MetaSprint Series Race 3 Triathlon
17 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Triathlon
Discovery Triathlon
Youth Triathlon
Kids Triathlon
Sprint Relay
Kids Relay
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (150 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
SchoolName
CompanyName
CategoryPoints
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
78
138
Flynn Whelan
Flynn Whelan #138
Male 8-9
00:40:36.69
00:40:36.69
17
(49)
8-9
17
Male
49
AUS
74.51
5:18 min/km
00:03:44.58
38
3
21
00:05:04.81
103
25
61
00:18:12.57
65
14
45
00:02:51.86
99
24
58
00:10:42.87
91
23
56
87
139
Isaac Windsor
Isaac Windsor #139
Male 8-9
00:42:28.00
00:42:28.00
21
(55)
8-9
21
Male
55
AUS
71.25
5:33 min/km
00:05:21.44
102
19
58
00:03:48.65
73
13
46
00:17:39.33
54
10
37
00:03:15.88
112
29
66
00:12:22.68
106
28
64
115
141
Dharmik Kanagarajah
Dharmik Kanagarajah #141
Male 8-9
00:52:04.89
00:52:04.89
29
(69)
8-9
29
Male
69
SIN
Ngee Ann Primary
58.10
6:48 min/km
00:05:40.01
110
24
63
00:07:29.20
122
32
73
00:21:50.71
107
28
64
00:04:58.88
123
32
73
00:12:06.07
104
27
62
56
142
Harrison Wood
Harrison Wood #142
Male 8-9
00:36:58.24
00:36:58.24
11
(39)
8-9
11
Male
39
AUS
81.85
4:49 min/km
00:04:29.83
80
11
43
00:04:18.33
88
18
53
00:18:05.78
61
13
42
00:02:51.27
97
23
57
00:07:13.02
19
2
14
65
143
James Smith
James Smith #143
Male 8-9
00:38:15.70
00:38:15.70
13
(43)
8-9
13
Male
43
AUS
SJI International Elementary School
79.08
5:00 min/km
00:03:03.03
9
1
7
00:03:24.42
56
11
37
00:21:19.04
100
26
62
00:02:05.72
60
12
38
00:08:23.48
47
12
35
24
144
Shen Oon Max Lee
Shen Oon Max Lee #144
Male 8-9
00:31:20.25
00:31:20.25
2
(17)
8-9
2
Male
17
Arrivo Primo Singapura (APS)
SIN
Sjij
96.56
4:05 min/km
00:03:42.34
36
2
19
00:02:37.85
18
2
12
00:16:10.37
39
3
26
00:01:34.76
6
2
4
00:07:14.93
20
3
15
81
147
Darren Roberts
Darren Roberts #147
Male 8-9
00:41:59.50
00:41:59.50
19
(52)
8-9
19
Male
52
TPE
Tampines North
72.06
5:29 min/km
00:04:09.59
58
7
30
00:03:10.61
46
7
30
00:22:21.01
110
29
66
00:02:14.09
67
15
43
00:10:04.18
82
19
51
119
148
Gai Jeung Lee
Gai Jeung Lee #148
Male 8-9
00:57:20.50
00:57:20.50
31
(72)
8-9
31
Male
72
ES
UWCSEA East
52.77
7:29 min/km
00:08:02.59
122
31
72
00:03:53.03
77
14
48
00:34:21.53
122
33
74
00:02:09.81
65
14
42
00:08:53.53
58
14
41
53
149
Malorie Gell
Malorie Gell #149
Female 8-9
00:36:37.25
00:36:37.25
6
(17)
8-9
6
Female
17
NZL
Australian International School
83.08
4:47 min/km
00:03:22.55
23
3
11
00:03:42.34
70
9
27
00:18:50.21
71
9
23
00:01:53.55
34
3
13
00:08:48.58
54
7
15
83
150
Charlotte Falting
Charlotte Falting #150
Female 8-9
00:42:04.89
00:42:04.89
11
(30)
8-9
11
Female
30
Arrivo Primo Singapura (APS)
AUS
72.30
5:30 min/km
00:04:05.75
52
7
25
00:03:50.46
76
10
29
00:21:18.51
99
12
38
00:02:22.66
76
11
30
00:10:27.50
90
12
35
97
151
Charlotte Griffin
Charlotte Griffin #151
Female 8-9
00:44:15.15
00:44:15.15
13
(38)
8-9
13
Female
38
AUS
68.75
5:47 min/km
00:05:49.08
115
18
49
00:04:41.13
101
15
41
00:21:30.79
104
14
41
00:02:40.56
87
15
35
00:09:33.58
70
9
24
68
153
Lucy Van Selm
Lucy Van Selm #153
Female 8-9
00:38:35.74
00:38:35.74
9
(24)
8-9
9
Female
24
NED
