MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon 2018
11 Feb 2018
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Country
Nation
CorpSchoolName
Pace
Wave
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
36
112
Oliver Mason
Oliver Mason #112
Male 8-9
00:11:51.56
00:11:51.56
3
(18)
8-9
3
00:01:45.18
Male
18
SIN
AUS
Australian International School
7:11 min/km
Wave 21 Green
00:03:36.87
24:05 min/km
62
5
26
00:00:58.03
33
3
15
00:07:16.66
4:51 min/km
30
6
20
118
Parth Tewari
Parth Tewari #118
Male 8-9
Query
Query
8-9
Male
SIN
IND
Global Indian International School
Wave 21 Green
00:04:37.05
30:47 min/km
111
16
53
00:01:44.12
103
17
50
00:02:15.20
1:30 min/km
3
3
3
10
122
Rey Min (Hannah) Soh
Rey Min (Hannah) Soh #122
Female 10-11
00:10:29.85
00:10:29.85
2
(2)
10-11
2
00:00:12.43
Female
2
MAL
MAL
Marlborough College Malaysia
6:21 min/km
Wave 20 Orange
00:02:28.94
16:32 min/km
3
2
2
00:00:48.93
17
4
4
00:07:11.98
4:47 min/km
28
5
5
69
River Lee
River Lee #69
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
SIN
Singapore Chinese Girls' School
Wave 20 Orange
98
113
Rocco Rotheram
Rocco Rotheram #113
Male 8-9
00:16:18.21
00:16:18.21
14
(47)
8-9
14
00:06:11.83
Male
47
SIN
GBR
Tanglin Trust School
9:52 min/km
Wave 21 Green
00:04:04.74
27:11 min/km
93
11
43
00:01:31.63
90
12
39
00:10:41.83
7:07 min/km
107
19
53
108
117
Sander Wei Lan Schuurmans
Sander Wei Lan Schuurmans #117
Male 8-9
00:17:18.03
00:17:18.03
16
(52)
8-9
16
00:07:11.65
Male
52
SIN
MAL
Cantonment Primary School
10:29 min/km
Wave 21 Green
00:03:51.71
25:44 min/km
80
9
35
00:01:38.20
98
15
45
00:11:48.12
7:52 min/km
115
20
56
82
59
Sara Baroni
Sara Baroni #59
Female 10-11
00:14:36.08
00:14:36.08
34
(38)
10-11
34
00:04:18.66
Female
38
SIN
SIN
8:50 min/km
Wave 20 Orange
00:04:13.99
28:13 min/km
102
38
47
00:01:12.91
69
32
33
00:09:09.16
6:06 min/km
87
31
36
29
66
Sara Howard
Sara Howard #66
Female 10-11
00:11:35.79
00:11:35.79
10
(10)
10-11
10
00:01:18.37
Female
10
TriEdge
SIN
NED
ISS Singapore
7:01 min/km
Wave 20 Orange
00:03:10.60
21:10 min/km
31
15
16
00:01:03.51
46
18
18
00:07:21.67
4:54 min/km
32
6
6
2
142
Shen Oon Max Lee
Shen Oon Max Lee #142
Male 10-11
00:09:46.71
00:09:46.71
2
(2)
10-11
2
00:00:07.43
Male
2
JS Athletics
SIN
SIN
St JosephÆs Institution Junior
5:55 min/km
Wave 19 Blue
00:02:54.18
19:21 min/km
15
5
6
00:00:36.53
1
1
1
00:06:16.00
4:10 min/km
7
2
5
103
105
Sher Min Chang
Sher Min Chang #105
Female 8-9
00:16:45.26
00:16:45.26
7
(47)
8-9
7
00:03:39.22
Female
47
SIN
SIN
10:09 min/km
Wave 22 Pink
00:04:11.31
27:55 min/km
98
8
44
00:01:37.82
97
6
44
00:10:56.12
7:17 min/km
109
8
46
51
71
Shirei Fujiwara
