MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
21 Feb 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Sprint Relay Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Kids Relay Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (120 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
CategoryPoints
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
13
Eddie Tyrer
Eddie Tyrer #13
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
17
Nathakrit Chaipatamanont
Nathakrit Chaipatamanont #17
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
MAL
The Alice Smith School; Kuala Lumpur
min/km
18
Cieran Mcfaul
Cieran Mcfaul #18
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
ES
Eton house
min/km
25
Natalie Magura
Natalie Magura #25
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
USA
Stamford American International School
min/km
26
Alma Clarsen
Alma Clarsen #26
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Anza
FRA
LFS
min/km
31
Jinn Ong
Jinn Ong #31
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
min/km
33
Sanjana Gupta
Sanjana Gupta #33
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
IND
min/km
34
Meredith Regan
Meredith Regan #34
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
ES
min/km
37
Zavier Teo
Zavier Teo #37
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
St Joseph's Institution Junior
min/km
39
George Ives
George Ives #39
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Anza
AUS
UWCSEA Dover
min/km
44
Bradley Tyrer
Bradley Tyrer #44
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
ES
Marlborough College Malaysia
min/km
49
Euan Latimer
Euan Latimer #49
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
KL Velodrama
ES
Alice Smith
min/km
53
Grant Dreyer
Grant Dreyer #53
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
min/km
54
Oliver Medcraft
Oliver Medcraft #54
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
ES
min/km
55
Jun Wei Zavier Teo
Jun Wei Zavier Teo #55
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
min/km
92
Aden Goh
Aden Goh #92
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
Temasek Primary School
min/km
103
Rose Kenderes
Rose Kenderes #103
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
AUS
Australian International School
min/km
126
Ethan Turley
Ethan Turley #126
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
ES
min/km
129
Tan Dylan
Tan Dylan #129
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Tri-Amateur Triathlon Club
MAL
ELC International School
min/km
91
36
Jay Viyas Manoharan
Jay Viyas Manoharan #36
Male 10-11
00:17:11.42
00:17:11.42
33
(54)
10-11
33
Male
54
SIN
St Anthony Pri Sch
54.04
10:25 min/km
00:04:45.90
88
32
50
00:02:00.91
76
28
43
00:10:24.60
96
33
55
65
46
Rayyan Wardhana Istiantoro
Rayyan Wardhana Istiantoro #46
Male 10-11
00:14:30.40
00:14:30.40
28
(42)
10-11
28
Male
42
JEC Triathlon
IDN
64.04
8:47 min/km
00:03:18.20
34
16
20
00:01:31.77
