Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
67
59
Ben MERCER
Ben MERCER #59
Male Veteran (40-49)
05:03:28.12
05:03:28.12
9
(34)
Veteran (40-49)
9
00:33:26.73
Male
34
Western Australia
AUS
5:18 min/km
01:04:47.28
4:47 min/km
15
2
10
00:01:11.28
143
5
42
01:16:45.95
6:08 min/km
60
6
29
00:51:03.58
23:12 min/km
160
11
61
00:02:01.19
162
4
51
01:45:31.93
16.2 km/h
199
26
91
00:00:43.23
91
10
41
00:01:23.66
3:29 min/km
40
10
30
249
89
Nicole JAHN
Nicole JAHN #89
Female Veteran (40-49)
06:26:14.47
06:26:14.47
2
(13)
Veteran (40-49)
2
01:48:17.98
Female
13
Western Australia
AUS
6:45 min/km
01:32:48.32
6:52 min/km
159
2
8
00:02:21.06
205
3
21
01:52:46.05
9:01 min/km
275
4
22
00:51:08.55
23:14 min/km
162
2
14
00:03:51.08
208
3
21
02:00:23.32
14.2 km/h
250
2
18
00:01:03.94
212
4
19
00:01:52.14
4:40 min/km
191
3
14
36
14
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #14
Female Prime (18-39)
04:46:09.86
04:46:09.86
1
(2)
Prime (18-39)
1
Female
2
Victoria
AUS
5:00 min/km
01:21:22.15
6:01 min/km
80
2
3
00:00:34.15
5
1
1
01:11:57.11
5:45 min/km
35
3
4
00:41:27.55
18:50 min/km
33
1
2
00:02:45.86
184
3
17
01:25:57.23
19.9 km/h
48
2
3
00:00:34.04
26
1
1
00:01:31.76
3:49 min/km
89
3
6
7
31
Tom CHADBOURNE
Tom CHADBOURNE #31
Male Prime (18-39)
04:28:26.25
04:28:26.25
2
(6)
Prime (18-39)
2
00:12:40.65
Male
6
Western Australia
AUS
4:42 min/km
01:08:11.05
5:03 min/km
21
2
13
00:00:42.61
19
1
11
01:09:51.59
5:35 min/km
22
5
13
00:46:31.15
21:08 min/km
89
5
33
00:01:47.91
156
3
48
01:19:05.16
21.6 km/h
16
2
10
00:00:39.01
53
4
26
00:01:37.74
4:04 min/km
117
19
62
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
5
4
Brody BAKER
Brody BAKER #4
Male Prime (18-39)
04:15:45.59
04:15:45.59
1
(5)
Prime (18-39)
1
Male
5
Western Australia
AUS
4:28 min/km
01:04:35.34
4:47 min/km
14
1
9
00:01:21.19
159
2
46
01:09:08.67
5:31 min/km
20
4
11
00:43:43.66
19:52 min/km
52
2
19
00:01:23.18
116
2
40
01:13:41.98
23.2 km/h
10
1
6
00:00:36.83
39
3
19
00:01:14.71
3:06 min/km
14
3
12
11
6
Kelby MURRAY
Kelby MURRAY #6
Male Veteran (40-49)
04:30:53.08
04:30:53.08
2
(8)
Veteran (40-49)
2
00:00:51.68
Male
8
Western Australia
AUS
4:44 min/km
01:03:53.92
4:43 min/km
12
1
7
00:01:12.05
148
6
44
01:11:36.60
5:43 min/km
32
3
16
00:47:54.59
21:46 min/km
106
5
40
00:02:12.24
169
5
54
01:21:54.99
20.9 km/h
26
3
15
00:00:39.12
55
6
28
00:01:29.56
3:43 min/km
70
16
45
