Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
22
428
Busso Boys
Busso Boys #428
Male Male Team
04:40:19.80
04:40:19.80
7
(13)
Male Team
7
01:13:51.44
Male
13
Western Australia
AUS
Tony Best
Cameron Best
Peter Pavlinovich
Neil Sinclair
4:54 min/km
01:20:47.81
5:59 min/km
74
19
44
00:01:00.60
104
26
30
01:14:16.88
5:56 min/km
42
11
21
00:36:11.68
16:27 min/km
6
5
6
00:01:14.09
87
29
32
01:24:23.45
20.3 km/h
40
12
25
00:00:43.99
97
25
46
00:01:41.27
4:13 min/km
138
26
72
21
423
Blood Sweat and Beers
Blood Sweat and Beers #423
Male Male Team
04:40:10.26
04:40:10.26
6
(12)
Male Team
6
01:13:41.89
Male
12
Western Australia
AUS
Brett Cassidy
Matt Neesham
Julian Trezise
Scott Collins
4:54 min/km
01:01:22.62
4:32 min/km
7
5
5
00:00:38.90
8
5
6
01:19:43.90
6:22 min/km
91
21
47
00:48:08.74
21:53 min/km
110
27
42
00:00:57.66
25
10
11
01:27:13.31
19.6 km/h
55
14
30
00:00:28.24
5
1
2
00:01:36.86
4:02 min/km
112
18
59
20
439
Guinness Monsters
Guinness Monsters #439
Mixed Veteran Team
04:39:29.57
04:39:29.57
3
(8)
Veteran Team
3
00:09:13.98
Mixed
8
Western Australia
AUS
Scott Smith
Glen Gibson
Bradley Hitchcock
Andrew Good
4:53 min/km
01:22:41.86
6:07 min/km
95
9
39
00:00:42.94
20
3
8
01:01:47.83
4:56 min/km
8
1
2
00:48:47.47
22:10 min/km
124
17
67
00:01:17.73
102
16
60
01:21:56.70
20.9 km/h
27
3
11
00:00:45.00
105
9
51
00:01:30.04
3:45 min/km
73
3
22
19
104
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #104
Female Veteran (40-49)
04:37:56.49
04:37:56.49
1
(1)
Veteran (40-49)
1
Female
1
Western Australia
AUS
4:52 min/km
01:17:44.24
5:45 min/km
63
1
2
00:01:24.03
167
1
17
01:11:25.07
5:42 min/km
29
1
3
00:42:38.36
19:22 min/km
42
1
4
00:01:57.53
160
1
12
01:20:39.53
21.2 km/h
23
1
1
00:00:46.16
121
2
8
00:01:21.56
3:23 min/km
28
1
3
18
8
Willison LEIGH
Willison LEIGH #8
Male Veteran (40-49)
04:37:29.07
04:37:29.07
3
(11)
Veteran (40-49)
3
00:07:27.68
Male
11
Western Australia
AUS
4:51 min/km
01:11:58.45
5:19 min/km
35
4
23
00:00:40.37
14
2
8
01:09:33.75
5:33 min/km
21
2
12
00:47:39.12
21:39 min/km
104
4
39
00:01:05.12
54
1
21
01:24:10.84
20.3 km/h
35
7
20
00:00:54.01
175
19
78
00:01:27.39
3:38 min/km
57
12
37
17
44
Bing PASCO
Bing PASCO #44
Male Prime (18-39)
04:36:56.05
04:36:56.05
3
(10)
+00:30:00
Prime (18-39)
3
00:21:10.46
Male
10
Western Australia
AUS
4:50 min/km
01:11:03.96
5:15 min/km
34
4
22
00:01:40.34
183
4
57
01:01:41.47
4:56 min/km
7
1
6
00:29:13.30
13:16 min/km
1
1
1
00:00:53.20
16
1
9
01:20:19.88
21.3 km/h
18
3
11
00:00:48.21
140
15
61
00:01:15.67
3:09 min/km
17
4
14
16
361
YOUNG FELLAS
YOUNG FELLAS #361
Mixed Veteran Team of 2
04:36:53.58
04:36:53.58
2
(7)
Veteran Team of 2
2
00:03:55.70
Mixed
7
Western Australia
AUS
Stephen Kernutt
Cy Cumming
Stephen Kernutt
Cy Cumming
4:50 min/km
01:15:36.77
5:36 min/km
52