54
21
29
00:09:40.42
88
32
53
84
115
Yusuke John Ball
Yusuke John Ball #115
Male 10-11
00:16:12.13
00:16:12.13
32
(51)
10-11
32
Male
51
USA
57.34
9:49 min/km
00:04:57.46
90
33
52
00:01:43.85
65
23
36
00:09:30.81
86
31
52
66
47
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #47
Male 10-11
00:14:31.01
00:14:31.01
29
(43)
10-11
29
Male
43
Olympia Swimming Club
EST
Tanjong Katong Primary School
63.99
8:47 min/km
00:03:34.67
46
22
27
00:02:02.52
77
29
44
00:08:53.81
78
30
48
74
117
Nikhil Rajen
Nikhil Rajen #117
Male 10-11
00:15:20.91
00:15:20.91
30
(46)
10-11
30
Male
46
IND
NPS INTERNATIONAL
60.53
9:18 min/km
00:04:14.14
76
27
41
00:02:25.87
86
32
50
00:08:40.89
73
29
44
81
43
Lazlo Hebert
Lazlo Hebert #43
Male 10-11
00:15:57.87
00:15:57.87
31
(49)
10-11
31
Male
49
FRA
58.19
9:40 min/km
00:04:22.93
80
30
45
00:03:12.35
98
33
55
00:08:22.58
66
28
43
49
45
Ian Loh
Ian Loh #45
Male 10-11
00:13:11.41
00:13:11.41
24
(34)
10-11
24
Male
34
USA
St Gabriel's Primary School
70.43
7:59 min/km
00:03:33.86
45
21
26
00:01:18.70
37
17
23
00:08:18.84
64
27
42
61
134
Joep Van Rij
Joep Van Rij #134
Male 10-11
00:13:59.70
00:13:59.70
26
(38)
10-11
26
Male
38
66.38
8:28 min/km
00:04:17.42
77
28
42
00:01:39.89
62
22
34
00:08:02.39
57
26
41
62
124
Aiden Renshaw
Aiden Renshaw #124
Male 10-11
00:14:01.13
00:14:01.13
27
(39)
10-11
27
Male
39
USA
66.27
8:29 min/km
00:04:19.66
78
29
43
00:01:54.40
72
25
39
00:07:47.07
51
25
37
30
120
Albert Kristoffer Valera
Albert Kristoffer Valera #120
Male 10-11
00:12:08.07
00:12:08.07
17
(19)
10-11
17
Male
19
PHI
76.56
7:21 min/km
00:03:06.91
25
12
15
00:01:19.20
38
18
24
00:07:41.95
49
24
35
98
19
Ethan Seow
Ethan Seow #19
Male 8-9
00:26:11.49
00:26:11.49
24
(57)
8-9
24
Male
57
Aquatic Masters
SIN
St Andrew's Junior School
38.84
15:52 min/km
00:06:22.27
101
24
57
00:05:00.78
101
24
57
00:14:48.43
101
24
57
90
12
Matthieu Pelissier
Matthieu Pelissier #12
Male 8-9
00:16:54.17
00:16:54.17
21
(53)
8-9
21
Male
53
FRA
60.19
10:14 min/km
00:04:34.61
86
17
48
00:01:21.21
41
7
26
00:10:58.35
98
23
56
53
133
Ewan Gill
Ewan Gill #133
Male 10-11
00:13:16.83
00:13:16.83
25
(36)
10-11
25
Male
36
69.95
8:02 min/km
00:03:26.94
38
20
24
00:02:13.35
82
31
48
00:07:36.53
45
23
31
89
104
Xenia Yan Ting Lee
Xenia Yan Ting Lee #104
Female 10-11
00:16:54.01
00:16:54.01
21
(37)
10-11
21
Female
37
SIN
59.53
10:14 min/km
00:04:07.45
72
20
33
00:02:18.61
84
19
35
00:10:27.93
97
22
42
88
10
Jay Vivas Manoharan
Jay Vivas Manoharan #10
Male 8-9
00:16:45.92
00:16:45.92
20
(52)
8-9
20
Male
52
SIN
St Anthony Pri Sch
60.68
10:09 min/km
00:04:55.76
89
19
51
00:02:00.04
75
15
42
00:09:50.12
91
22
54
25
41
William Linke
William Linke #41
Male 10-11
00:11:56.40
00:11:56.40
15
(17)
10-11
15
Male
17
AUS
Australian International School
77.80
7:14 min/km
00:03:00.20
19
7
10
00:01:20.05
39
19
25
00:07:36.14
44
22
30
97
78
Zhi Ning Wong
Zhi Ning Wong #78
Female 8-9
00:19:28.31
00:19:28.31
20
(41)
8-9
20
Female
41