Canadian International School
78.83
5:02 min/km
00:04:20.10
73
12
36
00:03:10.29
45
7
16
00:18:12.85
66
7
21
00:02:04.33
57
6
21
00:10:48.16
93
13
36
122
154
Kiara Kumar-Miguel
Kiara Kumar-Miguel #154
Female 8-9
01:01:49.72
01:01:49.72
18
(49)
8-9
18
Female
49
SIN
CHIJ Katong Primary
49.21
8:04 min/km
00:05:49.84
116
19
50
00:05:43.13
115
17
47
00:35:41.81
124
19
50
00:02:37.19
85
14
33
00:11:57.74
103
15
42
123
155
Maia Pua
Maia Pua #155
Female 8-9
01:03:26.38
01:03:26.38
19
(50)
8-9
19
Female
50
PHI
CHIJ OLQP
47.96
8:17 min/km
00:05:34.36
108
16
47
00:06:10.77
119
19
49
00:34:35.65
123
18
49
00:03:32.53
117
19
49
00:13:33.06
112
17
45
31
157
Eugenie Van Wersch
Eugenie Van Wersch #157
Female 8-9
00:32:26.49
00:32:26.49
5
(11)
8-9
5
Female
11
FRA
LFS
93.78
4:14 min/km
00:04:02.72
50
6
24
00:02:41.68
25
4
9
00:15:57.40
35
6
12
00:02:21.84
74
10
29
00:07:22.85
25
2
8
98
158
Flora Provest
Flora Provest #158
Female 8-9
00:44:15.50
00:44:15.50
14
(39)
8-9
14
Female
39
ES
lycee Francais de Singaoour
68.74
5:47 min/km
00:05:15.35
101
13
44
00:05:04.87
104
16
43
00:21:32.32
105
15
42
00:02:47.73
94
17
39
00:09:35.23
71
10
25
25
159
Sophie Soh Schwalb
Sophie Soh Schwalb #159
Female 8-9
00:31:43.75
00:31:43.75
3
(8)
8-9
3
Female
8
GER
Marlborough College Malaysia
95.89
4:08 min/km
00:03:18.67
17
2
7
00:02:36.48
16
3
6
00:15:43.02
32
5
11
00:01:53.54
33
2
12
00:08:12.03
44
6
12
19
160
Eliza Ai Shen Tan
Eliza Ai Shen Tan #160
Female 8-9
00:30:25.46
00:30:25.46
1
(6)
8-9
1
Female
6
MAL
100.00
3:58 min/km
00:03:16.02
16
1
6
00:02:32.69
12
2
5
00:15:28.24
30
4
10
00:01:44.76
21
1
7
00:07:23.74
26
3
9
116
161
Stacey Tan
Stacey Tan #161
Female 8-9
00:52:21.52
00:52:21.52
17
(47)
8-9
17
Female
47
SIN
58.11
6:50 min/km
00:04:18.28
71
10
34
00:04:24.71
92
12
37
00:24:18.97
116
17
47
00:02:45.40
93
16
38
00:16:34.15
121
19
50
62
163
Kijana Jaeger
Kijana Jaeger #163
Female 8-9
00:37:46.75
00:37:46.75
7
(22)
8-9
7
Female
22
GER
Nexus International School
80.53
4:56 min/km
00:03:33.83
31
4
16
00:03:32.71
61
8
23
00:15:15.94
20
2
6
00:02:31.75
79
12
31
00:12:52.50
110
16
44
3
51
Daniel Lucke
Daniel Lucke #51
Male 10-11
00:27:20.47
00:27:20.47
3
(3)
10-11
3
Male
3
GER
91.19
3:34 min/km
00:03:20.08
19
10
11
00:02:30.06
8
5
5
00:12:50.76
3
3
3
00:01:35.42
10
5
7
00:07:04.14
17
12
12
5
52
Reuben Seet
Reuben Seet #52
Male 10-11
00:27:48.99
00:27:48.99
5
(5)
10-11
5
Male
5
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
89.63
3:38 min/km
00:03:36.18
33
15
16
00:02:33.75
13
8
8
00:12:28.51
1
1
1
00:01:45.10
23
13
15
00:07:25.44
27
14
18
113
166
Ng Loh Kae Ann
Ng Loh Kae Ann #166
Female 8-9
00:51:05.50
00:51:05.50
16
(46)
8-9
16
Female
46
SIN
Tao Nan School
59.55
6:40 min/km
00:05:48.45
114
17
48
00:05:54.77
117
18
48
00:21:23.53
102
13
40
00:03:22.56
115
18
48
00:14:36.18
117
18
47
39
169
Griffin Lodge
Griffin Lodge #169
Male 8-9
00:34:16.13
00:34:16.13
3
(26)
8-9
3
Male
26
Opera Estate
88.30
4:28 min/km
00:04:51.25
93
16
52
00:03:11.85
47
8
31
00:16:57.08
44
5
30
00:01:50.39
31
6
21
00:07:25.53
28
5
19
25
Natalie Magura
Natalie Magura #25
Female 10-11
Query
Query
10-11
Female
USA
Stamford American International School
min/km
