NIPSSA Regional Cross Country
22 Jun 2018
Results
Details
 
Contact
Year 2
Div A Year 3
Div A Year 4
Div A Year 5
Div A Year 6
Div B Year 3
Div B Year 4
Div B Year 5
Div B Year 6
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (145 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
134
1517
St Anthony'S 2
St Anthony'S 2 #1517
Male Y5
00:20:02.00
00:20:02.00
69
(69)
Y5
69
00:10:14.79
Male
69
St Anthony's
4
8:00 min/km
132
1516
St Anthony'S 1
St Anthony'S 1 #1516
Male Y5
00:20:01.00
00:20:01.00
68
(68)
Y5
68
00:10:13.79
Male
68
St Anthony's
3
8:00 min/km
131
1514
Our Lady Of Mercy 1
Our Lady Of Mercy 1 #1514
Female Y5
00:20:01.00
00:20:01.00
64
(64)
Y5
64
00:09:45.45
Female
64
Our Lady of Mercy
4
8:00 min/km
130
1513
Northshore 1
Northshore 1 #1513
Female Y5
00:20:01.00
00:20:01.00
63
(63)
Y5
63
00:09:45.45
Female
63
Northshore
4
8:00 min/km
129
1512
Homeschool 1
Homeschool 1 #1512
Female Y5
00:20:01.00
00:20:01.00
62
(62)
Y5
62
00:09:45.45
Female
62
Homeschool Christian
4
8:00 min/km
133
1511
Alkimos 2
Alkimos 2 #1511
Female Y5
00:20:02.00
00:20:02.00
65
(65)
Y5
65
00:09:46.45
Female
65
Alkimos
4
8:00 min/km
128
1510
Alkimos 1
Alkimos 1 #1510
Female Y5
00:20:01.00
00:20:01.00
61
(61)
Y5
61
00:09:45.45
Female
61
Alkimos
3
8:00 min/km
35
1210
Rhys WESTON
Rhys WESTON #1210
Male Y5
00:12:19.09
00:12:19.09
31
(31)
Y5
31
00:02:31.88
Male
31
St Mark's ACS
3
4:55 min/km
19
1209
Lachlan THOMAS
Lachlan THOMAS #1209
Male Y5
00:11:25.89
00:11:25.89
17
(17)
Y5
17
00:01:38.68
Male
17
St Mark's ACS
1
4:34 min/km
26
1208
Thatcher SIMMONS
Thatcher SIMMONS #1208
Male Y5
00:11:49.44
00:11:49.44
23
(23)
Y5
23
00:02:02.23
Male
23
St Mark's ACS
2
4:43 min/km
44
1207
Alex HUNT
Alex HUNT #1207
Male Y5
00:12:37.10
00:12:37.10
39
(39)
Y5
39
00:02:49.89
Male
39
St Mark's ACS
6
5:02 min/km
40
1206
Callum FOLEY
Callum FOLEY #1206
Male Y5
00:12:29.61
00:12:29.61
36
(36)
Y5
36
00:02:42.40
Male
36
St Mark's ACS
5
4:59 min/km
39
1205
Byron BLATCHLEY
Byron BLATCHLEY #1205
Male Y5
00:12:28.79
00:12:28.79
35
(35)
Y5
35
00:02:41.58
Male
35
St Mark's ACS
4
4:59 min/km
58
1204
Sophie WAYMOUTH
Sophie WAYMOUTH #1204
Female Y5
00:13:09.45
00:13:09.45
9
(9)
Y5
9
00:02:53.90
Female
9
St Mark's ACS
2
5:15 min/km
69
1203
Amy SCHUTZE
Amy SCHUTZE #1203
Female Y5
00:13:46.19
00:13:46.19
18
(18)
Y5
18
00:03:30.64
Female
18
St Mark's ACS
4
5:30 min/km
64
1202
Yohanna JACKSON
Yohanna JACKSON #1202
Female Y5
00:13:22.45
