Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
39
237
Jack CURRAN
Jack CURRAN #237
Male Under 19
00:23:11.72
00:23:11.72
7
(32)
Under 19
7
00:02:41.15
Male
32
Caves Beach Surf Life Saving Club
11:35 min/km
40
195
Duke WIELAND
Duke WIELAND #195
Male Under 17
00:23:11.82
00:23:11.82
15
(33)
Under 17
15
00:03:00.60
Male
33
North Bondi SLSC
11:35 min/km
44
263
Ethan IRVINE
Ethan IRVINE #263
Male Under 17
00:23:16.18
00:23:16.18
16
(34)
Under 17
16
00:03:04.96
Male
34
11:38 min/km
45
215
Xabian CEDERBLAD
Xabian CEDERBLAD #215
Male Under 17
00:23:17.04
00:23:17.04
17
(35)
Under 17
17
00:03:05.82
Male
35
South Port SA
11:38 min/km
46
209
Zane HADLEY
Zane HADLEY #209
Male Under 17
00:23:17.23
00:23:17.23
18
(36)
Under 17
18
00:03:06.01
Male
36
Ulverstone
11:38 min/km
47
212
Kade GOUDIE
Kade GOUDIE #212
Male Under 17
00:23:18.69
00:23:18.69
19
(37)
Under 17
19
00:03:07.47
Male
37
Yeppoon
11:39 min/km
48
268
Paul LEMMON
Paul LEMMON #268
Male 50-59
00:23:19.51
00:23:19.51
1
(38)
50-59
1
Male
38
11:39 min/km
49
99
John DE MESTRE
John DE MESTRE #99
Male 50-59
00:23:23.83
00:23:23.83
2
(39)
50-59
2
00:00:04.32
Male
39
Freshwater
11:41 min/km
50
197
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #197
Male Under 17
00:23:27.33
00:23:27.33
20
(40)
Under 17
20
00:03:16.11
Male
40
SORRENTO
11:43 min/km
52
257
Tristan READ
Tristan READ #257
Male 40-49
00:23:32.10
00:23:32.10
1
(41)
40-49
1
Male
41
11:46 min/km
56
235
Matthew INNES
Matthew INNES #235
Male Under 19
00:23:36.00
00:23:36.00
8
(42)
Under 19
8
00:03:05.43
Male
42
Bondi
11:48 min/km
59
65
Matthew HAMILTON
Matthew HAMILTON #65
Male 40-49
00:23:37.50
00:23:37.50
2
(43)
40-49
2
00:00:05.40
Male
43
North Bondi SLSC
11:48 min/km
61
62
Jason HOOPER
Jason HOOPER #62
Male 40-49
00:23:42.00
00:23:42.00
3
(44)
40-49
3
00:00:09.90
Male
44
Sunshine Beach
11:51 min/km
62
64
Talbot HENRY
Talbot HENRY #64
Male 40-49
00:24:00.02
00:24:00.02
4
(45)
40-49
4
00:00:27.92
Male
45
North Bondi SLSC
12:00 min/km
63
168
Drew CORRIGAN
Drew CORRIGAN #168
Male Open
00:24:00.20
00:24:00.20
11
(46)
Open
11
00:03:48.89
Male
46
SORRENTO
12:00 min/km
66
272
Trent MARTIN
Trent MARTIN #272
Male 30-39
00:24:03.29
00:24:03.29
2
(47)
30-39
2
00:01:23.95
Male
47
12:01 min/km
67
35
Gareth EVANS
Gareth EVANS #35
Male 30-39
00:24:05.98
00:24:05.98
3
(48)
30-39
3
00:01:26.64
Male
48
Trigg Island SLSC
12:02 min/km
68
22
Haydn TIERNEY
Haydn TIERNEY #22
Male 30-39
00:24:06.58
00:24:06.58
4
(49)
30-39
4
00:01:27.24
Male
49
Point Leo
12:03 min/km
69
66
Trent HADLEY
Trent HADLEY #66
Male 40-49
00:24:08.01
00:24:08.01
5
(50)
40-49
5
00:00:35.91
Male
50
Ulverstone
12:04 min/km
71
160
Kent JENKINSON
Kent JENKINSON #160
Male Open
00:24:14.31
00:24:14.31
12
(51)
Open
12
00:04:02.99
Male
51
Trigg Island SLSC
12:07 min/km
72
155
Thomas PALMER
Thomas PALMER #155
Male Open
00:24:18.07
00:24:18.07
13
(52)
Open
13
00:04:06.75
Male
52
Trigg Island SLSC
12:09 min/km
73
218
William BOWDEN
William BOWDEN #218
Male Under 17
00:24:24.07
00:24:24.07
21
(53)
Under 17
21
00:04:12.85
Male
53
Mordialloc
12:12 min/km
74
114
Stephen FRY
Stephen FRY #114
Male 60-69
00:24:39.84
00:24:39.84
1
(54)
60-69
1
Male
54
Northcliffe SLSC
12:19 min/km
75
96
Gordon JONES
Gordon JONES #96
Male 50-59
00:24:43.84
00:24:43.84
3
(55)
50-59
3
00:01:24.33
Male
55
City of Perth SLSC
12:21 min/km
76
88
Scott UNICOMB
Scott UNICOMB #88
Male 50-59
00:24:49.09
00:24:49.09
4
(56)
50-59
4
00:01:29.58
Male
56
Northcliffe SLSC
12:24 min/km
77
269
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #269
