Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
183
108
Amanda NITSCHKE
Amanda NITSCHKE #108
Female 60-69
00:32:40.06
00:32:40.06
3
(72)
60-69
3
00:04:12.95
Female
72
North Cottesloe SLSC
16:20 min/km
187
109
Karen LIGGINS
Karen LIGGINS #109
Female 60-69
00:33:32.66
00:33:32.66
5
(76)
60-69
5
00:05:05.55
Female
76
North Cottesloe SLSC
16:46 min/km
224
128
Tayla TENAGLIA
Tayla TENAGLIA #128
Female Open
00:40:38.34
00:40:38.34
14
(96)
Open
14
00:20:03.46
Female
96
MULLALOO SLSC
20:19 min/km
225
129
Rosie TALIANO
Rosie TALIANO #129
Female Open
00:40:38.54
00:40:38.54
15
(97)
Open
15
00:20:03.66
Female
97
North Bondi SLSC
20:19 min/km
64
130
Madison SPENCER
Madison SPENCER #130
Female Open
00:24:00.63
00:24:00.63
4
(18)
Open
4
00:03:25.75
Female
18
Newport SLSC
12:00 min/km
54
131
Alexandra SMIROLDO
Alexandra SMIROLDO #131
Female Open
00:23:34.57
00:23:34.57
3
(13)
Open
3
00:02:59.69
Female
13
Northcliffe SLSC
11:47 min/km
132
Erin SLEIGHT
Erin SLEIGHT #132
Female Open
Not started
Not started
Open
Female
100
133
Ceinwen ROBERTS
Ceinwen ROBERTS #133
Female Open
00:26:17.30
00:26:17.30
5
(32)
Open
5
00:05:42.42
Female
32
13:08 min/km
172
134
Katrina PORTER
Katrina PORTER #134
Female Open
00:31:26.33
00:31:26.33
10
(66)
Open
10
00:10:51.45
Female
66
North Cottesloe SLSC
15:43 min/km
135
Sue NOSKE
Sue NOSKE #135
Female Open
Not started
Not started
Open
Female
229
136
Alice MCKEON
Alice MCKEON #136
Female Open
00:41:55.35
00:41:55.35
17
(100)
Open
17
00:21:20.47
Female
100
20:57 min/km
7
137
Kareena LEE
Kareena LEE #137
Female Open
00:20:34.88
00:20:34.88
1
(1)
Open
1
Female
1
Noosa Heads
10:17 min/km
223
138
Clara KOENGETER
Clara KOENGETER #138
Female Open
00:40:13.55
00:40:13.55
13
(95)
Open
13
00:19:38.67
Female
95
20:06 min/km
123
139
Kathleen HAMMOND
Kathleen HAMMOND #139
Female Open
00:27:34.58
00:27:34.58
6
(39)
Open
6
00:06:59.70
Female
39
Swanbourne Nedlands SLSC
13:47 min/km
145
140
Jessica HALLETT
Jessica HALLETT #140
Female Open
00:29:04.88
00:29:04.88
7
(49)
Open
7
00:08:30.00
Female
49
City of Perth SLSC
14:32 min/km
26
141
Heidi GAN
Heidi GAN #141
Female Open
00:22:28.95
00:22:28.95
2
(4)
Open
2
00:01:54.07
Female
4
City of Perth SLSC
11:14 min/km
227
142
Sophia FLYNN
Sophia FLYNN #142
Female Open
00:41:02.34
00:41:02.34
16
(98)
Open
16
00:20:27.46
Female
98
North Cottesloe SLSC
20:31 min/km
191
143
Sarah DAVIES
Sarah DAVIES #143
Female Open
00:34:07.99
00:34:07.99
11
(78)
Open
11
00:13:33.11
Female
78
17:03 min/km
169
144
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #144
Female Open
00:31:11.51
00:31:11.51
9
(63)
Open
9
00:10:36.63
Female
63
City of Perth SLSC
15:35 min/km
154
145
Amy BARKER
Amy BARKER #145
Female Open
00:30:05.44
00:30:05.44
8
(54)
Open
8
00:09:30.56
Female
54
MULLALOO SLSC
15:02 min/km
171
Chloe THOMAS
Chloe THOMAS #171
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Secret harbour
172
Alexandra SCHACHT
Alexandra SCHACHT #172
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Bondi
86
173
Lillyan ROSICH
Lillyan ROSICH #173
Female Under 17
00:25:13.59
00:25:13.59
10
(23)
Under 17
10
00:02:07.54
Female
23
MULLALOO SLSC
12:36 min/km
200
174
Amelia REYNTJES
Amelia REYNTJES #174
Female Under 17
00:35:15.25
00:35:15.25
21
(82)
Under 17
21
00:12:09.19
Female
82
Jan Juc SLSC
17:37 min/km
175
Ruby NOLAN
Ruby NOLAN #175
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Sunshine Beach
121
176
Karli MUSARRA
Karli MUSARRA #176
Female Under 17
00:27:33.76
00:27:33.76
14
(38)
Under 17
14
00:04:27.71
Female
38
Bondi
13:46 min/km
85
177
