Rottnest Channel Swim
24 Feb 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Solo
Duo
Team
Lavan Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (436 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
782
Channel 10
Channel 10 #782
Mixed 56+ Mixed
DNF
DNF
56+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Sarah Tilleke
Locklan Gilbert
50
Wave 9
929
Seagals
Seagals #929
Female 100+
DNF
DNF
100+
Female
Western Australia
AUS
Jacqueline Beven
Madeleine Beven
Rachel Ross
105
Wave 12
99
819
Blue Buoys
Blue Buoys #819
Male 150+
05:38:58.18
05:38:58.18
8
(52)
150+
8
01:19:39.22
Male
52
AUT
Ian Grosse
Graeme Marsden
Adrian O'Malley
Charlie Willock
162
17:12 min/km
Wave 10
802
The Land Rats
The Land Rats #802
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
Western Australia
AUS
Don Crellin
Jack Hoffmann
Aidan Hooper
Oscar Stanley
168
Wave 10
189
976
Seafood Platter
Seafood Platter #976
Mixed 100+ Mixed
06:43:03.40
06:43:03.40
33
(79)
100+ Mixed
33
02:27:46.51
Mixed
79
Western Australia
AUS
Clare Buckley
Jamie Sharman
Aidan Talijancich
Adam Whitehouse
119
20:27 min/km
Wave 12
1079
Pol Dive
Pol Dive #1079
Male 100+
DNF
DNF
100+
Male
Western Australia
AUS
Brody Baker
Chris Jacob
Alan Parle
Rod Veal
148
Wave 13
874
Dupain Dynamos
Dupain Dynamos #874
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
Western Australia
AUS
Christopher Lambert
David Scott
Aldo Spadaccini
Jeremy Trott
186
Wave 11
877
Aussie Aquaducks
Aussie Aquaducks #877
Mixed 150+ Mixed
DNF
DNF
150+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Cindy Colling
Lynda Green
Alex Jolly
Kellie Moxham
190
Wave 11
1009
JAAC
JAAC #1009
Mixed 100+ Mixed
DNF
DNF
100+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Aaron Ellis-Kerr
Jodie Ellis-Kerr
Alex Massey
Casey Wheatland
130
Wave 13
66
1038
The Soft Shell Crabs
The Soft Shell Crabs #1038
Male 100+
05:23:17.14
05:23:17.14
16
(37)
100+
16
00:43:48.00
Male
37
New South Wales
AUS
Sam Avery
Dane Barrett
Alexander Burgoyne
Jeremy Dimitrijevich
136
16:24 min/km
Wave 13
62
680
Sala
Sala #680
Female 56+
05:21:54.09
05:21:54.09
2
(3)
56+
2
00:01:09.91
Female
3
Western Australia
AUS
Olivia Gleeson
Amy Bannerman
Alexandra Ayers
Sharon Gleeson
94
16:20 min/km
Wave 8
89
618
Wave Riders
Wave Riders #618
Female 56+
05:35:18.89
05:35:18.89
5
(6)
56+
5
00:14:34.70
Female
6
Western Australia
AUS
Katya Abbott
Bridget Muir
Alkira Remaj
Chloé Volery
71
17:01 min/km
Wave 8
23
1045
Eat Our Bubbles
Eat Our Bubbles #1045
Mixed 100+ Mixed
04:50:54.64
04:50:54.64
7
(13)
100+ Mixed
7
00:35:37.75
Mixed
13
Western Australia
AUS
Phoebe Jones
Warren Jones
Amber Passera
Jeff Vidler
138
14:46 min/km
Wave 13
939
Seal Later
Seal Later #939
Mixed 100+ Mixed
DNF
DNF
100+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Veronica Andrews
Benjamin Ansell
Amy Duffield
Kelly Prindiville
118
Wave 12
67
683
Slip Slap Sloppy
Slip Slap Sloppy #683
Mixed 56+ Mixed
05:23:25.09
05:23:25.09
9
(27)
56+ Mixed
9
01:12:46.00
Mixed
27
Western Australia
AUS
Bruno Barna
Mitch Barns
Andrew Bartlett
Sophie Moustaka
95
16:25 min/km
Wave 8
49
920
Random Tandem
Random Tandem #920
Mixed 100+ Mixed
05:14:48.08
05:14:48.08
12
(22)
100+ Mixed
12
00:59:31.20
Mixed
22
Western Australia
AUS
Kirstie Briggs
Ross Briggs
Andrew Cunningham
Caylee Holmes
103
15:58 min/km
Wave 12
921
Prosser Boys
Prosser Boys #921
Male 100+
DNF
DNF
100+
Male
