X Adventure Race Dunsborough 2018
21 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Long Course X-Adventure
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Aquathlon-X
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (297 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer
Runner
MTB
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2192
Roy MCEWAN
Roy MCEWAN #2192
Male Male Under 11
DNF
DNF
Male Under 11
Male
00:07:12.39
36:01 min/km
00:00:48.37
00:42:39.30
16:24 min/km
00:26:01.87
5
2534
The Chargers
The Chargers #2534
Mixed Team Under 15
00:42:20.02
00:42:20.02
1
(2)
Team Under 15
1
Mixed
2
Matius Brown
Josh Teasdale
Jett Ivory-Greivulis
5:06 min/km
00:06:11.56
30:57 min/km
75
8
12
00:01:43.56
193
26
49
00:14:19.29
5:30 min/km
1
1
1
00:00:40.52
53
9
17
00:19:25.08
15.4 km/h
13
3
4
9
2508
Dream Team
Dream Team #2508
Mixed Team Under 11
00:43:07.51
00:43:07.51
2
(4)
Team Under 11
2
00:02:50.27
Mixed
4
Oliver Snedden
James Teasdale
Cameron Hegarty
5:11 min/km
00:06:06.77
30:33 min/km
67
4
11
00:00:29.10
20
4
16
00:14:30.95
5:34 min/km
2
1
2
00:00:41.35
61
10
19
00:21:19.33
14.1 km/h
27
2
7
31
2519
Tex & Chase & Taj
Tex & Chase & Taj #2519
Mixed Team Under 11
00:46:47.32
00:46:47.32
3
(11)
Team Under 11
3
00:06:30.07
Mixed
11
Tex Murphy
Taj Allan
Chase Lardner
5:38 min/km
00:06:29.79
32:28 min/km
107
8
19
00:00:30.98
26
6
20
00:14:33.52
5:35 min/km
3
2
3
00:00:43.92
82
14
28
00:24:29.11
12.3 km/h
60
4
15
15
2141
Christophe GARDNER
Christophe GARDNER #2141
Male Male Under 13
00:44:02.30
00:44:02.30
4
(9)
Male Under 13
4
00:04:22.23
Male
9
5:18 min/km
00:06:07.03
30:35 min/km
68
16
31
00:00:32.90
33
2
5
00:14:49.76
5:42 min/km
4
1
1
00:00:51.77
128
24
56
00:21:40.83
13.8 km/h
29
13
20
2
2235
Kale ARENA
Kale ARENA #2235
Male Male Under 13
00:39:40.07
00:39:40.07
1
(1)
Male Under 13
1
Male
1
4:46 min/km
00:04:42.15
23:30 min/km
1
1
1
00:00:36.86
49
6
9
00:15:01.86
5:46 min/km
5
2
2
00:00:36.28
22
5
9
00:18:42.91
16.0 km/h
9
4
6
3
2511
Afa
Afa #2511
Mixed Team Under 11
00:40:17.24
00:40:17.24
1
(1)
Team Under 11
1
Mixed
1
Alexander Poustie
Floyd Donnan
Angus Nichols
4:51 min/km
00:05:18.92
26:34 min/km
19
1
2
00:00:34.36
39
14
29
00:15:10.50
5:50 min/km
6
3
4
00:00:31.89
7
1
4
00:18:41.55
16.0 km/h
8
1
2
23
2532
The Psycho Chickens
The Psycho Chickens #2532
Mixed Team Under 15
00:45:09.32
00:45:09.32
5
(7)
Team Under 15
5
00:02:49.30
Mixed
7
Oscar Topham
Aaron Rynvis
Jimmy Bradshaw