19
104
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #104
Female Veteran (40-49)
04:37:56.49
04:37:56.49
1
(1)
Veteran (40-49)
1
Female
1
Western Australia
AUS
4:52 min/km
01:17:44.24
5:45 min/km
63
1
2
00:01:24.03
167
1
17
01:11:25.07
5:42 min/km
29
1
3
00:42:38.36
19:22 min/km
42
1
4
00:01:57.53
160
1
12
01:20:39.53
21.2 km/h
23
1
1
00:00:46.16
121
2
8
00:01:21.56
3:23 min/km
28
1
3
40
12
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #12
Female Prime (18-39)
04:49:02.50
04:49:02.50
2
(3)
Prime (18-39)
2
00:02:52.63
Female
3
Western Australia
AUS
5:03 min/km
01:17:06.49
5:42 min/km
58
1
1
00:00:56.43
78
2
8
01:10:35.67
5:38 min/km
27
1
1
00:45:18.02
20:35 min/km
69
2
7
00:02:10.35
168
1
14
01:30:54.61
18.8 km/h
80
3
4
00:00:48.20
139
3
12
00:01:12.70
3:01 min/km
8
1
1
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
33
106
Robert LIM
Robert LIM #106
Male Vintage (50-59)
04:44:45.36
04:44:45.36
1
(19)
Vintage (50-59)
1
Male
19
Western Australia
AUS
4:59 min/km
01:09:13.51
5:07 min/km
24
1
14
00:01:13.88
151
1
45
01:21:05.19
6:29 min/km
106
2
53
00:45:24.58
20:38 min/km
70
2
27
00:01:41.36
150
1
47
01:24:16.17
20.3 km/h
36
1
21
00:00:29.15
8
1
4
00:01:21.49
3:23 min/km
26
1
20
268
116
Tanya JOHNSTONE
Tanya JOHNSTONE #116
Female Vintage (50-59)
06:59:54.00
06:59:54.00
1
(19)
Vintage (50-59)
1
Female
19
Western Australia
AUS
7:21 min/km
02:06:04.29
9:20 min/km
263
1
18
00:01:56.46
192
1
19
01:45:11.58
8:24 min/km
262
1
19
00:58:11.17
26:26 min/km
225
1
17
00:03:23.40
200
1
19
02:02:01.69
14.0 km/h
256
1
19
00:01:14.76
243
1
21
00:01:50.63
4:36 min/km
186
1
13
146
120
Tony KRIENING
Tony KRIENING #120
Male Masters (60+)
05:34:56.30
05:34:56.30
1
(68)
Masters (60+)
1
Male
68
Western Australia
AUS
5:51 min/km
01:24:25.63
6:15 min/km
107
1
56
00:02:11.06
201
2
70
01:33:05.70
7:26 min/km
216
3
100
00:51:55.44
23:36 min/km
168
1
64
00:04:39.75
220
2
83
01:35:46.16
17.9 km/h
125
1
59
00:01:21.73
254
3
112
00:01:30.80
3:47 min/km
82
1
49
119
131
Ethan CONNOLLY
Ethan CONNOLLY #131
Male Junior (Under 18)
05:25:49.55
05:25:49.55
1
(54)
Junior (Under 18)
1
Male
54
Victoria
AUS
5:42 min/km
01:29:00.48
6:35 min/km
135
1
69
00:03:01.68
225
1
87
01:23:48.97
6:42 min/km
135
1
65
00:44:37.22
20:16 min/km
61
1
23
00:04:27.26
218
1
82
01:38:38.75
17.3 km/h
145
1
66
00:00:31.05
12
1
5
00:01:44.13
4:20 min/km
156
1
80
43
200
Boonged As!
