Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Open
Under 17
Under 19
30-39
40-49
50-59
60-69
70+
All clubs
ALBANY
Bondi
Bondi Bathers
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
Bulli
Bunbury SLSC
Busselton
Byron Bay
Caves Beach Surf Life Saving Club
Champion bay surf club
City of Perth SLSC
Coledale
Coogee SLSC
COTTESLOE
Cronulla
Denmark
Floreat SLSC
Fremantle SLSC
Freshwater
Grange
Jan Juc SLSC
Kurrawa SLSC
Lorne SLSC
MANDURAH
Maroochydore
Maroubra
Maroubra 44
Mermaid Beach
Mordialloc
MULLALOO SLSC
Newport SLSC
Noosa
Noosa Heads
North Avoca SLSC
North Bondi SLSC
North Cottesloe SLSC
North Entrance
Northcliffe SLSC
Point Leo
Port Elliot
Port Sorell
Quinns Mindarie SLSC
Redhead
Scarboro SLSC
Secret harbour
Shellharbour
SHSLSC
SORRENTO
South Port SA
Sunshine Beach
Swanbourne Nedlands SLSC
swansea belmont surf life saving club
Tallebudgera SLSC
Terrigal
Trigg Island SLSC
Ulverstone
Umina
West Beach SA
Wollongong City SLSC
Yeppoon
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
101
266
Chris WIGHT
Chris WIGHT #266
Male 30-39
00:26:29.78
00:26:29.78
6
(69)
30-39
6
00:03:50.44
Male
69
13:14 min/km
102
25
Michael QUARTERMAINE
Michael QUARTERMAINE #25
Male 30-39
00:26:31.83
00:26:31.83
7
(70)
30-39
7
00:03:52.49
Male
70
Quinns Mindarie SLSC
13:15 min/km
103
92
Brian MAY
Brian MAY #92
Male 50-59
00:26:33.78
00:26:33.78
8
(71)
50-59
8
00:03:14.27
Male
71
North Bondi SLSC
13:16 min/km
104
198
Eamon WALKER
Eamon WALKER #198
Male Under 17
00:26:37.69
00:26:37.69
25
(72)
Under 17
25
00:06:26.47
Male
72
North Cottesloe SLSC
13:18 min/km
105
29
David LEWIS
David LEWIS #29
Male 30-39
00:26:37.77
00:26:37.77
8
(73)
30-39
8
00:03:58.43
Male
73
North Bondi SLSC
13:18 min/km
106
200
Luke SMOOTHY
Luke SMOOTHY #200
Male Under 17
00:26:40.08
00:26:40.08
26
(74)
Under 17
26
00:06:28.86
Male
74
13:20 min/km
107
226
Kara ELLIOTT
Kara ELLIOTT #226
Female Under 19
00:26:41.32
00:26:41.32
8
(33)
Under 19
8
00:05:09.15
Female
33
City of Perth SLSC
13:20 min/km
108
2
Fiona TSCHAUT
Fiona TSCHAUT #2
Female 30-39
00:26:45.34
00:26:45.34
3
(34)
30-39
3
00:00:45.78
Female
34
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
13:22 min/km
109
48
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #48
Female 40-49
00:26:45.94
00:26:45.94
4
(35)
40-49
4
00:03:08.23
Female
35
City of Perth SLSC
13:22 min/km
110
10
Penny MACKENZIE
Penny MACKENZIE #10
Female 30-39
00:26:46.57
00:26:46.57
4
(36)
30-39
4
00:00:47.01
Female
36
Coogee SLSC
13:23 min/km
111
101
Peter BRIGG
Peter BRIGG #101
Male Open
00:26:51.33
00:26:51.33
14
(75)
Open
14
00:06:40.01
Male
75
Swanbourne Nedlands SLSC
13:25 min/km
112
116
Tony CURRAN
Tony CURRAN #116
Male 60-69
00:27:03.40
00:27:03.40