5:26 min/km
00:05:40.24
28:21 min/km
30
3
5
00:00:32.01
30
15
24
00:15:14.93
5:51 min/km
7
2
5
00:00:42.74
71
14
25
00:22:59.39
13.0 km/h
40
8
10
1
2061
Zoe DAVISON
Zoe DAVISON #2061
Female Female Under 15
00:37:21.32
00:37:21.32
1
(1)
Female Under 15
1
Female
1
4:30 min/km
00:04:50.64
24:13 min/km
4
1
2
00:00:22.75
1
1
1
00:15:16.27
5:52 min/km
8
1
1
00:00:26.67
2
1
1
00:16:24.99
18.3 km/h
1
1
1
56
2068
Okie FRASER
Okie FRASER #2068
Male Male Under 11
00:49:33.57
00:49:33.57
5
(37)
Male Under 11
5
00:02:42.75
Male
37
5:58 min/km
00:05:09.83
25:49 min/km
11
2
6
00:01:00.49
94
8
31
00:15:26.50
5:56 min/km
10
2
4
00:01:23.79
232
43
119
00:26:32.95
11.3 km/h
89
9
52
39
2086
Nate BARBETTI
Nate BARBETTI #2086
Male Male Under 11
00:48:28.57
00:48:28.57
2
(24)
Male Under 11
2
00:01:37.74
Male
24
5:50 min/km
00:06:40.33
33:21 min/km
130
19
66
00:01:33.95
169
22
78
00:15:26.45
5:56 min/km
9
1
3
00:00:42.08
66
7
32
00:24:05.74
12.5 km/h
55
4
37
14
2541
Bunno Bandicoots
Bunno Bandicoots #2541
Mixed Team Under 15
00:43:49.57
00:43:49.57
3
(5)
Team Under 15
3
00:01:29.54
Mixed
5
Eliana White
Allanah Griffin
Ella Frost
5:16 min/km
00:05:04.84
25:24 min/km
8
1
1
00:00:26.67
7
3
5
00:15:35.65
5:59 min/km
11
3
6
00:00:27.13
3
1
1
00:22:15.26
13.5 km/h
35
7
9
6
2533
Space Jam
Space Jam #2533
Mixed Team Under 15
00:43:03.03
00:43:03.03
2
(3)
Team Under 15
2
00:00:43.00
Mixed
3
Bailey Plumb
Albie Barnden
Millar Newport
5:11 min/km
00:06:27.12
32:15 min/km
106
11
18
00:00:48.13
68
22
42
00:15:36.48
6:00 min/km
13
4
7
00:00:31.38
6
3
3
00:19:39.89
15.3 km/h
15
4
5
7
2166
Lucas WALKER
Lucas WALKER #2166
Male Male Under 15
00:43:06.07
00:43:06.07
1
(3)
Male Under 15
1
Male
3
5:11 min/km
00:05:26.64
27:13 min/km
25
3
12
00:00:30.12
23
2
3
00:15:36.01
6:00 min/km
12
1
5
00:00:32.22
10
3
4
00:21:01.06
14.3 km/h
23
7
16
17
2039
Billie MINCHAM
Billie MINCHAM #2039
Female Female Under 13
00:44:40.57
00:44:40.57
2
(3)
Female Under 13
2
00:00:37.93
Female
3
5:22 min/km
00:05:50.45
29:12 min/km
41
6
19
00:00:27.20
9
1
2
00:15:36.63
6:00 min/km
14
1
2
00:00:39.69
46
5
10
00:22:06.58
13.6 km/h
33
2
3
55
2044
Luca DU TOIT
Luca DU TOIT #2044
Female Female Under 13
00:49:28.32
00:49:28.32
3
(6)
Female Under 13
3
00:05:25.68
Female
6
5:57 min/km
00:06:04.96
30:24 min/km
62
11
24
00:00:32.94
34
3
4
00:15:43.66
6:02 min/km
16
2
3
00:00:36.58
25
2
5
00:26:30.16
11.3 km/h
88
7
13
58
2091
Emile DU TOIT
Emile DU TOIT #2091
Male Male Under 11
