Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
Page 9 of 10 (475 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
5.2km Inlet Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
5.5km Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1.1km Ocean Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
15km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
390
612
Just Try'n To...
Just Try'n To... #612
Mixed Mixed Team
03:22:34.53
03:22:34.53
120
(172)
Mixed Team
120
01:11:04.11
Mixed
172
Western Australia
AUS
Clint Filardi
Sharyn Vanderbeek
Rachael Mcdonald
Leanne Hough
7:26 min/km
00:53:19.36
10:15 min/km
370
110
153
00:00:53.81
131
45
79
00:41:31.47
7:32 min/km
336
92
141
00:34:40.76
31:31 min/km
327
105
152
00:01:29.07
197
86
131
01:09:13.39
13.0 km/h
387
117
166
00:00:54.71
309
98
148
00:03:49.53
9:33 min/km
401
122
173
173
636
oops!
oops! #636
Mixed Mixed Team
02:43:20.51
02:43:20.51
47
(74)
Mixed Team
47
00:31:50.10
Mixed
74
Western Australia
AUS
Fred Annesley
Kerri-Lyn Nugent
Jonathan Broadhurst
Peter Lane
6:00 min/km
00:37:03.64
7:07 min/km
93
28
39
00:00:50.11
95
33
60
00:41:04.92
7:28 min/km
328
87
136
00:27:05.42
24:37 min/km
93
26
49
00:02:28.99
287
118
168
00:54:12.15
16.6 km/h
194
59
84
00:01:20.27
397
122
173
00:03:54.38
9:45 min/km
402
123
174
267
662
team tonkin
team tonkin #662
Mixed Mixed Team
02:55:50.77
02:55:50.77
83
(124)
Mixed Team
83
00:44:20.35
Mixed
124
Western Australia
AUS
Kane Tonkin
Alana Tonkin
Kane Tonkin
Kane Tonkin
6:27 min/km
00:32:56.50
6:20 min/km
31
11
15
00:00:56.04
146
55
90
00:51:41.30
9:23 min/km
404
123
175
00:31:05.52
28:15 min/km
225
73
113
00:04:32.07
367
122
173
00:56:10.90
16.0 km/h
243
76
107
00:01:42.56
405
124
175
00:03:56.53
9:51 min/km
403
124
175
9
579
ANTARCTIC MARATHON RUNNERS
ANTARCTIC MARATHON RUNNERS #579
Mixed Mixed Team
02:12:49.48
02:12:49.48
2
(3)
Mixed Team
2
00:01:19.07
Mixed
3
Western Australia
AUS
Clive Choate
Steve Choate
Lauren French
Scott French
4:52 min/km
00:36:58.24
7:06 min/km
91
27
38
00:00:39.23
21
3
8
00:26:43.21
4:51 min/km
12
3
8
00:26:05.34
23:43 min/km
71
22
41
00:01:47.88
247
106
153
00:39:02.87
23.0 km/h
4
1
2
00:00:36.08
88
18
50
00:03:59.80
9:59 min/km
404
125
176
309
449
Way To Go
Way To Go #449
Female Female Team
03:00:56.91
03:00:56.91
19
(41)
Female Team
19
00:42:52.41
Female
41
Western Australia
AUS
Christine Louthean
Michelle Watson
Debbie Elton
Janet Griffiths
6:39 min/km
00:51:26.98
9:53 min/km
345
24
60
00:01:10.09
233
26
31
00:40:20.38
7:20 min/km
312
23
48
00:35:46.90
32:31 min/km
353
28
58
00:01:36.14
223
28
32
00:49:16.56
18.3 km/h
125
5
9
00:01:19.67
394
34
74
00:04:06.08
10:15 min/km
405
34
76
405
430
Ladies Of TWAT - The Wine Appreciation Tour
Ladies Of TWAT - The Wine Appreciat.. #430
Female Female Team
03:35:02.39
03:35:02.39
36
(76)
Female Team
36
01:16:57.89
Female
76
Western Australia
AUS
Nadine Neethling
Tania Marriott
Nadine Neethling
Summer Marriott
7:54 min/km
00:56:09.97
10:48 min/km
391
34
76
00:00:42.52
33
2
4
00:47:26.77
8:37 min/km
387
33
70
00:33:37.23
30:33 min/km
288
23
46
00:01:34.34
216
26
30
01:13:41.89
12.2 km/h
399
35
75
00:01:30.06
403
36
78
00:04:06.51
10:16 min/km
406
35
77
389
438
Skin And Blisters
Skin And Blisters #438
Mixed Mixed Team
03:22:24.45
03:22:24.45
119
(171)
Mixed Team
119
01:10:54.03
Mixed
171
Western Australia
AUS
Gail Glendenning
Suzanne Fox
Kevin Whyte
Lauren Parlet
7:26 min/km
00:49:19.77
9:29 min/km
322
100
135
00:01:19.91
268
115
162
00:53:37.32
9:44 min/km
409
126
178
00:36:05.12
32:48 min/km
358
115
165
00:01:19.38
168
65
109
00:59:07.27
15.2 km/h
288
88
126
00:01:13.35
382
120
171
00:04:14.95
10:37 min/km
407
126
177
407
358
Pilkington and Blencowe
Pilkington and Blencowe #358
Mixed Mixed Team
03:39:58.10
03:39:58.10
125
(177)
Mixed Team
125
01:28:27.69