Shirei Fujiwara #71
Female 10-11
00:12:42.78
00:12:42.78
20
(20)
10-11
20
00:02:25.37
Female
20
SIN
JPN
Marlborough College Malaysia
7:42 min/km
Wave 20 Orange
00:03:28.94
23:12 min/km
51
22
23
00:00:57.83
31
12
12
00:08:16.01
5:30 min/km
66
22
25
65
36
Sophia Curic
Sophia Curic #36
Female 8-9
00:13:16.04
00:13:16.04
3
(29)
8-9
3
00:00:10.00
Female
29
KYA
SIN
SIN
Bukit View Primary School
8:02 min/km
Wave 22 Pink
00:04:08.07
27:33 min/km
96
7
43
00:01:15.52
74
4
37
00:07:52.45
5:14 min/km
51
2
17
106
30
Sophie Bird
Sophie Bird #30
Female 8-9
00:17:02.91
00:17:02.91
8
(48)
8-9
8
00:03:56.87
Female
48
SIN
GBR
10:19 min/km
Wave 22 Pink
00:03:46.45
25:09 min/km
74
2
36
00:02:11.17
116
10
50
00:11:05.28
7:23 min/km
110
9
47
75
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #75
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
MAL
GER
Marlborough College Malaysia
Wave 20 Orange
7
114
SPEEDSTERS
SPEEDSTERS #114
Mixed Team
00:10:15.95
00:10:15.95
2
(2)
Team
2
00:00:21.53
Mixed
2
AIS
6:13 min/km
Wave 22 Pink
00:02:55.71
19:31 min/km
17
4
4
00:00:41.13
5
2
2
00:06:39.10
4:26 min/km
14
4
4
50
85
Sulthan Nabeel Sullivan
Sulthan Nabeel Sullivan #85
Male 10-11
00:12:39.45
00:12:39.45
21
(25)
10-11
21
00:03:00.17
Male
25
IDN
IDN
7:40 min/km
Wave 19 Blue
00:03:48.41
25:22 min/km
76
25
32
00:00:57.88
32
12
14
00:07:53.16
5:15 min/km
53
22
28
11
156
Sybella Hawley
Sybella Hawley #156
Female 10-11
00:10:31.87
00:10:31.87
3
(3)
10-11
3
00:00:14.46
Female
3
SIN
AUS
6:22 min/km
Wave 20 Orange
00:02:58.69
19:51 min/km
20
9
9
00:01:01.33
42
16
16
00:06:31.85
4:21 min/km
13
1
1
3
143
Team Fabian Mark and Luka
Team Fabian Mark and Luka #143
Mixed Team
00:09:54.42
00:09:54.42
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Team Fabian
Opera Estate
6:00 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.85
22:25 min/km
42
6
6
00:00:47.31
13
4
4
00:05:45.26
3:50 min/km
5
2
2
42
116
Team Incredible
Team Incredible #116
Mixed Team
00:12:15.78
00:12:15.78
5
(5)
Team
5
00:02:21.36
Mixed
5
7:25 min/km
Wave 22 Pink
00:03:04.46
20:29 min/km
24
5
5
00:00:50.41
21
6
6
00:08:20.91
5:33 min/km
67
8
8
8
197
Team Invincible
Team Invincible #197
Mixed Team
00:10:17.32
00:10:17.32
3
(3)
Team
3
00:00:22.90
Mixed
3
6:14 min/km
Wave 22 Pink
00:02:44.44
18:16 min/km
11
3
3
00:00:47.08
11
3
3
00:06:45.79
4:30 min/km
18
5
5
1
Team Knicks
Team Knicks #1
Mixed Team
Query
Query
Team
Mixed
St Joseph Instituition Junior
Wave 22 Pink
00:04:37.32
30:48 min/km
112
9
9
00:01:02.30
44
8
8
00:03:39.88
2:26 min/km
4
1
1
30
63
Tegan Sweeney
Tegan Sweeney #63
Female 10-11
00:11:35.99
00:11:35.99
11
(11)
10-11
11
00:01:18.58
