Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
22 May 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Senior 3.45km Run
Junior 3.45km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (421 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Dist
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.45km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
142
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #142
Male Y12
00:12:07.02
00:12:07.02
1
(1)
Y12
1
Open
1
Male
1
GOLD
75
35
3.45
3:30 min/km
Year 12 Male
00:04:51.25
3:14 min/km
1
1
1
00:07:15.76
3:43 min/km
1
1
1
2
500
Hudson AVERY
Hudson AVERY #500
Male Y10
00:12:35.74
00:12:35.74
1
(2)
Y10
1
U16
1
Male
2
WILS
70
35
3.45
3:39 min/km
Year 10 Male
00:05:08.75
3:25 min/km
2
1
2
00:07:26.99
3:49 min/km
2
1
2
3
391
Isaak NORMAN
Isaak NORMAN #391
Male Y11
00:12:46.83
00:12:46.83
1
(3)
Y11
1
Open
2
Male
3
REDD
87
35
3.45
3:42 min/km
Year 11 Male
00:05:10.62
3:27 min/km
3
1
3
00:07:36.21
3:53 min/km
4
1
4
4
467
Jay HAYES
Jay HAYES #467
Male Y08
00:12:51.45
00:12:51.45
1
(4)
Y08
1
U14
1
Male
4
WILS
71
35
3.45
3:43 min/km
Year 08 Male
00:12:51.45
6:35 min/km
6
177
Jensen BARBOUR
Jensen BARBOUR #177
Male Y07
00:12:59.22
00:12:59.22
1
(6)
Y07
1
U13
1
Male
6
KNIG
84
35
3.45
3:45 min/km
Year 07 Male
00:05:28.35
3:38 min/km
8
1
8
00:07:30.87
3:51 min/km
3
1
3
8
217
Conor BARBOUR
Conor BARBOUR #217
Male Y09
00:13:06.83
00:13:06.83
1
(8)
Y09
1
U15
1
Male
8
KNIG
85
35
3.45
3:48 min/km
Year 09 Male
00:05:13.65
3:29 min/km
5
1
5
00:07:53.18
4:02 min/km
11
1
11
36
100
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #100
Female Y10
00:14:51.36
00:14:51.36
1
(1)
Y10
1
U16
1
Female
1
GOLD
76
35
3.45
4:18 min/km
Year 10 Female
00:06:01.55
4:01 min/km
42
1
1
00:08:49.81
4:31 min/km
36
1
3
39
79
Annie COULSON
Annie COULSON #79
Female Y09
00:14:59.26
00:14:59.26
1
(2)
Y09
1
U15
1
Female
2
GOLD
77
35
3.45
4:20 min/km
Year 07 Male
00:06:12.32
4:08 min/km
53
1
3
00:08:46.94
4:30 min/km
34
1
1
40
439
Mila DEVEREUX
Mila DEVEREUX #439
Female Y07
00:15:00.70
00:15:00.70
1
(3)
Y07
1
U13
1
Female
3
WILS
72
35
3.45
4:21 min/km
Year 07 Female
00:06:10.92
4:07 min/km
49
1
2
00:08:49.78
4:31 min/km
35
1
2
45
541
Andrew LINCOLN
Andrew LINCOLN #541
Male Staff
00:15:16.99
00:15:16.99
1
(42)
Staff
1
Open
18
Male
42
35
3.45
4:25 min/km
Year 12 Male
00:06:09.39
4:06 min/km
45
1
44
00:09:07.59
4:40 min/km
43
1
40
59
322
Grace SMITH
Grace SMITH #322
Female Y08
00:15:51.03
00:15:51.03
1
(6)
Y08
1
U14
1
Female
6
REDD
88
35
3.45
4:35 min/km
Year 08 Female
00:06:21.92
4:14 min/km
71
1
11
00:09:29.11
4:51 min/km
60
1
7
69
124
Santina PILLONEL
Santina PILLONEL #124
Female Y11
00:16:06.33
00:16:06.33
1
(8)
Y11
1
Open
1
Female
8
GOLD
78
35
3.45
4:40 min/km
Year 11 Female
00:06:21.66
4:14 min/km
70
1
10
00:09:44.67
