
00:17:19.68
(00:17:16.58)
2
(11)
00:17:16.58
40-49
2
2
00:01:12.96
Male
11
14
4:19 min/km
20
18
1251
Clancy DENNIS
Clancy DENNIS #1251
Male Under 16
00:18:00.10
00:18:00.10
(00:17:41.75)
8
(16)
00:17:41.75
Under 16
8
8
00:01:16.10
Male
16
16
4:25 min/km
26
26
1133
Chloe SINGLETON
Chloe SINGLETON #1133
Female 20-29
00:19:10.41
00:19:10.41
(00:18:52.16)
3
(7)
00:18:52.16
20-29
3
3
00:01:17.24
Female
7
7
4:43 min/km
68
63
1027
Debbie HORNER
Debbie HORNER #1027
Female 40-49
00:22:52.64
00:22:52.64
(00:22:03.62)
7
(26)
00:22:03.62
40-49
7
5
00:01:17.51
Female
26
23
5:30 min/km
21
21
1229
Jack LANGRIDGE
Jack LANGRIDGE #1229
Male Under 16
00:18:04.77
00:18:04.77
(00:17:52.75)
9
(17)
00:17:52.75
Under 16
9
9
00:01:20.77
Male
17
17
Mens Health
1
4:28 min/km
47
48
1211
Iana GUZELEVA
Iana GUZELEVA #1211
Female 30-39
00:21:52.04
00:21:52.04
(00:21:10.70)
3
(16)
00:21:10.70
30-39
3
4
00:01:25.32
Female
16
17
5:17 min/km
50
43
1016
Richard CROSBIE
Richard CROSBIE #1016
Female 30-39
00:21:58.16
00:21:58.16
(00:20:58.39)
4
(18)
00:20:58.39
30-39
4
3
00:01:31.44
Female
18
14
Dixie's walkers
2
5:14 min/km
78
75
993
Lee-Anne TRAINER
Lee-Anne TRAINER #993
Female 40-49
00:23:13.25
00:23:13.25
(00:22:49.39)
8
(29)
00:22:49.39
40-49
8
8
00:01:38.12
Female
29
27
5:42 min/km
79
76
1056
Liza DAWSON
Liza DAWSON #1056
Female 40-49
00:23:13.45
00:23:13.45
(00:22:50.00)
9
(30)
00:22:50.00
40-49
9
9
00:01:38.32
Female
30
28
5:42 min/km
56
55
1035
Rebecca MACPHERSON
Rebecca MACPHERSON #1035
Female 30-39
00:22:12.66
00:22:12.66
(00:21:43.82)
5
(20)
00:21:43.82
30-39
5
5
00:01:45.94
Female
20
19
Team GMAS
7
5:25 min/km
82
82
1047
Jenni HARDING
Jenni HARDING #1047
Female 40-49
00:23:31.70
00:23:31.70
(00:23:17.39)
10
(31)
00:23:17.39
40-49
10
10
00:01:56.57
Female
31
31
St Mary MacKillop
3
5:49 min/km
19
20
1134
Eliza FULLER
Eliza FULLER #1134
Female Under 16
00:17:53.98
00:17:53.98
(00:17:51.22)
3
(4)
00:17:51.22
Under 16
3
3
00:02:08.97
Female
4
4
St Mary MacKillop
1
4:27 min/km
25
25
1252
Elijah DENNIS
Elijah DENNIS #1252
Male Under 16
00:18:55.94
00:18:55.94
(00:18:42.10)
10
(19)
00:18:42.10
Under 16
10
10
00:02:11.94
Male
19
19
4:40 min/km
22
22
1011
Erin LESEBERG
Erin LESEBERG #1011
Female Under 16
00:18:08.99
00:18:08.99
(00:17:56.64)
4
(5)
00:17:56.64
Under 16
4
4
00:02:23.98
Female
5
5
The slashers
2
4:29 min/km
24
24
1170
Ian YUSOFF
Ian YUSOFF #1170
Male 40-49
00:18:39.42
00:18:39.42
(00:18:35.65)
3
(18)
00:18:35.65
40-49
3
3
00:02:32.69
Male
18
18
4:38 min/km
8
8
1044
Anthony SCASSERRA
Anthony SCASSERRA #1044
Male 30-39
00:16:29.14
00:16:29.14
(00:16:23.30)
3
(7)
00:16:23.30
30-39
3
3
00:02:34.72
Male
7
7
4:05 min/km
107
103
1026
Kerrie BREDE
Kerrie BREDE #1026
Female 50-59
00:24:44.56
00:24:44.56
(00:23:55.54)
2
(40)
00:23:55.54
50-59
2
2
00:02:37.10
Female
40
39
5:58 min/km
123
123
1140
Matthew YOUNG
Matthew YOUNG #1140
Male 50-59
00:25:38.59
00:25:38.59
(00:25:02.14)
3
(70)
00:25:02.14
50-59
3
3
00:02:49.62
Male
70
70
Team GMAS
11
6:15 min/km
102
105
940
Rebecca HIGHAM
Rebecca HIGHAM #940
Female 40-49
00:24:29.69
00:24:29.69
(00:24:14.60)
11
(39)
00:24:14.60
40-49
11
11
00:02:54.56
Female
39
41
GEO FIT OUTDOOR
4
6:03 min/km
28
28
1058
Riley BERNHARDT
Riley BERNHARDT #1058
Male Under 16
00:19:45.86
00:19:45.86
(00:19:43.75)
11
(21)
00:19:43.75
Under 16
11
11
00:03:01.86
Male
21
21
4:55 min/km
109
106
955
Shari PIKE
Shari PIKE #955
Female 40-49
00:24:47.94
00:24:47.94
(00:24:15.42)
12
(42)
00:24:15.42
40-49
12
12
00:03:12.81
Female
42
42
6:03 min/km
110
109
958
Tania RIDLEY
Tania RIDLEY #958
Female 40-49
00:24:48.66
00:24:48.66
(00:24:23.98)
13
(43)
00:24:23.98
40-49
13
13
00:03:13.53
Female
43
45
6:05 min/km
115
113
957
Michele SCHMIDT
Michele SCHMIDT #957
Female 40-49
00:24:50.19
00:24:50.19
(00:24:25.31)
14
(48)
00:24:25.31
40-49
14
14
00:03:15.06
Female
48
47
6:06 min/km
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (427 items)
© 2023