X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
4
2181
Benjamin TAYLOR
Benjamin TAYLOR #2181
Male Male Under 13
00:34:40.96
00:34:40.96
3
(4)
Male Under 13
3
Male
4
WA
AUS
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
5:03 min/km
00:04:33.31
22
8
18
00:14:21.05
12
5
11
00:15:23.74
7
6
7
00:00:22.85
1
1
1
17
2029
Jack BUSHBY
Jack BUSHBY #2029
Male Male Under 13
00:37:24.16
00:37:24.16
11
(17)
Male Under 13
11
Male
17
WA
AUS
Jack Bushby
Jack Bushby
Jack Bushby
5:27 min/km
00:04:10.81
6
1
4
00:15:06.80
26
11
23
00:17:42.23
22
13
22
00:00:24.30
2
2
2
23
2167
Noah SHAW
Noah SHAW #2167
Male Male Under 13
00:38:11.50
00:38:11.50
14
(23)
Male Under 13
14
Male
23
WA
AUS
Noah Shaw
Noah Shaw
Noah Shaw
5:34 min/km
00:04:34.19
25
9
20
00:15:07.17
27
12
24
00:18:05.57
25
14
25
00:00:24.56
3
3
3
2
2191
Samuel VAN ROOYEN
Samuel VAN ROOYEN #2191
Male Male Under 13
00:33:54.89
00:33:54.89
1
(2)
Male Under 13
1
Male
2
WA
AUS
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
4:57 min/km
00:04:12.69
7
2
5
00:13:54.41
6
2
6
00:15:22.26
6
5
6
00:00:25.52
4
4
4
18
2055
Nathan EVERS
Nathan EVERS #2055
Male Male Under 15
00:37:29.69
00:37:29.69
3
(18)
Male Under 15
3
Male
18
WA
AUS
Nathan Evers
Nathan Evers
Nathan Evers
5:28 min/km
00:04:33.30
21
5
17
00:16:02.07
55
6
48
00:16:28.06
12
3
12
00:00:26.25
5
1
5
29
2004
Benjamin ANDERSON
Benjamin ANDERSON #2004
Male Male Under 13
00:39:26.96
00:39:26.96
15
(28)
Male Under 13
15
Male
28
WA
AUS
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
5:45 min/km
00:05:03.32
94
27
59
00:14:56.03
22
10
20
00:19:01.34
45
19
43
00:00:26.26
6
5
6
3
2078
Indiana HILL
Indiana HILL #2078
Male Male Under 13
00:33:55.70
00:33:55.70
2
(3)
Male Under 13
2
Male
3
WA
AUS
Indiana Hill
Indiana Hill
Indiana Hill
4:57 min/km
00:04:14.11
8
3
6
00:14:35.16
17
8
15
00:14:40.09
1
1
1
00:00:26.33
7
6
7
1
2308
CCC Challengers
CCC Challengers #2308
Male Under 15 Team
00:33:33.77
00:33:33.77
1
(1)
Under 15 Team
1
Male
1
WA
AUS
Jeremy Heyes
Emily Kerr
Noah McGuinness
4:53 min/km
00:04:50.94
61
4
36
00:13:02.37
3
1
3
00:15:13.24
5
1
5
00:00:27.21
8
1
8
5
2028
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #2028
Male Male Under 13
00:34:42.55
00:34:42.55
4
(5)
Male Under 13
4
Male
5
WA
AUS
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
5:04 min/km
00:04:50.38
60
15
35
00:14:29.96
16
7
14
00:14:54.90
3
3
3
00:00:27.29
9
7
9
64
2150
Lucca PATERSON
Lucca PATERSON #2150
Female Female Under 15
00:42:18.77
00:42:18.77
3
(7)
Female Under 15
3
Female
7
WA
AUS
Lucca Paterson
Lucca Paterson
Lucca Paterson
6:10 min/km
00:04:35.36
28
3
7
00:17:31.97
101
3
19
00:19:44.04
66
4
8
00:00:27.40
10
1
1
22
2326
SPACE JAM
SPACE JAM #2326
Male Under 15 Team
00:38:11.48
00:38:11.48
3
(22)
Under 15 Team
3
Male
22
WA
AUS
Albie Barnden
Millar Newport
5:34 min/km
00:04:46.44
47
3
29
00:15:04.92
24
4
22
00:17:52.46
24
4
24
00:00:27.64
11
2
10
27
2176
Emma STEGMANN
Emma STEGMANN #2176
Female Female Under 11
00:39:07.54
00:39:07.54
1
(1)
