MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon 2018
11 Feb 2018
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Country
Nation
CorpSchoolName
Pace
Wave
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
23
Elka Patterson
Elka Patterson #23
Female 8-9
DNF
DNF
8-9
Female
Terai Melayu
SIN
USA
Innova Primary School
Wave 22 Pink
00:04:43.81
31:32 min/km
114
11
51
00:02:40.52
119
11
51
34
Nora Galan
Nora Galan #34
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
Arrivo Primo Singapura
SIN
ESP
Canadian International School
Wave 22 Pink
43
Erwann Feddal
Erwann Feddal #43
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
Wave 21 Green
49
Kai Rigg
Kai Rigg #49
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
AUS
Australian International School
Wave 21 Green
60
Irving Stewart
Irving Stewart #60
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
AUS
Singapore American School
Wave 20 Orange
57
Kara Willett
Kara Willett #57
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Arrivo Primo Singapura
AUS
AUS
Dulwich College Singapore
Wave 20 Orange
64
Keira Galan
Keira Galan #64
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Arrivo Primo Singapura
SIN
ESP
Canadian International School
Wave 20 Orange
69
River Lee
River Lee #69
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
SIN
Singapore Chinese Girls' School
Wave 20 Orange
75
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #75
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
MAL
GER
Marlborough College Malaysia
Wave 20 Orange
77
Alex Thomas
Alex Thomas #77
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
GBR
UWCSEA Dover
Wave 19 Blue
78
Zunwei Mah
Zunwei Mah #78
Male 10-11
DNS
DNS
10-11
Male
MAL
MAL
Australian International School Malaysia
Wave 19 Blue
90
Tristan Xu Rui Ng
Tristan Xu Rui Ng #90
Male 10-11
DNS
DNS
10-11
Male
SIN
SIN
Wave 19 Blue
98
Ethan Ronsisvalle
Ethan Ronsisvalle #98
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Arrivo Primo Singapura
SIN
GBR
Stanford International American School
Wave 19 Blue
119
Esteban Guilbert
Esteban Guilbert #119
Male 8-9
DNS
DNS
8-9
Male
SIN
FRA
Wave 21 Green
151
Joe Cowen
Joe Cowen #151
Male 10-11
DNS
DNS
10-11
Male
SIN
AUS
Wave 19 Blue
107
Brendan Yap
Brendan Yap #107
Male 8-9
Query
Query
8-9
Male
MetaSport Club
SIN
IRL
Bukit Timah Primary School
Wave 21 Green
00:05:27.04
36:20 min/km
117
19
57
00:02:02.42
114
20
57
00:01:11.91
0:47 min/km
1
1
1
26
Mohammad Azim Hersoo
Mohammad Azim Hersoo #26
Male 8-9
Query
Query
8-9
Male
SIN
IDN
Wave 21 Green
00:04:42.95
31:26 min/km
113
17
54
00:01:36.66
95
13
43
00:02:08.00
1:25 min/km
2
2
2
118
Parth Tewari
Parth Tewari #118