00:13:22.45
13
(13)
Y5
13
00:03:06.90
Female
13
St Mark's ACS
3
5:20 min/km
57
1201
Nikita INGLES
Nikita INGLES #1201
Female Y5
00:13:08.84
00:13:08.84
8
(8)
Y5
8
00:02:53.29
Female
8
St Mark's ACS
1
5:15 min/km
75
1200
Maddison HEDGES
Maddison HEDGES #1200
Female Y5
00:14:07.30
00:14:07.30
22
(22)
Y5
22
00:03:51.75
Female
22
St Mark's ACS
6
5:38 min/km
70
1199
Amy FINLAY
Amy FINLAY #1199
Female Y5
00:13:46.20
00:13:46.20
19
(19)
Y5
19
00:03:30.65
Female
19
St Mark's ACS
5
5:30 min/km
96
1162
Losowa TOMBE
Losowa TOMBE #1162
Male Y5
00:15:13.45
00:15:13.45
61
(61)
Y5
61
00:05:26.24
Male
61
St John Paul II CPS
5
6:05 min/km
79
1161
Judd SOLOMON
Judd SOLOMON #1161
Male Y5
00:14:23.43
00:14:23.43
56
(56)
Y5
56
00:04:36.22
Male
56
St John Paul II CPS
3
5:45 min/km
78
1160
Kevin JOHNSON
Kevin JOHNSON #1160
Male Y5
00:14:20.59
00:14:20.59
55
(55)
Y5
55
00:04:33.38
Male
55
St John Paul II CPS
2
5:44 min/km
84
1159
Henry DWYER
Henry DWYER #1159
Male Y5
00:14:33.58
00:14:33.58
57
(57)
Y5
57
00:04:46.37
Male
57
St John Paul II CPS
4
5:49 min/km
23
1158
Liam DOWLING
Liam DOWLING #1158
Male Y5
00:11:41.72
00:11:41.72
20
(20)
Y5
20
00:01:54.51
Male
20
St John Paul II CPS
1
4:40 min/km
97
1157
Joshua CHAMBERLAIN
Joshua CHAMBERLAIN #1157
Male Y5
00:15:18.85
00:15:18.85
62
(62)
Y5
62
00:05:31.64
Male
62
St John Paul II CPS
6
6:07 min/km
123
1156
Eva THOMPSON
Eva THOMPSON #1156
Female Y5
00:17:10.90
00:17:10.90
56
(56)
Y5
56
00:06:55.36
Female
56
St John Paul II CPS
6
6:52 min/km
104
1155
Cailin POOLE
Cailin POOLE #1155
Female Y5
00:15:59.70
00:15:59.70
41
(41)
Y5
41
00:05:44.15
Female
41
St John Paul II CPS
1
6:23 min/km
115
1154
Ava MANGLESDORF
Ava MANGLESDORF #1154
Female Y5
00:16:31.13
00:16:31.13
48
(48)
Y5
48
00:06:15.59
Female
48
St John Paul II CPS
4
6:36 min/km
110
1153
Maria Jose LOPEZ NAVARO
Maria Jose LOPEZ NAVARO #1153
Female Y5
00:16:21.20
00:16:21.20
46
(46)
Y5
46
00:06:05.65
Female
46
St John Paul II CPS
2
6:32 min/km
114
1152
Krystal HABLA
Krystal HABLA #1152
Female Y5
00:16:30.13
00:16:30.13
47
(47)
Y5
47
00:06:14.58
Female
47
St John Paul II CPS
3
6:36 min/km
121
1151
Florence FREEMAN
Florence FREEMAN #1151
Female Y5
00:17:04.02
00:17:04.02
54
(54)
Y5
54
00:06:48.47
Female
54
St John Paul II CPS
5
6:49 min/km
10
1114
Jasper STAY
Jasper STAY #1114
Male Y5
00:11:00.70
00:11:00.70
8
(8)
Y5
8
00:01:13.49
Male
8
St James' Anglican
1
4:24 min/km
94
1113
Luca SAMPSON
Luca SAMPSON #1113
