Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
227
142
Sophia FLYNN
Sophia FLYNN #142
Female Open
00:41:02.34
00:41:02.34
16
(98)
Open
16
00:20:27.46
Female
98
North Cottesloe SLSC
20:31 min/km
232
54
Sarah ARTHUR
Sarah ARTHUR #54
Female 40-49
00:43:44.88
00:43:44.88
16
(101)
40-49
16
00:20:07.16
Female
101
Tallebudgera SLSC
21:52 min/km
198
58
Russell PRICE
Russell PRICE #58
Male 40-49
00:35:10.82
00:35:10.82
16
(117)
40-49
16
00:11:38.72
Male
117
MANDURAH
17:35 min/km
197
20
Neil WILLIAMS
Neil WILLIAMS #20
Male 30-39
00:34:53.35
00:34:53.35
16
(116)
30-39
16
00:12:14.01
Male
116
17:26 min/km
236
12
Jane HUMPHRIES
Jane HUMPHRIES #12
Female 30-39
00:48:38.87
00:48:38.87
16
(102)
30-39
16
00:22:39.32
Female
102
Swanbourne Nedlands SLSC
24:19 min/km
208
37
Fraser BOOTH
Fraser BOOTH #37
Male 30-39
00:36:06.81
00:36:06.81
17
(121)
30-39
17
00:13:27.47
Male
121
18:03 min/km
229
136
Alice MCKEON
Alice MCKEON #136
Female Open
00:41:55.35
00:41:55.35
17
(100)
Open
17
00:21:20.47
Female
100
20:57 min/km
189
95
Richard LANGSTON
Richard LANGSTON #95
Male 50-59
00:33:58.12
00:33:58.12
17
(112)
50-59
17
00:10:38.61
Male
112
ALBANY
16:59 min/km
199
154
Deon PAOLIELLO
Deon PAOLIELLO #154
Male 40-49
00:35:14.60
00:35:14.60
17
(118)
40-49
17
00:11:42.50
Male
118
Bunbury SLSC
17:37 min/km
212
156
Anthony MCEWAN
Anthony MCEWAN #156
Male Open
00:36:47.36
00:36:47.36
17
(122)
Open
17
00:16:36.04
Male
122
Denmark
18:23 min/km
151
184
Bree ELLIOTT
Bree ELLIOTT #184
Female Under 17
00:29:30.92
00:29:30.92
17
(52)
Under 17
17
00:06:24.86
Female
52
Trigg Island SLSC
14:45 min/km
45
215
Xabian CEDERBLAD
Xabian CEDERBLAD #215
Male Under 17
00:23:17.04
00:23:17.04
17
(35)
Under 17
17
00:03:05.82
Male
35
South Port SA
11:38 min/km
46
209
Zane HADLEY
Zane HADLEY #209
Male Under 17
00:23:17.23
00:23:17.23
18
(36)
Under 17
18
00:03:06.01
Male
36
Ulverstone
11:38 min/km
180
192
Chyan BERLINER
Chyan BERLINER #192
Female Under 17
00:32:10.64
00:32:10.64
18
(70)
Under 17
18
00:09:04.58
Female
70
Denmark
16:05 min/km
192
98
Mark DOICK
Mark DOICK #98
Male 50-59
00:34:08.48
00:34:08.48
18
(114)
50-59
18
00:10:48.97
Male
114
Trigg Island SLSC
17:04 min/km
218
32
Matt JACKSON
Matt JACKSON #32
Male 30-39
00:37:35.61
00:37:35.61
18
(126)
30-39
18
00:14:56.27
Male
126
North Cottesloe SLSC
18:47 min/km
202
63
Adrian HIRSCH
Adrian HIRSCH #63
Male 40-49
00:35:26.35
00:35:26.35
18
(119)
40-49
18
00:11:54.25
Male
119
City of Perth SLSC
17:43 min/km
204
69
Matthew COLEMAN
Matthew COLEMAN #69
Male 40-49
00:35:40.58
00:35:40.58
19
(120)
40-49
19
00:12:08.48
Male
120
Fremantle SLSC
17:50 min/km
219
28
Colm MCCARTHY
Colm MCCARTHY #28
Male 30-39
00:37:41.43
00:37:41.43
19
(127)
30-39
19
00:15:02.09
Male
127
Swanbourne Nedlands SLSC
18:50 min/km
216
94
David LITTLER
David LITTLER #94
Male 50-59
00:37:08.90
00:37:08.90
19
(125)
50-59
19
00:13:49.39
Male
125
Port Sorell
18:34 min/km
47
212
Kade GOUDIE
Kade GOUDIE #212
Male Under 17
00:23:18.69
00:23:18.69
19
(37)
Under 17
19
00:03:07.47
Male
37
Yeppoon
11:39 min/km
184
270
Ella DOUGLAS
Ella DOUGLAS #270
Female Under 17
00:32:44.34
00:32:44.34
19
(73)
Under 17
19
00:09:38.28
Female
73
16:22 min/km
186
262
Emily METTI
Emily METTI #262
Female Under 17
00:32:54.60
00:32:54.60
20
(75)
Under 17
20
00:09:48.55
Female
75
16:27 min/km
50
197
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #197
Male Under 17
00:23:27.33
00:23:27.33
