Rottnest Swim Run
10 Mar 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (101 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Member1
Member2
Pace
WestEnd
O/Pos
C/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
58
19
49ers
49ers #19
Mixed Mixed Team
05:01:41.9
05:01:41.9
14
(14)
Mixed Team
14
01:47:50.1
Mixed
14
Ross Sutherland
Kristine Ricci
9:13 min/km
02:12:04.0
71
19
02:49:37.9
51
11
52
52
Tri again
Tri again #52
Male Male Team
04:54:24.0
04:54:24.0
29
(29)
Male Team
29
01:33:10.0
Male
29
Charles Biddle
Michael Abdo
9:00 min/km
02:04:30.0
51
29
02:49:54.0
52
28
49
34
Pint and a Half
Pint and a Half #34
Mixed Mixed Team
04:49:29.7
04:49:29.7
10
(10)
Mixed Team
10
01:35:37.9
Mixed
10
John Haig
Kate Smith
8:51 min/km
01:59:16.0
36
7
02:50:13.7
53
12
54
73
Carpe diem
Carpe diem #73
Male Male Team
04:58:44.4
04:58:44.4
30
(30)
Male Team
30
01:37:30.4
Male
30
Ian Jenkins
Timothy Tandy
9:08 min/km
02:08:20.0
56
31
02:50:24.4
54
29
62
23
No Nerve; No Veuve
No Nerve; No Veuve #23
Female Female Team
05:03:26.5
05:03:26.5
15
(15)
Female Team
15
01:28:33.6
Female
15
Pips Woodhouse
Megan Criddle
9:16 min/km
02:12:42.0
73
17
02:50:44.5
55
14
56
62
Prosecco Pals
Prosecco Pals #62
Female Female Team
05:00:15.1
05:00:15.1
14
(14)
Female Team
14
01:25:22.2
Female
14
Karen Heagney
Genevieve Nevard
9:10 min/km
02:09:21.0
59
13
02:50:54.1
56
15
61
71
Indian Ocean Homes
Indian Ocean Homes #71
Male Male Team
05:02:28.2
05:02:28.2
31
(31)
Male Team
31
01:41:14.2
Male
31
Paul Maslen
Jason Spiro
9:14 min/km
02:10:42.0
65
34
02:51:46.2
57
30
60
16
Ridgeview Ringnecks
Ridgeview Ringnecks #16
Mixed Mixed Team
05:02:15.6
05:02:15.6
16
(16)
Mixed Team
16
01:48:23.8
Mixed
16
Michael Hodgson
Niamh Keane
9:14 min/km
02:09:24.0
60
16
02:52:51.6
58
13
59
18
Mr and Mrs
Mr and Mrs #18
Mixed Mixed Team
05:02:05.8
05:02:05.8
15
(15)
Mixed Team
15
01:48:14.0
Mixed
15
Roger Hastie
Kylie Fletcher
9:14 min/km
02:09:08.0
58
15
02:52:57.8
59
14
51
102
SwimBikeRum
SwimBikeRum #102
Mixed Mixed Team
04:53:28.7
04:53:28.7
12
(12)
Mixed Team
12
01:39:36.9
Mixed
12
Paul Gough
Fiona Nave
8:58 min/km
02:00:30.0
43
8
02:52:58.7
60
15
57
9
Brian and Jimena
Brian and Jimena #9
Mixed Mixed Team
05:01:02.4
05:01:02.4
13
(13)
Mixed Team
13
01:47:10.6
Mixed
13
Brian Shaddick
Jimena Taracena
9:12 min/km
02:07:20.0
54
13
02:53:42.4
61
16
67
12
For The Beer
For The Beer #12
Male Male Team
05:11:28.2
05:11:28.2
35
(35)
Male Team
35
01:50:14.2
Male
35
Ashley Slocum
Matthew Kraus
9:31 min/km
02:17:33.0
78
38
02:53:55.2
62
31
63
82
Team Aquaman
Team Aquaman #82
Male Male Team
05:07:09.5
05:07:09.5
32
(32)
Male Team
32
01:45:55.5
Male
32
Tim Bennett
David Cavanagh
9:23 min/km
02:12:57.0
75
37
02:54:12.5
63
32
64
86
MAXI & ADRIAN
MAXI & ADRIAN #86
Male Male Team
05:08:15.6
05:08:15.6
33
(33)
Male Team
33
01:47:01.6
Male
33
Adrian Robins
Simon Armstrong
9:25 min/km
02:09:49.0
63
33
02:58:26.6
64
33
66
67
Team Rainbow ??