Christine MURRAY
Christine MURRAY #177
Female Under 17
00:25:13.58
00:25:13.58
9
(22)
Under 17
9
00:02:07.52
Female
22
ALBANY
12:36 min/km
70
178
Charlie MCKINLEY
Charlie MCKINLEY #178
Female Under 17
00:24:12.76
00:24:12.76
8
(20)
Under 17
8
00:01:06.70
Female
20
Sunshine Beach
12:06 min/km
31
179
Madison LOUW
Madison LOUW #179
Female Under 17
00:23:06.05
00:23:06.05
1
(5)
Under 17
1
Female
5
Newport SLSC
11:33 min/km
37
180
Emily HOLYMAN
Emily HOLYMAN #180
Female Under 17
00:23:10.58
00:23:10.58
2
(6)
Under 17
2
00:00:04.53
Female
6
Mermaid Beach
11:35 min/km
124
181
Kayla HATCHER
Kayla HATCHER #181
Female Under 17
00:27:37.58
00:27:37.58
15
(40)
Under 17
15
00:04:31.53
Female
40
Redhead
13:48 min/km
182
Finella GIBBS-BEAL
Finella GIBBS-BEAL #182
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Noosa Heads
38
183
Kaimana FITTOCK
Kaimana FITTOCK #183
Female Under 17
00:23:11.54
00:23:11.54
3
(7)
Under 17
3
00:00:05.49
Female
7
Bulli
11:35 min/km
151
184
Bree ELLIOTT
Bree ELLIOTT #184
Female Under 17
00:29:30.92
00:29:30.92
17
(52)
Under 17
17
00:06:24.86
Female
52
Trigg Island SLSC
14:45 min/km
117
185
Emily CURRAN
Emily CURRAN #185
Female Under 17
00:27:18.89
00:27:18.89
13
(37)
Under 17
13
00:04:12.84
Female
37
Caves Beach Surf Life Saving Club
13:39 min/km
57
186
Jamie COTTER
Jamie COTTER #186
Female Under 17
00:23:36.07
00:23:36.07
7
(15)
Under 17
7
00:00:30.02
Female
15
Maroochydore
11:48 min/km
187
Charlotte- Rose CONNOR
Charlotte- Rose CONNOR #187
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Kurrawa SLSC
41
189
Isabella COGHLAN
Isabella COGHLAN #189
Female Under 17
00:23:12.29
00:23:12.29
4
(8)
Under 17
4
00:00:06.23
Female
8
North Bondi SLSC
11:36 min/km
91
190
Jessica CAKE
Jessica CAKE #190
Female Under 17
00:25:41.59
00:25:41.59
12
(28)
Under 17
12
00:02:35.54
Female
28
Scarboro SLSC
12:50 min/km
43
191
Maddison BRAVERY
Maddison BRAVERY #191
Female Under 17
00:23:13.17
00:23:13.17
6
(10)
Under 17
6
00:00:07.11
Female
10
Northcliffe SLSC
11:36 min/km
180
192
Chyan BERLINER
Chyan BERLINER #192
Female Under 17
00:32:10.64
00:32:10.64
18
(70)
Under 17
18
00:09:04.58
Female
70
Denmark
16:05 min/km
42
193
Sophie ARTHUR
Sophie ARTHUR #193
Female Under 17
00:23:12.68
00:23:12.68
5
(9)
Under 17
5
00:00:06.62
Female
9
Tallebudgera SLSC
11:36 min/km
58
220
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #220
Female Under 19
00:23:36.26
00:23:36.26
6
(16)
Under 19
6
00:02:04.08
Female
16
Busselton
11:48 min/km
20
221
Jade SLEE
Jade SLEE #221
Female Under 19
00:21:32.17
00:21:32.17
1
(2)
Under 19
1
Female
2
Mermaid Beach
10:46 min/km
51
222
Imogen REES
Imogen REES #222
Female Under 19
00:23:28.02
00:23:28.02
3
(11)
Under 19
3
00:01:55.85
Female
11
Northcliffe SLSC
11:44 min/km
55
223
Josie PAGE
Josie PAGE #223
Female Under 19
00:23:35.44
00:23:35.44
5
(14)
Under 19
5
00:02:03.27
Female
14
11:47 min/km
53
224
April O'GORMAN
April O'GORMAN #224
Female Under 19
00:23:33.12
00:23:33.12
4
(12)
Under 19
4
00:02:00.94
Female
12
Northcliffe SLSC
11:46 min/km
94
225
Samantha GOLDRICK
Samantha GOLDRICK #225
Female Under 19
00:25:53.53
00:25:53.53
7
(29)
Under 19
7
00:04:21.35
Female
29
Maroubra
12:56 min/km
107
226
Kara ELLIOTT
Kara ELLIOTT #226
Female Under 19
00:26:41.32
00:26:41.32
8
(33)
Under 19
8
00:05:09.15
Female
33
City of Perth SLSC
13:20 min/km
22
227
Olivia CORRIN
Olivia CORRIN #227
Female Under 19
00:21:35.47
00:21:35.47
2
(3)
Under 19
2
00:00:03.30
Female
3
Northcliffe SLSC
10:47 min/km
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (269 items)