Western Australia
AUS
Nic Belfrage
Jarryd Catalano
Andrew Jonson
Aaron Rawlinson
104
Wave 12
1011
Steamin Seamen Jr
Steamin Seamen Jr #1011
Male 100+
DNF
DNF
100+
Male
Western Australia
AUS
Caryl Jongedyk
Kurt Jongedyk
Andrew Kepplinger
Russell Pugh
130
Wave 13
1077
Burnt Sausages
Burnt Sausages #1077
Male 100+
Not started
Not started
100+
Male
Western Australia
AUS
Adam Clapp
Alan Edler
Andrew Macgregor
Scott Whitmore
147
Wave 13
75
1080
Turtle Power
Turtle Power #1080
Male 100+
05:29:17.03
05:29:17.03
19
(42)
100+
19
00:49:47.88
Male
42
Western Australia
AUS
Allan Bennett
Liam Bennett
Andrew Meyer
Liam Rush
147
16:42 min/km
Wave 13
664
FROGS
FROGS #664
Mixed 56+ Mixed
DNF
DNF
56+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Lauren Johnson
James Mcauliffe
Andrew Murdoch
Chloe Smith
90
Wave 8
15
641
The Quokkadiles
The Quokkadiles #641
Male 56+
04:44:13.48
04:44:13.48
6
(9)
56+
6
01:07:36.98
Male
9
Western Australia
AUS
Leighton Cook
Harrison Uglow
Andrew Warnock
Bradley Williams
82
14:25 min/km
Wave 8
867
Nook Property
Nook Property #867
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
Western Australia
AUS
Eric Devlin
James Howard
Andy Mcintyre
Michael O'Connor
182
Wave 11
878
Flying Fish
Flying Fish #878
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
Western Australia
AUS
Pat Coleman
Paul Jarrett
Angus Keogh
Alex Obeirne
190
Wave 11
167
900
Ballsy's Gals
Ballsy's Gals #900
Mixed 100+ Mixed
06:11:07.04
06:11:07.04
28
(68)
100+ Mixed
28
01:55:50.15
Mixed
68
Western Australia
AUS
Aaron Balloch
Sarah Bush
Annabelle Campbell
Marta Dymitry
100
18:50 min/km
Wave 12
92
591
Lila
Lila #591
Female 56+
05:36:42.26
05:36:42.26
6
(7)
56+
6
00:15:58.08
Female
7
Western Australia
AUS
Lily Ball
Iman Kaplanian
Asta Preston
Olivia Spadanuda
57
17:05 min/km
Wave 8
645
Bush Chooks
Bush Chooks #645
Male 56+
DNF
DNF
56+
Male
Western Australia
AUS
Benjamin Cook
Samuel Cook
Baillie Goldsmith
Harrison Keeffe
84
Wave 8
111
735
Where's Bazza
Where's Bazza #735
Male 200+
05:45:53.54
05:45:53.54
3
(57)
200+
3
00:29:12.54
Male
57
Western Australia
AUS
Shane Cavanagh
Garry Hearn
Barry Plummer
Mark Selfe
226
17:33 min/km
Wave 9
1050
6304
6304 #1050
Male 100+
DNF
DNF
100+
Male
Western Australia
AUS
Justin Mann
Scott Minchin
Ben Murray
Thomas Smith
140
Wave 13
179
991
The Medium Pacers
The Medium Pacers #991
Male 100+
06:21:38.22
06:21:38.22
30
(81)
100+
30
01:42:09.07
Male
81
Western Australia
AUS
Ben Gerrans
Mitchell Gerrans
Ben Noakes
Timothy Noakes
123
19:22 min/km
Wave 13
63
599
Water Wombats
Water Wombats #599
Mixed 56+ Mixed
05:22:30.93
05:22:30.93
8
(25)
56+ Mixed
8
01:11:51.84
Mixed
25
Western Australia
AUS
Amelia Cleveland
Ronan Hays
Ben Roots
Chloe Thomas
61
16:22 min/km
Wave 8
13
946
Team Jazzia
Team Jazzia #946
Male 100+
04:42:34.39
04:42:34.39
2
(7)
100+
2
00:03:05.24
Male
7
Victoria
AUS
Thomas Moreton
Sam Sheppard
Ben Syme-Ross
Johnson Tran
110
14:20 min/km
Wave 12
165
665
Team Superfins (Coaches)
Team Superfins (Coaches) #665
Mixed 56+ Mixed
06:10:12.99
06:10:12.99
27
(66)
56+ Mixed
27
01:59:33.90
Mixed
66
Western Australia
AUS
Yumi Kagi
Suzanna Olsen
Benjamin Osborne
Benjamin Rosenstreich
90
18:47 min/km
Wave 8
812
Dirty Monkeys
Dirty Monkeys #812
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
Western Australia
AUS
Dharam Apanah
Anthony Johnson
Berin Sluiter
Clancy Sluiter
160
Wave 10