00:49:34.58
00:49:34.58
7
(39)
Male Under 11
7
00:02:43.75
Male
39
5:58 min/km
00:06:00.03
30:00 min/km
50
6
22
00:00:48.89
72
3
18
00:15:43.63
6:02 min/km
15
3
6
00:00:40.25
51
4
25
00:26:21.76
11.4 km/h
85
8
50
20
2554
Lastminute.com
Lastminute.com #2554
Mixed Team Under 15
00:44:49.72
00:44:49.72
4
(6)
Team Under 15
4
00:02:29.69
Mixed
6
Harry Mitchell
Joe Watkins
Charlie Court
5:24 min/km
00:06:53.27
34:26 min/km
145
18
27
00:00:28.74
19
12
15
00:15:43.77
6:02 min/km
17
5
8
00:00:41.93
64
12
22
00:21:02.00
14.3 km/h
24
5
6
74
2113
Eric ASPELING
Eric ASPELING #2113
Male Male Under 13
00:52:30.57
00:52:30.57
28
(44)
Male Under 13
28
00:12:50.49
Male
44
6:19 min/km
00:06:47.46
33:57 min/km
135
35
70
00:00:42.10
60
7
10
00:15:50.25
6:05 min/km
18
3
7
00:00:36.84
27
7
13
00:28:33.91
10.5 km/h
121
41
76
89
2542
The Speed Racers
The Speed Racers #2542
Mixed Team Under 15
00:53:55.08
00:53:55.08
15
(22)
Team Under 15
15
00:11:35.05
Mixed
22
Mitchell Kirby
Ethan Semenow
Raphael Juniper
6:29 min/km
00:07:17.60
36:27 min/km
175
22
33
00:00:27.52
13
7
9
00:15:59.69
6:09 min/km
19
6
9
00:00:47.63
105
19
34
00:29:22.63
10.2 km/h
134
21
33
69
2122
Zak TAYLOR
Zak TAYLOR #2122
Male Male Under 13
00:51:44.82
00:51:44.82
27
(43)
Male Under 13
27
00:12:04.74
Male
43
6:14 min/km
00:06:41.03
33:25 min/km
132
34
67
00:00:47.23
66
10
14
00:16:05.55
6:11 min/km
20
4
8
00:00:40.88
54
14
26
00:27:30.10
10.9 km/h
102
37
61
22
2146
Lucas ABBS
Lucas ABBS #2146
Male Male Under 13
00:44:58.13
00:44:58.13
8
(13)
Male Under 13
8
00:05:18.05
Male
13
5:25 min/km
00:05:05.78
25:28 min/km
9
4
5
00:01:03.98
103
17
37
00:16:07.80
6:12 min/km
21
5
9
00:00:58.64
159
33
78
00:21:41.91
13.8 km/h
30
14
21
44
2167
Aidan NORTH
Aidan NORTH #2167
Male Male Under 15
00:48:35.52
00:48:35.52
7
(28)
Male Under 15
7
00:05:29.45
Male
28
5:51 min/km
00:08:24.93
42:04 min/km
228
12
122
00:01:43.49
192
11
95
00:16:10.11
6:13 min/km
22
2
10
00:01:17.65
217
13
109
00:20:59.33
14.3 km/h
21
6
14
68
2515
Baby Sharks
Baby Sharks #2515
Mixed Team Under 11
00:51:27.79
00:51:27.79
6
(17)
Team Under 11
6
00:11:10.55
Mixed
17
William Knobloch
Will Francis
Lenny Jenkinson
6:12 min/km
00:07:37.54
38:07 min/km
200
16
42
00:00:31.23
28
8
22
00:16:14.43
6:14 min/km
24
4
10
00:00:57.42
154
22
46
00:26:07.16
11.5 km/h
82
7
23
30
2120
Joel POTGIETER
Joel POTGIETER #2120
Male Male Under 13
00:46:47.27
00:46:47.27
11
(17)
Male Under 13
11
00:07:07.19
Male
17