Male 50-59
00:24:49.93
00:24:49.93
5
(57)
50-59
5
00:01:30.42
Male
57
12:24 min/km
78
102
Tim BONESS
Tim BONESS #102
Male 50-59
00:24:50.98
00:24:50.98
6
(58)
50-59
6
00:01:31.47
Male
58
Lorne SLSC
12:25 min/km
79
233
Lachlan MELDRUM
Lachlan MELDRUM #233
Male Under 19
00:24:51.84
00:24:51.84
9
(59)
Under 19
9
00:04:21.27
Male
59
Trigg Island SLSC
12:25 min/km
80
118
Robert CHAPMAN
Robert CHAPMAN #118
Male 60-69
00:24:54.10
00:24:54.10
2
(60)
60-69
2
00:00:14.26
Male
60
Bondi
12:27 min/km
81
103
Roger BELMAR
Roger BELMAR #103
Male 50-59
00:24:54.47
00:24:54.47
7
(61)
50-59
7
00:01:34.96
Male
61
Northcliffe SLSC
12:27 min/km
82
252
Jakson EGAN
Jakson EGAN #252
Male Under 17
00:24:58.55
00:24:58.55
22
(62)
Under 17
22
00:04:47.33
Male
62
12:29 min/km
83
203
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #203
Male Under 17
00:25:03.83
00:25:03.83
23
(63)
Under 17
23
00:04:52.61
Male
63
Bunbury SLSC
12:31 min/km
92
36
Blair CHAPMAN
Blair CHAPMAN #36
Male 30-39
00:25:51.33
00:25:51.33
5
(64)
30-39
5
00:03:11.99
Male
64
Coogee SLSC
12:55 min/km
93
110
Grant SIMPSON
Grant SIMPSON #110
Male 60-69
00:25:52.29
00:25:52.29
3
(65)
60-69
3
00:01:12.44
Male
65
West Beach SA
12:56 min/km
95
117
Graeme CONDIE
Graeme CONDIE #117
Male 60-69
00:25:53.60
00:25:53.60
4
(66)
60-69
4
00:01:13.76
Male
66
Byron Bay
12:56 min/km
98
207
Giancarlo KAIN
Giancarlo KAIN #207
Male Under 17
00:26:02.95
00:26:02.95
24
(67)
Under 17
24
00:05:51.73
Male
67
North Cottesloe SLSC
13:01 min/km
99
61
Stuart MACKAY
Stuart MACKAY #61
Male 40-49
00:26:15.34
00:26:15.34
6
(68)
40-49
6
00:02:43.24
Male
68
Wollongong City SLSC
13:07 min/km
101
266
Chris WIGHT
Chris WIGHT #266
Male 30-39
00:26:29.78
00:26:29.78
6
(69)
30-39
6
00:03:50.44
Male
69
13:14 min/km
102
25
Michael QUARTERMAINE
Michael QUARTERMAINE #25
Male 30-39
00:26:31.83
00:26:31.83
7
(70)
30-39
7
00:03:52.49
Male
70
Quinns Mindarie SLSC
13:15 min/km
103
92
Brian MAY
Brian MAY #92
Male 50-59
00:26:33.78
00:26:33.78
8
(71)
50-59
8
00:03:14.27
Male
71
North Bondi SLSC
13:16 min/km
104
198
Eamon WALKER
Eamon WALKER #198
Male Under 17
00:26:37.69
00:26:37.69
25
(72)
Under 17
25
00:06:26.47
Male
72
North Cottesloe SLSC
13:18 min/km
105
29
David LEWIS
David LEWIS #29
Male 30-39
00:26:37.77
00:26:37.77
8
(73)
30-39
8
00:03:58.43
Male
73
North Bondi SLSC
13:18 min/km
106
200
Luke SMOOTHY
Luke SMOOTHY #200
Male Under 17
00:26:40.08
00:26:40.08
26
(74)
Under 17
26
00:06:28.86
Male
74
13:20 min/km
111
101
Peter BRIGG
Peter BRIGG #101
Male Open
00:26:51.33
00:26:51.33
14
(75)
Open
14
00:06:40.01
Male
75
Swanbourne Nedlands SLSC
13:25 min/km
112
116
Tony CURRAN
Tony CURRAN #116
Male 60-69
00:27:03.40
00:27:03.40
5
(76)
60-69
5
00:02:23.55
Male
76
North Avoca SLSC
13:31 min/km
113
231
Kieran PETERS
Kieran PETERS #231
Male Under 19
00:27:11.21
00:27:11.21
10
(77)
Under 19
10
00:06:40.63
Male
77
North Cottesloe SLSC
13:35 min/km
114
236
Jacob FITZGERALD
Jacob FITZGERALD #236
Male Under 19
00:27:12.42
00:27:12.42
11
(78)
Under 19
11
00:06:41.85
Male
78
North Cottesloe SLSC
13:36 min/km
115
196
Zac WELLS
Zac WELLS #196
Male Under 17
00:27:14.19
00:27:14.19
27
(79)
Under 17
27
00:07:02.97
Male
79
ALBANY
13:37 min/km
116
265
Anthony CARROLL
Anthony CARROLL #265
Male 40-49
00:27:14.34
00:27:14.34
7
(80)
40-49
7
00:03:42.24
Male
80
13:37 min/km
118
254
Matthew CUMMING
Matthew CUMMING #254
Male 30-39
00:27:20.02
00:27:20.02
9
(81)
30-39
9
00:04:40.68
Male
81
13:40 min/km
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (269 items)