4:59 min/km
68
2
8
140
398
Neisha MASON
Neisha MASON #398
Female Y12
00:19:11.18
00:19:11.18
1
(43)
Y12
1
Open
9
Female
43
REDD
89
35
3.45
5:33 min/km
Year 12 Female
00:07:52.11
5:14 min/km
162
1
53
00:11:19.06
5:48 min/km
129
2
38
5
109
Harry BURNS
Harry BURNS #109
Male Y10
00:12:54.43
00:12:54.43
2
(5)
Y10
2
00:00:18.68
U16
2
Male
5
GOLD
68
34
3.45
3:44 min/km
Year 10 Male
00:05:16.46
3:30 min/km
6
2
6
00:07:37.96
3:54 min/km
5
2
5
7
536
Joshua PETHER
Joshua PETHER #536
Male Y12
00:13:03.64
00:13:03.64
2
(7)
Y12
2
00:00:56.62
Open
3
Male
7
WILS
68
34
3.45
3:47 min/km
Year 12 Male
00:05:12.38
3:28 min/km
4
2
4
00:07:51.25
4:01 min/km
10
2
10
9
47
Kai GLEESON
Kai GLEESON #47
Male Y07
00:13:24.72
00:13:24.72
2
(9)
Y07
2
00:00:25.50
U13
2
Male
9
GOLD
69
34
3.45
3:53 min/km
Year 07 Male
00:05:38.05
3:45 min/km
14
2
14
00:07:46.67
3:59 min/km
8
2
8
10
66
Cooper BIDESI
Cooper BIDESI #66
Male Y08
00:13:26.12
00:13:26.12
2
(10)
Y08
2
00:00:34.67
U14
2
Male
10
GOLD
70
34
3.45
3:53 min/km
Year 08 Male
00:05:45.52
3:50 min/km
24
1
24
00:07:40.60
3:56 min/km
6
1
6
16
389
Tom MARSDEN
Tom MARSDEN #389
Male Y11
00:13:36.48
00:13:36.48
2
(16)
Y11
2
00:00:49.64
Open
5
Male
16
REDD
85
34
3.45
3:56 min/km
Year 11 Male
00:05:38.60
3:45 min/km
15
2
15
00:07:57.87
4:05 min/km
15
3
15
17
351
Toby POTTER
Toby POTTER #351
Male Y09
00:13:39.47
00:13:39.47
2
(17)
Y09
2
00:00:32.63
U15
2
Male
17
REDD
86
34
3.45
3:57 min/km
Year 09 Male
00:05:32.72
3:41 min/km
9
2
9
00:08:06.74
4:09 min/km
19
3
19
48
42
Jessie MAJOR
Jessie MAJOR #42
Female Y07
00:15:30.20
00:15:30.20
2
(4)
Y07
2
00:00:29.49
U13
2
Female
4
GOLD
71
34
3.45
4:29 min/km
Year 07 Female
00:06:12.62
4:08 min/km
54
2
4
00:09:17.57
4:45 min/km
50
2
4
55
104
Pearl GEE
Pearl GEE #104
Female Y10
00:15:42.00
00:15:42.00
2
(5)
Y10
2
00:00:50.63
U16
2
Female
5
GOLD
72
34
3.45
4:33 min/km
Year 10 Female
00:06:15.76
4:10 min/km
57
2
6
00:09:26.24
4:50 min/km
55
2
6
72
509
Phoebe HARRIS
Phoebe HARRIS #509
Female Y11
00:16:16.34
00:16:16.34
2
(9)
Y11
2
00:00:10.00
Open
2
Female
9
WILS
69
34
3.45
4:42 min/km
Year 11 Female
00:06:54.92
4:36 min/km
106
4
21
00:09:21.42
4:47 min/km
52
1
5
73
82
Tana HATHWAY
Tana HATHWAY #82
Female Y09
00:16:18.29
00:16:18.29
2
(10)
Y09
2
00:01:19.02
U15
2
Female
10
GOLD
73
34
3.45
4:43 min/km
Year 09 Female
00:06:17.06
4:11 min/km
58
2
7
00:10:01.22
5:08 min/km
78
4
14
79
189
Adela HOWARD
Adela HOWARD #189
Female Y08
00:16:37.19
00:16:37.19
2
(14)
Y08
2
00:00:46.16
U14
2
Female
14
KNIG
83
34
3.45
4:49 min/km
Year 08 Female
00:06:40.08
4:26 min/km
88
2
14
00:09:57.10
5:06 min/km
75
2
12
141
138
Meghan WATTS
Meghan WATTS #138
Female Y12
00:19:19.28
00:19:19.28
2
(44)
Y12
2
00:00:08.10
Open
10
Female
44
GOLD
74
34
3.45
5:36 min/km
Year 12 Female
00:08:03.93
5:22 min/km
168
3
58
00:11:15.35