5
(76)
60-69
5
00:02:23.55
Male
76
North Avoca SLSC
13:31 min/km
113
231
Kieran PETERS
Kieran PETERS #231
Male Under 19
00:27:11.21
00:27:11.21
10
(77)
Under 19
10
00:06:40.63
Male
77
North Cottesloe SLSC
13:35 min/km
114
236
Jacob FITZGERALD
Jacob FITZGERALD #236
Male Under 19
00:27:12.42
00:27:12.42
11
(78)
Under 19
11
00:06:41.85
Male
78
North Cottesloe SLSC
13:36 min/km
115
196
Zac WELLS
Zac WELLS #196
Male Under 17
00:27:14.19
00:27:14.19
27
(79)
Under 17
27
00:07:02.97
Male
79
ALBANY
13:37 min/km
116
265
Anthony CARROLL
Anthony CARROLL #265
Male 40-49
00:27:14.34
00:27:14.34
7
(80)
40-49
7
00:03:42.24
Male
80
13:37 min/km
117
185
Emily CURRAN
Emily CURRAN #185
Female Under 17
00:27:18.89
00:27:18.89
13
(37)
Under 17
13
00:04:12.84
Female
37
Caves Beach Surf Life Saving Club
13:39 min/km
118
254
Matthew CUMMING
Matthew CUMMING #254
Male 30-39
00:27:20.02
00:27:20.02
9
(81)
30-39
9
00:04:40.68
Male
81
13:40 min/km
119
153
Tom RIX
Tom RIX #153
Male Open
00:27:22.74
00:27:22.74
15
(82)
Open
15
00:07:11.43
Male
82
Swanbourne Nedlands SLSC
13:41 min/km
120
24
Brenton RZEPECKI
Brenton RZEPECKI #24
Male 30-39
00:27:24.08
00:27:24.08
10
(83)
30-39
10
00:04:44.74
Male
83
Swanbourne Nedlands SLSC
13:42 min/km
121
176
Karli MUSARRA
Karli MUSARRA #176
Female Under 17
00:27:33.76
00:27:33.76
14
(38)
Under 17
14
00:04:27.71
Female
38
Bondi
13:46 min/km
122
72
Nat BENJANUVATRA
Nat BENJANUVATRA #72
Male 40-49
00:27:33.93
00:27:33.93
8
(84)
40-49
8
00:04:01.83
Male
84
North Cottesloe SLSC
13:46 min/km
123
139
Kathleen HAMMOND
Kathleen HAMMOND #139
Female Open
00:27:34.58
00:27:34.58
6
(39)
Open
6
00:06:59.70
Female
39
Swanbourne Nedlands SLSC
13:47 min/km
124
181
Kayla HATCHER
Kayla HATCHER #181
Female Under 17
00:27:37.58
00:27:37.58
15
(40)
Under 17
15
00:04:31.53
Female
40
Redhead
13:48 min/km
125
279
Kate COLLINS
Kate COLLINS #279
Female Under 17
00:27:43.26
00:27:43.26
16
(41)
Under 17
16
00:04:37.21
Female
41
13:51 min/km
126
86
Mark WIELAND
Mark WIELAND #86
Male 50-59
00:27:50.59
00:27:50.59
9
(85)
50-59
9
00:04:31.08
Male
85
North Bondi SLSC
13:55 min/km
127
115
Stephen DE LORENZO
Stephen DE LORENZO #115
Male 60-69
00:27:57.43
00:27:57.43
6
(86)
60-69
6
00:03:17.58
Male
86
Maroubra 44
13:58 min/km
128
275
Louise SANTOS
Louise SANTOS #275
Female 40-49
00:27:59.59
00:27:59.59
5
(42)
40-49
5
00:04:21.87
Female
42
13:59 min/km
129
278
Nicola LOGAN
Nicola LOGAN #278
Female 40-49
00:28:07.30
00:28:07.30
6
(43)
40-49
6
00:04:29.59
Female
43
14:03 min/km
130
19
Alicia ANDERSON
Alicia ANDERSON #19
Female 30-39
00:28:09.13
00:28:09.13
5
(44)
30-39
5
00:02:09.57
Female
44
North Cottesloe SLSC
14:04 min/km
131
126
Michael COOK
Michael COOK #126
Male 70+
00:28:10.51
