X Adventure Race Dunsborough 2018
21 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Long Course X-Adventure
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Aquathlon-X
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (297 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer
Runner
MTB
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
8
2552
Maxned
Maxned #2552
Male Male Under 15
00:43:07.40
00:43:07.40
2
(4)
Male Under 15
2
00:00:01.33
Male
4
5:11 min/km
00:06:26.10
32:10 min/km
103
9
53
00:00:26.67
8
1
2
00:17:11.80
6:36 min/km
59
6
36
00:00:24.89
1
1
1
00:18:37.93
16.1 km/h
7
2
5
1
2061
Zoe DAVISON
Zoe DAVISON #2061
Female Female Under 15
00:37:21.32
00:37:21.32
1
(1)
Female Under 15
1
Female
1
4:30 min/km
00:04:50.64
24:13 min/km
4
1
2
00:00:22.75
1
1
1
00:15:16.27
5:52 min/km
8
1
1
00:00:26.67
2
1
1
00:16:24.99
18.3 km/h
1
1
1
14
2541
Bunno Bandicoots
Bunno Bandicoots #2541
Mixed Team Under 15
00:43:49.57
00:43:49.57
3
(5)
Team Under 15
3
00:01:29.54
Mixed
5
Eliana White
Allanah Griffin
Ella Frost
5:16 min/km
00:05:04.84
25:24 min/km
8
1
1
00:00:26.67
7
3
5
00:15:35.65
5:59 min/km
11
3
6
00:00:27.13
3
1
1
00:22:15.26
13.5 km/h
35
7
9
70
2553
Swaglords
Swaglords #2553
Mixed Team Under 15
00:52:00.57
00:52:00.57
12
(18)
Team Under 15
12
00:09:40.54
Mixed
18
Todd Mitchell
Charlotte Grant
Jemima Court
6:15 min/km
00:07:36.46
38:02 min/km
197
26
41
00:00:27.46
11
5
7
00:18:36.90
7:09 min/km
120
14
28
00:00:28.74
4
2
2
00:24:50.99
12.1 km/h
65
13
17
4
2126
Connor MACPHERSON
Connor MACPHERSON #2126
Male Male Under 13
00:41:51.02
00:41:51.02
2
(2)
Male Under 13
2
00:02:10.95
Male
2
5:02 min/km
00:05:49.58
29:07 min/km
39
10
16
00:01:03.70
102
16
36
00:17:12.91
6:37 min/km
60
20
37
00:00:30.17
5
1
2
00:17:14.65
17.4 km/h
2
1
1
2556
The Sixers
The Sixers #2556
Female Female Under 13
DNF
DNF
Female Under 13
Female
Olivia Brown
Susannah Moore
Zara Ward-Leahy
00:05:58.00
29:50 min/km
00:00:23.56
00:17:40.15
6:47 min/km
00:00:31.17
6
2533
Space Jam
Space Jam #2533
Mixed Team Under 15
00:43:03.03
00:43:03.03
2
(3)
Team Under 15
2
00:00:43.00
Mixed
3
Bailey Plumb
Albie Barnden
Millar Newport
5:11 min/km
00:06:27.12
32:15 min/km
106
11
18
00:00:48.13
68
22
42
00:15:36.48
6:00 min/km
13
4
7
00:00:31.38
6
3
3
00:19:39.89
15.3 km/h
15
4
5
3
2511
Afa
Afa #2511
Mixed Team Under 11
00:40:17.24
00:40:17.24
1
(1)
Team Under 11
1
Mixed
1
Alexander Poustie
Floyd Donnan
Angus Nichols
4:51 min/km
00:05:18.92
26:34 min/km