Boonged As! #200
Mixed AR Pair
04:49:28.48
04:49:28.48
3
(17)
AR Pair
3
00:05:47.41
Mixed
17
Western Australia
AUS
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
5:04 min/km
01:01:29.45
4:33 min/km
8
1
3
00:01:00.16
102
2
64
01:18:33.58
6:17 min/km
77
4
33
00:48:38.66
22:06 min/km
116
1
64
00:01:47.48
155
2
97
01:35:33.23
17.9 km/h
119
3
59
00:00:52.89
171
4
81
00:01:33.00
3:52 min/km
94
7
34
26
317
Fuzzy the Rabbito Yabbie and the Salty Seadog
Fuzzy the Rabbito Yabbie and the Sa.. #317
Mixed Open Team of 2
04:41:30.51
04:41:30.51
2
(9)
Open Team of 2
2
00:13:14.38
Mixed
9
Western Australia
AUS
Adam Bloomfield
Adam Bloomfield
Troy Baird
Troy Baird
4:55 min/km
01:01:19.04
4:32 min/km
6
1
2
00:02:14.56
203
26
112
01:14:28.70
5:57 min/km
43
3
18
00:45:12.36
20:32 min/km
67
7
35
00:01:51.07
157
17
98
01:34:12.87
18.2 km/h
110
13
53
00:00:40.25
73
7
37
00:01:31.63
3:49 min/km
87
9
32
91
472
Aged In Oak
Aged In Oak #472
Mixed Mixed Team
05:17:11.03
05:17:11.03
13
(44)
Mixed Team
13
00:46:00.46
Mixed
44
Western Australia
AUS
Josh Maurice
Andrew Jardine
Jo Eastcott
Frank Waters
5:33 min/km
01:01:01.40
4:31 min/km
5
1
1
00:00:39.26
9
1
2
01:35:22.92
7:37 min/km
233
29
115
00:51:07.41
23:14 min/km
161
23
87
00:01:26.23
126
28
74
01:43:50.35
16.5 km/h
192
28
95
00:01:56.54
271
37
132
00:01:46.90
4:27 min/km
172
15
76
123
404
FAB CHICKS
FAB CHICKS #404
Female Female Team
05:26:05.88
05:26:05.88
3
(7)
Female Team
3
00:17:37.49
Female
7
Western Australia
AUS
Kathleen Lowry
Aimee Christie
Rachel Greene
Marilena Stimpfl
5:42 min/km
01:25:50.99
6:21 min/km
115
1
4
00:00:43.94
24
1
2
01:29:14.54
7:08 min/km
183
5
10
00:42:59.89
19:32 min/km
47
3
5
00:02:06.12
164
12
13
01:42:22.26
16.7 km/h
179
4
8
00:00:49.73
151
8
13
00:01:58.39
4:55 min/km
221
10
18
37
420
SCC Yr 11 Mixed Team
SCC Yr 11 Mixed Team #420
Mixed Junior Team
04:46:16.59
04:46:16.59
3
(15)
Junior Team
3
00:13:21.01
Mixed
15
Western Australia
AUS
Maxwell Smith
Kelsey Eastwood
Kelsey Eastwood
Jakob Bromley
5:00 min/km
01:08:13.71
5:03 min/km
22
1
9
00:00:47.20
34
4
18
01:19:17.88
6:20 min/km
87
4
39
00:40:27.96
18:23 min/km
23
2
13
00:00:51.81
10
1
4
01:34:42.78
18.1 km/h
114
3
56
00:00:30.45
10
2
6
00:01:24.78
3:31 min/km
48
3
12
16
361
YOUNG FELLAS
YOUNG FELLAS #361
Mixed Veteran Team of 2
04:36:53.58
04:36:53.58
2
(7)
Veteran Team of 2
2
00:03:55.70
Mixed
7
Western Australia
AUS
Stephen Kernutt
Cy Cumming
Stephen Kernutt
Cy Cumming
4:50 min/km
01:15:36.77
5:36 min/km
52
1
20
00:00:43.90
23
1
10
01:11:28.00
5:43 min/km
30
1
12
00:40:59.49
18:37 min/km
26
1
14
00:00:49.63
8
1
3
01:25:06.32
20.1 km/h
43
3
17
00:00:45.18
108
9
53
00:01:24.27
3:30 min/km
44
2
11
519
K Team
K Team #519
Male Veteran Team
Started
Started
Veteran Team
Male
Western Australia
AUS
Jared Graves
Duncan Abbs
Ross Williams
David Sharpham
01:26:12.17
6:23 min/km
118
1
62
76
543
Tofu Titans
Tofu Titans #543
Mixed Veteran Team
05:10:30.98
05:10:30.98
10
(32)
Veteran Team
10
00:40:15.39
Mixed
32
Western Australia
AUS
Gavin Bicknell
Peter Illingworth
Stephen Mcgrath
Bernard Brummage
5:26 min/km
01:05:10.34
4:49 min/km
16
1
6
00:01:15.28
155
21
95
01:26:31.44
6:55 min/km
158
15
74
01:04:11.96
29:10 min/km
258
25
128
00:01:08.41
67
9
41
01:29:31.81
19.1 km/h
70
10
30
00:00:50.91
160
12
76
00:01:50.81
4:37 min/km
187
13
85
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023