Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
20
221
Jade SLEE
Jade SLEE #221
Female Under 19
00:21:32.17
00:21:32.17
1
(2)
Under 19
1
Female
2
Mermaid Beach
10:46 min/km
22
227
Olivia CORRIN
Olivia CORRIN #227
Female Under 19
00:21:35.47
00:21:35.47
2
(3)
Under 19
2
00:00:03.30
Female
3
Northcliffe SLSC
10:47 min/km
51
222
Imogen REES
Imogen REES #222
Female Under 19
00:23:28.02
00:23:28.02
3
(11)
Under 19
3
00:01:55.85
Female
11
Northcliffe SLSC
11:44 min/km
53
224
April O'GORMAN
April O'GORMAN #224
Female Under 19
00:23:33.12
00:23:33.12
4
(12)
Under 19
4
00:02:00.94
Female
12
Northcliffe SLSC
11:46 min/km
55
223
Josie PAGE
Josie PAGE #223
Female Under 19
00:23:35.44
00:23:35.44
5
(14)
Under 19
5
00:02:03.27
Female
14
11:47 min/km
58
220
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #220
Female Under 19
00:23:36.26
00:23:36.26
6
(16)
Under 19
6
00:02:04.08
Female
16
Busselton
11:48 min/km
94
225
Samantha GOLDRICK
Samantha GOLDRICK #225
Female Under 19
00:25:53.53
00:25:53.53
7
(29)
Under 19
7
00:04:21.35
Female
29
Maroubra
12:56 min/km
107
226
Kara ELLIOTT
Kara ELLIOTT #226
Female Under 19
00:26:41.32
00:26:41.32
8
(33)
Under 19
8
00:05:09.15
Female
33
City of Perth SLSC
13:20 min/km
133
228
Tara CORRIGAN
Tara CORRIGAN #228
Female Under 19
00:28:19.28
00:28:19.28
9
(45)
Under 19
9
00:06:47.11
Female
45
SORRENTO
14:09 min/km
161
276
Cate HOCHWALLNER
Cate HOCHWALLNER #276
Female Under 19
00:30:36.95
00:30:36.95
10
(57)
Under 19
10
00:09:04.77
Female
57
15:18 min/km
229
Nicole CONYNHAM
Nicole CONYNHAM #229
Female Under 19
Not started
Not started
Under 19
Female
Northcliffe SLSC
5
230
Toby WILSON
Toby WILSON #230
Male Under 19
00:20:30.57
00:20:30.57
1
(5)
Under 19
1
Male
5
Northcliffe SLSC
10:15 min/km
8
151
Nicholas ROLLO
Nicholas ROLLO #151
Male Under 19
00:20:35.32
00:20:35.32
2
(7)
Under 19
2
00:00:04.75
Male
7
10:17 min/km
9
238
Riley CLOUT
Riley CLOUT #238
Male Under 19
00:20:41.43
00:20:41.43
3
(8)
Under 19
3
00:00:10.86
Male
8
Northcliffe SLSC
10:20 min/km
12
274
Cormac GUTHRIE
Cormac GUTHRIE #274
Male Under 19
00:20:52.58
00:20:52.58
4
(11)
Under 19
4
00:00:22.01
Male
11
10:26 min/km
15
234
Jack MC MENAMIN
Jack MC MENAMIN #234
Male Under 19
00:20:54.03
00:20:54.03
5
(14)
Under 19
5
00:00:23.46
Male
14
Northcliffe SLSC
10:27 min/km
28
232
Daniel MILLER
Daniel MILLER #232
Male Under 19
00:22:39.32
00:22:39.32
6
(24)
Under 19
6
00:02:08.75
Male
24
Northcliffe SLSC
11:19 min/km
39
237
Jack CURRAN
Jack CURRAN #237
Male Under 19
00:23:11.72
00:23:11.72
7
(32)
Under 19
7
00:02:41.15
Male
32
Caves Beach Surf Life Saving Club
11:35 min/km
56
235
Matthew INNES
Matthew INNES #235
Male Under 19
00:23:36.00
00:23:36.00
8
(42)
Under 19
8
00:03:05.43
Male
42
Bondi
11:48 min/km
79
233
Lachlan MELDRUM
Lachlan MELDRUM #233
Male Under 19
00:24:51.84
00:24:51.84
9
(59)
Under 19
9
00:04:21.27
Male
59
Trigg Island SLSC
12:25 min/km
113
231
Kieran PETERS
Kieran PETERS #231
Male Under 19
00:27:11.21
00:27:11.21
10
(77)
Under 19
10
00:06:40.63
Male
77
North Cottesloe SLSC
13:35 min/km
114
236
Jacob FITZGERALD
Jacob FITZGERALD #236
Male Under 19
00:27:12.42
00:27:12.42
11
(78)
Under 19
11
00:06:41.85
Male
78
North Cottesloe SLSC
13:36 min/km
31
179
Madison LOUW
Madison LOUW #179
Female Under 17
00:23:06.05
00:23:06.05
1
(5)
Under 17
1
Female
5
Newport SLSC
11:33 min/km
37
180
Emily HOLYMAN
Emily HOLYMAN #180
Female Under 17
00:23:10.58
00:23:10.58
2
(6)
Under 17
2
00:00:04.53
Female
6
Mermaid Beach
11:35 min/km
38
183
Kaimana FITTOCK
Kaimana FITTOCK #183
Female Under 17
00:23:11.54
00:23:11.54