Female Under 11
1
Female
1
WA
AUS
Emma Stegmann
Emma Stegmann
Emma Stegmann
5:42 min/km
00:04:01.20
2
1
1
00:15:32.58
38
1
4
00:19:06.08
47
1
3
00:00:27.68
12
1
2
53
2214
Ben COLE
Ben COLE #2214
Male Male Under 15
00:41:22.18
00:41:22.18
8
(49)
Male Under 15
8
Male
49
WA
AUS
6:02 min/km
00:04:24.33
12
3
9
00:17:53.57
115
11
93
00:18:35.66
35
7
35
00:00:28.61
13
2
11
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
34
2006
Kale ARENA
Kale ARENA #2006
Male Male Under 11
00:40:01.30
00:40:01.30
5
(32)
Male Under 11
5
Male
32
WA
AUS
Kale Arena
Kale Arena
Kale Arena
5:50 min/km
00:04:33.69
24
4
19
00:15:25.17
34
4
31
00:19:33.24
60
7
55
00:00:29.19
15
1
12
44
2036
Silas CROSS
Silas CROSS #2036
Male Male Under 13
00:40:37.76
00:40:37.76
20
(42)
Male Under 13
20
Male
42
WA
AUS
Silas Cross
Silas Cross
Silas Cross
5:55 min/km
00:04:52.85
65
17
39
00:15:42.50
43
18
39
00:19:32.95
59
26
54
00:00:29.44
16
8
13
20
2073
Joshua HASLAM
Joshua HASLAM #2073
Male Male Under 13
00:37:42.48
00:37:42.48
13
(20)
Male Under 13
13
Male
20
WA
AUS
Joshua Haslam
Joshua Haslam
Joshua Haslam
5:30 min/km
00:04:30.42
20
7
16
00:15:48.96
48
19
43
00:16:53.47
14
10
14
00:00:29.62
17
9
14
91
2079
Prairie HILL
Prairie HILL #2079
Male Male Under 11
00:44:47.48
00:44:47.48
16
(74)
Male Under 11
16
Male
74
WA
AUS
Prairie Hill
Prairie Hill
Prairie Hill
6:32 min/km
00:05:21.20
118
21
75
00:19:13.16
148
44
114
00:19:43.25
65
8
57
00:00:29.87
18
2
15
142
2001
Grace ALCOCK
Grace ALCOCK #2001
Female Female Under 13
00:50:33.74
00:50:33.74
12
(33)
Female Under 13
12
Female
33
WA
AUS
Grace Alcock
Grace Alcock
Grace Alcock
7:22 min/km
00:05:41.44
142
19
52
00:19:08.34
145
10
33
00:25:13.54
144
13
34
00:00:30.40
19
2
4
73
2009
Lawson BAKER
Lawson BAKER #2009
Male Male Under 11
00:42:50.29
00:42:50.29
15
(63)
Male Under 11
15
Male
63
WA
AUS
Lawson Baker
Lawson Baker
Lawson Baker
6:15 min/km
00:04:49.20
56
11
33
00:17:25.14
95
25
77
00:20:05.41
79
11
65
00:00:30.53
20
3
16
76
2306
Busso Girls
Busso Girls #2306
Female Under 11 Team
00:42:54.84
00:42:54.84
1
(11)
Under 11 Team
1
Female
11
WA
AUS
Eliza Brown
Olivia Brown
6:15 min/km
00:04:15.14
9
1
3
00:17:04.54
82
2
15
00:21:04.52
95
1
17
00:00:30.63
21
1
5
49
2311
Dashing Dolphins
Dashing Dolphins #2311
Female Under 15 Team
00:40:43.25
00:40:43.25
1
(3)
Under 15 Team
1
Female
3
WA
AUS
Maisy Rose
Catalina Palazzi
Jessica Taylor
5:56 min/km
00:04:34.73
26
1
6
00:16:00.64
54
4
7
00:19:37.09
63
1
7
00:00:30.78
22
1
6
7
2213
Ted YOUNG
Ted YOUNG #2213
Male Male Under 13
00:35:23.34
00:35:23.34
5
(7)
Male Under 13
5
Male
7
WA
AUS
Ted Young
Ted Young
Ted Young
5:09 min/km
00:04:45.84
45
12
27
00:14:13.75
11
4
10
00:15:52.76
10
7
10
00:00:30.98
23
10
17
6
2102
David LOCHORE
David LOCHORE #2102
Male Male Under 15
00:35:18.48
00:35:18.48
1
(6)
Male Under 15
1
Male
6
WA
AUS
David Lochore
David Lochore
David Lochore
5:09 min/km
00:05:13.17
110
11
70
00:14:02.47
8
1
7
00:15:31.84
8
1
8
00:00:30.99
24
3
18
30
2126
Sebastian MESSENGER
