NIPSSA Regional Cross Country
24 Jun 2016
Results
Details
 
Contact
Year 2
Div A Year 3
Div A Year 4
Div A Year 5
Div A Year 6
Div B Year 3
Div B Year 4
Div B Year 5
Div B Year 6
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Y3
All teams
Alkimos Baptist
BRIGHTON
Lake Joondalup Baptist
Mercy College
OUR LADY OF MERCY
QUINNS BAPTIST
ST ANDREWS
ST ANTHONYS
ST JAMES' ANGLICAN
ST JOHN PAUL II
ST LUKES
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
3
Page 1 of 3 (126 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1
613
Jackson ANDERSON
Jackson ANDERSON #613
Male Y3
00:06:14.30
00:06:14.30
1
(1)
Y3
1
Male
1
Alkimos Baptist
1
4:09 min/km
2
845
Callum ASLING
Callum ASLING #845
Male Y3
00:06:20.29
00:06:20.29
2
(2)
Y3
2
Male
2
QUINNS BAPTIST
1
4:13 min/km
3
846
Danielle GRAHAM
Danielle GRAHAM #846
Female Y3
00:06:28.41
00:06:28.41
1
(1)
Y3
1
Female
1
QUINNS BAPTIST
1
4:18 min/km
4
1089
Gianni IETALI
Gianni IETALI #1089
Male Y3
00:06:29.29
00:06:29.29
3
(3)
Y3
3
Male
3
ST LUKES
1
4:19 min/km
5
985
Jae TURNILL
Jae TURNILL #985
Male Y3
00:06:29.75
00:06:29.75
4
(4)
Y3
4
Male
4
ST JAMES' ANGLICAN
1
4:19 min/km
6
704
Matthew DODDS
Matthew DODDS #704
Male Y3
00:06:40.49
00:06:40.49
5
(5)
Y3
5
Male
5
Lake Joondalup Baptist
1
4:26 min/km
7
984
Jasper STAY
Jasper STAY #984
Male Y3
00:06:47.40
00:06:47.40
6
(6)
Y3
6
Male
6
ST JAMES' ANGLICAN
2
4:31 min/km
8
712
Archie THOMAS
Archie THOMAS #712
Male Y3
00:06:47.59
00:06:47.59
7
(7)
Y3
7
Male
7
Lake Joondalup Baptist
2
4:31 min/km
9
799
Aiden BUTLER
Aiden BUTLER #799
Male Y3
00:06:56.10
00:06:56.10
8
(8)
Y3
8
Male
8
OUR LADY OF MERCY
1
4:37 min/km
10
614
Ryan BROUGHTON
Ryan BROUGHTON #614
Male Y3
00:06:56.11
00:06:56.11
9
(9)
Y3
9
Male
9
Alkimos Baptist
2
4:37 min/km
11
703
Stefan BOHMER
Stefan BOHMER #703
Male Y3
00:06:56.11
00:06:56.11
10
(10)
Y3
10
Male
10
Lake Joondalup Baptist
3
4:37 min/km
12
750
James BLOOMFIELD
James BLOOMFIELD #750
Male Y3
00:07:00.55
00:07:00.55
11
(11)
Y3
11
Male
11
Mercy College
1
4:40 min/km
13
848
Flynn MAHER
Flynn MAHER #848
Male Y3
00:07:01.50
00:07:01.50
12
(12)
Y3
12
Male
12
QUINNS BAPTIST
2
4:41 min/km
14
896
Deng WUOR
Deng WUOR #896
Male Y3
00:07:01.55
00:07:01.55
13
(13)
Y3
13
Male
13
ST ANDREWS
1
4:41 min/km
15
1092
Erika MURPHY
Erika MURPHY #1092
Female Y3
00:07:02.26
00:07:02.26
2
(2)
Y3
2
Female
2
ST LUKES
1
4:41 min/km
16
934
Jack BAXTER
Jack BAXTER #934
Male Y3
00:07:02.54
00:07:02.54
14
(14)
Y3
14
Male
14
ST ANTHONYS
1
4:41 min/km
17
650
Cormack PRICE
Cormack PRICE #650
Male Y3
00:07:02.80
00:07:02.80
15
(15)
Y3
15
Male
15
BRIGHTON
1
4:41 min/km
18
753
Georgia BURMEJ
Georgia BURMEJ #753
Female Y3
00:07:04.27
00:07:04.27
3
(3)
Y3
3
Female
3
Mercy College
1
4:42 min/km
19
887
Lochie BRENNAN
Lochie BRENNAN #887
Male Y3
00:07:05.27
00:07:05.27
16
(16)
Y3
16
Male
16
ST ANDREWS
2
4:43 min/km
20
975
Matthew DICKINSON
Matthew DICKINSON #975
Male Y3
00:07:05.27
00:07:05.27
17
(17)
Y3
17
Male
17
ST JAMES' ANGLICAN
3
4:43 min/km
21
620
Jackson TAYLOR
Jackson TAYLOR #620
Male Y3
00:07:06.47
00:07:06.47
18
(18)
Y3
18
Male
18
Alkimos Baptist
3
4:44 min/km
22
937
Xavier GALANTE
Xavier GALANTE #937
Male Y3
00:07:08.30
00:07:08.30
19
(19)
Y3
19
Male
19
ST ANTHONYS
2
4:45 min/km
23
853
Seaden TAIG
Seaden TAIG #853
Male Y3
00:07:09.11
00:07:09.11
20
(20)
Y3
20
Male
20
QUINNS BAPTIST
3
4:46 min/km
24
619
Oliver OBRIEN
