Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
37
180
Emily HOLYMAN
Emily HOLYMAN #180
Female Under 17
00:23:10.58
00:23:10.58
2
(6)
Under 17
2
00:00:04.53
Female
6
Mermaid Beach
11:35 min/km
124
181
Kayla HATCHER
Kayla HATCHER #181
Female Under 17
00:27:37.58
00:27:37.58
15
(40)
Under 17
15
00:04:31.53
Female
40
Redhead
13:48 min/km
182
Finella GIBBS-BEAL
Finella GIBBS-BEAL #182
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Noosa Heads
38
183
Kaimana FITTOCK
Kaimana FITTOCK #183
Female Under 17
00:23:11.54
00:23:11.54
3
(7)
Under 17
3
00:00:05.49
Female
7
Bulli
11:35 min/km
151
184
Bree ELLIOTT
Bree ELLIOTT #184
Female Under 17
00:29:30.92
00:29:30.92
17
(52)
Under 17
17
00:06:24.86
Female
52
Trigg Island SLSC
14:45 min/km
117
185
Emily CURRAN
Emily CURRAN #185
Female Under 17
00:27:18.89
00:27:18.89
13
(37)
Under 17
13
00:04:12.84
Female
37
Caves Beach Surf Life Saving Club
13:39 min/km
57
186
Jamie COTTER
Jamie COTTER #186
Female Under 17
00:23:36.07
00:23:36.07
7
(15)
Under 17
7
00:00:30.02
Female
15
Maroochydore
11:48 min/km
187
Charlotte- Rose CONNOR
Charlotte- Rose CONNOR #187
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Kurrawa SLSC
27
188
Joe COLLINS
Joe COLLINS #188
Male Under 17
00:22:30.32
00:22:30.32
9
(23)
Under 17
9
00:02:19.10
Male
23
Northcliffe SLSC
11:15 min/km
41
189
Isabella COGHLAN
Isabella COGHLAN #189
Female Under 17
00:23:12.29
00:23:12.29
4
(8)
Under 17
4
00:00:06.23
Female
8
North Bondi SLSC
11:36 min/km
91
190
Jessica CAKE
Jessica CAKE #190
Female Under 17
00:25:41.59
00:25:41.59
12
(28)
Under 17
12
00:02:35.54
Female
28
Scarboro SLSC
12:50 min/km
43
191
Maddison BRAVERY
Maddison BRAVERY #191
Female Under 17
00:23:13.17
00:23:13.17
6
(10)
Under 17
6
00:00:07.11
Female
10
Northcliffe SLSC
11:36 min/km
180
192
Chyan BERLINER
Chyan BERLINER #192
Female Under 17
00:32:10.64
00:32:10.64
18
(70)
Under 17
18
00:09:04.58
Female
70
Denmark
16:05 min/km
42
193
Sophie ARTHUR
Sophie ARTHUR #193
Female Under 17
00:23:12.68
00:23:12.68
5
(9)
Under 17
5
00:00:06.62
Female
9
Tallebudgera SLSC
11:36 min/km
40
195
Duke WIELAND
Duke WIELAND #195
Male Under 17
00:23:11.82
00:23:11.82
15
(33)
Under 17
15
00:03:00.60
Male
33
North Bondi SLSC
11:35 min/km
21
194
Ned WIELAND
Ned WIELAND #194
Male Under 17
00:21:33.72
00:21:33.72
5
(19)
Under 17
5
00:01:22.50
Male
19
North Bondi SLSC
10:46 min/km
115
196
Zac WELLS
Zac WELLS #196
Male Under 17
00:27:14.19
00:27:14.19
27
(79)
Under 17
27
00:07:02.97
Male
79
ALBANY
13:37 min/km
50
197
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #197
Male Under 17
00:23:27.33
00:23:27.33
20
(40)
Under 17
20
00:03:16.11
Male
40
SORRENTO
11:43 min/km
104
198
Eamon WALKER
Eamon WALKER #198
Male Under 17
00:26:37.69
00:26:37.69
25
(72)
Under 17
25
00:06:26.47
Male
72
North Cottesloe SLSC
13:18 min/km
34
199
Noah STEINER
Noah STEINER #199
Male Under 17
00:23:08.16
00:23:08.16
12
(29)
Under 17
12
00:02:56.94
Male
29
Cronulla
11:34 min/km
106
200
Luke SMOOTHY
Luke SMOOTHY #200
Male Under 17
00:26:40.08
00:26:40.08
26
(74)
Under 17
26
00:06:28.86
Male
74
13:20 min/km
33
201
Max SMALLMAN
Max SMALLMAN #201
Male Under 17
00:23:06.52
00:23:06.52
11
(28)
Under 17
11
00:02:55.30
Male
28
Sunshine Beach
11:33 min/km
36
202
Jye PASTOURMOGLOU
Jye PASTOURMOGLOU #202
Male Under 17
00:23:09.92
00:23:09.92
14
(31)
Under 17
14
00:02:58.70
Male
31
swansea belmont surf life saving club
11:34 min/km
83
203
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #203
Male Under 17
00:25:03.83
00:25:03.83
23
(63)
Under 17
23
00:04:52.61
Male
63
Bunbury SLSC