Sebastian MESSENGER #2126
Male Male Under 11
00:39:31.47
00:39:31.47
3
(29)
Male Under 11
3
Male
29
WA
AUS
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
5:46 min/km
00:06:08.19
186
39
117
00:15:36.67
39
6
35
00:17:15.44
18
2
18
00:00:31.16
25
4
19
77
2076
Felix HICKLING
Felix HICKLING #2076
Male Male Under 15
00:42:56.30
00:42:56.30
11
(65)
Male Under 15
11
Male
65
WA
AUS
Felix Hickling
Felix Hickling
Felix Hickling
6:16 min/km
00:04:08.44
5
2
3
00:18:54.00
142
13
109
00:19:22.66
55
10
51
00:00:31.19
26
4
20
9
2335
Hotshots Team
Hotshots Team #2335
Male Under 11 Team
00:35:38.17
00:35:38.17
1
(9)
Under 11 Team
1
Male
9
WA
AUS
Lucas Kemp
Sebastian McGuinness
Daniel Heyes
5:12 min/km
00:04:28.87
17
1
13
00:12:56.67
2
1
2
00:17:41.30
21
1
21
00:00:31.31
27
1
21
11
2154
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #2154
Male Male Under 13
00:35:51.33
00:35:51.33
8
(11)
Male Under 13
8
Male
11
WA
AUS
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
5:14 min/km
00:05:04.37
95
28
60
00:13:46.24
4
1
4
00:16:29.34
13
9
13
00:00:31.37
28
11
22
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
182
2192
Matthew VAN SELM
Matthew VAN SELM #2192
Male Male Under 13
00:56:36.40
00:56:36.40
46
(129)
Male Under 13
46
Male
129
WA
AUS
Matthew van Selm
Matthew van Selm
Matthew van Selm
8:15 min/km
00:06:03.68
176
46
112
00:18:49.43
140
37
107
00:31:11.46
199
46
138
00:00:31.82
30
12
23
50
2128
Kyran MICHELA
Kyran MICHELA #2128
Male Male Under 15
00:41:09.80
00:41:09.80
7
(47)
Male Under 15
7
Male
47
WA
AUS
Kyran Michela
Kyran Michela
Kyran Michela
6:00 min/km
00:04:56.47
77
8
47
00:17:15.05
89
10
72
00:18:26.23
31
6
31
00:00:32.03
31
5
24
75
2052
William EDMONDS
William EDMONDS #2052
Male Male Under 13
00:42:54.80
00:42:54.80
28
(64)
Male Under 13
28
Male
64
WA
AUS
William Edmonds
William Edmonds
William Edmonds
6:15 min/km
00:04:29.60
19
6
15
00:17:28.26
97
29
79
00:20:24.74
85
33
71
00:00:32.19
32
13
25
69
2098
Jak KINNEY GRAHAM
Jak KINNEY GRAHAM #2098
Male Male Under 11
00:42:36.58
00:42:36.58
13
(60)
Male Under 11
13
Male
60
WA
AUS
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
Jak Kinney Graham
6:13 min/km
00:05:00.96
87
15
54
00:16:20.97
65
13
57
00:20:42.37
91
16
76
00:00:32.27
33
5
26
13
2162
Jeremy ROLFE
Jeremy ROLFE #2162
Male Male Under 11
00:36:17.51
00:36:17.51
1
(13)
Male Under 11
1
Male
13
WA
AUS
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
5:17 min/km
00:04:44.89
44
8
26
00:12:48.22
1
1
1
00:18:11.99
28
3
28
00:00:32.40
34
6
27
87
2059
Luke FINLAY
Luke FINLAY #2059
Male Male Under 15
00:44:28.80
00:44:28.80
12
(71)
Male Under 15
12
Male
71
WA
AUS
Luke Finlay
Luke Finlay
Luke Finlay
6:29 min/km
00:05:51.19
159
13
100
00:18:42.57
137
12
104
00:19:22.58
54
9
50
00:00:32.44
36
6
29
16
2003
Tom ALEXANDER
Tom ALEXANDER #2003
Male Male Under 11
00:37:08.80
00:37:08.80
2
(16)
Male Under 11
2
Male
16
WA
AUS
Tom Alexander
Tom Alexander
Tom Alexander
5:25 min/km
00:05:32.98
136
28
86
00:13:53.88
5
2
5
00:17:09.49
16
