Coogee Jetty to Jetty Swim XXII
11 Mar 2018
Results
Details
 
Contact
1500m Swim
750m Swim
250m Try-It
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
Page 5 of 5 (222 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
MSWA Category
MSWA CatPos
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
EstTime
SWAclub
TWAclub
Pace
Wave
Finish
63
37
Cooper CAMPBELL
Cooper CAMPBELL #37
Male 10-14
00:14:53.0
00:14:53.0
10
(35)
10-14
10
00:02:28.6
Under 18
18
Male
35
00:30:00
19:50 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:53.0
38
Clark CARLSON
Clark CARLSON #38
Male 45-54
DNS
DNS
45-54
45-49
Male
00:09:14
Tuart Hill Swimming Club
Wave 1 (750m)
86
39
Raphael CHEE
Raphael CHEE #39
Male 45-54
00:16:16.6
00:16:16.6
6
(51)
45-54
6
00:04:29.0
45-49
5
Male
51
00:12:00
21:42 min/km
Wave 1 (750m)
00:16:16.6
101
40
Derryn CLARKSON
Derryn CLARKSON #40
Male 25-34
00:16:51.4
00:16:51.4
7
(60)
25-34
7
00:05:09.6
25-29
5
Male
60
00:20:02
22:28 min/km
Wave 2 (750m)
00:16:51.4
41
Cameron CLOHESSY
Cameron CLOHESSY #41
Male 25-34
DNS
DNS
25-34
25-29
Male
00:25:00
Wave 2 (750m)
128
42
Patrick CLOHESSY
Patrick CLOHESSY #42
Male 65-74
00:17:28.9
00:17:28.9
10
(74)
65-74
10
00:02:53.7
65-69
6
Male
74
00:24:00
23:18 min/km
Wave 2 (750m)
00:17:28.9
43
Patrick CLOHESSY
Patrick CLOHESSY #43
Male 65-74
DNS
DNS
65-74
65-69
Male
00:25:00
Wave 2 (750m)
107
28
Simon BURBIDGE
Simon BURBIDGE #28
Male 35-44
00:16:58.7
00:16:58.7
8
(65)
35-44
8
00:04:32.4
35-39
4
Male
65
00:17:00
22:38 min/km
Wave 1 (750m)
00:16:58.7
102
29
Greg BURBRIDGE
Greg BURBRIDGE #29
Male 10-14
00:16:52.2
00:16:52.2
13
(61)
10-14
13
00:04:27.8
Under 18
21
Male
61
00:50:00
22:29 min/km
Wave 2 (750m)
00:16:52.2
152
30
Mike BURBRIDGE
Mike BURBRIDGE #30
Male 45-54
00:19:13.7
00:19:13.7
12
(85)
45-54
12
00:07:26.1
50-54
5
Male
85
00:50:00
25:38 min/km
Wave 2 (750m)
00:19:13.7
115
31
Jack BUSCH
Jack BUSCH #31
Male 65-74
00:17:13.3
00:17:13.3
9
(70)
65-74
9
00:02:38.1
70-74
4
Male
70
Fremantle Masters
2
00:17:00
22:57 min/km
Wave 1 (750m)
00:17:13.3
53
32
Michael BUSHELL
Michael BUSHELL #32
Male 25-34
00:14:27.7
00:14:27.7
4
(28)
25-34
4
00:02:45.9
30-34
2
Male
28
00:15:00
19:16 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:27.7
103
33
Michael BUTCHER
Michael BUTCHER #33
Male 45-54
00:16:52.6
00:16:52.6
8
(62)
45-54
8
00:05:05.0
45-49
6
Male
62
02:00:00
22:30 min/km
Wave 2 (750m)
00:16:52.6
112
24
Benjamin BRAY
Benjamin BRAY #24
Male 10-14
00:17:08.4
00:17:08.4
15
(68)
10-14
15
00:04:44.0
Under 18
23
Male
68
00:17:45
22:51 min/km
Wave 1 (750m)
00:17:08.4
1
14
Sean BECK
Sean BECK #14
Male 15-24
00:09:20.7
00:09:20.7
1
(1)
15-24
1
Under 18
1
Male
1
00:08:44
South Shore Swimming Club
12:27 min/km
Wave 1 (750m)
00:09:20.7
185
16
Mischa BECKETT
Mischa BECKETT #16
Male 35-44
00:21:34.8
00:21:34.8
14
(101)
35-44
14
00:09:08.5
35-39
5
Male
101
Superfins Masters
4
00:18:21
28:46 min/km
Wave 1 (750m)
00:21:34.8
90
17
Robert BECKETT
Robert BECKETT #17
Male 55-64
00:16:27.2
00:16:27.2
6
(54)
55-64
6
00:03:24.6
60-64
3
Male
54
Superfins Masters
1
00:18:03
21:56 min/km
Wave 1 (750m)
00:16:27.2
78
18
Matthew BENDALL
Matthew BENDALL #18
Male 35-44
00:15:46.3
00:15:46.3
6
(44)
35-44
6
00:03:20.0
35-39
3
Male
44
Armadale Masters
1
00:25:00
21:01 min/km
Wave 2 (750m)
00:15:46.3
8
Norman BAKER
Norman BAKER #8
Male 45-54
DNS
DNS
45-54
45-49
Male
00:27:00
Wave 2 (750m)
27
9
Joe BANDIERA
Joe BANDIERA #9
Male 55-64
00:13:02.6
00:13:02.6
1
(18)
55-64
1
55-59
1
Male
18
00:12:00
17:23 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:02.6
37
3
James ALCOCK
James ALCOCK #3
Male 10-14
00:13:45.5
00:13:45.5
6
(21)
10-14
6
00:01:21.1
Under 18
11
Male
21
00:15:05
18:20 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:45.5
193
1
Michael ADLEY
Michael ADLEY #1
Male 15-24
00:22:39.8
00:22:39.8
15
(104)
15-24
15
00:13:19.1
18-24
9
Male
104
00:30:00
30:13 min/km
Wave 2 (750m)
00:22:39.8
1
2
3
4
[5]
Page 5 of 5 (222 items)