Team Rainbow ?? #67
Female Female Team
05:10:50.8
05:10:50.8
16
(16)
Female Team
16
01:35:57.9
Female
16
Elizabeth Woollard
Charlotte Woollard
9:30 min/km
02:08:51.0
57
12
03:01:59.8
65
16
70
64
Howl at the Mooners
Howl at the Mooners #64
Male Male Team
05:16:39.0
05:16:39.0
38
(38)
Male Team
38
01:55:25.0
Male
38
Dominic Mattes
Nicholas Pope
9:41 min/km
02:11:26.0
68
35
03:05:13.0
66
34
68
79
Sub C
Sub C #79
Male Male Team
05:15:00.2
05:15:00.2
36
(36)
Male Team
36
01:53:46.2
Male
36
Jack Forbes
Jack Forbes
9:37 min/km
02:09:38.0
62
32
03:05:22.2
67
35
65
24
Glissy bros
Glissy bros #24
Male Male Team
05:10:20.7
05:10:20.7
34
(34)
Male Team
34
01:49:06.7
Male
34
Charles Angliss
Alexander Angliss
9:29 min/km
02:04:33.0
52
30
03:05:47.7
68
36
71
97
UTTER LEGENDS
UTTER LEGENDS #97
Female Female Team
05:17:52.1
05:17:52.1
17
(17)
Female Team
17
01:42:59.2
Female
17
Karyss Rose
Kathryn Allen
9:43 min/km
02:11:02.0
67
16
03:06:50.1
69
17
74
39
Kath and Kell
Kath and Kell #39
Mixed Mixed Team
05:22:48.0
05:22:48.0
19
(19)
Mixed Team
19
02:08:56.2
Mixed
19
Jeremy Boland
Tania De Abreu
9:52 min/km
02:12:32.0
72
20
03:10:16.0
70
17
72
41
Blister Sisters
Blister Sisters #41
Mixed Mixed Team
05:20:58.8
05:20:58.8
17
(17)
Mixed Team
17
02:07:07.0
Mixed
17
Sarah Cosoleto
Greg Woood
9:48 min/km
02:09:28.0
61
17
03:11:30.8
71
18
75
15
Why are we doing this?
Why are we doing this? #15
Female Female Team
05:24:56.7
05:24:56.7
18
(18)
Female Team
18
01:50:03.8
Female
18
Tamsyn Black
Julie Gibson
9:56 min/km
02:13:24.0
76
19
03:11:32.7
72
18
69
78
Tim&Joe
Tim&Joe #78
Male Male Team
05:15:55.5
05:15:55.5
37
(37)
Male Team
37
01:54:41.5
Male
37
Tim Auton
Joe Hockley
9:39 min/km
02:02:51.0
47
28
03:13:04.5
73
37
76
95
AND IN FIRST PLACE
AND IN FIRST PLACE #95
Male Male Team
05:25:23.4
05:25:23.4
39
(39)
Male Team
39
02:04:09.4
Male
39
Paul Garwood
Craig Roberston
9:57 min/km
02:11:30.0
69
36
03:13:53.4
74
38
73
28
Tay-Lo
Tay-Lo #28
Mixed Mixed Team
05:21:26.8
05:21:26.8
18
(18)
Mixed Team
18
02:07:35.0
Mixed
18
Mark Taylor
Josie Love
9:49 min/km
02:07:32.0
55
14
03:13:54.8
75
19
80
58
Danielle Wright
Danielle Wright #58
Female Female Team
05:49:13.8
05:49:13.8
20
(20)
Female Team
20
02:14:20.9
Female
20
Danielle Wright
Rebecca Lucas
10:40 min/km
02:31:35.0
85
23
03:17:38.8
76
19
77
77
Date run
Date run #77
Mixed Mixed Team
05:34:01.2
05:34:01.2
20
(20)
Mixed Team
20
02:20:09.4
Mixed
20
Rick Bond
Jade Bond
10:12 min/km
02:11:52.0
70
18
03:22:09.2
77
20
79
87
Slowtillo
Slowtillo #87
Mixed Mixed Team
05:46:50.5
05:46:50.5
21
(21)
Mixed Team
21
02:32:58.7
Mixed
21
Liz Sheehan
Brendan Broughton
10:36 min/km
02:21:30.0
79
21
03:25:20.5
78
21
81
36
KnT rotto tour
KnT rotto tour #36
Female Female Team
05:50:45.1
05:50:45.1
21
(21)
Female Team
21
02:15:52.2
Female
21
Kate Smith
Tegan Case
10:43 min/km
02:23:48.0
80
21
03:26:57.1
79
20
83
4
Quokkettes
Quokkettes #4
Female Female Team
05:56:25.2
05:56:25.2
22
(22)
Female Team
22
02:21:32.3
Female
22
Shirley Treasure
Martha Allen-Byatt
10:53 min/km
02:28:37.0
84
22
03:27:48.2
80
21
82
63
Should of Trained
Should of Trained #63
Mixed Mixed Team
05:55:57.5
05:55:57.5
22
(22)
Mixed Team
22
02:42:05.7
Mixed
22
Richard Millington
Claire Dunkley
10:53 min/km
02:27:52.0
83
23
03:28:05.5
81
22
78
81
Getting Our Moneys worth.