Female
11
SIN
AUS
Canadian International School
7:01 min/km
Wave 20 Orange
00:02:39.94
17:46 min/km
5
3
3
00:00:58.85
35
13
13
00:07:57.19
5:18 min/km
54
17
19
196
THE STROKING STRIDERS
THE STROKING STRIDERS #196
Mixed Team
Query
Query
Team
Mixed
AIS
Wave 22 Pink
00:02:23.32
15:55 min/km
1
1
1
00:00:40.96
4
1
1
00:06:18.04
4:12 min/km
8
3
3
46
22
Tiago Acosta
Tiago Acosta #22
Male 10-11
00:12:28.09
00:12:28.09
19
(22)
10-11
19
00:02:48.81
Male
22
A4 sports
SIN
CHE
7:33 min/km
Wave 19 Blue
00:03:25.79
22:51 min/km
48
17
20
00:01:11.60
68
19
27
00:07:50.70
5:13 min/km
50
21
27
87
73
Tiffany Poon
Tiffany Poon #73
Female 10-11
00:14:54.34
00:14:54.34
36
(40)
10-11
36
00:04:36.93
Female
40
SIN
SIN
Raffles Girls' Primary School
9:02 min/km
Wave 20 Orange
00:04:19.46
28:49 min/km
105
39
48
00:01:29.43
88
36
41
00:09:05.44
6:03 min/km
86
30
35
27
100
Titouan Cazaux Maleville
Titouan Cazaux Maleville #100
Male 10-11
00:11:29.43
00:11:29.43
13
(15)
10-11
13
00:01:50.15
Male
15
SIN
FRA
6:57 min/km
Wave 19 Blue
00:03:21.43
22:22 min/km
41
14
17
00:01:06.63
53
15
23
00:07:01.36
4:40 min/km
25
13
17
90
Tristan Xu Rui Ng
Tristan Xu Rui Ng #90
Male 10-11
DNS
DNS
10-11
Male
SIN
SIN
Wave 19 Blue
59
104
Xin Ting Hiew
Xin Ting Hiew #104
Female 8-9
00:13:06.04
00:13:06.04
1
(24)
8-9
1
Female
24
MAL
MAL
Australian International School Malaysia
7:56 min/km
Wave 22 Pink
00:02:59.08
19:53 min/km
21
1
10
00:01:59.29
112
9
48
00:08:07.66
5:25 min/km
61
3
22
100
47
Ye Cheng Jerome Liaw
Ye Cheng Jerome Liaw #47
Male 8-9
00:16:25.71
00:16:25.71
15
(48)
8-9
15
00:06:19.33
Male
48
SIN
SIN
St Gabriel's Primary School
9:57 min/km
Wave 21 Green
00:04:55.38
32:49 min/km
115
18
55
00:01:17.43
76
10
29
00:10:12.89
6:48 min/km
101
18
50
110
38
Ye Heng Joel Liaw
Ye Heng Joel Liaw #38
Male 8-9
00:19:17.89
00:19:17.89
17
(54)
8-9
17
00:09:11.51
Male
54
SIN
SIN
St Gabriel's Primary School
11:41 min/km
Wave 21 Green
00:08:41.95
57:59 min/km
119
21
59
00:01:43.27
101
16
48
00:08:52.66
5:55 min/km
82
13
42
80
87
Yik Chong Ethan Tan
Yik Chong Ethan Tan #87
Male 10-11
00:14:31.61
00:14:31.61
29
(37)
10-11
29
00:04:52.33
Male
37
SIN
SIN
Henry Park
8:48 min/km
Wave 19 Blue
00:04:06.18
27:21 min/km
94
33
44
00:01:51.11
107
34
53
00:08:34.32
5:42 min/km
75
27
37
111
Zayden Teo
Zayden Teo #111
Male 8-9
DNF
DNF
8-9
00:12:14.61
Male
SIN
SIN
St Joseph's Institution Junior
Wave 21 Green
00:08:15.95
55:06 min/km
118
20
58
00:01:48.67
105
19
52
00:12:16.35
8:10 min/km
116
21
57
78
Zunwei Mah
Zunwei Mah #78
Male 10-11
DNS
DNS
10-11
Male
MAL
MAL
Australian International School Malaysia
Wave 19 Blue
1
2
[3]
Page 3 of 3 (133 items)
© 2023