5:46 min/km
126
1
36
11
140
William DARLOW
William DARLOW #140
Male Y12
00:13:26.14
00:13:26.14
3
(11)
Y12
3
00:01:19.12
Open
4
Male
11
GOLD
64
33
3.45
3:53 min/km
Year 12 Male
00:05:25.97
3:37 min/km
7
3
7
00:08:00.17
4:06 min/km
16
3
16
12
74
Benjamin LINCOLN
Benjamin LINCOLN #74
Male Y08
00:13:28.55
00:13:28.55
3
(12)
Y08
3
00:00:37.10
U14
3
Male
12
GOLD
65
33
3.45
3:54 min/km
Year 08 Male
00:05:45.52
3:50 min/km
25
2
25
00:07:43.03
3:57 min/km
7
2
7
13
368
Carter GIACCI
Carter GIACCI #368
Male Y10
00:13:31.12
00:13:31.12
3
(13)
Y10
3
00:00:55.37
U16
3
Male
13
REDD
82
33
3.45
3:55 min/km
Year 10 Male
00:05:36.35
3:44 min/km
12
4
12
00:07:54.76
4:03 min/km
12
3
12
14
449
Christian GOYDER
Christian GOYDER #449
Male Y07
00:13:32.28
00:13:32.28
3
(14)
Y07
3
00:00:33.06
U13
3
Male
14
WILS
65
33
3.45
3:55 min/km
Year 07 Male
00:05:41.85
3:47 min/km
20
3
20
00:07:50.42
4:01 min/km
9
3
9
18
386
Alexander CLEMENTS
Alexander CLEMENTS #386
Male Y11
00:13:39.48
00:13:39.48
3
(18)
Y11
3
00:00:52.64
Open
6
Male
18
REDD
83
33
3.45
3:57 min/km
Year 11 Male
00:05:42.46
3:48 min/km
21
3
21
00:07:57.01
4:04 min/km
13
2
13
20
216
William ALLEN
William ALLEN #216
Male Y09
00:13:45.26
00:13:45.26
3
(20)
Y09
3
00:00:38.42
U14
4
Male
20
KNIG
81
33
3.45
3:59 min/km
Year 09 Male
00:05:39.63
3:46 min/km
16
5
16
00:08:05.63
4:09 min/km
18
2
18
67
441
Evelyn MARSHALL
Evelyn MARSHALL #441
Female Y07
00:16:02.69
00:16:02.69
3
(7)
Y07
3
00:01:01.99
U13
3
Female
7
WILS
66
33
3.45
4:39 min/km
Year 07 Female
00:06:14.63
4:09 min/km
56
3
5
00:09:48.06
5:01 min/km
70
3
9
74
80
Claudia DALE
Claudia DALE #80
Female Y09
00:16:20.31
00:16:20.31
3
(11)
Y09
3
00:01:21.04
U15
3
Female
11
GOLD
66
33
3.45
4:44 min/km
Year 09 Female
00:06:21.31
4:14 min/km
67
3
9
00:09:58.99
5:07 min/km
77
3
13
75
106
Molly LINCOLN
Molly LINCOLN #106
Female Y10
00:16:26.21
00:16:26.21
3
(12)
Y10
3
00:01:34.85
U16
3
Female
12
GOLD
67
33
3.45
4:45 min/km
Year 10 Female
00:06:38.05
4:25 min/km
85
3
13
00:09:48.16
5:01 min/km
71
3
10
94
516
Tessa SCHIFFERLI
Tessa SCHIFFERLI #516
Female Y11
00:17:11.21
00:17:11.21
3
(17)
Y11
3
00:01:04.88
Open
3
Female
17
WILS
67
33
3.45
4:58 min/km
Year 11 Female
00:06:58.17
4:38 min/km
108
5
22
00:10:13.04
5:14 min/km
85
3
18
100
323
Sophie SUMMERS
Sophie SUMMERS #323
Female Y08
00:17:17.77
00:17:17.77
3
(19)
Y08
3
00:01:26.74
U14
3
Female
19
REDD
84
33
3.45
5:00 min/km
Year 08 Female
00:06:40.67
4:27 min/km
92
3
16
00:10:37.09
5:26 min/km
104
4
24
167
259
Gracie ALLEN
Gracie ALLEN #259
Female Y12
00:20:19.32
00:20:19.32
3
(57)
Y12
3
00:01:08.14
Open
13
Female
57
KNIG
82
33
3.45
5:53 min/km
Year 12 Female
00:07:52.35
5:14 min/km
163
2
54
00:12:26.96
6:23 min/km
167
3
57
15
238
Matt ALLEN
Matt ALLEN #238
Male Y10
00:13:33.36
00:13:33.36
4
(15)
Y10
4
00:00:57.61
U16
4
Male
15