Male 8-9
Query
Query
8-9
Male
SIN
IND
Global Indian International School
Wave 21 Green
00:04:37.05
30:47 min/km
111
16
53
00:01:44.12
103
17
50
00:02:15.20
1:30 min/km
3
3
3
1
Team Knicks
Team Knicks #1
Mixed Team
Query
Query
Team
Mixed
St Joseph Instituition Junior
Wave 22 Pink
00:04:37.32
30:48 min/km
112
9
9
00:01:02.30
44
8
8
00:03:39.88
2:26 min/km
4
1
1
3
143
Team Fabian Mark and Luka
Team Fabian Mark and Luka #143
Mixed Team
00:09:54.42
00:09:54.42
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Team Fabian
Opera Estate
6:00 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.85
22:25 min/km
42
6
6
00:00:47.31
13
4
4
00:05:45.26
3:50 min/km
5
2
2
1
149
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #149
Male 10-11
00:09:39.28
00:09:39.28
1
(1)
10-11
1
Male
1
Aquatic Masters Swim Club
SIN
SIN
Nanyang Primary School
5:51 min/km
Wave 19 Blue
00:02:36.10
17:20 min/km
4
1
1
00:00:51.32
23
9
10
00:06:11.85
4:07 min/km
6
1
4
2
142
Shen Oon Max Lee
Shen Oon Max Lee #142
Male 10-11
00:09:46.71
00:09:46.71
2
(2)
10-11
2
00:00:07.43
Male
2
JS Athletics
SIN
SIN
St JosephÆs Institution Junior
5:55 min/km
Wave 19 Blue
00:02:54.18
19:21 min/km
15
5
6
00:00:36.53
1
1
1
00:06:16.00
4:10 min/km
7
2
5
196
THE STROKING STRIDERS
THE STROKING STRIDERS #196
Mixed Team
Query
Query
Team
Mixed
AIS
Wave 22 Pink
00:02:23.32
15:55 min/km
1
1
1
00:00:40.96
4
1
1
00:06:18.04
4:12 min/km
8
3
3
4
37
Daniel Louw
Daniel Louw #37
Male 10-11
00:10:01.46
00:10:01.46
3
(3)
10-11
3
00:00:22.18
Male
3
PHI
AUS
6:04 min/km
Wave 19 Blue
00:02:57.88
19:45 min/km
19
6
7
00:00:42.97
7
3
4
00:06:20.60
4:13 min/km
9
3
6
5
134
Mike Lee
Mike Lee #134
Male 10-11
00:10:06.27
00:10:06.27
4
(4)
10-11
4
00:00:26.99
Male
4
SIN
SIN
Anglo Chinese School
6:07 min/km
Wave 19 Blue
00:02:40.56
17:50 min/km
6
2
2
00:00:59.72
38
13
17
00:06:25.99
4:17 min/km
10
4
7
19
81
Anthony Latchford
Anthony Latchford #81
Male 10-11
00:11:05.90
00:11:05.90
9
(10)
10-11
9
00:01:26.62
Male
10
SIN
GBR
6:43 min/km
Wave 19 Blue
00:03:11.91
21:19 min/km
33
10
12
00:01:26.69
85
25
36
00:06:27.29
4:18 min/km
11
5
8
16
95
Julius Groenewegen
Julius Groenewegen #95
Male 10-11
00:10:58.19
00:10:58.19
7
(8)
10-11
7
00:01:18.91
Male
8
SIN
NED
Marlborough College Malaysia
6:38 min/km
Wave 19 Blue
00:03:42.08
24:40 min/km
65
22
27
00:00:45.77
10
4
5
00:06:30.33
4:20 min/km
12
6
9
11
156
Sybella Hawley
Sybella Hawley #156
Female 10-11
00:10:31.87
00:10:31.87
3
(3)
10-11
3
00:00:14.46
Female
3
SIN
AUS
6:22 min/km
Wave 20 Orange
00:02:58.69
19:51 min/km
20
9
9
00:01:01.33
42
16
16
00:06:31.85
4:21 min/km
13
1
1
7
114
SPEEDSTERS
SPEEDSTERS #114
Mixed Team
00:10:15.95
00:10:15.95
