Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
233
281
Mark ROTHWELL
Mark ROTHWELL #281
Male 70+
00:47:32.62
00:47:32.62
6
(132)
70+
6
00:19:22.10
Male
132
23:46 min/km
213
280
Jennifer CURTIS
Jennifer CURTIS #280
Female 60-69
00:36:51.24
00:36:51.24
7
(91)
60-69
7
00:08:24.13
Female
91
18:25 min/km
125
279
Kate COLLINS
Kate COLLINS #279
Female Under 17
00:27:43.26
00:27:43.26
16
(41)
Under 17
16
00:04:37.21
Female
41
13:51 min/km
129
278
Nicola LOGAN
Nicola LOGAN #278
Female 40-49
00:28:07.30
00:28:07.30
6
(43)
40-49
6
00:04:29.59
Female
43
14:03 min/km
179
277
Gregory BOTT
Gregory BOTT #277
Male 60-69
00:31:57.33
00:31:57.33
8
(110)
60-69
8
00:07:17.49
Male
110
15:58 min/km
161
276
Cate HOCHWALLNER
Cate HOCHWALLNER #276
Female Under 19
00:30:36.95
00:30:36.95
10
(57)
Under 19
10
00:09:04.77
Female
57
15:18 min/km
128
275
Louise SANTOS
Louise SANTOS #275
Female 40-49
00:27:59.59
00:27:59.59
5
(42)
40-49
5
00:04:21.87
Female
42
13:59 min/km
12
274
Cormac GUTHRIE
Cormac GUTHRIE #274
Male Under 19
00:20:52.58
00:20:52.58
4
(11)
Under 19
4
00:00:22.01
Male
11
10:26 min/km
174
273
Adam LAMOND
Adam LAMOND #273
Male 40-49
00:31:32.35
00:31:32.35
15
(107)
40-49
15
00:08:00.25
Male
107
15:46 min/km
66
272
Trent MARTIN
Trent MARTIN #272
Male 30-39
00:24:03.29
00:24:03.29
2
(47)
30-39
2
00:01:23.95
Male
47
12:01 min/km
141
271
Peter RHEINBERGER
Peter RHEINBERGER #271
Male 50-59
00:28:46.59
00:28:46.59
12
(93)
50-59
12
00:05:27.08
Male
93
14:23 min/km
184
270
Ella DOUGLAS
Ella DOUGLAS #270
Female Under 17
00:32:44.34
00:32:44.34
19
(73)
Under 17
19
00:09:38.28
Female
73
16:22 min/km
77
269
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #269
Male 50-59
00:24:49.93
00:24:49.93
5
(57)
50-59
5
00:01:30.42
Male
57
12:24 min/km
48
268
Paul LEMMON
Paul LEMMON #268
Male 50-59
00:23:19.51
00:23:19.51
1
(38)
50-59
1
Male
38
11:39 min/km
234
267
Graham MITCHELL
Graham MITCHELL #267
Male 50-59
00:47:33.53
00:47:33.53
21
(133)
50-59
21
00:24:14.02
Male
133
23:46 min/km
101
266
Chris WIGHT
Chris WIGHT #266
Male 30-39
00:26:29.78
00:26:29.78
6
(69)
30-39
6
00:03:50.44
Male
69
13:14 min/km
116
265
Anthony CARROLL
Anthony CARROLL #265
Male 40-49
00:27:14.34
00:27:14.34
7
(80)
40-49
7
00:03:42.24
Male
80
13:37 min/km
97
264
Fiona NAY
Fiona NAY #264
Female 30-39
00:26:00.98
00:26:00.98
2
(31)
30-39
2
00:00:01.43
Female
31
13:00 min/km
44
263
Ethan IRVINE
Ethan IRVINE #263
Male Under 17
00:23:16.18
00:23:16.18
16
(34)
Under 17
16
00:03:04.96
Male
34
11:38 min/km
186
262
Emily METTI
Emily METTI #262
Female Under 17
00:32:54.60
00:32:54.60
20
(75)
Under 17
20
00:09:48.55
Female
75
16:27 min/km
137
261
David CAME
David CAME #261
Male 50-59
00:28:29.35
00:28:29.35
10
(90)
50-59
10
00:05:09.84
Male
90
14:14 min/km
17
260
Harry CAME
Harry CAME #260
Male Under 17
00:21:19.50
00:21:19.50
2
(16)
Under 17
2
00:01:08.28
Male
16
10:39 min/km
144
259
Simon SMITH
Simon SMITH #259
Male 50-59
00:29:03.10
00:29:03.10
13
(96)
50-59
13
00:05:43.59
Male
96
14:31 min/km
235
258
Matthew SMITH
Matthew SMITH #258
Male 50-59
00:47:34.77
00:47:34.77
22
(134)
50-59
22
00:24:15.26
Male
134
23:47 min/km
52
257
Tristan READ
Tristan READ #257
Male 40-49
00:23:32.10
00:23:32.10
1
(41)
40-49
1
Male
41
11:46 min/km
143
256
Ingilby DICKSON
Ingilby DICKSON #256
Male 60-69
00:28:53.35
00:28:53.35
7
(95)
60-69
7
00:04:13.50
Male
95
14:26 min/km
196
255
Elisha HOTZ
Elisha HOTZ #255
Female 30-39