19
1
2
00:00:34.36
39
14
29
00:15:10.50
5:50 min/km
6
3
4
00:00:31.89
7
1
4
00:18:41.55
16.0 km/h
8
1
2
10
2157
Rylan HORE
Rylan HORE #2157
Male Male Under 15
00:43:07.88
00:43:07.88
3
(5)
Male Under 15
3
00:00:01.81
Male
5
5:11 min/km
00:06:02.09
30:10 min/km
55
4
26
00:01:02.68
99
7
33
00:16:45.17
6:26 min/km
41
4
23
00:00:32.17
8
2
3
00:18:45.76
16.0 km/h
10
3
7
136
2562
Splash-Flash-crash
Splash-Flash-crash #2562
Mixed Team Under 15
00:57:33.57
00:57:33.57
23
(36)
Team Under 15
23
00:15:13.55
Mixed
36
Charlie Hasler
Lucy Lankford
Jack Lankford
6:56 min/km
00:07:09.53
35:47 min/km
169
20
30
00:00:25.66
5
1
3
00:19:58.88
7:41 min/km
163
20
36
00:00:32.19
9
4
5
00:29:27.30
10.2 km/h
136
22
34
7
2166
Lucas WALKER
Lucas WALKER #2166
Male Male Under 15
00:43:06.07
00:43:06.07
1
(3)
Male Under 15
1
Male
3
5:11 min/km
00:05:26.64
27:13 min/km
25
3
12
00:00:30.12
23
2
3
00:15:36.01
6:00 min/km
12
1
5
00:00:32.22
10
3
4
00:21:01.06
14.3 km/h
23
7
16
64
2530
The Pinapple Delights
The Pinapple Delights #2530
Mixed Team Under 15
00:51:14.28
00:51:14.28
10
(15)
Team Under 15
10
00:08:54.25
Mixed
15
Bobbie-Rothwell Hines
Julie Martins Oliveira
Hope Thom
6:10 min/km
00:06:39.35
33:16 min/km
127
14
22
00:00:28.33
17
10
13
00:18:24.65
7:04 min/km
113
12
26
00:00:33.50
11
5
6
00:25:08.44
11.9 km/h
69
14
18
26
2526
Booragoon Speedstas
Booragoon Speedstas #2526
Mixed Team Under 15
00:46:18.13
00:46:18.13
6
(8)
Team Under 15
6
00:03:58.11
Mixed
8
Thomas Glass
Amie Glass
Thomas Glass
5:34 min/km
00:05:25.02
27:05 min/km
24
2
3
00:00:27.25
10
4
6
00:17:46.03
6:50 min/km
87
9
22
00:00:33.53
12
6
7
00:22:06.28
13.6 km/h
32
6
8
67
2116
Austin COLTHART
Austin COLTHART #2116
Male Male Under 13
00:51:26.57
00:51:26.57
26
(42)
Male Under 13
26
00:11:46.49
Male
42
6:11 min/km
00:06:18.54
31:32 min/km
89
23
44
00:01:19.35
134
27
58
00:16:18.19
6:16 min/km
26
7
13
00:00:33.92
13
2
5
00:26:56.56
11.1 km/h
97
33
56
29
2137
Noah HORROBIN
Noah HORROBIN #2137
Male Male Under 13
00:46:29.01
00:46:29.01
10
(16)
Male Under 13
10
00:06:48.93
Male
16
5:36 min/km
00:05:10.33
25:51 min/km
12
5
7
00:00:49.68
73
11
19
00:17:42.55
6:48 min/km
84
26
51
00:00:34.19
14
3
6
00:22:12.23
13.5 km/h
34
15
23
239
2510
Athletic Apples
Athletic Apples #2510
Mixed Team Under 11
01:13:46.82
01:13:46.82
23
(50)
Team Under 11
23
00:33:29.58
Mixed
50
Zoya Hodgens
Emily Duff
Ava Golinski
8:53 min/km
00:08:45.14
43:45 min/km
243
25
52
00:00:36.14
46
16
33
00:21:49.06
8:23 min/km