12:31 min/km
24
204
Luke MATTHEWS
Luke MATTHEWS #204
Male Under 17
00:22:06.82
00:22:06.82
7
(21)
Under 17
7
00:01:55.60
Male
21
Lorne SLSC
11:03 min/km
25
205
Flynn MASON
Flynn MASON #205
Male Under 17
00:22:18.08
00:22:18.08
8
(22)
Under 17
8
00:02:06.86
Male
22
11:09 min/km
18
206
Logan KAYE
Logan KAYE #206
Male Under 17
00:21:25.22
00:21:25.22
3
(17)
Under 17
3
00:01:14.00
Male
17
Newport SLSC
10:42 min/km
98
207
Giancarlo KAIN
Giancarlo KAIN #207
Male Under 17
00:26:02.95
00:26:02.95
24
(67)
Under 17
24
00:05:51.73
Male
67
North Cottesloe SLSC
13:01 min/km
208
Blake HESSEL
Blake HESSEL #208
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Umina
46
209
Zane HADLEY
Zane HADLEY #209
Male Under 17
00:23:17.23
00:23:17.23
18
(36)
Under 17
18
00:03:06.01
Male
36
Ulverstone
11:38 min/km
32
210
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #210
Male Under 17
00:23:06.46
00:23:06.46
10
(27)
Under 17
10
00:02:55.24
Male
27
Swanbourne Nedlands SLSC
11:33 min/km
23
211
Drew GREEN
Drew GREEN #211
Male Under 17
00:22:01.44
00:22:01.44
6
(20)
Under 17
6
00:01:50.22
Male
20
Jan Juc SLSC
11:00 min/km
47
212
Kade GOUDIE
Kade GOUDIE #212
Male Under 17
00:23:18.69
00:23:18.69
19
(37)
Under 17
19
00:03:07.47
Male
37
Yeppoon
11:39 min/km
213
James CURREY
James CURREY #213
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Fremantle SLSC
1
214
Hayden COTTER
Hayden COTTER #214
Male Under 17
00:20:11.22
00:20:11.22
1
(1)
Under 17
1
Male
1
Maroochydore
10:05 min/km
45
215
Xabian CEDERBLAD
Xabian CEDERBLAD #215
Male Under 17
00:23:17.04
00:23:17.04
17
(35)
Under 17
17
00:03:05.82
Male
35
South Port SA
11:38 min/km
35
216
Malachy BRENNAN
Malachy BRENNAN #216
Male Under 17
00:23:09.32
00:23:09.32
13
(30)
Under 17
13
00:02:58.10
Male
30
Mordialloc
11:34 min/km
19
217
Lachlan BRADDISH
Lachlan BRADDISH #217
Male Under 17
00:21:27.48
00:21:27.48
4
(18)
Under 17
4
00:01:16.26
Male
18
Umina
10:43 min/km
73
218
William BOWDEN
William BOWDEN #218
Male Under 17
00:24:24.07
00:24:24.07
21
(53)
Under 17
21
00:04:12.85
Male
53
Mordialloc
12:12 min/km
219
Jake ANDREWS
Jake ANDREWS #219
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Coogee SLSC
82
252
Jakson EGAN
Jakson EGAN #252
Male Under 17
00:24:58.55
00:24:58.55
22
(62)
Under 17
22
00:04:47.33
Male
62
12:29 min/km
88
253
Caitlin GOUDIE
Caitlin GOUDIE #253
Female Under 17
00:25:20.83
00:25:20.83
11
(25)
Under 17
11
00:02:14.77
Female
25
12:40 min/km
186
262
Emily METTI
Emily METTI #262
Female Under 17
00:32:54.60
00:32:54.60
20
(75)
Under 17
20
00:09:48.55
Female
75
16:27 min/km
44
263
Ethan IRVINE
Ethan IRVINE #263
Male Under 17
00:23:16.18
00:23:16.18
16
(34)
Under 17
16
00:03:04.96
Male
34
11:38 min/km
17
260
Harry CAME
Harry CAME #260
Male Under 17
00:21:19.50
00:21:19.50
2
(16)
Under 17
2
00:01:08.28
Male
16
10:39 min/km
125
279
Kate COLLINS
Kate COLLINS #279
Female Under 17
00:27:43.26
00:27:43.26
16
(41)
Under 17
16
00:04:37.21
Female
41
13:51 min/km
184
270
Ella DOUGLAS
Ella DOUGLAS #270
Female Under 17
00:32:44.34
00:32:44.34
19
(73)
Under 17
19
00:09:38.28
Female
73
16:22 min/km
12
274
Cormac GUTHRIE
Cormac GUTHRIE #274
Male Under 19
00:20:52.58
00:20:52.58
4
(11)
Under 19
4
00:00:22.01
Male
11
10:26 min/km
161
276
Cate HOCHWALLNER
Cate HOCHWALLNER #276
Female Under 19
00:30:36.95
00:30:36.95
10
(57)
Under 19
10
00:09:04.77
Female
57
15:18 min/km
8
151
Nicholas ROLLO
Nicholas ROLLO #151
Male Under 19
00:20:35.32
00:20:35.32
2
(7)
Under 19
2
00:00:04.75
Male
7
10:17 min/km
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (269 items)