00:34:45.35
00:34:45.35
12
(81)
30-39
12
00:08:45.80
Female
81
17:22 min/km
118
254
Matthew CUMMING
Matthew CUMMING #254
Male 30-39
00:27:20.02
00:27:20.02
9
(81)
30-39
9
00:04:40.68
Male
81
13:40 min/km
88
253
Caitlin GOUDIE
Caitlin GOUDIE #253
Female Under 17
00:25:20.83
00:25:20.83
11
(25)
Under 17
11
00:02:14.77
Female
25
12:40 min/km
82
252
Jakson EGAN
Jakson EGAN #252
Male Under 17
00:24:58.55
00:24:58.55
22
(62)
Under 17
22
00:04:47.33
Male
62
12:29 min/km
228
251
Sally JOHNSTON
Sally JOHNSTON #251
Female 50-59
00:41:50.96
00:41:50.96
12
(99)
50-59
12
00:16:42.17
Female
99
20:55 min/km
9
238
Riley CLOUT
Riley CLOUT #238
Male Under 19
00:20:41.43
00:20:41.43
3
(8)
Under 19
3
00:00:10.86
Male
8
Northcliffe SLSC
10:20 min/km
39
237
Jack CURRAN
Jack CURRAN #237
Male Under 19
00:23:11.72
00:23:11.72
7
(32)
Under 19
7
00:02:41.15
Male
32
Caves Beach Surf Life Saving Club
11:35 min/km
114
236
Jacob FITZGERALD
Jacob FITZGERALD #236
Male Under 19
00:27:12.42
00:27:12.42
11
(78)
Under 19
11
00:06:41.85
Male
78
North Cottesloe SLSC
13:36 min/km
56
235
Matthew INNES
Matthew INNES #235
Male Under 19
00:23:36.00
00:23:36.00
8
(42)
Under 19
8
00:03:05.43
Male
42
Bondi
11:48 min/km
15
234
Jack MC MENAMIN
Jack MC MENAMIN #234
Male Under 19
00:20:54.03
00:20:54.03
5
(14)
Under 19
5
00:00:23.46
Male
14
Northcliffe SLSC
10:27 min/km
79
233
Lachlan MELDRUM
Lachlan MELDRUM #233
Male Under 19
00:24:51.84
00:24:51.84
9
(59)
Under 19
9
00:04:21.27
Male
59
Trigg Island SLSC
12:25 min/km
28
232
Daniel MILLER
Daniel MILLER #232
Male Under 19
00:22:39.32
00:22:39.32
6
(24)
Under 19
6
00:02:08.75
Male
24
Northcliffe SLSC
11:19 min/km
113
231
Kieran PETERS
Kieran PETERS #231
Male Under 19
00:27:11.21
00:27:11.21
10
(77)
Under 19
10
00:06:40.63
Male
77
North Cottesloe SLSC
13:35 min/km
5
230
Toby WILSON
Toby WILSON #230
Male Under 19
00:20:30.57
00:20:30.57
1
(5)
Under 19
1
Male
5
Northcliffe SLSC
10:15 min/km
229
Nicole CONYNHAM
Nicole CONYNHAM #229
Female Under 19
Not started
Not started
Under 19
Female
Northcliffe SLSC
133
228
Tara CORRIGAN
Tara CORRIGAN #228
Female Under 19
00:28:19.28
00:28:19.28
9
(45)
Under 19
9
00:06:47.11
Female
45
SORRENTO
14:09 min/km
22
227
Olivia CORRIN
Olivia CORRIN #227
Female Under 19
00:21:35.47
00:21:35.47
2
(3)
Under 19
2
00:00:03.30
Female
3
Northcliffe SLSC
10:47 min/km
107
226
Kara ELLIOTT
Kara ELLIOTT #226
Female Under 19
00:26:41.32
00:26:41.32
8
(33)
Under 19
8
00:05:09.15
Female
33
City of Perth SLSC
13:20 min/km
94
225
Samantha GOLDRICK
Samantha GOLDRICK #225
Female Under 19
00:25:53.53
00:25:53.53
7
(29)
Under 19
7
00:04:21.35
Female
29
Maroubra
12:56 min/km
53
224
April O'GORMAN
April O'GORMAN #224
Female Under 19
00:23:33.12
00:23:33.12
4
(12)
Under 19
4
00:02:00.94
Female
12
Northcliffe SLSC
11:46 min/km
55
223
Josie PAGE
Josie PAGE #223
Female Under 19
00:23:35.44
00:23:35.44
5
(14)
Under 19
5
00:02:03.27
Female
14
11:47 min/km
51
222
Imogen REES
Imogen REES #222
Female Under 19
00:23:28.02
00:23:28.02
3
(11)
Under 19
3
00:01:55.85
Female
11
Northcliffe SLSC
11:44 min/km
20
221
Jade SLEE
Jade SLEE #221
Female Under 19
00:21:32.17
00:21:32.17
1
(2)
Under 19
1
Female
2
Mermaid Beach
10:46 min/km
58
220
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #220
Female Under 19
00:23:36.26
00:23:36.26
6
(16)
Under 19
6
00:02:04.08
Female
16
Busselton
11:48 min/km
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (269 items)