1
20
00:00:43.90
23
1
10
01:11:28.00
5:43 min/km
30
1
12
00:40:59.49
18:37 min/km
26
1
14
00:00:49.63
8
1
3
01:25:06.32
20.1 km/h
43
3
17
00:00:45.18
108
9
53
00:01:24.27
3:30 min/km
44
2
11
15
357
The Lllama and the Seal
The Lllama and the Seal #357
Mixed Veteran Team of 2
04:32:57.88
04:32:57.88
1
(6)
Veteran Team of 2
1
Mixed
6
Western Australia
AUS
Peter Spencer
Jay Laurie
Jay Laurie
Peter Spencer
4:46 min/km
01:17:09.75
5:42 min/km
59
3
23
00:00:58.56
92
5
55
01:13:10.20
5:51 min/km
37
2
15
00:42:06.41
19:08 min/km
36
4
21
00:00:57.78
26
2
15
01:16:38.90
22.3 km/h
13
1
6
00:00:34.54
29
1
15
00:01:21.73
3:24 min/km
30
1
5
14
421
W's only
W's only #421
Mixed Junior Team
04:32:55.57
04:32:55.57
1
(5)
Junior Team
1
Mixed
5
Western Australia
AUS
Thomas Scott
Jehb ODonohue
Daniel Coleman
Mitchell Jarman
4:46 min/km
01:10:45.95
5:14 min/km
32
2
12
00:00:39.46
10
1
3
01:13:29.07
5:52 min/km
40
1
16
00:44:13.53
20:06 min/km
56
3
31
00:00:52.50
14
2
6
01:20:49.04
21.2 km/h
24
1
10
00:00:42.65
85
3
43
00:01:23.35
3:28 min/km
38
2
7
13
438
Free Ballers
Free Ballers #438
Male Male Team
04:31:10.80
04:31:10.80
5
(9)
Male Team
5
01:04:42.44
Male
9
Western Australia
AUS
Scott Colton
Crandon Keddie
Damon Sprigg
Mike Harwood
4:44 min/km
01:09:52.55
5:10 min/km
26
10
16
00:02:05.61
198
44
67
01:16:41.67
6:08 min/km
57
13
27
00:44:51.79
20:23 min/km
62
19
24
00:01:04.69
52
19
20
01:14:21.61
23.0 km/h
11
5
7
00:00:50.30
154
34
69
00:01:22.54
3:26 min/km
34
9
25
12
478
Body Logic Physio
Body Logic Physio #478
Mixed Mixed Team
04:31:10.56
04:31:10.56
1
(4)
Mixed Team
1
Mixed
4
Western Australia
AUS
Mark Finucane
Chris Perkin
Sarah Young
Peter OSullivan
4:44 min/km
01:03:44.94
4:43 min/km
11
2
5
00:00:52.46
63
13
35
01:11:30.85
5:43 min/km
31
5
13
00:42:53.87
19:29 min/km
45
11
28
00:00:58.18
29
7
16
01:28:51.05
19.2 km/h
64
5
25
00:00:49.11
147
23
70
00:01:30.08
3:45 min/km
75
5
24
11
6
Kelby MURRAY
Kelby MURRAY #6
Male Veteran (40-49)
04:30:53.08
04:30:53.08
2
(8)
Veteran (40-49)
2
00:00:51.68
Male
8
Western Australia
AUS
4:44 min/km
01:03:53.92
4:43 min/km
12
1
7
00:01:12.05
148
6
44
01:11:36.60
5:43 min/km
32
3
16
00:47:54.59
21:46 min/km
106
5
40
00:02:12.24
169
5
54
01:21:54.99
20.9 km/h
26
3
15
00:00:39.12
55
6
28
00:01:29.56
3:43 min/km
70
16
45
10
542
Crusty Edges
Crusty Edges #542
Mixed Veteran Team
04:30:49.33
04:30:49.33
2
(3)
Veteran Team
2
00:00:33.73
Mixed
3
Western Australia
AUS
Mark Nathan
Adrian Castle
Andrew Pretsel
Paul Johnson
4:44 min/km
01:15:04.96
5:33 min/km
47
3
18
00:00:40.24
13
2
5
01:04:11.92
5:08 min/km
9
2
3
00:44:07.28
20:03 min/km
54
6
30
00:00:57.61
24
3
14
01:23:32.94
20.5 km/h
29
4
13
00:00:31.47
14
3
9
00:01:42.89
4:17 min/km
152
8
65
9
520
Kill or Cure
Kill or Cure #520
Mixed Veteran Team
04:30:15.59
