2016 SunSmart Endurance Championship
22 Oct 2016
Results
Details
 
Contact
4km Beach Run
2km Beach Run
2km Swim
12km Ski Race
9km Ski Race
6km Ski Race
4km Board Race
2km Board Race
7km Surf Boat
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (102 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
CompAge
Pace
1
81
Andrew DONALDSON
Andrew DONALDSON #81
Male Open
00:27:54.8
00:27:54.8
1
(1)
Open
1
Male
1
City of Perth SLSC
U/26
13:57 min/km
2
112
Callan SMITH
Callan SMITH #112
Male U17
00:29:03.1
00:29:03.1
1
(2)
U17
1
Male
2
Trigg Island SLSC
U/17
14:31 min/km
3
82
Brett GOULD
Brett GOULD #82
Male Open
00:29:13.0
00:29:13.0
2
(3)
Open
2
Male
3
MULLALOO SLSC
U/21
14:36 min/km
4
78
Georgia SMITH
Georgia SMITH #78
Female Open
00:29:21.5
00:29:21.5
1
(1)
Open
1
Female
1
Trigg Island SLSC
U/21
14:40 min/km
5
109
Ethan JACKSON
Ethan JACKSON #109
Male U17
00:29:21.6
00:29:21.6
2
(4)
U17
2
Male
4
City of Perth SLSC
U/16
14:40 min/km
6
96
Madeline THOMSON
Madeline THOMSON #96
Female U17
00:29:21.7
00:29:21.7
1
(2)
U17
1
Female
2
Trigg Island SLSC
U/16
14:40 min/km
7
74
Elise SMITH
Elise SMITH #74
Female Open
00:29:22.4
00:29:22.4
2
(3)
Open
2
Female
3
Trigg Island SLSC
U/21
14:41 min/km
8
122
Wesley GOULD
Wesley GOULD #122
Male U19
00:29:25.0
00:29:25.0
1
(5)
U19
1
Male
5
MULLALOO SLSC
U/19
14:42 min/km
9
88
Kent JENKINSON
Kent JENKINSON #88
Male Open
00:29:27.3
00:29:27.3
3
(6)
Open
3
Male
6
Trigg Island SLSC
U/20
14:43 min/km
10
104
Byron KIMBER
Byron KIMBER #104
Male U17
00:29:31.8
00:29:31.8
3
(7)
U17
3
Male
7
MULLALOO SLSC
U/16
14:45 min/km
11
83
Joshua MAURICE
Joshua MAURICE #83
Male Open
00:29:41.1
00:29:41.1
4
(8)
Open
4
Male
8
City of Perth SLSC
U/22
14:50 min/km
12
90
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #90
Female U17
00:30:16.6
00:30:16.6
2
(4)
U17
2
Female
4
Busselton SLSC
U/17
15:08 min/km
13
154
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #154
Male U15
00:30:48.6
00:30:48.6
1
(9)
U15
1
Male
9
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/15
15:24 min/km
14
140
Will SAVAGE
Will SAVAGE #140
Male U14
00:30:51.9
00:30:51.9
1
(10)
U14
1
Male
10
Trigg Island SLSC
U/14
15:25 min/km
15
97
Macarah MALLIS
Macarah MALLIS #97
Female U17
00:31:02.2
00:31:02.2
3
(5)
U17
3
Female
5
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/17
15:31 min/km
16
84
Lachlan ARMSTRONG
Lachlan ARMSTRONG #84
Male Open
00:31:07.1
00:31:07.1
5
(11)
Open
5
Male
11
Trigg Island SLSC
U/21
15:33 min/km
17
107
Joshua LYNN
Joshua LYNN #107
Male U17
00:31:09.3
00:31:09.3
4
(12)
U17
4
Male
12
North Cottesloe SLSC
U/17
15:34 min/km
18
100
Sophie LLOYD
Sophie LLOYD #100
Female U17
00:31:10.1
00:31:10.1
4
(6)
U17
4
Female
6
COTTESLOE SLSC
U/16
15:35 min/km
19
95
Cara VILJOEN
Cara VILJOEN #95
Female U17
00:31:11.1
00:31:11.1
5
(7)
U17
5
Female
7
Busselton SLSC
U/17
15:35 min/km
20
93
Olivia MICKLE
Olivia MICKLE #93
Female U17
00:31:19.4
00:31:19.4
6
(8)
U17
6
Female
8
City of Perth SLSC
U/17
15:39 min/km
21
108
Daniel SNOOK
Daniel SNOOK #108
Male U17
00:31:26.8
00:31:26.8
5
(13)
U17
5
Male
13
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/16
15:43 min/km
22
118
Ruby WARNE
Ruby WARNE #118
Female U19
00:31:31.4
00:31:31.4
1
(9)
U19
1
Female
9
Trigg Island SLSC
U/19
15:45 min/km
23
121
Cooper JOHNSON
Cooper JOHNSON #121
Male U19
00:31:31.8
00:31:31.8
2
(14)
U19
2
Male
14
Trigg Island SLSC
U/18
15:45 min/km
24
116
Talia JAKUBANS
Talia JAKUBANS #116
Female U19
00:31:38.1
00:31:38.1
2
(10)
U19
2
Female
10
City of Perth SLSC
U/19
15:49 min/km
25
92
Lillyan ROSICH