Mixed
177
Western Australia
AUS
Joseph Pilkington
Kalinda Blencowe
Joseph Pilkington
Kalinda Blencowe
8:05 min/km
01:01:33.93
11:50 min/km
403
124
172
00:00:53.43
127
43
77
00:50:28.80
9:10 min/km
399
121
173
00:35:10.88
31:58 min/km
339
110
159
00:01:21.25
179
74
118
01:08:02.09
13.2 km/h
374
114
161
00:02:26.00
409
127
178
00:04:42.39
11:45 min/km
408
127
178
414
403
Adventure time
Adventure time #403
Female Female Team
03:57:54.07
03:57:54.07
37
(80)
Female Team
37
01:39:49.58
Female
80
Western Australia
AUS
Sue Moody
Merrilee Edgar
Tracey Orr
Caro Vos
8:44 min/km
00:53:03.15
10:12 min/km
368
30
68
00:01:10.61
237
27
32
00:50:49.94
9:14 min/km
400
37
75
00:39:06.40
35:33 min/km
385
33
67
00:00:47.65
9
4
4
01:29:36.99
10.0 km/h
410
36
79
00:01:27.97
402
35
77
00:05:17.58
13:13 min/km
409
36
78
403
122
Kiely O'FLAHERTY
Kiely O'FLAHERTY #122
Female Veteran (40-49)
03:31:53.00
03:31:53.00
11
(74)
Veteran (40-49)
11
00:59:20.89
Female
74
Western Australia
AUS
7:47 min/km
00:50:11.18
9:39 min/km
332
8
54
00:02:16.13
354
7
62
00:51:12.17
9:18 min/km
402
11
76
00:34:41.25
31:32 min/km
328
7
52
00:04:58.31
377
11
70
01:10:29.80
12.8 km/h
392
11
73
00:01:58.77
408
11
79
00:05:18.59
13:16 min/km
410
11
79
371
104
Rod BONNER
Rod BONNER #104
Male Veteran (40-49)
03:15:31.56
03:15:31.56
42
(147)
Veteran (40-49)
42
01:08:36.53
Male
147
Western Australia
AUS
7:11 min/km
00:49:58.85
9:36 min/km
329
41
139
00:02:42.12
382
33
135
00:47:26.78
8:37 min/km
388
43
151
00:35:36.43
32:22 min/km
348
34
132
00:04:13.34
354
28
117
00:56:43.48
15.9 km/h
256
34
113
00:03:21.63
410
43
153
00:05:46.01
14:25 min/km
411
43
154
211
Allan GLOVER
Allan GLOVER #211
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
96
Greg NOTT
Greg NOTT #96
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
106
Scott AARONSON
Scott AARONSON #106
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
120
Kerrie STEVENSON
Kerrie STEVENSON #120
Female Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Female
Western Australia
AUS
121
Deanne WYNN
Deanne WYNN #121
Female Veteran (40-49)
DNF
DNF
Veteran (40-49)
Female
Western Australia
AUS
01:00:59.24
11:43 min/km
00:00:51.75
00:42:30.46
7:43 min/km
00:38:59.88
35:27 min/km
00:05:47.33
01:25:02.37
10.6 km/h
00:02:02.56
00:06:27.92
16:09 min/km
127
Jodie CARLYON
Jodie CARLYON #127
Female Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Female
Western Australia
AUS
138
Graham EARNSHAW
Graham EARNSHAW #138
Male Vintage (50-59)
DNF
DNF
Vintage (50-59)
Male
Western Australia
AUS
00:51:18.17
9:51 min/km
00:00:35.04
00:32:52.39
5:58 min/km
00:29:10.51
26:31 min/km
00:05:48.54
01:01:08.58
14.7 km/h
00:01:54.18
00:03:56.35
9:50 min/km
175
Harry FLEMING
Harry FLEMING #175
Male Junior (Under 18)
Started
Started
Junior (Under 18)
Male
Western Australia
AUS
01:29:16.46
17:10 min/km
418
8
155
00:01:19.38
267
1
71
00:53:44.94
9:46 min/km
410
8
155
999
Joshua NEERVOORT
Joshua NEERVOORT #999
Male Junior (Under 15)
DNS
DNS
Junior (Under 15)
Male
Western Australia
AUS
171
Kylan JEGOROW
Kylan JEGOROW #171
Male Junior (Under 15)
DNF
DNF
Junior (Under 15)
Male
Western Australia
AUS
00:37:11.99
7:09 min/km
00:00:27.50
00:31:06.61
5:39 min/km
00:27:59.39
25:26 min/km
158
Clive DIGNEY
Clive DIGNEY #158
Male Masters (60+)
DNS
DNS
Masters (60+)
Male
Western Australia
AUS
159
George MUMFORD
George MUMFORD #159
Male Masters (60+)
DNS
DNS
Masters (60+)
Male
Western Australia
AUS
152
Dee SEELEY
Dee SEELEY #152
Female Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Female
Western Australia
AUS
147
Andre BOTHA
Andre BOTHA #147
Male Vintage (50-59)
DNS
DNS
Vintage (50-59)
Male
Western Australia
AUS
85
Alexander JACK
Alexander JACK #85
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
87
Nathan BENDER
Nathan BENDER #87