201
21
47
00:00:34.25
15
2
8
00:42:02.22
7.1 km/h
248
23
50
91
2063
Tanika SCHOEMAN
Tanika SCHOEMAN #2063
Female Female Under 9
00:54:01.57
00:54:01.57
1
(15)
Female Under 9
1
Female
15
6:30 min/km
00:07:53.98
39:29 min/km
216
3
59
00:00:35.01
43
2
6
00:17:22.04
6:40 min/km
68
1
9
00:00:34.30
16
1
2
00:27:36.23
10.9 km/h
104
1
15
73
2557
The Lma Girls
The Lma Girls #2557
Female Female Under 13
00:52:16.56
00:52:16.56
5
(10)
Female Under 13
5
00:08:13.92
Female
10
Mia Hughes
Amele Cocker
Lucia Clune
6:17 min/km
00:06:09.51
30:47 min/km
71
13
27
00:00:37.18
50
4
8
00:18:15.65
7:01 min/km
106
6
18
00:00:34.48
17
1
3
00:26:39.72
11.3 km/h
91
8
14
12
2138
Liam HANSON
Liam HANSON #2138
Male Male Under 13
00:43:10.75
00:43:10.75
3
(7)
Male Under 13
3
00:03:30.67
Male
7
5:12 min/km
00:06:17.03
31:25 min/km
86
22
42
00:00:34.62
41
3
6
00:17:21.67
6:40 min/km
66
21
40
00:00:34.59
18
4
7
00:18:22.83
16.3 km/h
4
2
2
53
2057
Emma VAN SELM
Emma VAN SELM #2057
Female Female Under 15
00:49:15.81
00:49:15.81
3
(5)
Female Under 15
3
00:11:54.49
Female
5
5:56 min/km
00:05:03.78
25:18 min/km
7
2
3
00:00:38.89
57
2
9
00:17:19.05
6:39 min/km
63
3
8
00:00:34.98
19
2
4
00:25:39.09
11.7 km/h
73
6
9
27
2545
Chlomany
Chlomany #2545
Mixed Team Under 15
00:46:18.46
00:46:18.46
7
(9)
Team Under 15
7
00:03:58.44
Mixed
9
Nicholas Regan
Chloe Regan
Nicholas Regan
5:34 min/km
00:06:52.86
34:24 min/km
144
17
26
00:00:28.65
18
11
14
00:20:26.56
7:51 min/km
175
22
40
00:00:35.33
20
7
9
00:17:55.05
16.7 km/h
3
1
1
45
2162
Oliver FROST
Oliver FROST #2162
Male Male Under 15
00:48:39.68
00:48:39.68
8
(29)
Male Under 15
8
00:05:33.61
Male
29
5:51 min/km
00:05:13.03
26:05 min/km
15
1
8
00:01:04.74
104
8
38
00:18:11.05
6:59 min/km
103
10
62
00:00:35.50
21
4
8
00:23:35.34
12.7 km/h
48
9
31
2
2235
Kale ARENA
Kale ARENA #2235
Male Male Under 13
00:39:40.07
00:39:40.07
1
(1)
Male Under 13
1
Male
1
4:46 min/km
00:04:42.15
23:30 min/km
1
1
1
00:00:36.86
49
6
9
00:15:01.86
5:46 min/km
5
2
2
00:00:36.28
22
5
9
00:18:42.91
16.0 km/h
9
4
6
35
2143
Guy PERTWEE
Guy PERTWEE #2143
Male Male Under 13
00:48:09.47
00:48:09.47
14
(21)
Male Under 13
14
00:08:29.40
Male
21
5:48 min/km
00:07:30.96
37:34 min/km
189
47
97
00:00:25.20
4
1
1
00:16:50.37
6:28 min/km
48
15
28
00:00:36.33
23
6
10
00:22:46.61
13.2 km/h
37
17
25
24
2165
Harry PERTWEE
Harry PERTWEE #2165
Male Male Under 15
00:45:26.32
00:45:26.32
6
(14)
Male Under 15
6
00:02:20.25
Male
14
5:28 min/km
00:07:24.29
37:01 min/km