5:38 min/km
00:07:56.22
39:41 min/km
218
52
113
00:01:21.06
137
29
61
00:16:13.29
6:14 min/km
23
6
11
00:01:01.54
175
37
87
00:20:15.15
14.8 km/h
17
5
10
11
2159
Liam MUDD
Liam MUDD #2159
Male Male Under 15
00:43:09.53
00:43:09.53
4
(6)
Male Under 15
4
00:00:03.46
Male
6
5:11 min/km
00:06:14.25
31:11 min/km
80
6
40
00:01:17.44
126
10
52
00:16:16.13
6:15 min/km
25
3
12
00:00:51.96
132
10
60
00:18:29.74
16.2 km/h
5
1
3
67
2116
Austin COLTHART
Austin COLTHART #2116
Male Male Under 13
00:51:26.57
00:51:26.57
26
(42)
Male Under 13
26
00:11:46.49
Male
42
6:11 min/km
00:06:18.54
31:32 min/km
89
23
44
00:01:19.35
134
27
58
00:16:18.19
6:16 min/km
26
7
13
00:00:33.92
13
2
5
00:26:56.56
11.1 km/h
97
33
56
47
2083
Lee STONE
Lee STONE #2083
Male Male Under 11
00:49:04.75
00:49:04.75
3
(31)
Male Under 11
3
00:02:13.92
Male
31
5:54 min/km
00:06:10.44
30:52 min/km
74
11
36
00:01:51.54
204
30
103
00:16:18.37
6:16 min/km
27
4
14
00:01:54.78
249
50
133
00:22:49.60
13.1 km/h
38
1
26
2513
Kft
Kft #2513
Mixed Team Under 11
Started
Started
Team Under 11
Mixed
Kaden Edwards
Thomas Summers
Finn Richardson
00:08:37.60
43:08 min/km
238
23
50
00:00:23.20
2
1
1
00:16:21.28
6:17 min/km
28
5
11
00:00:39.34
43
7
14
32
2212
Fletcher BROWN
Fletcher BROWN #2212
Male Male Under 11
00:46:50.82
00:46:50.82
1
(18)
Male Under 11
1
Male
18
5:38 min/km
00:06:01.04
30:05 min/km
53
7
24
00:00:48.84
71
2
17
00:16:25.20
6:18 min/km
30
5
15
00:00:37.28
35
1
17
00:22:58.45
13.1 km/h
39
2
27
85
2196
Kinley PATERSON
Kinley PATERSON #2196
Female Female Under 13
00:53:50.05
00:53:50.05
7
(13)
Female Under 13
7
00:09:47.41
Female
13
6:29 min/km
00:05:49.23
29:06 min/km
38
5
18
00:01:33.07
168
17
43
00:16:23.74
6:18 min/km
29
3
4
00:00:44.37
86
9
18
00:29:19.63
10.2 km/h
132
9
19
103
2171
Romain GOUDARD
Romain GOUDARD #2171
Male Male Under 9
00:54:51.14
00:54:51.14
2
(61)
Male Under 9
2
00:01:25.45
Male
61
6:36 min/km
00:08:42.50
43:32 min/km
242
11
131
00:01:02.67
98
5
32
00:16:27.88
6:19 min/km
32
1
16
00:00:46.04
97
4
44
00:27:52.04
10.8 km/h
109
2
67
127
2504
Demolishing Dingoes
Demolishing Dingoes #2504
Mixed Team Under 11
00:56:20.58
00:56:20.58
11
(32)
Team Under 11
11
00:16:03.34
Mixed
32
Lewis Malcolm
6:47 min/km
00:07:43.76
38:38 min/km
208
18
45
00:01:49.19
200
24
50
00:16:26.39
6:19 min/km
31
6
12
00:00:36.91
29
4
11
00:29:44.32
10.1 km/h
146
14
37
19
2155
Hayden ROPER
Hayden ROPER #2155
Male Male Under 13
00:44:42.49
00:44:42.49
6
(11)