Lillyan ROSICH #92
Female U17
00:31:40.6
00:31:40.6
7
(11)
U17
7
Female
11
MULLALOO SLSC
U/16
15:50 min/km
26
76
Caitlin O'SHEA
Caitlin O'SHEA #76
Female Open
00:31:42.0
00:31:42.0
3
(12)
Open
3
Female
12
Trigg Island SLSC
U/21
15:51 min/km
27
111
Matthew COLLISS
Matthew COLLISS #111
Male U17
00:31:43.7
00:31:43.7
6
(15)
U17
6
Male
15
City of Perth SLSC
U/16
15:51 min/km
28
91
Meg WARNE
Meg WARNE #91
Female U17
00:31:45.1
00:31:45.1
8
(13)
U17
8
Female
13
Trigg Island SLSC
U/17
15:52 min/km
29
103
Joshua SNOOK
Joshua SNOOK #103
Male U17
00:31:54.6
00:31:54.6
7
(16)
U17
7
Male
16
City of Perth SLSC
U/17
15:57 min/km
30
110
Alexander HOLT
Alexander HOLT #110
Male U17
00:32:32.4
00:32:32.4
8
(17)
U17
8
Male
17
Trigg Island SLSC
U/16
16:16 min/km
31
89
Shani FERGUSON
Shani FERGUSON #89
Female U17
00:32:35.7
00:32:35.7
9
(14)
U17
9
Female
14
Trigg Island SLSC
U/16
16:17 min/km
32
98
Hannah CRISP
Hannah CRISP #98
Female U17
00:32:44.3
00:32:44.3
10
(15)
U17
10
Female
15
Trigg Island SLSC
U/16
16:22 min/km
33
68
Annika LYDIATE
Annika LYDIATE #68
Female Open
00:32:59.8
00:32:59.8
4
(16)
Open
4
Female
16
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/20
16:29 min/km
34
150
Trent HUZZARD
Trent HUZZARD #150
Male U15
00:33:01.7
00:33:01.7
2
(18)
U15
2
Male
18
Scarboro SLSC Inc
U/15
16:30 min/km
35
138
Tallis DAVIES
Tallis DAVIES #138
Male U14
00:33:12.9
00:33:12.9
2
(19)
U14
2
Male
19
Trigg Island SLSC
U/14
16:36 min/km
36
105
Kane SMITH
Kane SMITH #105
Male U17
00:33:14.2
00:33:14.2
9
(20)
U17
9
Male
20
Trigg Island SLSC
U/16
16:37 min/km
37
163
Jeff GREENFIELD
Jeff GREENFIELD #163
Male 45-49
00:33:26.7
00:33:26.7
1
(21)
45-49
1
Male
21
Busselton SLSC
U/46
16:43 min/km
38
153
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #153
Male U15
00:33:31.2
00:33:31.2
3
(22)
U15
3
Male
22
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/15
16:45 min/km
39
145
Jessica CAKE
Jessica CAKE #145
Female U15
00:33:49.9
00:33:49.9
1
(17)
U15
1
Female
17
Scarboro SLSC Inc
U/15
16:54 min/km
40
80
Sean CARTER
Sean CARTER #80
Male Open
00:35:06.5
00:35:06.5
6
(23)
Open
6
Male
23
North Cottesloe SLSC
U/30
17:33 min/km
41
161
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #161
Female Open
00:35:22.5
00:35:22.5
5
(18)
Open
5
Female
18
City of Perth SLSC
U/42
17:41 min/km
42
114
Jacob FITZGERALD
Jacob FITZGERALD #114
Male U17
00:35:26.5
00:35:26.5
10
(24)
U17
10
Male
24
North Cottesloe SLSC
U/17
17:43 min/km
43
101
Tyla SAVAGE
Tyla SAVAGE #101
Female U17
00:35:27.7
00:35:27.7
11
(19)
U17
11
Female
19
Trigg Island SLSC
U/17
17:43 min/km
44
167
Susan COLLINS
Susan COLLINS #167
Female 50-54
00:35:32.3
00:35:32.3
1
(20)
50-54
1
Female
20
North Cottesloe SLSC
U/54
17:46 min/km
45
124
Sascha INNOCENT
Sascha INNOCENT #124
Female U14
00:35:57.6
00:35:57.6
1
(21)
U14
1
Female
21
Trigg Island SLSC
U/14
17:58 min/km
46
127
Grace ABERHART
Grace ABERHART #127
Female U14
00:36:07.4
00:36:07.4
2
(22)
U14
2
Female
22
Trigg Island SLSC
U/14
18:03 min/km
47
169
Michael COOK
Michael COOK #169
Male 60+
00:36:08.6
00:36:08.6
1
(25)
60+
1
Male
25
Trigg Island SLSC
U/71
18:04 min/km
48
152
Jakson EGAN
Jakson EGAN #152
Male U15
00:36:10.0
00:36:10.0
4
(26)
U15
4
Male
26
Trigg Island SLSC
U/15
18:05 min/km
49
136
George STEWART
George STEWART #136
Male U14
00:36:12.4
00:36:12.4
3
(27)
U14
3
Male
27
City of Perth SLSC
U/14
18:06 min/km
50
147
Olivia SCHOU
Olivia SCHOU #147
Female U15
00:36:12.4
00:36:12.4
2
(23)
U15
2
Female
23
Trigg Island SLSC
U/15
18:06 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (102 items)