183
11
94
00:00:32.06
31
3
4
00:16:48.47
6:27 min/km
44
5
25
00:00:36.58
24
5
11
00:20:04.91
14.9 km/h
16
5
9
55
2044
Luca DU TOIT
Luca DU TOIT #2044
Female Female Under 13
00:49:28.32
00:49:28.32
3
(6)
Female Under 13
3
00:05:25.68
Female
6
5:57 min/km
00:06:04.96
30:24 min/km
62
11
24
00:00:32.94
34
3
4
00:15:43.66
6:02 min/km
16
2
3
00:00:36.58
25
2
5
00:26:30.16
11.3 km/h
88
7
13
51
2211
Shannon PAULSEN
Shannon PAULSEN #2211
Male Male Under 15
00:49:12.07
00:49:12.07
9
(35)
Male Under 15
9
00:06:06.00
Male
35
5:55 min/km
00:06:35.47
32:57 min/km
116
10
58
00:00:54.77
84
5
23
00:17:49.02
6:51 min/km
88
8
54
00:00:36.67
26
6
12
00:23:16.12
12.9 km/h
44
8
29
74
2113
Eric ASPELING
Eric ASPELING #2113
Male Male Under 13
00:52:30.57
00:52:30.57
28
(44)
Male Under 13
28
00:12:50.49
Male
44
6:19 min/km
00:06:47.46
33:57 min/km
135
35
70
00:00:42.10
60
7
10
00:15:50.25
6:05 min/km
18
3
7
00:00:36.84
27
7
13
00:28:33.91
10.5 km/h
121
41
76
150
2501
Bt's
Bt's #2501
Mixed Team Under 11
00:58:35.79
00:58:35.79
16
(39)
Team Under 11
16
00:18:18.55
Mixed
39
Brody Giglia
Brody Giglia
Taj Edmonds
7:03 min/km
00:07:31.38
37:36 min/km
190
15
39
00:01:29.90
159
23
48
00:19:00.81
7:18 min/km
138
16
30
00:00:36.89
28
3
10
00:29:56.81
10.0 km/h
151
15
38
127
2504
Demolishing Dingoes
Demolishing Dingoes #2504
Mixed Team Under 11
00:56:20.58
00:56:20.58
11
(32)
Team Under 11
11
00:16:03.34
Mixed
32
Lewis Malcolm
6:47 min/km
00:07:43.76
38:38 min/km
208
18
45
00:01:49.19
200
24
50
00:16:26.39
6:19 min/km
31
6
12
00:00:36.91
29
4
11
00:29:44.32
10.1 km/h
146
14
37
186
2221
Jesiah BRESANELLO
Jesiah BRESANELLO #2221
Male Male Under 9
01:02:02.31
01:02:02.31
7
(101)
Male Under 9
7
00:08:36.62
Male
101
7:28 min/km
00:11:27.64
57:18 min/km
253
14
137
00:00:56.45
88
3
26
00:17:21.48
6:40 min/km
65
3
39
00:00:36.98
30
1
14
00:31:39.74
9.5 km/h
179
8
101
120
2007
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2007
Female Female Under 11
00:55:41.51
00:55:41.51
3
(21)
Female Under 11
3
00:01:48.00
Female
21
6:42 min/km
00:06:34.40
32:52 min/km
113
14
37
00:00:47.13
65
3
12
00:18:37.06
7:09 min/km
121
6
20
00:00:37.01
31
1
6
00:29:05.89
10.3 km/h
128
3
18
113
2197
Grier PATERSON
Grier PATERSON #2197
Female Female Under 13
00:55:27.08
00:55:27.08
11
(20)
Female Under 13
11
00:11:24.44
Female
20
6:40 min/km
00:05:53.56
29:27 min/km
43
7
20
00:01:38.45
180
18
48
00:17:26.35
6:42 min/km
74
5
11
00:00:37.10
32
3
7
00:29:51.61
10.0 km/h
147
13
24
52