Male Under 13
6
00:05:02.41
Male
11
5:23 min/km
00:06:12.39
31:01 min/km
77
20
38
00:00:36.82
48
5
8
00:16:28.97
6:20 min/km
33
8
17
00:00:43.79
80
18
37
00:20:40.51
14.5 km/h
19
7
12
149
2520
Splash Dash & Flash
Splash Dash & Flash #2520
Mixed Team Under 11
00:58:33.82
00:58:33.82
15
(38)
Team Under 11
15
00:18:16.58
Mixed
38
Lucy Byrne
Sam Ross
Flynn Fazey
7:03 min/km
00:08:27.79
42:18 min/km
233
22
49
00:00:34.17
37
12
27
00:16:32.26
6:21 min/km
34
7
13
00:00:51.14
126
19
41
00:32:08.45
9.3 km/h
187
18
43
42
2140
Campbell TAYLOR
Campbell TAYLOR #2140
Male Male Under 13
00:48:34.08
00:48:34.08
19
(27)
Male Under 13
19
00:08:54.01
Male
27
5:51 min/km
00:06:19.53
31:37 min/km
91
24
45
00:01:05.78
105
18
39
00:16:33.95
6:22 min/km
35
9
18
00:00:42.97
73
17
33
00:23:51.84
12.6 km/h
52
21
34
114
2101
Lachlan ANGELATOS
Lachlan ANGELATOS #2101
Male Male Under 11
00:55:31.56
00:55:31.56
17
(66)
Male Under 11
17
00:08:40.74
Male
66
6:41 min/km
00:07:34.68
37:53 min/km
196
35
101
00:02:10.59
223
37
117
00:16:34.93
6:22 min/km
37
6
20
00:00:58.81
161
23
80
00:28:12.54
10.6 km/h
116
21
74
52
2230
Jake GHIRETTI
Jake GHIRETTI #2230
Male Male Under 13
00:49:12.73
00:49:12.73
23
(36)
Male Under 13
23
00:09:32.66
Male
36
5:55 min/km
00:06:03.82
30:19 min/km
59
15
28
00:01:30.95
163
37
73
00:16:34.27
6:22 min/km
36
10
19
00:00:37.15
33
8
15
00:24:26.53
12.3 km/h
59
25
39
46
2119
Judd DILETTI
Judd DILETTI #2119
Male Male Under 13
00:49:01.98
00:49:01.98
20
(30)
Male Under 13
20
00:09:21.90
Male
30
5:54 min/km
00:06:24.03
32:00 min/km
98
26
49
00:01:28.74
153
35
70
00:16:35.85
6:23 min/km
38
11
21
00:00:40.23
50
13
24
00:23:53.12
12.6 km/h
53
22
35
57
2106
Alex WALKER
Alex WALKER #2106
Male Male Under 11
00:49:33.58
00:49:33.58
6
(38)
Male Under 11
6
00:02:42.75
Male
38
5:58 min/km
00:06:05.13
30:25 min/km
63
8
29
00:00:50.13
74
4
20
00:16:42.57
6:25 min/km
39
7
22
00:00:48.83
115
14
50
00:25:06.91
11.9 km/h
68
5
43
10
2157
Rylan HORE
Rylan HORE #2157
Male Male Under 15
00:43:07.88
00:43:07.88
3
(5)
Male Under 15
3
00:00:01.81
Male
5
5:11 min/km
00:06:02.09
30:10 min/km
55
4
26
00:01:02.68
99
7
33
00:16:45.17
6:26 min/km
41
4
23
00:00:32.17
8
2
3
00:18:45.76
16.0 km/h
10
3
7
82
2190
Jonathan WADDINGHAM
Jonathan WADDINGHAM #2190
Male Male Under 13
00:53:39.72
00:53:39.72
32
(50)
Male Under 13
32
00:13:59.65
Male
50
6:27 min/km
00:06:32.04
32:40 min/km
108
28
54
00:01:42.89
190
47
93
00:16:45.32
6:26 min/km
42
12
24