Male Y5
00:15:02.45
00:15:02.45
60
(60)
Y5
60
00:05:15.24
Male
60
St James' Anglican
6
6:00 min/km
38
1112
Lincoln MORRIS
Lincoln MORRIS #1112
Male Y5
00:12:26.95
00:12:26.95
34
(34)
Y5
34
00:02:39.74
Male
34
St James' Anglican
3
4:58 min/km
50
1111
Justin DIGIOVANNI
Justin DIGIOVANNI #1111
Male Y5
00:12:47.07
00:12:47.07
44
(44)
Y5
44
00:02:59.86
Male
44
St James' Anglican
5
5:06 min/km
42
1110
Matthew DICKINSON
Matthew DICKINSON #1110
Male Y5
00:12:33.25
00:12:33.25
37
(37)
Y5
37
00:02:46.04
Male
37
St James' Anglican
4
5:01 min/km
18
1109
Luke BRITTON
Luke BRITTON #1109
Male Y5
00:11:22.43
00:11:22.43
16
(16)
Y5
16
00:01:35.22
Male
16
St James' Anglican
2
4:32 min/km
65
1108
Halle RICHARDS
Halle RICHARDS #1108
Female Y5
00:13:28.70
00:13:28.70
14
(14)
Y5
14
00:03:13.15
Female
14
St James' Anglican
1
5:23 min/km
107
1107
Rose MCAINSH
Rose MCAINSH #1107
Female Y5
00:16:15.51
00:16:15.51
43
(43)
Y5
43
00:05:59.97
Female
43
St James' Anglican
4
6:30 min/km
89
1106
Layla MACMILLAN
Layla MACMILLAN #1106
Female Y5
00:14:44.84
00:14:44.84
32
(32)
Y5
32
00:04:29.30
Female
32
St James' Anglican
3
5:53 min/km
108
1105
Juliette HODGSON
Juliette HODGSON #1105
Female Y5
00:16:17.95
00:16:17.95
44
(44)
Y5
44
00:06:02.41
Female
44
St James' Anglican
5
6:31 min/km
109
1104
Stephanie FENDER
Stephanie FENDER #1104
Female Y5
00:16:19.17
00:16:19.17
45
(45)
Y5
45
00:06:03.62
Female
45
St James' Anglican
6
6:31 min/km
88
1103
Taylor CROSSMAN
Taylor CROSSMAN #1103
Female Y5
00:14:41.39
00:14:41.39
31
(31)
Y5
31
00:04:25.84
Female
31
St James' Anglican
2
5:52 min/km
55
1054
Zaide STAMPALIA
Zaide STAMPALIA #1054
Male Y5
00:13:05.71
00:13:05.71
48
(48)
Y5
48
00:03:18.50
Male
48
St Anthony's
2
5:14 min/km
1053
Daniel POROJAN
Daniel POROJAN #1053
Male Y5
DNS
DNS
Y5
Male
St Anthony's
1052
Tomas MCKEOWEN
Tomas MCKEOWEN #1052
Male Y5
DNS
DNS
Y5
Male
St Anthony's
30
1051
Xavier GALANTE
Xavier GALANTE #1051
Male Y5
00:12:01.20
00:12:01.20
27
(27)
Y5
27
00:02:13.99
Male
27
St Anthony's
1
4:48 min/km
1050
Jack BAXTER
Jack BAXTER #1050
Male Y5
DNS
DNS
Y5
Male
St Anthony's
63
1049
Tayana NYAMADZ
Tayana NYAMADZ #1049
Female Y5
00:13:22.25
00:13:22.25
12
(12)
Y5
12
00:03:06.70
Female
12
St Anthony's
2
5:20 min/km
62
1048
Hayley MCKENZIE
Hayley MCKENZIE #1048
Female Y5
00:13:20.83
00:13:20.83
11
(11)
Y5
11
00:03:05.28
Female
11
St Anthony's
1
5:20 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (145 items)