SIN
Woodgrove Primary School
54.13
11:48 min/km
00:03:58.42
66
13
31
00:01:36.16
58
11
27
00:13:53.72
100
22
44
95
11
Yik Chong Ethan Tan
Yik Chong Ethan Tan #11
Male 8-9
00:18:36.62
00:18:36.62
23
(56)
8-9
23
Male
56
SIN
HENRY PARK PRIMARY SCHOOL
54.67
11:16 min/km
00:06:13.13
100
23
56
00:03:00.79
95
21
53
00:09:22.69
84
21
51
96
7
Anjali Curic
Anjali Curic #7
Female 8-9
00:19:06.15
00:19:06.15
19
(40)
8-9
19
Female
40
Makers Team
SIN
Bukit View Primary School
55.18
11:34 min/km
00:05:02.71
94
20
42
00:02:44.88
91
18
40
00:11:18.56
99
21
43
87
32
Aanya Luthra
Aanya Luthra #32
Female 10-11
00:16:45.22
00:16:45.22
20
(36)
10-11
20
Female
36
IND
UWCSEA East
60.05
10:09 min/km
00:04:06.71
71
19
32
00:02:44.33
90
22
39
00:09:54.18
94
21
40
44
119
Kedem Grossman
Kedem Grossman #119
Male 10-11
00:12:51.00
00:12:51.00
22
(30)
10-11
22
Male
30
ISR
72.29
7:47 min/km
00:03:21.21
36
18
22
00:01:56.61
74
27
41
00:07:33.17
41
21
28
92
100
Lim Josiah
Lim Josiah #100
Male 8-9
00:17:27.17
00:17:27.17
22
(55)
8-9
22
Male
55
SIN
58.29
10:34 min/km
00:05:45.72
98
22
55
00:02:32.74
87
19
51
00:09:08.70
83
20
50
29
116
Aryan Padhye
Aryan Padhye #116
Male 10-11
00:12:07.65
00:12:07.65
16
(18)
10-11
16
Male
18
IND
Global Indian International School
76.60
7:21 min/km
00:03:39.71
52
24
29
00:01:13.33
27
14
17
00:07:14.61
35
20
26
71
114
Madeleine Falting
Madeleine Falting #114
Female 10-11
00:14:49.48
00:14:49.48
17
(27)
10-11
17
Female
27
APS (Arrivo Primo Singapura)
AUS
67.87
8:59 min/km
00:03:35.80
47
14
20
00:01:22.71
43
11
17
00:09:50.96
92
20
38
79
86
Zoe Herbert
Zoe Herbert #86
Female 8-9
00:15:50.70
00:15:50.70
14
(32)
8-9
14
Female
32
AUS
66.52
9:36 min/km
00:03:44.96
56
8
26
00:01:41.62
64
13
29
00:10:24.12
95
20
41
36
48
Jake Hassett
Jake Hassett #48
Male 10-11
00:12:32.08
00:12:32.08
20
(23)
10-11
20
Male
23
AUS
SJII
74.11
7:35 min/km
00:04:02.14
69
26
38
00:01:16.09
34
16
21
00:07:13.84
33
19
24
83
14
Mikha Zuhayr Norman
Mikha Zuhayr Norman #14
Male 8-9
00:16:06.96
00:16:06.96
19
(50)
8-9
19
Male
50
SIN
63.13
9:46 min/km
00:05:18.93
97
21
54
00:01:41.15
63
13
35
00:09:06.87
82
19
49
55
107
Isabelle Lucy Smith
Isabelle Lucy Smith #107
Female 10-11
00:13:37.19
00:13:37.19
13
(18)
10-11
13
Female
18
AUS
Saint Josephs international Elementary
73.87
8:15 min/km
00:02:39.06
4
3
3
00:01:24.97
45
12
19
00:09:33.16
87
19
35
94
85
Maya Lesgent-Valentin
Maya Lesgent-Valentin #85
Female 8-9
00:17:59.43
00:17:59.43
18
(39)
8-9
18
Female
39
FRA
58.59
10:54 min/km
00:04:23.21
81
15
36
00:03:43.28
99
22
44
00:09:52.92
93
19
39
46
131
Arnaud Payen
Arnaud Payen #131
Male 10-11
00:12:56.41
00:12:56.41
23
(32)
10-11
23
Male
32
71.79
7:50 min/km
00:03:51.20
61
25
32
00:01:55.38
73
26
40
00:07:09.82
31
18
22
77
2
Charley Hastie
Charley Hastie #2
Female 8-9
00:15:33.67
00:15:33.67
13
(31)
8-9
13
Female
31
AUS
67.74
9:25 min/km
00:04:25.66
83
16
37
00:01:24.17
44
7
18
00:09:43.83
90
18
37
[1]
2
3
Page 1 of 3 (120 items)