KNIG
78
32
3.45
3:55 min/km
Year 10 Male
00:05:36.14
3:44 min/km
11
3
11
00:07:57.21
4:04 min/km
14
4
14
19
534
Fraser MILNER
Fraser MILNER #534
Male Y12
00:13:43.37
00:13:43.37
4
(19)
Y12
4
00:01:36.35
Open
7
Male
19
WILS
62
32
3.45
3:58 min/km
Year 12 Male
00:05:41.17
3:47 min/km
18
4
18
00:08:02.19
4:07 min/km
17
4
17
21
93
Noah JONES
Noah JONES #93
Male Y09
00:13:50.62
00:13:50.62
4
(21)
Y09
4
00:00:43.79
U15
3
Male
21
GOLD
61
32
3.45
4:00 min/km
Year 09 Male
00:05:40.44
3:46 min/km
17
6
17
00:08:10.18
4:11 min/km
20
4
20
24
385
Matius BROWN
Matius BROWN #385
Male Y11
00:13:59.72
00:13:59.72
4
(24)
Y11
4
00:01:12.89
Open
9
Male
24
REDD
79
32
3.45
4:03 min/km
Year 11 Male
00:05:42.85
3:48 min/km
22
4
22
00:08:16.87
4:14 min/km
22
4
22
37
333
Tom WALKER
Tom WALKER #333
Male Y08
00:14:55.31
00:14:55.31
4
(36)
Y08
4
00:02:03.85
U14
5
Male
36
REDD
80
32
3.45
4:19 min/km
Year 08 Male
00:06:10.46
4:06 min/km
47
5
46
00:08:44.84
4:29 min/km
32
3
32
44
312
Harrison KEECH
Harrison KEECH #312
Male Y07
00:15:09.82
00:15:09.82
4
(41)
Y07
4
00:02:10.59
U13
4
Male
41
REDD
81
32
3.45
4:23 min/km
Year 07 Male
00:06:24.09
4:16 min/km
74
5
63
00:08:45.73
4:29 min/km
33
4
33
77
212
Sarah OFFER
Sarah OFFER #212
Female Y09
00:16:29.58
00:16:29.58
4
(13)
Y09
4
00:01:30.31
U15
4
Female
13
KNIG
79
32
3.45
4:46 min/km
Year 09 Female
00:06:37.96
4:25 min/km
84
4
12
00:09:51.61
5:03 min/km
73
2
11
88
436
Miah ADAMS
Miah ADAMS #436
Female Y07
00:17:04.63
00:17:04.63
4
(15)
Y07
4
00:02:03.92
U13
4
Female
15
WILS
63
32
3.45
4:56 min/km
Year 07 Female
00:06:20.33
4:13 min/km
65
4
8
00:10:44.30
5:30 min/km
112
6
29
93
102
Ruby DALE
Ruby DALE #102
Female Y10
00:17:09.99
00:17:09.99
4
(16)
Y10
4
00:02:18.62
U16
4
Female
16
GOLD
62
32
3.45
4:58 min/km
Year 10 Female
00:07:01.27
4:40 min/km
112
5
25
00:10:08.71
5:12 min/km
83
6
17
98
512
Brooklyn MATTHEWS
Brooklyn MATTHEWS #512
Female Y11
00:17:14.05
00:17:14.05
4
(18)
Y11
4
00:01:07.72
Open
4
Female
18
WILS
64
32
3.45
4:59 min/km
Year 11 Female
00:06:59.19
4:39 min/km
110
6
23
00:10:14.86
5:15 min/km
87
4
19
114
191
Nina HUTTON
Nina HUTTON #191
Female Y08
00:17:38.93
00:17:38.93
4
(25)
Y08
4
00:01:47.89
U14
4
Female
25
KNIG
80
32
3.45
5:06 min/km
Year 08 Female
00:07:04.17
4:42 min/km
113
5
26
00:10:34.75
5:25 min/km
100
3
23
224
136
Sienna GUIDI
Sienna GUIDI #136
Female Y12
00:23:19.30
00:23:19.30
4
(87)
Y12
4
00:04:08.12
Open
16
Female
87
GOLD
63
32
3.45
6:45 min/km
Year 12 Female
00:08:54.43
5:56 min/km
215
5
85
00:14:24.87
7:23 min/km
227
5
90
22
348
Luka GOOD
Luka GOOD #348
Male Y09
00:13:55.48
00:13:55.48
5
(22)
Y09
5
00:00:48.64
U15
4
Male
22
REDD
75
31
3.45
4:02 min/km
Year 09 Male
00:05:36.78
3:44 min/km
13
4
13
00:08:18.70
4:15 min/km
23
5
23
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (421 items)
© 2023