2230
Jake GHIRETTI
Jake GHIRETTI #2230
Male Male Under 13
00:49:12.73
00:49:12.73
23
(36)
Male Under 13
23
00:09:32.66
Male
36
5:55 min/km
00:06:03.82
30:19 min/km
59
15
28
00:01:30.95
163
37
73
00:16:34.27
6:22 min/km
36
10
19
00:00:37.15
33
8
15
00:24:26.53
12.3 km/h
59
25
39
166
2174
Etienne DU TOIT
Etienne DU TOIT #2174
Male Male Under 9
00:59:57.83
00:59:57.83
5
(93)
Male Under 9
5
00:06:32.14
Male
93
7:13 min/km
00:07:00.54
35:02 min/km
150
5
77
00:00:55.99
85
2
24
00:18:28.73
7:06 min/km
116
5
71
00:00:37.26
34
2
16
00:32:55.29
9.1 km/h
203
12
117
32
2212
Fletcher BROWN
Fletcher BROWN #2212
Male Male Under 11
00:46:50.82
00:46:50.82
1
(18)
Male Under 11
1
Male
18
5:38 min/km
00:06:01.04
30:05 min/km
53
7
24
00:00:48.84
71
2
17
00:16:25.20
6:18 min/km
30
5
15
00:00:37.28
35
1
17
00:22:58.45
13.1 km/h
39
2
27
34
2134
Jake HOLLEMANS
Jake HOLLEMANS #2134
Male Male Under 13
00:47:31.90
00:47:31.90
13
(20)
Male Under 13
13
00:07:51.83
Male
20
5:43 min/km
00:05:58.01
29:50 min/km
46
11
20
00:01:18.01
128
24
54
00:18:25.05
7:05 min/km
114
33
69
00:00:37.57
36
9
18
00:21:13.25
14.1 km/h
25
10
17
126
2507
Ratbags
Ratbags #2507
Mixed Team Under 11
00:56:13.12
00:56:13.12
10
(31)
Team Under 11
10
00:15:55.88
Mixed
31
Jaz Currie
Vincent Rock
Cooper Bidesi
6:46 min/km
00:05:54.29
29:31 min/km
44
3
6
00:00:31.04
27
7
21
00:22:21.14
8:35 min/km
214
23
49
00:00:37.59
37
5
12
00:26:49.04
11.2 km/h
94
8
27
184
2518
Cool Bananas
Cool Bananas #2518
Mixed Team Under 11
01:01:45.73
01:01:45.73
18
(44)
Team Under 11
18
00:21:28.49
Mixed
44
Isabella Sullivan
Sienna Trainer
Wiiliam Sullivan
7:26 min/km
00:07:17.11
36:25 min/km
174
11
32
00:00:34.17
36
11
26
00:20:36.81
7:55 min/km
180
19
42
00:00:37.71
38
6
13
00:32:39.93
9.2 km/h
199
19
44
129
2033
Darcey MCDONALD
Darcey MCDONALD #2033
Female Female Under 13
00:57:05.56
00:57:05.56
12
(23)
Female Under 13
12
00:13:02.92
Female
23
6:52 min/km
00:05:11.75
25:58 min/km
13
1
5
00:01:15.74
123
12
26
00:18:57.51
7:17 min/km
133
9
24
00:00:37.79
39
4
8
00:31:02.75
9.7 km/h
165
16
32
59
2059
Abbey POAD
Abbey POAD #2059
Female Female Under 15
00:49:54.14
00:49:54.14
4
(7)
Female Under 15
4
00:12:32.82
Female
7
6:00 min/km
00:05:12.37
26:01 min/km
14
4
6
00:00:56.05
86
3
18
00:18:02.40
6:56 min/km
99
5
16
00:00:38.34
40
3
9
00:25:04.98
12.0 km/h
67
5
8
18
2216
Euan MCKAY
Euan MCKAY #2216
Male Male Under 13
00:44:41.47
00:44:41.47
5
(10)
Male Under 13
5
00:05:01.39
Male
10
5:23 min/km
00:05:14.07