20
(40)
Under 17
20
00:03:16.11
Male
40
SORRENTO
11:43 min/km
220
89
Paul TAYLOR
Paul TAYLOR #89
Male 50-59
00:38:05.74
00:38:05.74
20
(128)
50-59
20
00:14:46.23
Male
128
Champion bay surf club
19:02 min/km
230
31
Kenny KROSS
Kenny KROSS #31
Male 30-39
00:43:19.37
00:43:19.37
20
(130)
30-39
20
00:20:40.03
Male
130
MULLALOO SLSC
21:39 min/km
231
70
Graeme CHRISTIE
Graeme CHRISTIE #70
Male 40-49
00:43:26.58
00:43:26.58
20
(131)
40-49
20
00:19:54.48
Male
131
Trigg Island SLSC
21:43 min/km
200
174
Amelia REYNTJES
Amelia REYNTJES #174
Female Under 17
00:35:15.25
00:35:15.25
21
(82)
Under 17
21
00:12:09.19
Female
82
Jan Juc SLSC
17:37 min/km
234
267
Graham MITCHELL
Graham MITCHELL #267
Male 50-59
00:47:33.53
00:47:33.53
21
(133)
50-59
21
00:24:14.02
Male
133
23:46 min/km
73
218
William BOWDEN
William BOWDEN #218
Male Under 17
00:24:24.07
00:24:24.07
21
(53)
Under 17
21
00:04:12.85
Male
53
Mordialloc
12:12 min/km
235
258
Matthew SMITH
Matthew SMITH #258
Male 50-59
00:47:34.77
00:47:34.77
22
(134)
50-59
22
00:24:15.26
Male
134
23:47 min/km
82
252
Jakson EGAN
Jakson EGAN #252
Male Under 17
00:24:58.55
00:24:58.55
22
(62)
Under 17
22
00:04:47.33
Male
62
12:29 min/km
238
158
Geoff KINGSTON
Geoff KINGSTON #158
Male 50-59
00:54:19.76
00:54:19.76
23
(135)
50-59
23
00:31:00.25
Male
135
27:09 min/km
83
203
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #203
Male Under 17
00:25:03.83
00:25:03.83
23
(63)
Under 17
23
00:04:52.61
Male
63
Bunbury SLSC
12:31 min/km
98
207
Giancarlo KAIN
Giancarlo KAIN #207
Male Under 17
00:26:02.95
00:26:02.95
24
(67)
Under 17
24
00:05:51.73
Male
67
North Cottesloe SLSC
13:01 min/km
104
198
Eamon WALKER
Eamon WALKER #198
Male Under 17
00:26:37.69
00:26:37.69
25
(72)
Under 17
25
00:06:26.47
Male
72
North Cottesloe SLSC
13:18 min/km
106
200
Luke SMOOTHY
Luke SMOOTHY #200
Male Under 17
00:26:40.08
00:26:40.08
26
(74)
Under 17
26
00:06:28.86
Male
74
13:20 min/km
115
196
Zac WELLS
Zac WELLS #196
Male Under 17
00:27:14.19
00:27:14.19
27
(79)
Under 17
27
00:07:02.97
Male
79
ALBANY
13:37 min/km
187
Charlotte- Rose CONNOR
Charlotte- Rose CONNOR #187
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Kurrawa SLSC
208
Blake HESSEL
Blake HESSEL #208
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Umina
213
James CURREY
James CURREY #213
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Fremantle SLSC
159
Michael KINGSBURY
Michael KINGSBURY #159
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
North Cottesloe SLSC
171
Chloe THOMAS
Chloe THOMAS #171
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Secret harbour
172
Alexandra SCHACHT
Alexandra SCHACHT #172
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Bondi
169
Andrew CHRISTOPHER
Andrew CHRISTOPHER #169
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
North Bondi SLSC
175
Ruby NOLAN
Ruby NOLAN #175
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Sunshine Beach
182
Finella GIBBS-BEAL
Finella GIBBS-BEAL #182
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Noosa Heads
148
Mark SLEIGHT
Mark SLEIGHT #148
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
149
Rhodri SIMMONDS
Rhodri SIMMONDS #149
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
Swanbourne Nedlands SLSC
219
Jake ANDREWS
Jake ANDREWS #219
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Coogee SLSC
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (269 items)