NIPSSA Regional Cross Country
24 Jun 2016
Results
Details
 
Contact
Year 2
Div A Year 3
Div A Year 4
Div A Year 5
Div A Year 6
Div B Year 3
Div B Year 4
Div B Year 5
Div B Year 6
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (132 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
12
505
Isabella HEATHCOATE
Isabella HEATHCOATE #505
Female Y3
00:06:43.00
00:06:43.00
1
(1)
Y3
1
Female
1
ST STEPHENS DUNCRAIG
1
4:28 min/km
16
503
Sarah ERASMUS
Sarah ERASMUS #503
Female Y3
00:06:46.33
00:06:46.33
2
(2)
Y3
2
Female
2
ST STEPHENS DUNCRAIG
2
4:30 min/km
17
341
Asha SCADDEN
Asha SCADDEN #341
Female Y3
00:06:46.74
00:06:46.74
3
(3)
Y3
3
Female
3
ST MARKS ACS
1
4:31 min/km
27
275
Beth KILGALLON
Beth KILGALLON #275
Female Y3
00:06:55.61
00:06:55.61
4
(4)
Y3
4
Female
4
PETER MOYES
1
4:37 min/km
36
452
Eleanor WILLIAMS
Eleanor WILLIAMS #452
Female Y3
00:06:59.15
00:06:59.15
5
(5)
Y3
5
Female
5
ST STEPHENS CARRAMAR
1
4:39 min/km
46
231
Jessica MAXWELL
Jessica MAXWELL #231
Female Y3
00:07:08.85
00:07:08.85
6
(6)
Y3
6
Female
6
PADBURY CATHOLIC
1
4:45 min/km
52
568
Molly MCGURK
Molly MCGURK #568
Female Y3
00:07:10.27
00:07:10.27
7
(7)
Y3
7
Female
7
WHITFORD CATHOLIC
1
4:46 min/km
55
227
Phoebe HIGNETT
Phoebe HIGNETT #227
Female Y3
00:07:12.50
00:07:12.50
8
(8)
Y3
8
Female
8
PADBURY CATHOLIC
2
4:48 min/km
58
273
Bridget GALLAGHER
Bridget GALLAGHER #273
Female Y3
00:07:15.75
00:07:15.75
9
(9)
Y3
9
Female
9
PETER MOYES
2
4:50 min/km
63
569
Audrey PETTINICCHIO
Audrey PETTINICCHIO #569
Female Y3
00:07:19.21
00:07:19.21
10
(10)
Y3
10
Female
10
WHITFORD CATHOLIC
2
4:52 min/km
64
229
Mia KLIMPSCH
Mia KLIMPSCH #229
Female Y3
00:07:19.40
00:07:19.40
11
(11)
Y3
11
Female
11
PADBURY CATHOLIC
3
4:52 min/km
65
235
Kirsten TAN
Kirsten TAN #235
Female Y3
00:07:20.23
00:07:20.23
12
(12)
Y3
12
Female
12
PADBURY CATHOLIC
4
4:53 min/km
67
511
Emma WINTER
Emma WINTER #511
Female Y3
00:07:20.62
00:07:20.62
13
(13)
Y3
13
Female
13
ST STEPHENS DUNCRAIG
3
4:53 min/km
69
283
Jade WHITE
Jade WHITE #283
Female Y3
00:07:21.28
00:07:21.28
14
(14)
Y3
14
Female
14
PETER MOYES
3
4:54 min/km
72
174
Harriet OBRIEN
Harriet OBRIEN #174
Female Y3
00:07:27.11
00:07:27.11
15
(15)
Y3
15
Female
15
LIWARA
1
4:58 min/km
73
570
Abby PLUMMER
Abby PLUMMER #570
Female Y3
00:07:28.12
00:07:28.12
16
(16)
Y3
16
Female
16
WHITFORD CATHOLIC
3
4:58 min/km
74
572
Teisha WORNES
Teisha WORNES #572
Female Y3
00:07:28.12
00:07:28.12
17
(17)
Y3
17
Female
17
WHITFORD CATHOLIC
4
4:58 min/km
75
383
Isabella JONES
Isabella JONES #383
Female Y3
00:07:28.92
00:07:28.92
18
(18)
Y3
18
Female
18
ST SIMON PETER
1
4:59 min/km
76
15
Abbie MILLIS
Abbie MILLIS #15
Female Y3
00:07:29.94
00:07:29.94
19
(19)
Y3
19
Female
19
FRANCIS JORDAN
1
4:59 min/km
78
501
Matilda CAPORN
Matilda CAPORN #501
Female Y3
00:07:38.67
00:07:38.67
20
(20)
Y3
20
Female
20
ST STEPHENS DUNCRAIG
4
5:05 min/km
79
20
Savannah WOODS
Savannah WOODS #20
Female Y3
00:07:40.48
00:07:40.48
21
(21)
Y3
21
Female
21
FRANCIS JORDAN
2
5:06 min/km
82
60
Keeley FANNING
Keeley FANNING #60
Female Y3
00:07:41.90
00:07:41.90
22
(22)
Y3
22
Female
22
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
1
5:07 min/km
83
106
Anna FERREIRA
Anna FERREIRA #106
Female Y3
00:07:42.10
00:07:42.10
23
(23)
Y3
23
Female
23
KINGSWAY CHRISTIAN
1
5:08 min/km
84
336
Emily KAY
Emily KAY #336
Female Y3
00:07:42.93
00:07:42.93
24
(24)
Y3
24
Female
24
ST MARKS ACS
2
5:08 min/km
85
281
Gemma VINE
Gemma VINE #281
Female Y3