00:28:10.51
1
(87)
70+
1
Male
87
Trigg Island SLSC
14:05 min/km
132
67
Mark FABIK
Mark FABIK #67
Male 40-49
00:28:16.04
00:28:16.04
9
(88)
40-49
9
00:04:43.94
Male
88
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
14:08 min/km
133
228
Tara CORRIGAN
Tara CORRIGAN #228
Female Under 19
00:28:19.28
00:28:19.28
9
(45)
Under 19
9
00:06:47.11
Female
45
SORRENTO
14:09 min/km
134
60
Perry MOLENDIJK
Perry MOLENDIJK #60
Male 40-49
00:28:20.33
00:28:20.33
10
(89)
40-49
10
00:04:48.23
Male
89
14:10 min/km
135
42
Kathy PARRAMORE
Kathy PARRAMORE #42
Female 40-49
00:28:24.05
00:28:24.05
7
(46)
40-49
7
00:04:46.34
Female
46
Shellharbour
14:12 min/km
136
105
Deborah WAREING
Deborah WAREING #105
Female 60-69
00:28:27.11
00:28:27.11
1
(47)
60-69
1
Female
47
West Beach SA
14:13 min/km
137
261
David CAME
David CAME #261
Male 50-59
00:28:29.35
00:28:29.35
10
(90)
50-59
10
00:05:09.84
Male
90
14:14 min/km
138
91
Peter NELSON
Peter NELSON #91
Male 50-59
00:28:34.87
00:28:34.87
11
(91)
50-59
11
00:05:15.36
Male
91
Champion bay surf club
14:17 min/km
139
38
Samantha WOLF
Samantha WOLF #38
Female 40-49
00:28:41.50
00:28:41.50
8
(48)
40-49
8
00:05:03.78
Female
48
Bondi Bathers
14:20 min/km
140
23
Ben STANTON
Ben STANTON #23
Male 30-39
00:28:46.28
00:28:46.28
11
(92)
30-39
11
00:06:06.94
Male
92
14:23 min/km
141
271
Peter RHEINBERGER
Peter RHEINBERGER #271
Male 50-59
00:28:46.59
00:28:46.59
12
(93)
50-59
12
00:05:27.08
Male
93
14:23 min/km
142
26
John PROWSE
John PROWSE #26
Male 30-39
00:28:51.78
00:28:51.78
12
(94)
30-39
12
00:06:12.44
Male
94
North Cottesloe SLSC
14:25 min/km
143
256
Ingilby DICKSON
Ingilby DICKSON #256
Male 60-69
00:28:53.35
00:28:53.35
7
(95)
60-69
7
00:04:13.50
Male
95
14:26 min/km
144
259
Simon SMITH
Simon SMITH #259
Male 50-59
00:29:03.10
00:29:03.10
13
(96)
50-59
13
00:05:43.59
Male
96
14:31 min/km
145
140
Jessica HALLETT
Jessica HALLETT #140
Female Open
00:29:04.88
00:29:04.88
7
(49)
Open
7
00:08:30.00
Female
49
City of Perth SLSC
14:32 min/km
146
56
David SAINSBURY
David SAINSBURY #56
Male 40-49
00:29:11.10
00:29:11.10
11
(97)
40-49
11
00:05:39.00
Male
97
14:35 min/km
147
7
Lisa O'NEILL
Lisa O'NEILL #7
Female 30-39
00:29:19.84
00:29:19.84
6
(50)
30-39
6
00:03:20.28
Female
50
14:39 min/km
148
33
Julian HERM
Julian HERM #33
Male 30-39
00:29:20.81
00:29:20.81
13
(98)
30-39
13
00:06:41.47
Male
98
14:40 min/km
149
83
Susan COLLINS
Susan COLLINS #83
Female 50-59
00:29:30.31
00:29:30.31
4
(51)
50-59
4
00:04:21.52
Female
51
North Cottesloe SLSC
14:45 min/km
150
68
Adam COUSINS
Adam COUSINS #68
Male 40-49
00:29:30.53
00:29:30.53
12
(99)
40-49
12
00:05:58.43
Male
99
ALBANY
14:45 min/km
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (269 items)