21
809
NSP
NSP #809
Mixed 100+ Mixed
04:49:49.17
04:49:49.17
6
(12)
100+ Mixed
6
00:34:32.28
Mixed
12
Western Australia
AUS
Ellie Bowker
Tristan Box
Bernard Hester
Imogen Mason
135
14:42 min/km
Wave 10
875
Great Southern Sirens
Great Southern Sirens #875
Female 150+
DNF
DNF
150+
Female
Western Australia
AUS
Georgina Cameron
Marcelle Cannon
Bethwyn Hearle
Natasha Williams
187
Wave 11
885
Jetstar mean machine
Jetstar mean machine #885
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
Queensland
AUS
Michael Danaher
Iain Jones
Bill Kentish
Steve Lines
193
Wave 11
141
828
Salty Seanuts
Salty Seanuts #828
Male 150+
05:56:46.47
05:56:46.47
12
(72)
150+
12
01:37:27.51
Male
72
Western Australia
AUS
Morgan Barron
Julian Beaumont
Blair Hartstone
Josh Hodby
166
18:06 min/km
Wave 10
7
965
The Rotto Roosters
The Rotto Roosters #965
Mixed 100+ Mixed
04:29:40.73
04:29:40.73
2
(4)
100+ Mixed
2
00:14:23.85
Mixed
4
Western Australia
AUS
Julia Burford
Eva Demarcq
Blair Mcfadden
Damon Starkey
115
13:41 min/km
Wave 12
818
APAC of Desperados
APAC of Desperados #818
Male 150+
DNS
DNS
150+
Male
SIN
Simon Cowled
Barry Harrington
Brad Johnson
Nathaniel Rowe
163
Wave 10
32
832
The flanno squad
The flanno squad #832
Male 150+
05:00:49.87
05:00:49.87
4
(16)
150+
4
00:41:30.91
Male
16
Western Australia
AUS
Simon Rate
Andrew Rigg
Brad Wall
Troy Ward
157
15:16 min/km
Wave 10
166
637
The Mighty Duck Ups
The Mighty Duck Ups #637
Mixed 56+ Mixed
06:10:37.87
06:10:37.87
28
(67)
56+ Mixed
28
01:59:58.77
Mixed
67
Western Australia
AUS
Mark Barwood
Mikaela Dunn
Brianna Newmham
Aaron Salter
80
18:48 min/km
Wave 8
172
612
Let'S Start Next Week
Let'S Start Next Week #612
Female 56+
06:15:39.28
06:15:39.28
17
(22)
56+
17
00:54:55.09
Female
22
Western Australia
AUS
Jessica Allan
Georgie Atkins
Brianna Sinclair
Kate Storm
67
19:04 min/km
Wave 8
681
Eat My Turbulence
Eat My Turbulence #681
Mixed 56+ Mixed
DNF
DNF
56+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Sule Alagic
Jack Johnson
Brittany Whitehead
Camille Whitehead
95
Wave 8
140
843
2YC2OB
2YC2OB #843
Mixed 150+ Mixed
05:55:26.03
05:55:26.03
6
(54)
150+ Mixed
6
00:34:21.01
Mixed
54
Western Australia
AUS
Rachel Francis
Alison Gee
Brooke Kempton
Cameron Lockley
161
18:02 min/km
Wave 11
815
Bruce's boys
Bruce's boys #815
Male 150+
DNF
DNF
150+
Male
Western Australia
AUS
Brett Fiorini
Dain Hutton
Bruce Stevenson
Matt Thurstun
161
Wave 10
104
614
Missed the ferry
Missed the ferry #614
Female 56+
05:40:57.63
05:40:57.63
10
(12)
56+
10
00:20:13.45
Female
12
Western Australia
AUS
Ella Cook
Ella Grace Maclean
Brydie Neesham
Lara Zimmerman
72
17:18 min/km
Wave 8
161
699
The Quack and Ducklings
The Quack and Ducklings #699
Mixed 56+ Mixed
06:08:29.28
06:08:29.28
25
(64)
56+ Mixed
25
01:57:50.18
Mixed
64
Western Australia
AUS
Jewel Anderson
Tallulah Anderson
Callum Darch
Rebekah Shand
98
18:42 min/km
Wave 8
133
958
Swim Engineers
Swim Engineers #958
Male 100+
05:52:44.92
05:52:44.92
27
(69)
100+
27
01:13:15.77
Male
69
Western Australia
AUS
Scott Draper
Justin Geldard-Ker
Callum Griffiths
Hugh Wolgamot
113
17:54 min/km
Wave 12
29
617
Pink Budgies
Pink Budgies #617
Male 56+
04:59:53.24
04:59:53.24
8
(14)
56+
8
01:23:16.74
Male
14
Western Australia
AUS
Oliver Davis
Toby Muir
Cameron Riseley
Matt Simich
70
15:13 min/km
Wave 8
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (436 items)