Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
119
153
Tom RIX
Tom RIX #153
Male Open
00:27:22.74
00:27:22.74
15
(82)
Open
15
00:07:11.43
Male
82
Swanbourne Nedlands SLSC
13:41 min/km
120
24
Brenton RZEPECKI
Brenton RZEPECKI #24
Male 30-39
00:27:24.08
00:27:24.08
10
(83)
30-39
10
00:04:44.74
Male
83
Swanbourne Nedlands SLSC
13:42 min/km
122
72
Nat BENJANUVATRA
Nat BENJANUVATRA #72
Male 40-49
00:27:33.93
00:27:33.93
8
(84)
40-49
8
00:04:01.83
Male
84
North Cottesloe SLSC
13:46 min/km
126
86
Mark WIELAND
Mark WIELAND #86
Male 50-59
00:27:50.59
00:27:50.59
9
(85)
50-59
9
00:04:31.08
Male
85
North Bondi SLSC
13:55 min/km
127
115
Stephen DE LORENZO
Stephen DE LORENZO #115
Male 60-69
00:27:57.43
00:27:57.43
6
(86)
60-69
6
00:03:17.58
Male
86
Maroubra 44
13:58 min/km
131
126
Michael COOK
Michael COOK #126
Male 70+
00:28:10.51
00:28:10.51
1
(87)
70+
1
Male
87
Trigg Island SLSC
14:05 min/km
132
67
Mark FABIK
Mark FABIK #67
Male 40-49
00:28:16.04
00:28:16.04
9
(88)
40-49
9
00:04:43.94
Male
88
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
14:08 min/km
134
60
Perry MOLENDIJK
Perry MOLENDIJK #60
Male 40-49
00:28:20.33
00:28:20.33
10
(89)
40-49
10
00:04:48.23
Male
89
14:10 min/km
137
261
David CAME
David CAME #261
Male 50-59
00:28:29.35
00:28:29.35
10
(90)
50-59
10
00:05:09.84
Male
90
14:14 min/km
138
91
Peter NELSON
Peter NELSON #91
Male 50-59
00:28:34.87
00:28:34.87
11
(91)
50-59
11
00:05:15.36
Male
91
Champion bay surf club
14:17 min/km
140
23
Ben STANTON
Ben STANTON #23
Male 30-39
00:28:46.28
00:28:46.28
11
(92)
30-39
11
00:06:06.94
Male
92
14:23 min/km
141
271
Peter RHEINBERGER
Peter RHEINBERGER #271
Male 50-59
00:28:46.59
00:28:46.59
12
(93)
50-59
12
00:05:27.08
Male
93
14:23 min/km
142
26
John PROWSE
John PROWSE #26
Male 30-39
00:28:51.78
00:28:51.78
12
(94)
30-39
12
00:06:12.44
Male
94
North Cottesloe SLSC
14:25 min/km
143
256
Ingilby DICKSON
Ingilby DICKSON #256
Male 60-69
00:28:53.35
00:28:53.35
7
(95)
60-69
7
00:04:13.50
Male
95
14:26 min/km
144
259
Simon SMITH
Simon SMITH #259
Male 50-59
00:29:03.10
00:29:03.10
13
(96)
50-59
13
00:05:43.59
Male
96
14:31 min/km
146
56
David SAINSBURY
David SAINSBURY #56
Male 40-49
00:29:11.10
00:29:11.10
11
(97)
40-49
11
00:05:39.00
Male
97
14:35 min/km
148
33
Julian HERM
Julian HERM #33
Male 30-39
00:29:20.81
00:29:20.81
13
(98)
30-39
13
00:06:41.47
Male
98
14:40 min/km
150
68
Adam COUSINS
Adam COUSINS #68
Male 40-49
00:29:30.53
00:29:30.53
12
(99)
40-49
12
00:05:58.43
Male
99
ALBANY
14:45 min/km
152
164
Josep FONT SADURNI
Josep FONT SADURNI #164
Male 30-39
00:29:31.95
00:29:31.95
14
(100)
30-39
14
00:06:52.61
Male
100
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
14:45 min/km
157
71
Glen BODDY
Glen BODDY #71
Male 40-49
00:30:20.03
00:30:20.03
13
(101)
40-49
13
00:06:47.93
Male
101
City of Perth SLSC
15:10 min/km
158
165
Daniel EKINS
Daniel EKINS #165
Male 50-59
00:30:22.06
00:30:22.06
14
(102)
50-59
14
00:07:02.55
Male
102
North Bondi SLSC
15:11 min/km
159
30
Brenton LAWS
Brenton LAWS #30
Male 30-39
00:30:33.84
00:30:33.84
15
(103)
30-39
15
00:07:54.50
Male
103
Swanbourne Nedlands SLSC
15:16 min/km
160
57
Tom RIDSDILL-SMITH
Tom RIDSDILL-SMITH #57
Male 40-49
00:30:36.85
00:30:36.85
14
(104)
40-49
14
00:07:04.75
Male
104
City of Perth SLSC
15:18 min/km
165
93
Gregory MADDEN
Gregory MADDEN #93
Male 50-59
00:30:48.83
00:30:48.83
15
(105)
50-59
15
00:07:29.32
Male
105
COTTESLOE
15:24 min/km
166
100
John CAHILL
John CAHILL #100
Male 50-59
00:30:51.30
00:30:51.30
16
(106)
50-59
16
00:07:31.79
Male
106
SHSLSC
15:25 min/km