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
88
Paul GEORGESON
Paul GEORGESON #88
Male Veteran (40-49)
DNS
DNS
Veteran (40-49)
Male
Western Australia
AUS
69
Rulan WHITEFOOT
Rulan WHITEFOOT #69
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
58
Claire SCHILLER
Claire SCHILLER #58
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
24
Matt LUCRE
Matt LUCRE #24
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
27
Paul WILSON
Paul WILSON #27
Male Prime (18-39)
DNF
DNF
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
00:49:43.52
9:33 min/km
00:02:46.68
00:54:40.92
9:56 min/km
21
Adam BYATT
Adam BYATT #21
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
13
Marco MOUTINHO
Marco MOUTINHO #13
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
14
Dan CLAUSEN
Dan CLAUSEN #14
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
15
Chris HOLMAN
Chris HOLMAN #15
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
17
Simon JOHNSTON
Simon JOHNSTON #17
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
42
Katherine ROSS
Katherine ROSS #42
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
40
Jayden RYNHOUD
Jayden RYNHOUD #40
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
48
Grace ANNING
Grace ANNING #48
Female Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
35
Ray MEDWAY
Ray MEDWAY #35
Male Prime (18-39)
DNS
DNS
Prime (18-39)
Male
Western Australia
AUS
405
Always in Training
Always in Training #405
Female Female Team
Started
Started
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Kerrie Allen
Kerrie Allen
Angela Johnston
Angela Johnston
01:21:00.28
15:34 min/km
417
38
81
00:02:42.54
383
35
70
00:58:17.58
10:35 min/km
415
38
80
408
AW Sanjovily
AW Sanjovily #408
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Sandra Wharerau
Sandra Wharerau
Joanne Fredrickson
Vicki Mcsharer
01:13:42.08
14:10 min/km
00:00:37.97
00:34:42.75
6:18 min/km
00:29:17.76
26:37 min/km
00:01:28.70
00:53:20.49
16.9 km/h
00:00:54.50
00:02:56.40
7:20 min/km
418
Doodlefruits
Doodlefruits #418
Mixed Mixed Team
DNS
DNS
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Anne Williams
Jessica Williams
George Williams
Reece Williams
420
F n T
F n T #420
Female Female Team
DNS
DNS
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Tracey Bartlett
Fiona Laird
Fiona Laird
Fiona Laird
396
425
Growlers
Growlers #425
Female Female Team
03:24:49.00
03:24:49.00
35
(71)
Female Team
35
01:06:44.50
Female
71
Western Australia
AUS
Moya Jones
Lee-Ann Dart
Lee-Ann Dart
Lee-Ann Dart
7:31 min/km
00:45:52.25
8:49 min/km
275
18
43
00:01:05.50
213
22
25
00:50:06.54
9:06 min/km
397
36
74
00:34:14.79
31:07 min/km
309
24
48
00:02:06.00
263
30
37
03:24:49.00
32:02 min/km
360
Speedsters
Speedsters #360
Male Male Team
DNS
DNS
Male Team
Male
Western Australia
AUS
Tony Mcentee
Tony Mcentee
Tony Mcentee
Tony Mcentee
532
10 Ft of Fury
10 Ft of Fury #532
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Amy Mairs
Leisha Saxena
Leisha Saxena
Amy Mairs
00:56:27.23
10:51 min/km
00:02:12.32
01:02:47.38
11:24 min/km
00:30:28.25
27:42 min/km
00:01:58.31
01:19:16.74
11.4 km/h
00:01:25.64
00:09:33.28
23:53 min/km
402
4 Mingos
4 Mingos #402
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Vanessa Collins
Lisa Neesham
Chantal Mould
Melissa Trezise
01:01:16.93
11:47 min/km
00:00:55.41
00:46:35.06
8:28 min/km
00:29:18.85
26:38 min/km
00:01:11.48
01:04:57.87
13.9 km/h
00:00:55.08
00:03:04.01
7:40 min/km
354
Jemima and Sam
Jemima and Sam #354
Mixed Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Jemima Schirmer
Jemima Schirmer
Sam Colling
Sam Colling
00:55:21.23
10:38 min/km
00:02:22.09
00:38:39.09
7:01 min/km
00:29:30.73
26:49 min/km
00:04:39.84
00:58:48.29
15.3 km/h
00:01:12.82
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
Page 9 of 10 (475 items)
© 2023