1
16
00:00:32.44
35
7
28
19
2035
Ben COX
Ben COX #2035
Male Male Under 13
00:37:30.30
00:37:30.30
12
(19)
Male Under 13
12
Male
19
WA
AUS
Ben Cox
Ben Cox
Ben Cox
5:28 min/km
00:04:44.19
42
11
25
00:14:54.93
20
9
18
00:17:18.72
19
12
19
00:00:32.45
37
14
30
65
2095
Bradley KAVANAGH
Bradley KAVANAGH #2095
Male Male Under 13
00:42:20.20
00:42:20.20
27
(57)
Male Under 13
27
Male
57
WA
AUS
Bradley Kavanagh
Bradley Kavanagh
Bradley Kavanagh
6:10 min/km
00:05:28.45
131
35
84
00:17:53.86
116
34
94
00:18:25.38
30
15
30
00:00:32.49
38
15
31
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
102
2064
Ella FROST
Ella FROST #2064
Female Female Under 11
00:45:34.97
00:45:34.97
2
(20)
Female Under 11
2
Female
20
WA
AUS
Ella Frost
Ella Frost
Ella Frost
6:39 min/km
00:04:53.94
68
5
26
00:17:34.92
104
4
20
00:22:33.47
115
3
22
00:00:32.62
40
2
8
35
2104
Sam LOCKLEY
Sam LOCKLEY #2104
Male Male Under 11
00:40:05.76
00:40:05.76
6
(33)
Male Under 11
6
Male
33
WA
AUS
Sam Lockley
Sam Lockley
Sam Lockley
5:51 min/km
00:04:16.38
11
2
8
00:16:53.56
77
17
64
00:18:23.04
29
4
29
00:00:32.77
41
8
33
82
2330
The Rovers
The Rovers #2330
Male Under 15 Team
00:43:57.55
00:43:57.55
6
(68)
Under 15 Team
6
Male
68
WA
AUS
Corey Rushforth
Tao Tassone
William Plackett
6:25 min/km
00:09:47.39
231
6
150
00:14:22.39
14
2
13
00:19:14.82
52
6
48
00:00:32.94
42
3
34
54
2188
Ryan Totten
Ryan Totten #2188
Mixed Under 15 Team
00:41:22.55
00:41:22.55
1
(1)
Under 15 Team
1
Mixed
1
WA
AUS
Ryan Totten
Meg Baker
Ryan Totten
6:02 min/km
00:04:46.49
48
1
1
00:16:56.28
79
1
1
00:19:06.62
49
1
1
00:00:33.15
43
1
1
97
2187
Tyler TOOTELL
Tyler TOOTELL #2187
Male Male Under 11
00:45:12.45
00:45:12.45
17
(77)
Male Under 11
17
Male
77
WA
AUS
Tyler Tootell
Tyler Tootell
Tyler Tootell
6:35 min/km
00:04:52.70
64
12
38
00:18:12.16
127
37
100
00:21:34.24
101
19
83
00:00:33.34
44
9
35
122
2227
Matthew LYNN
Matthew LYNN #2227
Male Male Under 13
00:47:37.18
00:47:37.18
38
(97)
Male Under 13
38
Male
97
WA
AUS
6:57 min/km
00:04:57.19
81
24
51
00:20:01.06
171
40
128
00:22:05.55
110
39
88
00:00:33.37
45
16
36
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
8
2083
Rylan HORE
Rylan HORE #2083
Male Male Under 13
00:35:37.94
00:35:37.94
6
(8)
Male Under 13
6
Male
8
WA
AUS
Rylan Hore
Rylan Hore
Rylan Hore
5:12 min/km
00:04:49.98
59
14
34
00:15:13.78
31
14
28
00:15:00.52
4
4
4
00:00:33.66
47
17
37
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
62
2166
Mia SHAW
Mia SHAW #2166
Female Female Under 15
00:42:07.55
00:42:07.55
2
(6)
Female Under 15
2
Female
6
WA
AUS
Mia Shaw
Mia Shaw
Mia Shaw
6:08 min/km
00:04:08.30
4
1
2
00:17:48.99
109
4
21
00:19:36.31
62
3
6
00:00:33.93
49
2
11
47
2182
Campbell TAYLOR
Campbell TAYLOR #2182
Male Male Under 11
00:40:40.47
00:40:40.47
8
(45)
Male Under 11
8
Male
45
WA
AUS
Campbell Taylor
Campbell Taylor
Campbell Taylor
5:56 min/km
00:04:54.41
69
14
42
00:14:41.78
18
3
16
00:20:30.29
86
14
72
00:00:33.99
50
10
38
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)