26:10 min/km
16
6
9
00:00:59.45
92
13
29
00:16:48.80
6:27 min/km
45
13
26
00:00:39.04
41
10
19
00:21:00.10
14.3 km/h
22
9
15
84
2208
Tom BROOK
Tom BROOK #2208
Male Male Under 13
00:53:48.67
00:53:48.67
33
(52)
Male Under 13
33
00:14:08.59
Male
52
6:28 min/km
00:07:01.53
35:07 min/km
152
42
79
00:02:02.24
214
53
109
00:17:55.94
6:53 min/km
98
30
60
00:00:39.12
42
11
20
00:26:09.83
11.5 km/h
83
31
49
2513
Kft
Kft #2513
Mixed Team Under 11
Started
Started
Team Under 11
Mixed
Kaden Edwards
Thomas Summers
Finn Richardson
00:08:37.60
43:08 min/km
238
23
50
00:00:23.20
2
1
1
00:16:21.28
6:17 min/km
28
5
11
00:00:39.34
43
7
14
163
2098
Alexander GARDNER
Alexander GARDNER #2098
Male Male Under 11
00:59:48.82
00:59:48.82
30
(92)
Male Under 11
30
00:12:58.00
Male
92
7:12 min/km
00:07:18.04
36:30 min/km
176
29
91
00:01:10.32
111
11
43
00:18:37.61
7:09 min/km
122
25
74
00:00:39.41
44
2
21
00:32:03.43
9.4 km/h
186
36
106
123
2080
Jim NOTT
Jim NOTT #2080
Male Male Under 11
00:55:52.26
00:55:52.26
21
(72)
Male Under 11
21
00:09:01.43
Male
72
6:43 min/km
00:06:39.91
33:19 min/km
129
18
65
00:01:36.49
176
23
81
00:17:52.38
6:52 min/km
92
18
57
00:00:39.45
45
3
22
00:29:04.01
10.3 km/h
127
24
79
17
2039
Billie MINCHAM
Billie MINCHAM #2039
Female Female Under 13
00:44:40.57
00:44:40.57
2
(3)
Female Under 13
2
00:00:37.93
Female
3
5:22 min/km
00:05:50.45
29:12 min/km
41
6
19
00:00:27.20
9
1
2
00:15:36.63
6:00 min/km
14
1
2
00:00:39.69
46
5
10
00:22:06.58
13.6 km/h
33
2
3
87
2502
Quedji Boyz
Quedji Boyz #2502
Mixed Team Under 11
00:53:52.30
00:53:52.30
7
(21)
Team Under 11
7
00:13:35.06
Mixed
21
James Dale
Reuben Duyvestein
Reuben Duyvestein
6:29 min/km
00:06:48.49
34:02 min/km
139
9
24
00:00:51.28
78
21
43
00:17:09.27
6:35 min/km
55
10
16
00:00:39.80
47
8
15
00:28:23.44
10.6 km/h
117
9
28
117
2543
Triple Threat
Triple Threat #2543
Mixed Team Under 15
00:55:34.18
00:55:34.18
21
(29)
Team Under 15
21
00:13:14.16
Mixed
29
Mia McLean
Kate Thorpe
Amali Mayberry
6:41 min/km
00:07:32.57
37:42 min/km
193
25
40
00:00:26.65
6
2
4
00:20:49.01
8:00 min/km
189
25
44
00:00:39.88
48
8
16
00:26:06.06
11.5 km/h
81
16
22
21
2127
David WEBSTER
David WEBSTER #2127
Male Male Under 13
00:44:51.02
00:44:51.02
7
(12)
Male Under 13
7
00:05:10.95
Male
12
5:24 min/km
00:04:55.15
24:35 min/km
5
2
3
00:01:03.47
101
15
35
00:16:58.83
6:31 min/km
53
18
32
00:00:40.20
49
12
23
00:21:13.36
14.1 km/h
26
11
18
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (297 items)