174
273
Adam LAMOND
Adam LAMOND #273
Male 40-49
00:31:32.35
00:31:32.35
15
(107)
40-49
15
00:08:00.25
Male
107
15:46 min/km
175
152
Sam RIX
Sam RIX #152
Male Open
00:31:32.56
00:31:32.56
16
(108)
Open
16
00:11:21.25
Male
108
15:46 min/km
176
127
Cyril BALDOCK
Cyril BALDOCK #127
Male 70+
00:31:34.36
00:31:34.36
2
(109)
70+
2
00:03:23.84
Male
109
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
15:47 min/km
179
277
Gregory BOTT
Gregory BOTT #277
Male 60-69
00:31:57.33
00:31:57.33
8
(110)
60-69
8
00:07:17.49
Male
110
15:58 min/km
182
124
John GUILFOYLE
John GUILFOYLE #124
Male 70+
00:32:22.27
00:32:22.27
3
(111)
70+
3
00:04:11.75
Male
111
City of Perth SLSC
16:11 min/km
189
95
Richard LANGSTON
Richard LANGSTON #95
Male 50-59
00:33:58.12
00:33:58.12
17
(112)
50-59
17
00:10:38.61
Male
112
ALBANY
16:59 min/km
190
113
Phillip GRAY
Phillip GRAY #113
Male 60-69
00:34:00.41
00:34:00.41
9
(113)
60-69
9
00:09:20.57
Male
113
Grange
17:00 min/km
192
98
Mark DOICK
Mark DOICK #98
Male 50-59
00:34:08.48
00:34:08.48
18
(114)
50-59
18
00:10:48.97
Male
114
Trigg Island SLSC
17:04 min/km
195
119
Richard BEDFORD
Richard BEDFORD #119
Male 60-69
00:34:25.60
00:34:25.60
10
(115)
60-69
10
00:09:45.75
Male
115
Northcliffe SLSC
17:12 min/km
197
20
Neil WILLIAMS
Neil WILLIAMS #20
Male 30-39
00:34:53.35
00:34:53.35
16
(116)
30-39
16
00:12:14.01
Male
116
17:26 min/km
198
58
Russell PRICE
Russell PRICE #58
Male 40-49
00:35:10.82
00:35:10.82
16
(117)
40-49
16
00:11:38.72
Male
117
MANDURAH
17:35 min/km
199
154
Deon PAOLIELLO
Deon PAOLIELLO #154
Male 40-49
00:35:14.60
00:35:14.60
17
(118)
40-49
17
00:11:42.50
Male
118
Bunbury SLSC
17:37 min/km
202
63
Adrian HIRSCH
Adrian HIRSCH #63
Male 40-49
00:35:26.35
00:35:26.35
18
(119)
40-49
18
00:11:54.25
Male
119
City of Perth SLSC
17:43 min/km
204
69
Matthew COLEMAN
Matthew COLEMAN #69
Male 40-49
00:35:40.58
00:35:40.58
19
(120)
40-49
19
00:12:08.48
Male
120
Fremantle SLSC
17:50 min/km
208
37
Fraser BOOTH
Fraser BOOTH #37
Male 30-39
00:36:06.81
00:36:06.81
17
(121)
30-39
17
00:13:27.47
Male
121
18:03 min/km
212
156
Anthony MCEWAN
Anthony MCEWAN #156
Male Open
00:36:47.36
00:36:47.36
17
(122)
Open
17
00:16:36.04
Male
122
Denmark
18:23 min/km
214
125
Lionel FARGHER
Lionel FARGHER #125
Male 70+
00:36:51.87
00:36:51.87
4
(123)
70+
4
00:08:41.35
Male
123
Terrigal
18:25 min/km
215
112
Michael HARRY
Michael HARRY #112
Male 60-69
00:36:54.76
00:36:54.76
11
(124)
60-69
11
00:12:14.92
Male
124
Port Elliot
18:27 min/km
216
94
David LITTLER
David LITTLER #94
Male 50-59
00:37:08.90
00:37:08.90
19
(125)
50-59
19
00:13:49.39
Male
125
Port Sorell
18:34 min/km
218
32
Matt JACKSON
Matt JACKSON #32
Male 30-39
00:37:35.61
00:37:35.61
18
(126)
30-39
18
00:14:56.27
Male
126
North Cottesloe SLSC
18:47 min/km
219
28
Colm MCCARTHY
Colm MCCARTHY #28
Male 30-39
00:37:41.43
00:37:41.43
19
(127)
30-39
19
00:15:02.09
Male
127
Swanbourne Nedlands SLSC
18:50 min/km
220
89
Paul TAYLOR
Paul TAYLOR #89
Male 50-59
00:38:05.74
00:38:05.74
20
(128)
50-59
20
00:14:46.23
Male
128
Champion bay surf club
19:02 min/km
226
123
Richard VON SENGER
Richard VON SENGER #123
Male 70+
00:40:48.62
00:40:48.62
5
(129)
70+
5
00:12:38.11
Male
129
20:24 min/km
230
31
Kenny KROSS
Kenny KROSS #31
Male 30-39
00:43:19.37
00:43:19.37
20
(130)
30-39
20
00:20:40.03
Male
130
MULLALOO SLSC
21:39 min/km
231
70
Graeme CHRISTIE
Graeme CHRISTIE #70
Male 40-49
00:43:26.58
00:43:26.58
20
(131)
40-49
20
00:19:54.48
Male
131
Trigg Island SLSC
21:43 min/km
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (269 items)