Oliver OBRIEN #619
Male Y3
00:07:09.92
00:07:09.92
21
(21)
Y3
21
Male
21
Alkimos Baptist
4
4:46 min/km
25
647
Isiah MILLER-PHILLIPS
Isiah MILLER-PHILLIPS #647
Male Y3
00:07:10.73
00:07:10.73
22
(22)
Y3
22
Male
22
BRIGHTON
2
4:47 min/km
26
891
Mitchell MCKENZIE
Mitchell MCKENZIE #891
Male Y3
00:07:11.75
00:07:11.75
23
(23)
Y3
23
Male
23
ST ANDREWS
3
4:47 min/km
27
709
Malachi PATTEN
Malachi PATTEN #709
Male Y3
00:07:12.36
00:07:12.36
24
(24)
Y3
24
Male
24
Lake Joondalup Baptist
4
4:48 min/km
28
890
Maker MATHIANG
Maker MATHIANG #890
Male Y3
00:07:12.90
00:07:12.90
25
(25)
Y3
25
Male
25
ST ANDREWS
4
4:48 min/km
29
983
Luca SAMPSON
Luca SAMPSON #983
Male Y3
00:07:12.97
00:07:12.97
26
(26)
Y3
26
Male
26
ST JAMES' ANGLICAN
4
4:48 min/km
30
646
Judd MCCARTNEY
Judd MCCARTNEY #646
Male Y3
00:07:13.30
00:07:13.30
27
(27)
Y3
27
Male
27
BRIGHTON
3
4:48 min/km
31
752
Hayden BROWNE
Hayden BROWNE #752
Male Y3
00:07:13.99
00:07:13.99
28
(28)
Y3
28
Male
28
Mercy College
2
4:49 min/km
32
851
Madison SCHOLES
Madison SCHOLES #851
Female Y3
00:07:14.53
00:07:14.53
4
(4)
Y3
4
Female
4
QUINNS BAPTIST
2
4:49 min/km
33
1090
Ruby MANOV
Ruby MANOV #1090
Female Y3
00:07:14.53
00:07:14.53
5
(5)
Y3
5
Female
5
ST LUKES
2
4:49 min/km
34
1083
Mitchell BINNING
Mitchell BINNING #1083
Male Y3
00:07:15.40
00:07:15.40
29
(29)
Y3
29
Male
29
ST LUKES
2
4:50 min/km
35
702
Owen BENNETT
Owen BENNETT #702
Male Y3
00:07:16.22
00:07:16.22
30
(30)
Y3
30
Male
30
Lake Joondalup Baptist
5
4:50 min/km
36
852
Jesse STOLP
Jesse STOLP #852
Male Y3
00:07:22.30
00:07:22.30
31
(31)
Y3
31
Male
31
QUINNS BAPTIST
4
4:54 min/km
37
942
Evan MARTUCCI
Evan MARTUCCI #942
Male Y3
00:07:22.51
00:07:22.51
32
(32)
Y3
32
Male
32
ST ANTHONYS
3
4:55 min/km
38
749
Joseph BECHELLI
Joseph BECHELLI #749
Male Y3
00:07:24.54
00:07:24.54
33
(33)
Y3
33
Male
33
Mercy College
3
4:56 min/km
39
751
Joseph BORG
Joseph BORG #751
Male Y3
00:07:24.54
00:07:24.54
34
(34)
Y3
34
Male
34
Mercy College
4
4:56 min/km
40
1093
Taj SKEGGS
Taj SKEGGS #1093
Male Y3
00:07:24.54
00:07:24.54
35
(35)
Y3
35
Male
35
ST LUKES
3
4:56 min/km
41
760
Ashlee TURNER
Ashlee TURNER #760
Female Y3
00:07:24.98
00:07:24.98
6
(6)
Y3
6
Female
6
Mercy College
2
4:56 min/km
42
644
Sonny INZALACO
Sonny INZALACO #644
Male Y3
00:07:25.30
00:07:25.30
36
(36)
Y3
36
Male
36
BRIGHTON
4
4:56 min/km
43
617
Abbie LORAINE
Abbie LORAINE #617
Female Y3
00:07:25.76
00:07:25.76
7
(7)
Y3
7
Female
7
Alkimos Baptist
1
4:57 min/km
44
889
Joshua HENDRY
Joshua HENDRY #889
Male Y3
00:07:27.38
00:07:27.38
37
(37)
Y3
37
Male
37
ST ANDREWS
5
4:58 min/km
45
1087
Jack HEWITT
Jack HEWITT #1087
Male Y3
00:07:29.22
00:07:29.22
38
(38)
Y3
38
Male
38
ST LUKES
4
4:59 min/km
46
888
Brodie CARPENE
Brodie CARPENE #888
Male Y3
00:07:29.80
00:07:29.80
39
(39)
Y3
39
Male
39
ST ANDREWS
6
4:59 min/km
47
986
Nicholas VAN DEN HAM
Nicholas VAN DEN HAM #986
Male Y3
00:07:32.25
00:07:32.25
40
(40)
Y3
40
Male
40
ST JAMES' ANGLICAN
5
5:01 min/km
48
701
Charlie AVERY
Charlie AVERY #701
Male Y3
00:07:34.49
00:07:34.49
41
(41)
Y3
41
Male
41
Lake Joondalup Baptist
6
5:02 min/km
49
1027
Losowa LAKI WANI
Losowa LAKI WANI #1027
Male Y3
00:07:35.49
00:07:35.49
42
(42)
Y3
42
Male
42
ST JOHN PAUL II
1
5:03 min/km
50
1088
Joshua HUNT
Joshua HUNT #1088
Male Y3
00:07:39.55
00:07:39.55
43
(43)
Y3
43
Male
43
ST LUKES
5
5:06 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (126 items)