3
(7)
Under 17
3
00:00:05.49
Female
7
Bulli
11:35 min/km
41
189
Isabella COGHLAN
Isabella COGHLAN #189
Female Under 17
00:23:12.29
00:23:12.29
4
(8)
Under 17
4
00:00:06.23
Female
8
North Bondi SLSC
11:36 min/km
42
193
Sophie ARTHUR
Sophie ARTHUR #193
Female Under 17
00:23:12.68
00:23:12.68
5
(9)
Under 17
5
00:00:06.62
Female
9
Tallebudgera SLSC
11:36 min/km
43
191
Maddison BRAVERY
Maddison BRAVERY #191
Female Under 17
00:23:13.17
00:23:13.17
6
(10)
Under 17
6
00:00:07.11
Female
10
Northcliffe SLSC
11:36 min/km
57
186
Jamie COTTER
Jamie COTTER #186
Female Under 17
00:23:36.07
00:23:36.07
7
(15)
Under 17
7
00:00:30.02
Female
15
Maroochydore
11:48 min/km
70
178
Charlie MCKINLEY
Charlie MCKINLEY #178
Female Under 17
00:24:12.76
00:24:12.76
8
(20)
Under 17
8
00:01:06.70
Female
20
Sunshine Beach
12:06 min/km
85
177
Christine MURRAY
Christine MURRAY #177
Female Under 17
00:25:13.58
00:25:13.58
9
(22)
Under 17
9
00:02:07.52
Female
22
ALBANY
12:36 min/km
86
173
Lillyan ROSICH
Lillyan ROSICH #173
Female Under 17
00:25:13.59
00:25:13.59
10
(23)
Under 17
10
00:02:07.54
Female
23
MULLALOO SLSC
12:36 min/km
88
253
Caitlin GOUDIE
Caitlin GOUDIE #253
Female Under 17
00:25:20.83
00:25:20.83
11
(25)
Under 17
11
00:02:14.77
Female
25
12:40 min/km
91
190
Jessica CAKE
Jessica CAKE #190
Female Under 17
00:25:41.59
00:25:41.59
12
(28)
Under 17
12
00:02:35.54
Female
28
Scarboro SLSC
12:50 min/km
117
185
Emily CURRAN
Emily CURRAN #185
Female Under 17
00:27:18.89
00:27:18.89
13
(37)
Under 17
13
00:04:12.84
Female
37
Caves Beach Surf Life Saving Club
13:39 min/km
121
176
Karli MUSARRA
Karli MUSARRA #176
Female Under 17
00:27:33.76
00:27:33.76
14
(38)
Under 17
14
00:04:27.71
Female
38
Bondi
13:46 min/km
124
181
Kayla HATCHER
Kayla HATCHER #181
Female Under 17
00:27:37.58
00:27:37.58
15
(40)
Under 17
15
00:04:31.53
Female
40
Redhead
13:48 min/km
125
279
Kate COLLINS
Kate COLLINS #279
Female Under 17
00:27:43.26
00:27:43.26
16
(41)
Under 17
16
00:04:37.21
Female
41
13:51 min/km
151
184
Bree ELLIOTT
Bree ELLIOTT #184
Female Under 17
00:29:30.92
00:29:30.92
17
(52)
Under 17
17
00:06:24.86
Female
52
Trigg Island SLSC
14:45 min/km
180
192
Chyan BERLINER
Chyan BERLINER #192
Female Under 17
00:32:10.64
00:32:10.64
18
(70)
Under 17
18
00:09:04.58
Female
70
Denmark
16:05 min/km
184
270
Ella DOUGLAS
Ella DOUGLAS #270
Female Under 17
00:32:44.34
00:32:44.34
19
(73)
Under 17
19
00:09:38.28
Female
73
16:22 min/km
186
262
Emily METTI
Emily METTI #262
Female Under 17
00:32:54.60
00:32:54.60
20
(75)
Under 17
20
00:09:48.55
Female
75
16:27 min/km
200
174
Amelia REYNTJES
Amelia REYNTJES #174
Female Under 17
00:35:15.25
00:35:15.25
21
(82)
Under 17
21
00:12:09.19
Female
82
Jan Juc SLSC
17:37 min/km
175
Ruby NOLAN
Ruby NOLAN #175
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Sunshine Beach
171
Chloe THOMAS
Chloe THOMAS #171
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Secret harbour
172
Alexandra SCHACHT
Alexandra SCHACHT #172
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Bondi
187
Charlotte- Rose CONNOR
Charlotte- Rose CONNOR #187
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Kurrawa SLSC
182
Finella GIBBS-BEAL
Finella GIBBS-BEAL #182
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Noosa Heads
1
214
Hayden COTTER
Hayden COTTER #214
Male Under 17
00:20:11.22
00:20:11.22
1
(1)
Under 17
1
Male
1
Maroochydore
10:05 min/km
17
260
Harry CAME
Harry CAME #260
Male Under 17
00:21:19.50
00:21:19.50
2
(16)
Under 17
2
00:01:08.28
Male
16
10:39 min/km
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (269 items)