00:00:40.90
55
15
27
00:27:58.57
10.7 km/h
110
40
68
90
2529
X Groms
X Groms #2529
Mixed Team Under 11
00:53:59.42
00:53:59.42
8
(23)
Team Under 11
8
00:13:42.18
Mixed
23
Charlie Hopkins
Wylie Hill
Charlie Hopkins
6:30 min/km
00:07:23.52
36:57 min/km
181
13
36
00:00:24.95
3
2
2
00:16:44.69
6:26 min/km
40
8
14
00:00:42.92
72
12
26
00:28:43.33
10.4 km/h
122
11
30
18
2216
Euan MCKAY
Euan MCKAY #2216
Male Male Under 13
00:44:41.47
00:44:41.47
5
(10)
Male Under 13
5
00:05:01.39
Male
10
5:23 min/km
00:05:14.07
26:10 min/km
16
6
9
00:00:59.45
92
13
29
00:16:48.80
6:27 min/km
45
13
26
00:00:39.04
41
10
19
00:21:00.10
14.3 km/h
22
9
15
24
2165
Harry PERTWEE
Harry PERTWEE #2165
Male Male Under 15
00:45:26.32
00:45:26.32
6
(14)
Male Under 15
6
00:02:20.25
Male
14
5:28 min/km
00:07:24.29
37:01 min/km
183
11
94
00:00:32.06
31
3
4
00:16:48.47
6:27 min/km
44
5
25
00:00:36.58
24
5
11
00:20:04.91
14.9 km/h
16
5
9
16
2040
Femke NEGUS
Femke NEGUS #2040
Female Female Under 13
00:44:02.63
00:44:02.63
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
5:18 min/km
00:06:06.14
30:30 min/km
64
12
25
00:00:54.65
83
8
17
00:16:47.72
6:27 min/km
43
4
5
00:00:43.34
76
7
15
00:19:30.78
15.4 km/h
14
1
2
140
2003
Cara PASSMORE
Cara PASSMORE #2003
Female Female Under 11
00:58:23.63
00:58:23.63
8
(27)
Female Under 11
8
00:04:30.12
Female
27
7:02 min/km
00:06:26.19
32:10 min/km
104
12
34
00:01:18.17
129
8
28
00:16:49.02
6:28 min/km
46
1
6
00:00:59.39
163
15
35
00:32:50.85
9.1 km/h
201
16
42
35
2143
Guy PERTWEE
Guy PERTWEE #2143
Male Male Under 13
00:48:09.47
00:48:09.47
14
(21)
Male Under 13
14
00:08:29.40
Male
21
5:48 min/km
00:07:30.96
37:34 min/km
189
47
97
00:00:25.20
4
1
1
00:16:50.37
6:28 min/km
48
15
28
00:00:36.33
23
6
10
00:22:46.61
13.2 km/h
37
17
25
38
2246
Bede WETHERELL
Bede WETHERELL #2246
Male Male Under 13
00:48:28.02
00:48:28.02
16
(23)
Male Under 13
16
00:08:47.94
Male
23
Bede Wetherell
Bede Wetherell
Bede Wetherell
5:50 min/km
00:05:37.78
28:08 min/km
26
8
13
00:00:45.73
62
8
11
00:16:49.98
6:28 min/km
47
14
27
00:00:51.87
130
26
58
00:24:22.65
12.3 km/h
57
24
38
40
2150
Izaac TRAINER
Izaac TRAINER #2150
Male Male Under 13
00:48:29.91
00:48:29.91
17
(25)
Male Under 13
17
00:08:49.84
Male
25
5:50 min/km
00:07:06.74
35:33 min/km
164
44
85
00:01:39.28
181
43
85
00:16:55.71
6:30 min/km
49
16
29
00:01:27.42
238
52
125
00:21:20.75
14.1 km/h
28
12
19
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (297 items)