Getting Our Moneys worth. #81
Female Female Team
05:44:32.2
05:44:32.2
19
(19)
Female Team
19
02:09:39.3
Female
19
Naoim Edmunds
Stacey Rout
10:32 min/km
02:15:25.0
77
20
03:29:07.2
82
22
85
54
Benson Gilmour
Benson Gilmour #54
Male Male Team
06:01:19.4
06:01:19.4
40
(40)
Male Team
40
02:40:05.4
Male
40
Benson Gilmour
Declan Keough
11:02 min/km
02:27:34.0
82
39
03:33:45.4
83
39
86
76
Captain Jack and Blackbeard
Captain Jack and Blackbeard #76
Mixed Mixed Team
06:04:40.8
06:04:40.8
23
(23)
Mixed Team
23
02:50:49.0
Mixed
23
Jacqueline Morgan
Benjamin (Ben) Sands
11:09 min/km
02:26:33.0
81
22
03:38:07.8
84
23
84
51
OnePTS
OnePTS #51
Female Female Team
05:57:56.0
05:57:56.0
23
(23)
Female Team
23
02:23:03.1
Female
23
Sarah Houteas
Caroline Braddick
10:56 min/km
02:12:50.0
74
18
03:45:06.0
85
23
46
REYN and Stinky
REYN and Stinky #46
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Bradley Hosking
Reyn Bennell
49
Missed the bus; and the ferry; AGAIN!
Missed the bus; and the ferry; AGAI.. #49
Female Female Team
DNS
DNS
Female Team
Female
Sarah Thompson
Judi Clemie
43
Simon Gregg
Simon Gregg #43
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Simon Gregg
Travis Kell
59
Lib and Pene
Lib and Pene #59
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Libby Storm
Michael Gee
42
10
Damion & Zach
Damion & Zach #10
Male Male Team
04:39:25.2
04:39:25.2
25
(25)
Male Team
25
01:18:11.2
Male
25
Damion Last
Zachary Vinten
8:32 min/km
04:39:25.2
72
Big Willy Style
Big Willy Style #72
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Michael Mcconnell
Aaron Williams
6
Blisters
Blisters #6
Female Female Team
DNS
DNS
Female Team
Female
Jane Heaven
Monique Vollprecht
3
The Traveling WilBerrys
The Traveling WilBerrys #3
Male Male Team
DNF
DNF
Male Team
Male
Peter Berry
Anthony Wilson
02:52:30.1
37
Tri 2 Swim
Tri 2 Swim #37
Mixed Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Mixed
Mari Turner
Paul Taylor
02:25:02.0
33
M&M
M&M #33
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Michelle Gander
Marcus Whelband
27
Spread the Froth
Spread the Froth #27
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Michael Cuttler
Andrew Strunk
02:01:43.0
85
SwimRun UK Champs
SwimRun UK Champs #85
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Ewan Mulhern
David Ogg
98
STARTTRAININGPHIL
STARTTRAININGPHIL #98
Male Male Team
DNF
DNF
Male Team
Male
2 x Calf
1 Hamstring
92
Pure Leasing WA
Pure Leasing WA #92
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Cameron Ewers
Anthony Ewers
111
Easier Said Than Run
Easier Said Than Run #111
Female Female Team
DNS
DNS
Female Team
Female
Miriam Salter
Clare Buckley
1
[2]
3
Page 2 of 3 (101 items)