2
(2)
Team
2
00:00:21.53
Mixed
2
AIS
6:13 min/km
Wave 22 Pink
00:02:55.71
19:31 min/km
17
4
4
00:00:41.13
5
2
2
00:06:39.10
4:26 min/km
14
4
4
18
79
Benjamin Martin
Benjamin Martin #79
Male 10-11
00:11:00.96
00:11:00.96
8
(9)
10-11
8
00:01:21.68
Male
9
SIN
GBR
Tanglin Trust School
6:40 min/km
Wave 19 Blue
00:03:26.80
22:58 min/km
50
18
21
00:00:54.29
28
10
12
00:06:39.86
4:26 min/km
15
7
10
12
56
Matilda Pearce
Matilda Pearce #56
Female 10-11
00:10:34.10
00:10:34.10
4
(4)
10-11
4
00:00:16.68
Female
4
SIN
GBR
Tanglin Trust School
6:24 min/km
Wave 20 Orange
00:03:08.56
20:57 min/km
27
13
14
00:00:44.55
9
3
3
00:06:40.98
4:27 min/km
16
2
2
6
115
Hugo Tan
Hugo Tan #115
Male 8-9
00:10:06.37
00:10:06.37
1
(5)
8-9
1
Male
5
MAL
MAL
6:07 min/km
Wave 21 Green
00:02:42.03
18:00 min/km
9
1
4
00:00:39.00
2
1
2
00:06:45.33
4:30 min/km
17
4
11
8
197
Team Invincible
Team Invincible #197
Mixed Team
00:10:17.32
00:10:17.32
3
(3)
Team
3
00:00:22.90
Mixed
3
6:14 min/km
Wave 22 Pink
00:02:44.44
18:16 min/km
11
3
3
00:00:47.08
11
3
3
00:06:45.79
4:30 min/km
18
5
5
13
99
Hayden Roberts
Hayden Roberts #99
Male 10-11
00:10:49.65
00:10:49.65
5
(6)
10-11
5
00:01:10.37
Male
6
SIN
AUS
6:33 min/km
Wave 19 Blue
00:03:09.85
21:05 min/km
29
8
9
00:00:47.40
15
7
8
00:06:52.40
4:34 min/km
19
8
12
32
150
Amos Baird
Amos Baird #150
Male 10-11
00:11:41.59
00:11:41.59
15
(17)
10-11
15
00:02:02.31
Male
17
SIN
AUS
7:05 min/km
Wave 19 Blue
00:03:20.18
22:14 min/km
39
12
15
00:01:28.39
86
26
37
00:06:53.01
4:35 min/km
20
9
13
14
139
Morris Helmantel
Morris Helmantel #139
Male 10-11
00:10:55.35
00:10:55.35
6
(7)
10-11
6
00:01:16.07
Male
7
SIN
NED
Canadian International School
6:37 min/km
Wave 19 Blue
00:03:18.93
22:06 min/km
37
11
14
00:00:40.77
3
2
3
00:06:55.64
4:37 min/km
21
10
14
31
86
Dylan Nissen
Dylan Nissen #86
Male 10-11
00:11:41.40
00:11:41.40
14
(16)
10-11
14
00:02:02.12
Male
16
SIN
AUS
Australian International School
7:05 min/km
Wave 19 Blue
00:03:22.74
22:31 min/km
44
15
18
00:01:22.91
82
23
34
00:06:55.74
4:37 min/km
22
11
15
39
140
Gerardo Diaz
Gerardo Diaz #140
Male 10-11
00:12:12.19
00:12:12.19
18
(21)
10-11
18
00:02:32.91
Male
21
SIN
MEX
Canadian International School
7:23 min/km
Wave 19 Blue
00:03:33.91
23:46 min/km
56
20
23
00:01:39.92
100
32
47
00:06:58.35
4:38 min/km
23
12
16
15
128
Diana Veres
Diana Veres #128
Female 10-11
00:10:57.65
00:10:57.65
5
(5)
10-11
5
00:00:40.24
Female
5
SIN
HUN
6:38 min/km
Wave 20 Orange
00:03:06.13
20:40 min/km
25
12
13
00:00:53.07
27
10
10
00:06:58.44
4:38 min/km
24
3
3
27
100
Titouan Cazaux Maleville
Titouan Cazaux Maleville #100
Male 10-11
00:11:29.43
00:11:29.43
13
(15)
10-11
13
00:01:50.15
Male