04:30:15.59
1
(2)
Veteran Team
1
Mixed
2
Western Australia
AUS
Mark Lee
Gavan Wise
Russell Thomson
Greg Pires
4:43 min/km
01:15:05.18
5:33 min/km
48
4
19
00:00:50.58
55
5
29
01:09:58.43
5:35 min/km
24
3
10
00:45:49.22
20:49 min/km
77
7
40
00:00:57.40
23
2
13
01:15:29.08
22.7 km/h
12
2
5
00:00:36.57
38
5
19
00:01:29.10
3:42 min/km
65
1
19
8
64
Bart HOLLEMANS
Bart HOLLEMANS #64
Male Veteran (40-49)
04:30:01.39
04:30:01.39
1
(7)
Veteran (40-49)
1
Male
7
Western Australia
AUS
4:43 min/km
01:12:50.78
5:23 min/km
36
5
24
00:00:25.60
1
1
1
01:08:45.34
5:30 min/km
19
1
10
00:52:08.37
23:41 min/km
172
14
67
00:01:33.28
144
3
46
01:12:13.05
23.7 km/h
9
1
5
00:00:35.50
33
3
15
00:01:29.46
3:43 min/km
68
15
44
7
31
Tom CHADBOURNE
Tom CHADBOURNE #31
Male Prime (18-39)
04:28:26.25
04:28:26.25
2
(6)
Prime (18-39)
2
00:12:40.65
Male
6
Western Australia
AUS
4:42 min/km
01:08:11.05
5:03 min/km
21
2
13
00:00:42.61
19
1
11
01:09:51.59
5:35 min/km
22
5
13
00:46:31.15
21:08 min/km
89
5
33
00:01:47.91
156
3
48
01:19:05.16
21.6 km/h
16
2
10
00:00:39.01
53
4
26
00:01:37.74
4:04 min/km
117
19
62
6
331
Stosh
Stosh #331
Mixed Open Team of 2
04:28:16.13
04:28:16.13
1
(1)
Open Team of 2
1
Mixed
1
Western Australia
AUS
Steve Kane
Josh O'Hart
Steve Kane
Josh O'Hart
4:41 min/km
01:07:35.72
5:00 min/km
20
2
8
00:00:42.44
18
1
7
01:00:13.78
4:49 min/km
5
1
1
00:47:34.70
21:37 min/km
101
15
56
00:01:12.12
82
9
47
01:28:52.45
19.2 km/h
65
5
26
00:00:34.27
27
3
13
00:01:30.62
3:46 min/km
78
7
27
5
4
Brody BAKER
Brody BAKER #4
Male Prime (18-39)
04:15:45.59
04:15:45.59
1
(5)
Prime (18-39)
1
Male
5
Western Australia
AUS
4:28 min/km
01:04:35.34
4:47 min/km
14
1
9
00:01:21.19
159
2
46
01:09:08.67
5:31 min/km
20
4
11
00:43:43.66
19:52 min/km
52
2
19
00:01:23.18
116
2
40
01:13:41.98
23.2 km/h
10
1
6
00:00:36.83
39
3
19
00:01:14.71
3:06 min/km
14
3
12
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
3
2
Team VIC
Team VIC #2
Male Male Team
03:43:08.00
03:43:08.00
3
(3)
Male Team
3
00:16:39.63
Male
3
Victoria
AUS
Russ Goulding
Julian Spence
Drew Green
Cooper Jessen
3:54 min/km
01:01:59.63
4:35 min/km
10
6
6
00:00:34.86
6
3
4
00:51:27.31
4:06 min/km
2
2
2
00:38:24.68
17:27 min/km
12
7
8
00:00:41.80
3
3
3
01:08:12.20
25.1 km/h
5
4
4
00:00:37.00
40
12
20
00:01:10.50
2:56 min/km
6
4
5
2
458
Team SmartStyle Bathrooms
Team SmartStyle Bathrooms #458
Male Male Team
03:40:15.81
03:40:15.81
2
(2)
Male Team
2
00:13:47.45
Male
2
Western Australia
AUS
Jack Retty
James Webster
Andrew Donaldson
Rowan Brown
3:51 min/km
00:59:37.80
4:25 min/km
3
3
3
00:00:41.31
17
8
10
00:57:26.93
4:35 min/km
3
3
3
00:35:53.42
16:18 min/km
5
4
5
00:00:40.32
1
1
1
01:04:08.96
26.7 km/h
2
2
2
00:00:33.13
19
5
10
00:01:13.93
3:04 min/km
10
5
8
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023