00:05:17.54
00:03:20.89
00:02:19.00
00:22:17.06
28
Ruby Wright
Ruby Wright #28
Female 10-11
DNF
DNF
10-11
Female
AUS
Australian International School
min/km
00:03:59.54
00:03:01.03
01:05:07.18
82
Nicholas Long
Nicholas Long #82
Male 10-11
DNF
DNF
10-11
Male
MAL
min/km
00:03:06.58
00:02:36.26
01:10:25.35
109
Maddy Barton
Maddy Barton #109
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
71
Saathvik Viju-Pany
Saathvik Viju-Pany #71
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
FlexiFitness
SIN
ACS (Junior)
min/km
105
Eline Kellens
Eline Kellens #105
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
BEL
min/km
21
Tiago Acosta Ceccarini
Tiago Acosta Ceccarini #21
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
CHE
min/km
17
Nathakrit Chaipatamanont
Nathakrit Chaipatamanont #17
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
MAL
The Alice Smith School; Kuala Lumpur
min/km
18
Cieran Mcfaul
Cieran Mcfaul #18
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
ES
Eton house
min/km
49
Euan Latimer
Euan Latimer #49
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
KL Velodrama
ES
Alice Smith International School
min/km
50
Santiago De La Flor
Santiago De La Flor #50
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Team Fabian
CHL
min/km
44
Bradley Tyrer
Bradley Tyrer #44
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
37
Zavier Teo
Zavier Teo #37
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
St Joseph's Institution Junior
min/km
38
Dharmaraj Sendhilnathan
Dharmaraj Sendhilnathan #38
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
IND
MayFlower Primary School
min/km
32
Aanya Luthra
Aanya Luthra #32
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
UWCSEA East
min/km
33
Sanjana Gupta
Sanjana Gupta #33
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
min/km
30
Scarlett Perkins
Scarlett Perkins #30
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
ES
Dulwich College Singapore
min/km
170
Alice Hayes
Alice Hayes #170
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
min/km
53
Grant Dreyer
Grant Dreyer #53
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
min/km
2
Charley Hastie
Charley Hastie #2
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
AUS
min/km
164
Atchayapoorani Nellaiappan
Atchayapoorani Nellaiappan #164
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
IND
Punggol Primary School
min/km
165
Catalina Guillermina Gonzalez Marques
Catalina Guillermina Gonzalez Marqu.. #165
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
ESP
SJI International Elementary School
min/km
156
Maya Lesgent-Valentin
Maya Lesgent-Valentin #156
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
FRA
min/km
152
Keira Galan
Keira Galan #152
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
Arrivo Primo Singapura (APS)
ESP
Canadian International School
min/km
146
Avilaash Ratnarajah
Avilaash Ratnarajah #146
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
MAL
St Stephens Primary School
min/km
133
Johann Mikail
Johann Mikail #133
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
min/km
01:07:07.33
1
2
[3]
Page 3 of 3 (150 items)