00:07:43.25
00:07:43.25
25
(25)
Y3
25
Female
25
PETER MOYES
4
5:08 min/km
86
58
Sienna BOWDEN
Sienna BOWDEN #58
Female Y3
00:07:43.26
00:07:43.26
26
(26)
Y3
26
Female
26
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
2
5:08 min/km
87
512
Erin WOOD
Erin WOOD #512
Female Y3
00:07:43.94
00:07:43.94
27
(27)
Y3
27
Female
27
ST STEPHENS DUNCRAIG
5
5:09 min/km
88
392
Venice ZORIC
Venice ZORIC #392
Female Y3
00:07:44.96
00:07:44.96
28
(28)
Y3
28
Female
28
ST SIMON PETER
2
5:09 min/km
89
390
Emmersyn RICHARDS
Emmersyn RICHARDS #390
Female Y3
00:07:49.22
00:07:49.22
29
(29)
Y3
29
Female
29
ST SIMON PETER
3
5:12 min/km
92
334
Ella ANDREW
Ella ANDREW #334
Female Y3
00:07:56.73
00:07:56.73
30
(30)
Y3
30
Female
30
ST MARKS ACS
3
5:17 min/km
94
333
Mollie ADEN
Mollie ADEN #333
Female Y3
00:07:57.24
00:07:57.24
31
(31)
Y3
31
Female
31
ST MARKS ACS
4
5:18 min/km
95
175
Madison ROCCA
Madison ROCCA #175
Female Y3
00:07:57.25
00:07:57.25
32
(32)
Y3
32
Female
32
LIWARA
2
5:18 min/km
96
282
Amber WHITE
Amber WHITE #282
Female Y3
00:07:57.73
00:07:57.73
33
(33)
Y3
33
Female
33
PETER MOYES
5
5:18 min/km
97
386
Caitlin NORTHMORE
Caitlin NORTHMORE #386
Female Y3
00:07:58.00
00:07:58.00
34
(34)
Y3
34
Female
34
ST SIMON PETER
4
5:18 min/km
99
12
Zina HUNT
Zina HUNT #12
Female Y3
00:08:00.50
00:08:00.50
35
(35)
Y3
35
Female
35
FRANCIS JORDAN
3
5:20 min/km
100
508
Caitlin MILLS
Caitlin MILLS #508
Female Y3
00:08:00.50
00:08:00.50
36
(36)
Y3
36
Female
36
ST STEPHENS DUNCRAIG
6
5:20 min/km
101
61
Catherine JUAN
Catherine JUAN #61
Female Y3
00:08:01.39
00:08:01.39
37
(37)
Y3
37
Female
37
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
3
5:20 min/km
102
14
Beth MCCORD
Beth MCCORD #14
Female Y3
00:08:01.80
00:08:01.80
38
(38)
Y3
38
Female
38
FRANCIS JORDAN
4
5:21 min/km
103
563
Olivia CREYK
Olivia CREYK #563
Female Y3
00:08:02.42
00:08:02.42
39
(39)
Y3
39
Female
39
WHITFORD CATHOLIC
5
5:21 min/km
104
338
Sydney MCLEAN
Sydney MCLEAN #338
Female Y3
00:08:03.23
00:08:03.23
40
(40)
Y3
40
Female
40
ST MARKS ACS
5
5:22 min/km
105
280
Bailey NEALE
Bailey NEALE #280
Female Y3
00:08:04.75
00:08:04.75
41
(41)
Y3
41
Female
41
PETER MOYES
6
5:23 min/km
106
59
Amelia BUSSEMAKER
Amelia BUSSEMAKER #59
Female Y3
00:08:05.25
00:08:05.25
42
(42)
Y3
42
Female
42
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
4
5:23 min/km
107
67
Summer SUN
Summer SUN #67
Female Y3
00:08:07.25
00:08:07.25
43
(43)
Y3
43
Female
43
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
5
5:24 min/km
108
230
Sophia LARRANAGA
Sophia LARRANAGA #230
Female Y3
00:08:08.72
00:08:08.72
44
(44)
Y3
44
Female
44
PADBURY CATHOLIC
5
5:25 min/km
109
234
Leah SORENSON
Leah SORENSON #234
Female Y3
00:08:11.25
00:08:11.25
45
(45)
Y3
45
Female
45
PADBURY CATHOLIC
6
5:27 min/km
110
10
Sienna HOLDEN
Sienna HOLDEN #10
Female Y3
00:08:14.60
00:08:14.60
46
(46)
Y3
46
Female
46
FRANCIS JORDAN
5
5:29 min/km
111
381
Bridgette GENESTE
Bridgette GENESTE #381
Female Y3
00:08:14.75
00:08:14.75
47
(47)
Y3
47
Female
47
ST SIMON PETER
5
5:29 min/km
112
169
Phoebe GUNNER
Phoebe GUNNER #169
Female Y3
00:08:15.20
00:08:15.20
48
(48)
Y3
48
Female
48
LIWARA
3
5:30 min/km
113
64
Lily SMITH
Lily SMITH #64
Female Y3
00:08:15.50
00:08:15.50
49
(49)
Y3
49
Female
49
JOHN SEPTIMUS ROE ACS
6
5:30 min/km
114
384
Skylah MCKEON
Skylah MCKEON #384
Female Y3
00:08:16.41
00:08:16.41
50
(50)
Y3
50
Female
50
ST SIMON PETER
6
5:30 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (132 items)