15
SIN
FRA
6:57 min/km
Wave 19 Blue
00:03:21.43
22:22 min/km
41
14
17
00:01:06.63
53
15
23
00:07:01.36
4:40 min/km
25
13
17
9
130
Eliza Tan
Eliza Tan #130
Female 10-11
00:10:17.41
00:10:17.41
1
(1)
10-11
1
Female
1
MAL
MAL
6:14 min/km
Wave 20 Orange
00:02:26.44
16:16 min/km
2
1
1
00:00:42.81
6
1
1
00:07:08.15
4:45 min/km
26
4
4
20
145
Kian Thompson
Kian Thompson #145
Male 10-11
00:11:08.32
00:11:08.32
10
(11)
10-11
10
00:01:29.04
Male
11
SIN
AUS
Australian International School
6:45 min/km
Wave 19 Blue
00:03:10.93
21:12 min/km
32
9
11
00:00:47.34
14
6
7
00:07:10.04
4:46 min/km
27
14
18
10
122
Rey Min (Hannah) Soh
Rey Min (Hannah) Soh #122
Female 10-11
00:10:29.85
00:10:29.85
2
(2)
10-11
2
00:00:12.43
Female
2
MAL
MAL
Marlborough College Malaysia
6:21 min/km
Wave 20 Orange
00:02:28.94
16:32 min/km
3
2
2
00:00:48.93
17
4
4
00:07:11.98
4:47 min/km
28
5
5
23
120
Leprovost Lucas
Leprovost Lucas #120
Male 8-9
00:11:18.91
00:11:18.91
2
(13)
8-9
2
00:01:12.53
Male
13
SIN
FRA
6:51 min/km
Wave 21 Green
00:03:14.45
21:36 min/km
34
3
13
00:00:51.52
24
2
11
00:07:12.93
4:48 min/km
29
5
19
36
112
Oliver Mason
Oliver Mason #112
Male 8-9
00:11:51.56
00:11:51.56
3
(18)
8-9
3
00:01:45.18
Male
18
SIN
AUS
Australian International School
7:11 min/km
Wave 21 Green
00:03:36.87
24:05 min/km
62
5
26
00:00:58.03
33
3
15
00:07:16.66
4:51 min/km
30
6
20
58
96
Felix Hemel
Felix Hemel #96
Male 10-11
00:12:59.12
00:12:59.12
24
(29)
10-11
24
00:03:19.84
Male
29
SIN
NED
Dover Court International School
7:52 min/km
Wave 19 Blue
00:03:58.44
26:29 min/km
88
29
39
00:01:43.37
102
33
49
00:07:17.31
4:51 min/km
31
15
21
35
125
Jessica Isherwood
Jessica Isherwood #125
Female 10-11
00:11:46.15
00:11:46.15
14
(14)
10-11
14
00:01:28.73
Female
14
SIN
AUS
Bukit Timah Primary School
7:07 min/km
Wave 20 Orange
00:03:16.72
21:51 min/km
36
17
18
00:01:07.61
55
23
24
00:07:21.81
4:54 min/km
33
7
7
29
66
Sara Howard
Sara Howard #66
Female 10-11
00:11:35.79
00:11:35.79
10
(10)
10-11
10
00:01:18.37
Female
10
TriEdge
SIN
NED
ISS Singapore
7:01 min/km
Wave 20 Orange
00:03:10.60
21:10 min/km
31
15
16
00:01:03.51
46
18
18
00:07:21.67
4:54 min/km
32
6
6
21
127
Leprovost Oceane
Leprovost Oceane #127
Female 10-11
00:11:14.15
00:11:14.15
6
(6)
10-11
6
00:00:56.74
Female
6
SIN
FRA
6:48 min/km
Wave 20 Orange
00:02:59.78
19:58 min/km
22
10
11
00:00:50.08
20
6
6
00:07:24.29
4:56 min/km
34
8
8
17
199
Girls Star
Girls Star #199
Mixed Team
00:10:59.06
00:10:59.06
4
(4)
Team
4
00:01:04.63
Mixed
4
Team SSR
SIN
6:39 min/km
Wave 22 Pink
00:02:44.03
18:13 min/km
10
2
2
00:00:48.10
16
5
5
00:07:26.93
4:57 min/km
35
6
6
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)
© 2023